Modelism - RHC Forum: Vand Modul TBS Crossfire Micro TX NOU - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Vand Modul TBS Crossfire Micro TX NOU

#1 Useril este offline   quadumeu 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 4
  • Inregistrat: 24-March 20

Postat 06 November 2020 - 11:35 AM

Descriere
TBS CROSSFIRE este o legătură R/C cu rază lungă de acțiune bazată pe cea mai nouă tehnologie RF, capabilă să auto-vindece comunicațiile bidirecționale. Cu o sensibilitate de -130 dB, o diversitate completă pe partea RF, receptoare mici pentru quad-uri FPV, TBS CROSSFIRE conține cea mai modernă tehnologie pentru a oferi o legătură superioară de control pe distanță lungă.

Legăturile de control la distanta, cu toate acestea, sunt însărcinate cu mult mai mult decât problema distantei. Latența, telemetria, robustețea împotriva interferențelor, conectivitatea cu dispozitivele inteligente, ușurința utilizării și finisajul general sunt sacrificate prea des pentru ultimul bit de gamă. Crossfire vine cu o gamă largă și folosește această marjă pentru funcționalitate și fiabilitate suplimentară. Un viitor luminos pentru FPV urmează.

Caracteristici
Sistem de control de la distanță lung, adaptiv și robust pentru aeronava dvs.
Imun la zgomotul de la bord
Link de comunicare bidirecțional cu link-uri vitale în timp real și telemetrie
Auto-vindecare și salt de frecvență (DSSS, FHSS)
Control adaptiv al lățimii de bandă și optimizare a gamei
Modem serial capabil să transmită MAVLink sau alte protocoale seriale (link în sus și în jos)
Modul de semnalizare RX pentru recuperarea aeronavei doborâte
Legare și configurare foarte ușoare prin afișaj încorporat
Latență scăzută, rata de actualizare 150Hz (de 3 ori mai rapidă decât legăturile RC tipice) control pentru o senzație imersivă perfectă
Două modele de receptoare: 8 porturi Diversity Rx, 4 porturi Mini-receptor (4g greutate!)
Ieșire de 8 sau 12 canale prin SBUS / PPM / CRSF pe ambele receptoare
Abilitatea de a zbura cu mai mulți prieteni în același timp (10 sau mai mulți)
Putere RF selectabilă de la 10mW la 100mW (se aplică restricții locale)
LED-ul emițătorului arată sănătatea legăturilor
Ieșire de telemetrie de conectivitate mobilă pe termen scurt pentru aplicațiile smartphone
Port de expansiune pentru asistență viitoare pentru funcții
Micro-receptor pentru drone mai mici. Mai mic decât crezi!
Actualizări de software prin RF Link

Specificații
Benzi de frecvență: 868 MHz (UE, Rusia) / 915 MHz (SUA, Asia, Australia)
Tensiune de intrare: 3,5 - 13V
Consum de energie: 1,1W (la 10mW) - 2W (la 100mW)
Dimensiuni: 65 x 48 x 22 mm (dimensiunea modulului JR)
Greutate: 48g

Produsul este nou.
Predare personala in Brasov, livrare prin cureir cu verificare sau trimitere prin posta.
Pret 370 RON

Fisiere atasate


0

#2 Useril este offline   ender67 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2287
  • Inregistrat: 15-September 13

Postat 06 November 2020 - 07:11 PM

Nota 10 pentru efort. Puteai sa pui doar link-ul si sa ne spui sa facem traducerea din Chrome:
https://www.team-bla...ssfire_micro_tx
Dar e bine de stiut ca poti zbura cu mai multi prieteni in acelasi timp.
Doua mici probleme aici: unde naiba gasesc cel putin 10 insi sa ii car la aeroport (si mai ales sa avem aceeasi destinatie)? Nu cred ca ne lasa in avion daca le arat modulul Crossfire...
Si doi: nu comentez pretul din principiu (nu e treaba mea), am asa o observatie personala ca din moment ce ai scos marfa din cutie si i-ai mai bagat si cablul USB sa ii faci upgrade de firmware parca nu se mai califica la "produsul este nou" ci poate la "produsul este APROAPE nou" si parca la alta categorie de preturi. Nu de alta dar la pretul cerut poti avea un TBS Crossfire Micro TX V2 de la unul din distribuitorii autorizati din Europa.
Deci cam asta ar fi de reprosat, vinzi un TBS XF Micro TX versiunea 1 "nu chiar nou" la pret de TBS XF Micro TX V2 luat de nou de la distribuitor. Ii las pe eventuali amatori sa vada daca merita un V2 fata de V1 si daca merita sa comande din Cehia / Polonia / Austria / Slovenia /Germania / Italia si cate or mai fi sau sa comande din Brasov. Daca as fi interesat de asa ceva cred ca as prefera sa dau 78 de euro pentru un V2 nou adus la usa din Cehia ... parerea mea.
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro