Modelism - RHC Forum: Simulator aero/ zbor - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

Simulator aero/ zbor

#1 Useril este offline   FLUERARU 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 613
  • Inregistrat: 27-October 10
  • Gender:Male
  • Location:București

Postat 04 September 2022 - 10:01 AM

Salutare! Dețin simularea asta de radiocomanda, de mulți ani,ideea este ca nu mai am cd-ul acestui simulator, oare radiocomanda merge dacă găsesc alt program? Cochetez de mulți ani în direcția asta de aero și mi-am făcut curaj sa încerc și partea asta a aeromodelismul ui. Ma gândeam sa iau Real Flight 9.5 dar oare se justifica investiția de aproximativ 1100 ron? Plus ca din ce scrie pe site pentru instalare trebuie maxim windows 10,asta înseamnă că trebuie sa fac downgrade la windows pe laptop? Poate găsesc un ajutor la voi cu ceva linkuri /programe pentru simulatoare de zbor. În caz de WhatsApp îmi puteți lăsa un mesaj, link etc pe 0720388008. Poate se leagă ceva și ne vedem la un zbor, am înclinații către acrobate, indoor sau outdoor. Tin Sa precizez ca acum 7-8 ani m-am jucat destul de mult pe simulator cu aceasta radiocomanda și ma descurcam destul de ok fără sa busesc avionul Mulțumesc

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: IMG_20220828_185517_copy_653x871.jpg

Aceasta postare a fost editata de FLUERARU: 04 September 2022 - 10:03 AM

0

#2 Useril este offline   sandu62 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2126
  • Inregistrat: 25-November 13
  • Gender:Male
  • Location:Pucioasa / DB
  • Interests:Aeromodele & Elicoptere

Postat 04 September 2022 - 05:32 PM

Am eu nou...
Simulator de zbor pentru aeromodele de tip avion, elicopter si drona cu joystick tip telecomanda cu 8 canale si 4 programe

Simulator de zbor pentru aeromodele de tip avion, elicopter si drona cu joystick tip telecomanda cu 8 canale si 4 programe incluse: RealFlight G7, Reflex XTR 5, FPV FreeRider si PhoenixRC 5

Poate fi folosit pentru a invata pilotarea aeromodelelor de tip avion, elicopter si drona.

Include:
1 x Consola simulator JTL0908A 8 canale
1 x CD cu 4 aplicatii simulator incluse

Nota:
Pentru a instala programele de simulator intrati direct in folder-ul aferent simulatorului dorit. Nu rulati fisierul Autorun deoarece acesta poate fi semnalizat ca malware de catre unele programe Antivirus.
250 transport inclus.
0

#3 Useril este offline   FLUERARU 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 613
  • Inregistrat: 27-October 10
  • Gender:Male
  • Location:București

Postat 04 September 2022 - 06:51 PM

Este super dar problema este ca nu am unitate pentru cd la laptop... Cum as putea să-l instalez

Aceasta postare a fost editata de FLUERARU: 04 September 2022 - 06:52 PM

0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro