Modelism - RHC Forum: Imprimanta sau multifunctionala ? - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

Imprimanta sau multifunctionala ?

#1 Useril este offline   ARU 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1427
  • Inregistrat: 15-February 08
  • Gender:Male
  • Location:Buzau
  • Interests:aero

Postat 31 October 2020 - 08:40 PM

... avantaje si dezavantaje ! color sau monocolor ? bine inteles laser ! ...brand ? ce trebuie sa tin cont la alegerea unui asemenea obiect ! ce-mi recomandati ? buget maxim 1000 lei !
0

#2 Useril este offline   MR-JW 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 520
  • Inregistrat: 15-May 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 31 October 2020 - 09:23 PM

Inainte de orice recomandare spune pentru ce o folosesti,ce vrei sa printezi si care este numarul de pagini pe care vrei sa le printezi lunar
Si ce format vrei sa printezi A4, A3 ......

Aceasta postare a fost editata de MR-JW: 31 October 2020 - 09:24 PM

0

#3 Useril este offline   ARU 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1427
  • Inregistrat: 15-February 08
  • Gender:Male
  • Location:Buzau
  • Interests:aero

Postat 01 November 2020 - 02:06 AM

planuri din revista Modelar , de pe net , si tip A4 , ...si sa pot aduce la dimensiuni dorite unele componente din plan ! 300-400 de pagini lunar estimativ !
0

#4 Useril este offline   navigator 

  • Moderator RHC
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 3019
  • Inregistrat: 01-September 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 01 November 2020 - 08:13 AM

In primul si primul rand trebuie sa tii cont de consumabile, sa gasesti cartusele de toner cat mai convenabil si sa le schimbi fara bataie de cap ca de exemplu cipurile ce trebuiesc adaugate pe cartusele compatibile. Pana acum Brother si Canon erau candidatele principale.
In al doilea rand, color aduce avantajul ... culorii, ca poate iti va trebui vreodata, tie, copiilor, tu stii mai bine.
In al treilea rand, daca nu gasesti o multifunctionala color din brandurile pomenite si cu criteriile de la primul punct, ia in considerare si combinatia imprimanta plus scaner de calitate, care scaner poate fi mai bun decat cel dintr-o multifunctionala.

in al patrulea rand.... http://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/smile.gif iti spun la ce m-am oprit eu: initial am cumparat o Brother HL-2135W alb-negru despre care citisem ca e foarte buna si economica, caruia i-am cumparat 2 cartuse toner compatibil de la eRefill.ro , la aceeasi calitate ca cel original, capacitate dubla dar o treime de pret, deci teoretic la un pret de 6 ori mai mic ca cel original. Sunt foarte multumit de ea si azi dupa circa 4 ani de folosire pentru mine si copii la scoala.
Am luat acum doi ani si scanerul Epson Perfection V370 Photo care la inceput a facut niste figuri cu softul de atunci dar dupa un update de soft (programul care il deservea), a mers si merge impecabil. L-am luat deoarece are calitate foto mult mai buna decat o multifunctionala Canon pe jet ce o aveam si pe care am casat-o.
Trebuind la copii la scoala o imprimanta color, dupa indelungi cercetari pe net prin mai anul asta, am aflat ca imprimanta Canon i-Sensys LBP613CDW este ce-mi trebuie. Bineinteles, am luat tot de la Erefil.ro si cele 4 cartuse color + b/w compatibile.

Sfatul meu: cauta singur pe google cuvinte cheie potrivite si aduna cat mai multe informatii, dupa care faci o sinteza si te hotaresti. Eu asa am facut si am fost multumit. Atentie ca o sa dai sigur si de pareri ale unor fanboy a unei firme. Daca banii nu sunt o problema... ia ce-ti face cu ochiul.

Aceasta postare a fost editata de navigator: 02 November 2020 - 08:33 AM



0

#5 Useril este offline   navigator 

  • Moderator RHC
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 3019
  • Inregistrat: 01-September 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 02 November 2020 - 08:51 AM

Salut, ti-am trimisPM dar si mail.


0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro