Modelism - RHC Forum: PROPDRIVE 2826s 1100KV - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

PROPDRIVE 2826s 1100KV NOI NOUTZE

#1 Useril este offline   nitrometan 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 392
  • Inregistrat: 31-July 04
  • Gender:Male
  • Location:SUCEAVA-LRSV

Postat 29 March 2024 - 02:00 PM

Buna ziua.Pentru un proiect pe care nu mai am timp sa il finalizez am achizitionat 4 motorase identice.Unul a fost testat cu elice de 10X6 Gemfan cu acumulator 3S Turnigy nanotech 2200 mAh 30-50C.Cu aceasta elice functioneaza continuu circa 4 minute full pull pina la 25% capacitate ramasa in baterie.In primele 2 minute cu acumulatorul incarcat trage 18+- A static ,tractiune aprox.950 gr.Urmatoarele 2 minute bineinteles performantele de tractiune scad odata cu gradul de incarcare al acumulatorului.Motorul NU se incalzeste semnificativ,a nu se compara cu ce se poate achizitiona de pe ALI sau din alta parte,motoare care iau foc in primele 20 sec...Motoarele au fost achizitionate de la semi-raposatul Hobby King pe cind vindeau calitate la pret rezonabil.Vorbarie multa saracie:cine are nevoie de propulsie de calitate pentru avioane/planoare mici poate cumpara acest pachet de motorase absolut noi la 240 RON. NU VIND SEPARAT!!!

Fisiere atasate


0

#2 Useril este offline   nitrometan 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 392
  • Inregistrat: 31-July 04
  • Gender:Male
  • Location:SUCEAVA-LRSV

Postat 02 April 2024 - 05:54 PM

In urma atentionarii facute de un prieten,am gresit dimensiunea elicei.E vorba de elice de 9X6 Gemfan si observ ca am scris gresit si curentul,fiind vorba de 10,8A.Imi cer scuze daca am indus involuntar pe cineva in eroare.Alzheimerul.Se vinde EXACT ce se vede in poza.Multumesc pt intelegere.
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro