Modelism - RHC Forum: Planor A1 Cubic - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Planor A1 Cubic ....

#1 Useril este offline   ARU 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1427
  • Inregistrat: 15-February 08
  • Gender:Male
  • Location:Buzau
  • Interests:aero

Postat 12 August 2020 - 02:16 AM

cine cunoaste , mai sunt planuri de planoare in revistele romanesti sub semnatura unor maestri modelisti cum este acest A1 Cubic / George Craioveanu ?... poate le urcati pe forum sa le vedem si noi ! si cautand prin reviste am dat de Doamna Elvira Purice , o doamna sharmanta care a participat la un concurs de modele viteza si care a obtinut 213 km/h cu modelul sau in anul 1975 !
0

#2 Useril este offline   Mi hai 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 38
  • Inregistrat: 27-February 11

Postat 12 August 2020 - 08:43 AM

Vezi postareaARU, la 12 August 2020 - 02:16 AM, a spus:

cine cunoaste , mai sunt planuri de planoare in revistele romanesti sub semnatura unor maestri modelisti cum este acest A1 Cubic / George Craioveanu ?... poate le urcati pe forum sa le vedem si noi ! si cautand prin reviste am dat de Doamna Elvira Purice , o doamna sharmanta care a participat la un concurs de modele viteza si care a obtinut 213 km/h cu modelul sau in anul 1975 !

Doamna Elvira Purice ! Campioana nationala la captive-viteza. Antrenor la CNSTA-Baneasa. Stefan Purice- campion national si international la aceeasi categorie ! Ce oameni ! Ce vremuri ! :give_rose:
0

#3 Useril este offline   Timerage 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 72
  • Inregistrat: 02-November 16

Postat 21 August 2020 - 10:16 AM

Vezi postareaARU, la 12 August 2020 - 02:16 AM, a spus:

cine cunoaste , mai sunt planuri de planoare in revistele romanesti sub semnatura unor maestri modelisti cum este acest A1 Cubic / George Craioveanu ?... poate le urcati pe forum sa le vedem si noi ! si cautand prin reviste am dat de Doamna Elvira Purice , o doamna sharmanta care a participat la un concurs de modele viteza si care a obtinut 213 km/h cu modelul sau in anul 1975 !


http://www.rhcforum....si-constructie/
0

#4 Useril este offline   ARU 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1427
  • Inregistrat: 15-February 08
  • Gender:Male
  • Location:Buzau
  • Interests:aero

Postat 28 August 2020 - 07:24 AM

tot in reviste am gasit si un lucru extrem de onorabil pt. modelismul romanesc , mai precis la Moscova in anul 1957 la zbor liber pe locul 1 s-a aflat Dl. Moldoveanu A. cu maxim de punctaj 900 ! iar pe locul 20 Dna Elvira Purice cu un punctaj de 693 ! ...ce ziceti , cinste lor !
0

#5 Useril este offline   ARU 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1427
  • Inregistrat: 15-February 08
  • Gender:Male
  • Location:Buzau
  • Interests:aero

Postat 16 September 2020 - 04:50 AM

in revista Letecky Modelar nr. 10 din 1959 exista planul unui A2 romanesc si a unui propulsor ! deci exista in acel timp , modelism romanesc performant dupa cum se poate vedea !
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro