Modelism - RHC Forum: Cat costa un camion de la ScaleArt ?! - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

Cat costa un camion de la ScaleArt ?! Camion Germania

#1 Useril este offline   Luci27 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 4
  • Inregistrat: 26-December 12

Postat 17 August 2021 - 12:25 PM

Am vazut pe youtube un camion numit Arocs 8x8, e de la Scaleart, cat costa ala ?
Adica asta:

https://www.youtube....h?v=ZkaSDfBKBb4

M-a uimit ceva, vine in cutie de lemn, si vine RTR, culmea, nu ca la Tamyia sau altele ca iti vine rau pana-l faci ca vine bucati. Vine cu statie cu tot cred.
Are MFC inclus, lumini, absolut tot, nu am mai vazut asa ceva pana acum !

Ca e si normal, poate unii nu vor sa si il faca, vor RTR cu absolut tot. Alte firme nu ofera asa ceva.

Tare sunt curios cat costa cu statie cu tot. Baietii merita respect, eu nu am avut ocazia sa dau de RTR-uri full options, bine, nici sa coste cat nu face, evident, am luat de la Tamyia si a trebuit sa apelez la cineva sa imi faca Toyota Hilux de exemplu, eu doream RTR la cheie cu MFC cu tot.

Mersi anticipat de raspunsuri.

Aceasta postare a fost editata de Luci27: 17 August 2021 - 12:30 PM

0

#2 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8275
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 17 August 2021 - 03:44 PM

Vezi postareaLuci27, la 17 August 2021 - 12:25 PM, a spus:


Tare sunt curios cat costa cu statie cu tot. Baietii merita respect, eu nu am avut ocazia sa dau de RTR-uri full options, bine, nici sa coste cat nu face, evident, am luat de la Tamyia si a trebuit sa apelez la cineva sa imi faca Toyota Hilux de exemplu, eu doream RTR la cheie cu MFC cu tot.

Mersi anticipat de raspunsuri.


Scrie fix in clipul de pe youtube la descriere - cam scump as zice

Models in Scale 1:14,5:
Rc Truck Mercedes-Benz Arocs 8x8 Three-way Tipper, special edition “Wild Jungle”
Online Model Fair Offer, regular price 10.230 Euro, roughly 12.400 Dollar
My purchase price on April 16, 2021: Euro 9.100 from Scaleart / Germany

Tandem-Trailer M-Jet Three-way Tipper, special edition “Wild Jungle”
Online Model Fair Offer, regular price 3.881 Euro, roughly 4.700 Dollar
My purchase price on April 17, 2021: Euro 3.468 from Scaleart / Germany

Transmitter Scaleart Commander SA-1000 is not inclusive, new price Euro 1.495, roughly 1.810 Dollar
0

#3 Useril este offline   Luci27 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 4
  • Inregistrat: 26-December 12

Postat 18 August 2021 - 01:18 AM

Stai asa ca era sa cad de pe scaun, cum 10000 si ceva de euro ala ?! DOAMNE fereste, si statia 1500 ? Vai de capu meu. Lasa remorca aia ca pe aia nici n-am mai pus-o.
Pai la Tamyia cumparat de ex King Hauler camion cap tractor fara remorca, dar si cu construit, MFC 01 cu sunet, lunini si tot, vopsit, statie si manopera construit, m-a dus cam 1200-1300 Euro !
Si merge ca si bazdagania asta de peste 10000 euro, ce naiba.
A innebunit lumea, zau asa.

Eu am statie cu 8 canale brici cu 150 euro, nu 1500 si face cam tot cam ce face si aia de 1500.
Eu nu inteleg cum isi justifica chestia aia atatia bani ?! Ca nu e din aur vad.
Ai putea sa-mi explici cum isi justifica pretul ala enorm ?

Ca..tot roti are, tot nu zboara asa cum nu zboara nici camionu meu, sunet, lumini si tot pana si vibratie are si asta al meu care de 10 ori mai ieftin, are si al meu ce are si ala, singura chestie e ca ala vad ca are tabla pe el, dar asta nu conteaza prea mult sa justifice acel pret. Asta al meu are si jenti de fier, am luat si roti asa, tot in pretul ala.
Adica cu alte cuvinte ce face ala in plus fata de al meu ?
Ca si statia mea are butoane separate ptr cam toate, nu e statie din aia cu 4 canale sa faci combinatii de comenzi de te doare capu.
0

#4 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8275
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 18 August 2021 - 04:20 PM

Statia posibil sa fie un Jeti. Camionul probabil este integral metal CNC. Nu a inebunit nimeni, daca le contruiesc inseamna ca cineva le cumpara.

Pai la Tamyia cumparat de ex King Hauler camion cap tractor fara remorca, dar si cu construit, MFC 01 cu sunet, lunini si tot, vopsit, statie si manopera construit, m-a dus cam 1200-1300 Euro !

Pentru mine 1200 EUR pe un camion Tamiya e nebunie, poate pentru tine un planor de 2000 EUR e nebunie (nu si pentru mine) si tot asa...
0

#5 Useril este offline   Luci27 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 4
  • Inregistrat: 26-December 12

Postat 26 August 2021 - 06:07 PM

Vezi postareastiganas, la 18 August 2021 - 04:20 PM, a spus:

Statia posibil sa fie un Jeti. Camionul probabil este integral metal CNC. Nu a inebunit nimeni, daca le contruiesc inseamna ca cineva le cumpara.

Pai la Tamyia cumparat de ex King Hauler camion cap tractor fara remorca, dar si cu construit, MFC 01 cu sunet, lunini si tot, vopsit, statie si manopera construit, m-a dus cam 1200-1300 Euro !

Pentru mine 1200 EUR pe un camion Tamiya e nebunie, poate pentru tine un planor de 2000 EUR e nebunie (nu si pentru mine) si tot asa...

Ai dreptate pana la urma.
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro