Modelism - RHC Forum: Fokker Monoplan, fara motorizare 390cm anvergura - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Fokker Monoplan, fara motorizare 390cm anvergura

#1 Useril este offline   wabo1 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1547
  • Inregistrat: 04-August 05
  • Gender:Male
  • Location:Bistrita

Postat 30 November 2022 - 06:48 AM

Aeromodel gen Fokker Monoplan, fara motorizare 390cm anvergura, impanzit cu folie panza classic, 3500Lei
Necesita motor cu minim 50ccm
Cu servouri montate, fara capota motor(se poate folosi o oala mare;) )
Poza prin Whatsapp la cerere
Walter Born
rhc@born.ro
0

#2 Useril este offline   aedrin 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 267
  • Inregistrat: 02-May 10
  • Gender:Male
  • Location:Pitesti

Postat 30 November 2022 - 06:47 PM

o oală? Ah, bon, m-am linistit... care aveți mă, o cratiță de aluminiu p`acasă, să-i facem omului o donație?

0

#3 Useril este offline   nitrometan 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 390
  • Inregistrat: 31-July 04
  • Gender:Male
  • Location:SUCEAVA-LRSV

Postat 01 December 2022 - 07:17 PM

Walter,sigur nu ai zburat tu cu el?Ca la 3,5m nu e departe de original,cu motor de 200 cmc sigur cred ca ai incercat tu un zbor,de aia il vinzi...http://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/rofl.gif .Te-ai ingrasat si nu te mai ridica...

Aceasta postare a fost editata de nitrometan: 01 December 2022 - 07:18 PM

0

#4 Useril este offline   wabo1 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1547
  • Inregistrat: 04-August 05
  • Gender:Male
  • Location:Bistrita

Postat 02 December 2022 - 05:47 AM

Vezi postareanitrometan, la 01 December 2022 - 07:17 PM, a spus:

Walter,sigur nu ai zburat tu cu el?Ca la 3,5m nu e departe de original,cu motor de 200 cmc sigur cred ca ai incercat tu un zbor,de aia il vinzi...http://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/rofl.gif .Te-ai ingrasat si nu te mai ridica...

Aeromodelismul este mort de citiva ani. Nu numai aici pe forum RHC ci si la mine. O mare parte din modelismul este sa te intalnesti cu alti de altceas interes, sa vorbesti de proiecte, sa faci planuri etc. Si la noi persoane cu care ne mai intalneam numai practica aeromodelism. Ma retrag si eu de la aeromodele mari care necesita aerodrom si merg 1-2-3 ori pe ani la panta cu planor ca sa ma amintesc ce fain a fost...cindva. Cele care o vind acum sint adunate mai mult de nostalgie si nu prea au fost zburate de mine niciunul. Cumparate ocazional de nostalgie, privite mult in birou, ginduri la zbor si cam atit. Aduna praf, ocupa loc si stau dejaba. Nici la preturi de nimic nu sa vinde nimic si pe aici aduni doar mistouri, o parte ieftine, o parte fara respect si al tau care este ok, pentru ca te cunosc si ne am vazut la intalniri parca in trecut...la minim 15 ani cindva, undeva:)
Walter Born
rhc@born.ro
0

#5 Useril este offline   nitrometan 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 390
  • Inregistrat: 31-July 04
  • Gender:Male
  • Location:SUCEAVA-LRSV

Postat 02 December 2022 - 10:54 PM

Lieber Walter,Ich bin auch schon Alt geworden...http://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/dry.gif Ce sa mai zic,nici la noi nu mai avem unde sa zburam,iar daca avem timp cumva citeva ore,avem copii,casa,parinti batrini care zac in paturi...Anul asta nici nu am atins mansele.Ti-am trecut de zeci de ori pe la poarta dar daca nu am nr tau de telefon nu am avut cum sa sun inainte sa intreb daca ne putem vedea citeva minute.Asa e ,Imbatrinim,legile s-au modificat,daca cumva indraznesti sa zbori linga oras trebuie sa ai grija sa nu vina Politia sa te intrebe de sanatate...Die Alten Gute zeiten sind schon seit lange weg...Eu iti doresc de aici de la Suceava sanatate,minte ascutita asa cum ai avut mereu si sa aveti parte numai de noroc si bucurie.Poate ne mai vedem cindva undeva cei din vechea gasca...
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro