Modelism - RHC Forum: Cum procedati voi!! - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

Cum procedati voi!!

#1 Useril este offline   cpt.Aly 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 108
  • Inregistrat: 10-February 06

Postat 06 May 2020 - 10:23 AM

In douamii-6, atunci cand mi-am facut cont pe forum, citeam seara pana tarziu posturile si review-urile voastre. Unii erau tineri, ca si mine de altfel. Personal asteptam sa vina alocatia si banii de buzunar de la ai mei ca sa-mi pot cumpara materiale.
Placaj de la magazinele de constructii din oras, sa ma fi vazut cu placa de 2m in autobuz:)) balsa de la magazinele de modelism, aracet si cand pusculita era cu 50 de bani peste nivelul de 50% adeziv poliuretanic.
Si apoi mai erau familistii.....cei cu sotii, copii, catel, pisica etc. Grup din care de ceva vreme fac si eu parte :).
Imi aduc aminte ca citeam posturile voastre in care discutati despre modelele noi.
Va intrebati probabil de ce stati si cititi postul asta de parca ar fi prefata unei carti proaste, ei bine proaspat intrat in randurile celor cu sotii vreau sa va intreb..... Cum 'echilibrati' balanta hobby-familie sau altfel spus, cum procedati voi cand soseste curierul cu ultima comanda?
De exemplu de curand mi-am luat un phantom 2, pe langa faptul ca fiind extrem de entuziasmat in momentul achizitiei si am platit cu 30% mai mult decat merita, am stricat si un motor in primele 2 ore de la achizitie.
Intr-un fel sau altul am noroc ca sotia e plecata pana la sfarsitul lunii si nu am de dat explicatii, cel putin momentan :))
Dar cum as fi procedat daca era acasa?
Deci...... Voi stimabili colegi, cum faceti?
Flori, cina, sesiune de shopping pentru doamne dupa fiecare achizitie?

Aceasta postare a fost editata de cpt.Aly: 06 May 2020 - 10:24 AM

respecta si vei fi respectat
0

#2 Useril este offline   djtaotao 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 995
  • Inregistrat: 27-January 11
  • Gender:Male
  • Location:Sibiu

Postat 06 May 2020 - 11:25 AM

Nu inteleg conceptul de "dat explicatii sotiei". Care-i faza? Ea e sursa de finantare, clientul dintr-o afacere, project managerul, corpul de control al guvernului?
0

#3 Useril este offline   casper20 

  • Lifetime Beginner
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3598
  • Inregistrat: 09-June 07
  • Gender:Male
  • Location:TG-MURES

Postat 08 May 2020 - 12:05 AM

Eu vb cu ea inainte de orice achiziție mai mare😜, la chițibușaguri tac ca oricum la cate acareturi am nu se vad 2 3 in plus😂.
Prabusirea este o aterizare necontrolata..................sau nu?

FPV is not a crime!

Hitec Optic 6 Spectra 35MHz sinteza
FrSky 2.4GHz modul
Easy Glider BL
FW 190 A8
P 51D Mustang
IAR 80
ME 163

Tel: 0741-931.767
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro