Modelism - RHC Forum: Cheetah R from Staufenbiel - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Cheetah R from Staufenbiel hotliner 175cm Anvergura

#1 Useril este offline   stelu82 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1036
  • Inregistrat: 06-January 12
  • Gender:Male
  • Location:craiova dolj
  • Interests:mecanica auto, zborul de orice fel

Postat 10 March 2020 - 08:09 PM

salutare azi am intrat in posesia hotlinerului de la staufenbiel este suuper pun si cateva poze

...

..

Fisiere atasate


Fly safe, have fun. Measure three times, cut once. The man who makes no mistakes does not usually make anything.
0

#2 Useril este offline   bicut 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1189
  • Inregistrat: 20-June 07
  • Gender:Male
  • Location:Pitesti

Postat 11 March 2020 - 08:05 AM

Sa il zbori cu placere! Am si eu unul ,prima versiune cumparat acum vreo 5 ani si daca imi permiti am sa iti dau cateva sfaturi utile : 1 servoul de profundor la mine are locasul in stabilizatorul vertical si la primul zbor dupa doar 20 sec s-a dezlipit din cauza ca este impregnat in zona de lipire cu ceara demulanta de la turnare asa ca sterge bine cu solvent zona de lipire inainte de a monta servo-ul. 2 andreaua aripilor este din tija de carbon de 5 sau 6,nu mai stiu exact si a crapat intr-un U-turn in blana....a trebuit sa o gauresc progresiv...a durat o zi sa fac treaba asta si am inlocuit-o cu tija de otel asa ca e mai bine sa pui din prima o tija mai tapana. 3 nu aterizeaza fara flaps ...practic te aliniezi la 200m sa vii la aterizare si daca nu il fortezi sa vina jos trece prin fata ta fara sa piarda pic de inaltime...flaperon progresiv sau mixat cu 10% profundor sus caci altfel la deschiderea flapsurilor se ingroapa . 4 pune un pic de ciano in zona de strangere a suruburilor de la aripa sa se intareasca,altfel cu timpul se striveste balsa acolo si o sa pui saibe mai mari. 5 pune o tura de scoci de min 1 cm latime pe canopie inainte de zbor....la viteze mari intra aerul sub ea si o desprinde .6 fa gauri extra in and out pentru o mai buna ventilare a componentelor. Acestea fiind spuse iti doresc sa te bucuri mult si bine de suieratul unic produs de model .
0

#3 Useril este offline   stelu82 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1036
  • Inregistrat: 06-January 12
  • Gender:Male
  • Location:craiova dolj
  • Interests:mecanica auto, zborul de orice fel

Postat 11 March 2020 - 01:13 PM

Salutare si multumesc mult pentru sfaturi . Modelul asta este R si din ce imi spui tu sau facut cateva modificari si la profundor revin cu poze
Fly safe, have fun. Measure three times, cut once. The man who makes no mistakes does not usually make anything.
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro