Modelism - RHC Forum: Cum printam 3D obiecte dificile ? - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

Cum printam 3D obiecte dificile ?

#1 Useril este offline   Ciprian97 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3946
  • Inregistrat: 19-August 12
  • Gender:Male
  • Location:Third Rock From The Sun

Postat 12 October 2020 - 10:50 PM

Ok, titlul e clickbait, daca tot v-am adus aici sa va povestesc oful meu.
Vreau sa printez 3d o sticla/container cu un gat de umplere si o scurgere. E goala pe dinauntru, gatul de umplere are scobituri pentru a permite umplerea.

Imagine atasata: 1.PNG

Imagine atasata: 2.PNG

Imagine atasata: 3.PNG


Cum anume sa printez chestia asta si sa mai si fie utila dupa ? Oricum o dau nu prea imi iese fara sa umplu sticla de suporturi, iar daca o fac din 2 bucati cu ce lipesc bucatile astfel incat sa nu curga pe la imbinare? Sticla va sta culcata, pe orizontala, si va fi cam zdruncinata...
Sa ingros capacul si sa il prind in suruburi + garnitura de cauciuc intre suprafete ? http://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/help.gif
0

#2 Useril este offline   gyany_eugen 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 977
  • Inregistrat: 17-December 10
  • Gender:Male
  • Interests:Electronica, IT
    Aeromodelism

Postat 13 October 2020 - 07:26 AM

Vezi postareaCiprian97, la 12 October 2020 - 10:50 PM, a spus:

Sa ingros capacul si sa il prind in suruburi + garnitura de cauciuc intre suprafete ? http://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/help.gif

:good: Pare a fi un rezervor. Varianta cu garnitura si suruburi mi se pare cea mai buna solutie. Cred ca ar trebui proiectata cu flanse (strangere cu surub si piulita), iar una din flanse sa aiba un canal in care sa fie introdusa garnitura (o garnitura tip oring). Si intradevar este nevoie de suporti.

Aceasta postare a fost editata de gyany_eugen: 13 October 2020 - 07:26 AM

Extra 330, Izicraft, Le Shark, No Brainer Glider, Flytrap Wing, Cessna 182, Easy Star 2, Spitfire Marine
Turnigy 9x -Er9x
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro