Modelism - RHC Forum: Cutia cu ESC-uri - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Cutia cu ESC-uri Review-uri cat de cat obiective pentru ESC-urile de pe piata

#1 Useril este offline   ender67 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2287
  • Inregistrat: 15-September 13

Postat 02 October 2019 - 12:49 PM

Vezi postareaender67, la 15 July 2018 - 09:34 AM, a spus:

Deschid un topic nou in care va invit sa prezentam servo-urile cu care am avut de-a face.
Fara format fix dar cred ca prezentarea ar trebui sa contina 2-3 randuri cu datele tehnice (preferabil unui link ...poate e mai comod sa gasesti datele despre servo intr-un loc centralizat), de unde l-am cumparat, la ce pret, cum a fost de nou, cum s-a comportat in timp, la ce a fost folosit, cum a rezistat la crash-uri, daca exista piese de schimb etc.
Stiu ca experienta personala e implicit subiectiva si o evaluare obiectiva nu se poate face fara acordarea de note pentru un set de criterii si eventual un set de masuratori pe banc (si asta e mai greu de realizat) dar cred ca review-urile personale (cu experientele pozitive si mai ales negative) pot sa ne ajute la luarea unei decizii la echiparea unui model.
Poate contine si postari de mica publicitate, poate aveti nevoie de un servo pentru a inlocui unul defect si nu aveti rezerva sau aveti in cutii cateva servo de rezerva ramase de la un proiect vechi si care nu va mai sunt de folos, uneori e mai simplu sa apelezi la colegi decat sa faci o comanda in strainatate.
Daca se poate as avea rugamintea sa respectam regula "un tip de servo per postare".

PS daca un coleg a facut un review pentru un servo nu inseamna ca subiectul este inchis, puteti face un alt review sau puteti comenta la cel existent

http://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/rolleyes.gif
Deschid un topic nou in care va invit sa prezentam servo ESC-urile cu care am avut de-a face.
Fara format fix dar cred ca prezentarea ar trebui sa contina 2-3 randuri cu datele tehnice (preferabil unui link ...poate e mai comod sa gasesti datele despre servo ESC intr-un loc centralizat), de unde l-am cumparat, la ce pret, cum a fost de nou, cum s-a comportat in timp, la ce a fost folosit, cum a rezistat la crash-uri, daca exista piese de schimb etc.
Stiu ca experienta personala e implicit subiectiva si o evaluare obiectiva nu se poate face fara acordarea de note pentru un set de criterii si eventual un set de masuratori pe banc (si asta e mai greu de realizat) dar cred ca review-urile personale (cu experientele pozitive si mai ales negative) pot sa ne ajute la luarea unei decizii la echiparea unui model.
Poate contine si postari de mica publicitate, poate aveti nevoie de un servo ESC pentru a inlocui unul defect si nu aveti rezerva sau aveti in cutii cateva servo ESC-uri de rezerva ramase de la un proiect vechi si care nu va mai sunt de folos, uneori e mai simplu sa apelezi la colegi decat sa faci o comanda in strainatate.
Daca se poate as avea rugamintea sa respectam regula "un tip de servo ESC per postare".

PS daca un coleg a facut un review pentru un servo ESC nu inseamna ca subiectul este inchis, puteti face un alt review sau puteti comenta la cel existent
http://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/biggrin.gif
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro