Modelism - RHC Forum: HOBBY KING DIES ???? - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

HOBBY KING DIES ???? Magazin On Line

#1 Useril este offline   nitrometan 

• Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 359
  • Inregistrat: 31-July 04

Postat 17 September 2020 - 11:26 AM

Stimati colegi,dpdv profesional in ultimul timp nu prea am avut timp sa stau pe forumuri ca sa imi pot da seama daca la HK situatia s-a inrautatit drastic fata de si asa rea cum era.Vad ca nu mai au mai nimic la vinzare pe EU,daca vrei ceva din Hong Kong platesti shipement colosal si mai rau de ieri,am ramas surprins sa aflu ca pentru un pachet de aproape 3kg trebuie sa scoti din buzunar 21 de euro.La mail nu raspund si la Livechat la fel,sectiunea forum de pe site a disparut.Deci detine cineva informatii mai concrete?Fiindca as da comanda la ei din nou,dar nu stiu ce sa fac...Orice informatie avizata e utila.Multumesc.
0

#2 Useril este offline   HELIFAN 

• MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Postari: 3604
  • Inregistrat: 06-June 05
  • Interests:Elicoptere

Postat 17 September 2020 - 02:39 PM

Ai PM!
TX - Futaba T-10CAP 2,4 Ghz - Radio
HELI:
Spirit L16 Robbe in fuselaj Agusta 109 | Spirit L16 Robbe - clasa 550 | Taurus 50 electric clasa 600 |
Trex 600E FBL Custom Frame V.2 | Trex 600E FBL Custom Frame V.3 | Trex 600E FBL Custom Frame V.4 |
AUTO:
2buc. Buggy - ANSMANN Master Smacker 1:10 4WD electic
3buc. Truggy - ANSMANN Royal Flash 1:10 4WD electic
TX - RadioLink RC3S 2.4GHz

Proiectele mele:
Trex600E custom frame V1 - http://www.rhcforum....e/page__st__240 --- --- --- Trex600E custom frame V2 - http://www.rhcforum....e/page__st__480
Trex600E custom frame V3 - http://www.rhcforum....e/page__st__570 --- --- --- Trex600E custom frame V4
- http://www.rhcforum....e/page__st__600
0

#3 Useril este offline   Ciprian97 

• MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Postari: 3921
  • Inregistrat: 19-August 12

Postat 17 September 2020 - 03:38 PM

Draga helifan, un forum se bazeaza pe discutii publice. Au si mesajele private rolul lor, dar nu ca sa eviti distribuirea de informatii posibil utile.
0

#4 Useril este offline   ivan alexandru 

• Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Postari: 648
  • Inregistrat: 09-March 10

Postat 21 September 2020 - 09:14 AM

chiar se intampla ceva cu hobbyking? eu am comandat din europa acum 2 sapt...totul a ajuns bine...doar ca f greu...aproape 10 zile din belgia
1:10 MST XS-Drift, Ford mustang cabrio Reely 1:10, Rc plane Piper J Cub 2.6m, Traxxas E-MAXX brushless, Axial SCX 10
0

#5 Useril este offline   nitrometan 

• Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Postari: 359
  • Inregistrat: 31-July 04

Postat 21 September 2020 - 09:27 AM

Pai exemplu:Plasat comanda pe EU pentru produse aflate in stoc luni 14 sept.De abia azi,21 sept vad pe site ca s-a instiintat GLS ca are de ridicat de la sediul din EU un colet spre a-mi fi livrat.Inainte avreau livrare same day daca plasai comanda pina la ora 18 loc.Asta inseamna ca nu au bani suficienti sa plateasca personal care sa se ocupe de treaba asta,iar cei care au mai ramas nu sunt platiti nici ei grozav.De altfel e evident ca acest hobby,modelismul moare repede iar cincurenta HK din China e nemiloasa.

Aceasta postare a fost editata de nitrometan: 21 September 2020 - 09:27 AM

0

#6 Useril este offline   Tzicul 

• Free your mind
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Postari: 2094
  • Inregistrat: 31-May 12

Postat 10 June 2022 - 06:49 AM

Vad ca au luat-o razna cu totul la shipping. Pana acum ceva vreme, transportul pentru Europa crescuse la 18 euro si am zis ca sa mai astepte pana o sa mai cumpar eu ceva de la ei. Astazi, in schimb, e mult mai bine, au crescut tariful le 35 de euro :good: . Sunt curios daca mai vand ceva. Cred ca in curand o sa fie pa pa. Cel putin in Europa. Eu deja m-am reorientat catre lindinger si motionrc

Aceasta postare a fost editata de Tzicul: 10 June 2022 - 06:52 AM

Axial Yeti XL

Losi LST XXL

Kyosho Mad Force Xtra long and Xtra wide
Posted Image
0

Arata acest topic

Pagina 1 din 1

Raspuns rapid

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro