Modelism - RHC Forum: RR 2024 - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2

RR 2024 Fun to Fly

#31 Useril este offline   adi.tene 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 101
  • Inregistrat: 15-February 10
  • Gender:Male
  • Location:petrosani
  • Interests:Modelism si parapanta

Postat 06 June 2024 - 10:03 PM

Nu cred ca i cazul sa ne precipitam pe “mici și aripioare”,dacă ne am retras din activitate nu trebuie sa căutăm scuze…..,A fost un de tranziție,dar anul viitor o sa ne campăm aproape de pista,adică în poligon.Si mie mi-a fost greu sa mi car modelele până acolo,dar a meritat.Abia aștept anul viitor sa ne vedem la RR.
PITTS SPECIAL S 1
Discus CS
Fournier RF-4D
Discus 2CULARIS MULTIPLEX
ALPHA 27 MULTIPLEX
DG 600 3,2M MULTIPLEX
SONIC TRAINER
Futaba T6EX
0

#32 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8298
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 06 June 2024 - 10:21 PM

Zic si eu doua vorbe de Rapa Rosie

- a fost excelent, beton. Ca de obicei multumiri organizatorilor - nu stiu de ce o fac in continuare dar asta nu e problema mea - eu (si toti ceilalti) suntem multumiti ca o fac.
- au fost foarte multi participanti, mai multi parca ca in alti ani si clar 99% cu cortul/rulota - din astia ca mine care coboara la pensiune/hotel noaptea mai nimeni. Ca de obicei in familie, cu sotie si copii si catel si in gasca (unii superorganizati) - foarte misto
- ocazie fantastica sa te intalnesti din nou cu amici cu care doar la RR te vezi.
- surpriza cu pasunea blocata de cioban a trecut repede - e primul an in care terenul unitatii militare a fost deschis total si zic ca a compensat excelent. S-a putut zbura orice pana la planorul scale de 6m.
- altfel toata zona evolueaza economic si totul e parcelat/cultivat - sus pe Rapa pamantul e cultivat pana in margine - asta e - e normal dar tot se poate urca sus lejer si au fost cateva sesiuni de zbor la panta beton.

- vremea excelenta, vant mai deloc, momente de zbor la panta - zburatoare de tot felul dar mai ales spume ieftine ca de obicei si multe masinute. Una peste alta atmosfera tipica de Rapa Rosie.

O sa vin daca pot in continuare ca tare bine m-am simtit.
0

#33 Useril este offline   marius11 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1387
  • Inregistrat: 30-August 08
  • Gender:Male
  • Location:Fagaras _ Brasov
  • Interests:Aeroclub Fagaras - Facebook
    Aero, Heli, Navo , RC cars , and drone

Postat 19 June 2024 - 09:29 PM

Concord perfect cu Stefan ...o intalnire super !
Am vazut prieteni vechi , ne-am simtit bine si am tras un zbor sus pe Rapa de mai mare dragul ...hehehe... :yahoo:
Am fost 13 bucati cu planoare super faine
Viziune de sus ...mirifca .

Multumim orgganizatorilor ca exista si ne fac fericiti mereu ...abia astept editia urmatoare !

Felicitari

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: IMG-20240601-WA0012.jpg

0

Arata acest topic


  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro