Modelism - RHC Forum: Turbina reactiva - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Turbina reactiva F15 cu turbina reactiva

#1 Useril este offline   ZOD 

  • Flightaddicted member
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2766
  • Inregistrat: 12-March 03

Postat 03 June 2003 - 02:13 PM

Am vazut in galeria de poze 2-3 poze cu "F15 cu turbina reactiva ". Io vad ca e avion dar vreau mai multe informatii . Cat costa asa ceva . Turbina aia e cu gaz, petrol lampant , carbuni ? Am vazut ca exista cu turbina electrica . Care e recordul de viteza cu asa ceva (nu electric ). Ce performante are unu cu turbina exectrica la care pretul e rezonabil .
Si mai sunt niste poze cu un F cat toate zilele ...
Tot ce stiti in legatura cu chestiile astea care banuiesc ca reprezinta extremul extremului in aeromodelism .
DT
0

#2 Useril este offline   Vivi 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 665
  • Inregistrat: 06-June 02
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara

Postat 03 June 2003 - 02:33 PM

Neneee, astea costa mult de tot. O turbina de 8 kgf e cam 2500 de euro, modelul cel putin pe atata iar unul facut la scara e cam 5000. Turbina merge cu cherosen amestecat cu ulei si poate impinge modelul cu peste 400km/h. Se poate insa simula cu un motor electric sau termic intubat. Nu au insa performante grozave, e un fake, ce mai :o Si daca nu ai ce face uite aici niste linkuri: http://privat.swol.d...in/index600.htm
Ai grija sa nu faci cu nervii http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/wink.gif
0

#3 Useril este offline   ZOD 

  • Flightaddicted member
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2766
  • Inregistrat: 12-March 03

Postat 03 June 2003 - 04:14 PM

Ma baieti . Sa nu ma intelegeti gresit . Io nu vreu decat planorul meu . Auzisem ca costa in jur de 4-6 mii de eur si asta e departe rau de nasu meu . Vreau sa aflu despre ele de la voi.
DT
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro