Modelism - RHC Forum: Campionatul National Optimist + RES - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2

Campionatul National Optimist + RES Fulga - Baba Ana, an de an

#1 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8268
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 14 September 2019 - 07:46 PM

de pe situl FRMD:

CAMPIONATUL NAŢIONAL
Zbor RC Planoare şi
Motoplanoare
OP. El
OP. Te
RES

FULGA
Jud. PH
13-15.09
2019

Adica campionatul Optimist termic si electric (inventia lui marinaru) si F3RES - toate planoare.

Pentru cine nu stie Optimist termic inseamna planor cu motor de maxim 1.5cm3 si directie/profundor. Limitarea vine din volumul de nitro, motorul merge blana, planorul urca pana se termina zeama dupa care planezi 6 minute si aterizezi la tinta. Altfel conditiile sunt foarte lejere, ai timp de aterizare inca un minut peste cele 6 si se masoara din 5 in 5 metri.

Optimistul electric e cam la fel dar ai timp de motor 30s.

F3-RES e F3-RES, clasa internationala, regulile se gasesc usor, in esenta sunt planoare RES trase la sandou.

Aceasta postare a fost editata de stiganas: 05 September 2020 - 08:46 PM

0

#2 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8268
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 14 September 2019 - 07:53 PM

Concursul Optimist termic e cam caterinca/miuta pentru ca la cele mai multe modele motorul merge 3 minute (dupa care cobori inca 3 minute) sau merge 5-6 minute si singura grija e sa cobori repede.

Sunt si modele misto in care motorul merge sub un minut dupa care trebuie sa muncesti dar cele care urca pe podium sunt de regula din ultima categorie.

Si Optimistul electric e cam in aceeasi situatie caci nu exista nici o limitare la motor, deci dai blana, urci 300m dupa care daca cobori nu prea repede e OK. Un Radian putin tunat la pale urca vreo 250m si e greu sa nu faci 6 minute.

De regula departajarea se face la aterizare.

Peste toate astea sunt doar 3 runde in care fiecare lanseaza cam cand doreste (nu se lanseaza odata ca la F3J/F5J). Deci miuta dar sunt destule modele misto/neobisnuite si multe zboruri muncite.
0

#3 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8268
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 14 September 2019 - 08:03 PM

Concursul de anul asta a fost misto. Vremea a fost buna, initial vant cam tare dar atunci cand conta, la F3 RES si Optimist termic s-a linistit si a fost exact cat trebuie.

Partea de F3RES a iesit chiar foarte bine caci concurentii aveau planoare adevarate, sandoul a fost cel din regulament si zborurile au fost reusite. Au fost doar doua sandouri asa ca s-a lansat pe rand, nu simultan. Buruieni multe dar au fost destui voluntari sa tina sandoul liber, deci foarte placut.

Din cauza vantului usor au fost lansari de 100m destule. Planoarel au fost fie construite din kituri nemtesti (Dragos avea Pures) sau adaptate. Dl. Petcu avea un planor meserias de zbor liber magnetic cu servo. Zbura meserias.

Dragos este noul campion national. Pe meritate.

Eu am avut placerea sa zbor doua planoare termice de imprumut (pe langa planoarele mele) asa ca m-am simtit excelent. Cateva poze de la eveniment. Am fost onorati de prezenta secretarului FRMD care a tinut cuminte scorul :) Ceva poze.

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: IMG_3637.JPG
  • Imagine atasata: IMG_3635.JPG
  • Imagine atasata: IMG_3625.JPG
  • Imagine atasata: IMG_3622.JPG

0

#4 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8268
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 14 September 2019 - 08:05 PM

Locul de campare (am fost si acum vreo 2 ani) este un fel de Stonehenge de Prahova cu niste stalpi de beton pusi alandala intr-un fel de cerc fara noima si cu craniul de rigoare.

Imagine atasata: IMG_3633.JPGImagine atasata: IMG_3630.JPG


Am si un clip cu un zbor cap-coada de proba la termic (cu Valteras) si o lansare Orion la sandou (de la min 2.35).


Aceasta postare a fost editata de stiganas: 14 September 2019 - 08:07 PM

0

#5 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19163
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 14 September 2019 - 09:13 PM

Merci de anuntat dupa... la asta chiar ca as fi vrut sa particip si eu :(

F3-RES nu este clasa oficiala FAI, inca... toate competitiile care se tin sunt locale, iar regulamentele variaza.
... cu picioarele pe pamant ...
0

#6 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8268
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 14 September 2019 - 09:20 PM

Nu aveai voie sa participi, nu esti sportiv legitimat. Doar nu iti inchipui ca d-na secretar de federatie lasa pe oricine la un ditamai campionatul national.


Vezi postarearenatoa, la 14 September 2019 - 09:13 PM, a spus:

Merci de anuntat dupa... la asta chiar ca as fi vrut sa particip si eu :(

F3-RES nu este clasa oficiala FAI, inca... toate competitiile care se tin sunt locale, iar regulamentele variaza.

0

#7 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19163
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 14 September 2019 - 09:26 PM

Zau, credeam ca e cu buletinul... imi da si credit pentru model mai bun la anu'... :p
... cu picioarele pe pamant ...
0

#8 Useril este offline   Travel Air 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1225
  • Inregistrat: 26-September 12
  • Gender:Male
  • Location:Vaslui
  • Interests:Zbor

Postat 15 September 2019 - 12:49 PM



Mai este unul la Campulung Mold.
La asta as putea sa vin si eu, daca se tine :drinks:


NUME CONCURS CLASA ORGANIZATOR, PERSOANA DE CONTACT CONTACT LOCALITATE DATA OBSERVATII
CUPA BUCOVINEI Planoare RES RC şi M.P. RC OP Te OP El RES A.R. Suceava CATANĂ Sorin katanasorin@gmail.com 0742 023895 Sadova C. Lung Mold. 27-30.09 2019 S+J S+J S+J

Aceasta postare a fost editata de Travel Air: 15 September 2019 - 12:50 PM

Bogdan Floria

bogdan.floria@aeromodelism.ro
bogdanfloria@gmail.com
0757110983

"Norocul astepta tacut stiind viitorul"
0

#9 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8268
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 15 September 2019 - 05:00 PM

Anul trecut stiu ca s-a tinut. Vorbeste cu Catana sau marinaru.
0

#10 Useril este offline   anick 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 94
  • Inregistrat: 24-May 15
  • Gender:Male
  • Location:Iasi

Postat 29 September 2019 - 08:04 AM

A fost o vreme foarte frumoasa la Campulung Moldovenesc!

Vezi postareaTravel Air, la 15 September 2019 - 12:49 PM, a spus:

Mai este unul la Campulung Mold.
La asta as putea sa vin si eu, daca se tine :drinks:
NUME CONCURS CLASA ORGANIZATOR, PERSOANA DE CONTACT CONTACT LOCALITATE DATA OBSERVATII
CUPA BUCOVINEI Planoare RES RC şi M.P. RC OP Te OP El RES A.R. Suceava CATANĂ Sorin katanasorin@gmail.com 0742 023895 Sadova C. Lung Mold. 27-30.09 2019 S+J S+J S+J

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: IMG_5985a.jpg

Aceasta postare a fost editata de anick: 29 September 2019 - 08:05 AM

membru MODELEAST Iasi
0

#11 Useril este offline   Travel Air 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1225
  • Inregistrat: 26-September 12
  • Gender:Male
  • Location:Vaslui
  • Interests:Zbor

Postat 30 September 2019 - 12:21 PM

Stiu, am fost acolo :drinks:

Vezi postareaanick, la 29 September 2019 - 08:04 AM, a spus:

A fost o vreme foarte frumoasa la Campulung Moldovenesc!

Bogdan Floria

bogdan.floria@aeromodelism.ro
bogdanfloria@gmail.com
0757110983

"Norocul astepta tacut stiind viitorul"
0

#12 Useril este offline   Timerage 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 72
  • Inregistrat: 02-November 16

Postat 01 October 2019 - 03:12 PM

Am dovada!

Vezi postareaTravel Air, la 30 September 2019 - 12:21 PM, a spus:

Stiu, am fost acolo :drinks:

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: 2.jpg

0

#13 Useril este offline   Padre 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 521
  • Inregistrat: 07-November 03
  • Gender:Male
  • Location:Stefanesti-Arges

Postat 03 September 2020 - 08:39 AM

Vezi postareastiganas, la 14 September 2019 - 07:46 PM, a spus:

de pe situl FRMD:


C.N. Opt.T/E RES
Seniori/Juniori Fulga de jos PH
04.-06.09.2020
0

#14 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8268
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 03 September 2020 - 09:23 AM

Da, asa e, se tine si anul acesta concursul Optimist/RES. Sambata, 5 septembrie.

Aceeasi locatie, aceiasi oameni si foarte probabil aceleasi modele. Eu particip. Daca vremea e buna (fara vant tare) e un concurs frumos. Bineinteles participa doar sportivi legitimati.

Aceasta postare a fost editata de stiganas: 03 September 2020 - 09:24 AM

0

#15 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19163
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 03 September 2020 - 10:11 AM

Si ca de obicei, anuntata prea tarziu ca sa mai poata misca ceva si alti interesati...
Sau, daca nu am aflat din timp se cheama ca nu sunt suficient de interesat ? :unsure:
... cu picioarele pe pamant ...
0

#16 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8268
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 03 September 2020 - 10:21 AM

Este trecuta in calendarul national FRMD. Dar, inca odata, daca nu esti sportiv legitimat nu poti sa participi (dacat cel mult ca spectator). Aici pe forum se anunta sau nu, de regula dl. Vasile Pop anunta dar nu se ocupa de acest concurs. Din punctul de vedere al FRMD si al cluburilor forumul nu conteaza.

O sa fie anul asta si campionatul la panta si cam asta e tot cred.

Vezi postarearenatoa, la 03 September 2020 - 10:11 AM, a spus:

Si ca de obicei, anuntata prea tarziu ca sa mai poata misca ceva si alti interesati...
Sau, daca nu am aflat din timp se cheama ca nu sunt suficient de interesat ? :unsure:

0

#17 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8268
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 05 September 2020 - 08:38 PM

Nu mai deschid topic nou. Pun aici in continuare poze/impresii de la campionatul national Optimist + RES de anul acesta, 2020.

In primul rand in ultimmii 3 ani toate cele tinute la Fulga au fost in realitate la Baba Ana (langa Fulga si Mizil). Ei bine anul asta a fost chiar la Fulga si aparent doar eu nu stiam chestia asta. M-am dus frumos la locul cunoscut de la Baba Ana, am montat modelele, un zbor de control si pe la 8.10 am intrat la banuieli fiind singurul de pe camp. Noroc cu Vasile Pop care m-a salvat cu locatia corecta. Si anul asta a fost vant, tare si rafalos, genul de vant pe care la camp in WE nu prea zburam. Da acum am zburat ca asa e la concurs. Noroc ca nu am avut soarele in ochi.

Participare numeroasa, de fapt mai multi decat anul trecut si cei mai multi adunati la un concurs de modelism in ultimii ani. Se pare ca lumea tanjea dupa o intalnire. Modelele cam la fel ca in anii trecuti dar si niste modele noi, de pilda Slite RES facut din kit evident, Gelu a avut un model nou termic cu aripa de 2m de la RES, un EZglider cu motor termic, marinaru cu un model nou contructie clasica imbracat in hartie si emaita (dar a zburat tot cu nemuriciul pe care il stiu de cand il stiu pe marinaru).

Eu am fost cu vechiturile mele: Radian pentru Optimist electric si Dynamo, Orion si kleine Uhu pentru RES. Cu Radian am luat locul II lejer, pentru RES m-am jucat pe indelete cu toate planoarele si sandourile, am avut timp mort din belsug. Am exersat lansari cu vant mult in still zmeu cu multa acceleratie din tensiunea elasticului - lansari foarte bune - Dynamo a fost excelent. Orion e mort, arata bine, e simpatic, o placere sa-l construiesc dar ca planor nu face doi bani.

Ce face toti banii insa e planorul Flamingo de la Sierra proiectat de Big, de altfel Mihai Suppy a si luat locul doi cu el pe merit.

Cateva poze:

glider score manual

Imagine atasata: IMG_5804.JPGImagine atasata: IMG_5805.JPG

modele

Imagine atasata: IMG_5781.JPGImagine atasata: IMG_5786.JPGImagine atasata: IMG_5787.JPG

diverse

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: IMG_5782.JPG
  • Imagine atasata: IMG_5785.JPG
  • Imagine atasata: IMG_5813.JPG

Aceasta postare a fost editata de stiganas: 05 September 2020 - 08:48 PM

0

#18 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8268
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 05 September 2020 - 08:39 PM

Si cupele, unice, de colectie.

Imagine atasata: IMG_5791.JPGImagine atasata: IMG_5792.JPG

Din pacate cupa n-am prins, doar medalie banala, oricum la noi la concursuri sunt de regula mai multe cupe si medalii decat competitori. Asta ca am tot avut discutii in ultimul timp cu oameni care discuta de modelism si federatie de parca ar fi sport cu sute de cluburi si mii de sportivi cand de fapt suntem o mana de oameni, cei mai multi sariti din 40 de ani eventual pensionari.

Aceasta postare a fost editata de stiganas: 05 September 2020 - 08:45 PM

0

#19 Useril este offline   edy_lucian 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 326
  • Inregistrat: 12-October 06
  • Gender:Male
  • Location:IASI
  • Interests:aero 1:1, aeromodelism

Postat 05 September 2020 - 09:20 PM

Citi concurenti au fost pina la urma?
Masini am vazut multe dar concurenti?
Si ca de obicei organizarea... asa cum merita niste sportivi legitimati la FRMd si care participa la un CN, unde cluburile sint coorganizatoare, asa cum zice stim noi cine.
Imi plac cupele, sint originale.
Trebuie sa-i multumim doamnei secretar general pentru implicare, probabil erau pregatite pentru navo si le-a facut rapid pentru aero.
Sa va fie de bine !
Felicitari tuturor pentru efort si pentru rezultate !
0

#20 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8268
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 05 September 2020 - 10:25 PM

Am atasat pozele gresite, aici sunt toti concurentii. La o numarare superficiala au fost vreo 20 cu totul.

Imagine atasata: IMG_5802.JPGImagine atasata: IMG_5803.JPG

Lasand la o parte carcoteala vesnica legata de federatie si cluburi, concursul a fost misto si pe bune. De organizat l-a organizat un singur om (+ familia) adica Ariel si a fost o gazda buna. Caci dupa cum bine stim concursurile de aeromodelism se intampla datorita catorva oameni: Vasile Pop, colegii de la Iasi, Ariel ....

Aceasta postare a fost editata de stiganas: 05 September 2020 - 10:57 PM

0

#21 Useril este offline   mvpricop 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1424
  • Inregistrat: 08-February 06

Postat 06 September 2020 - 02:09 PM

-Referitor la tonele de cupe si medalii, raportez ca le-am expediat la club pe ale mele, dupa ce mi-am facut o poza de adio cu ele.
-Mai raportez ca mi-am comandat un kit de RES numit RESi, cel cu coada in cruce de la Modellbau Thiele. Asa ca va amenint ca anul viitor ne concuram. ;)
Cu sau fara de motor,
Io le zbor pentru popor!

Schaum vor dem Mund,
Und Papier fuer der Fund!
0

#22 Useril este offline   anick 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 94
  • Inregistrat: 24-May 15
  • Gender:Male
  • Location:Iasi

Postat 06 September 2020 - 06:24 PM

Vezi postareamvpricop, la 06 September 2020 - 02:09 PM, a spus:

-Mai raportez ca mi-am comandat un kit de RES numit RESi, cel cu coada in cruce de la Modellbau Thiele. Asa ca va amenint ca anul viitor ne concuram. ;)

Victor, abia asteptam sa te vedem la concursuri cu el. Lucian abia asteapta sa te "urmareasca". Anul acesta, Lucian daca nu rata prima aterizare (a fost pe spate si a primit 0), ar fi fost aproape de punctajul primului senior (pentru a treia zi de zbor cu modelul si a doua oara lansari la elastic), eu zic ca a fost foarte bine. Dar, daca la anul nu apar juniori la RES, o sa fie singur.
In poza, o parte din RES-urile de anul acesta de la concurs!

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: Fulga2020_47c.jpg

membru MODELEAST Iasi
0

#23 Useril este offline   BNI 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 149
  • Inregistrat: 21-April 15
  • Gender:Male
  • Interests:F5J

Postat 06 September 2020 - 07:09 PM

[quote name='stiganas' timestamp='1599331192' post='928831']
Si cupele, unice, de colectie.

Imagine atasata: IMG_5791.JPGImagine atasata: IMG_5792.JPG

Felicitari!

Unde ati gasit "cupele de colectie"?
0

#24 Useril este offline   Mihai_supy 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 5144
  • Inregistrat: 16-December 10
  • Gender:Male

Postat 06 September 2020 - 07:12 PM

resurile de anul ăsta...

Imagine atasata: res.jpg

Eu am avut mare noroc...să lansez exact în termică, să fac fără o secundă cele șase minute, și să aterizez la 28 cm...su zic că a fost noroc, dar face parte din viață. Într-un cuvânt, dacă vreți un planor bun...Flamigo e soluția. Cred că a dovedit-o din plin. Anul ăsta, doi Flamingi sunt campioni naționali. Mă bucur ca am avut ocazia să construiesc unul.

Cred că la clasa optimist ar trebui acceptate modele doar din lemn, și doar cele construite de cel care le zboară, Mai mult, cred că ar mai trebui ca modelele să nu fie zburate de mai multi modeliști!...da, eu doar zic....japico cu metanol..uf....vremuri faine. Stația lui Marinar....e ceva mai bestial???, ce telemetrie, ce înălțimi afișate, ce mesaje telemetry lost sau low signal???....

Mă bucur nespus că am avut o zi de zbor, care pentru mine a fost una excelentă. Oameni faini, vrenuri bune, povești frumoase.

La concursul ăsta mi-am demonstrat pentru a nu știu a cât-a oară că nu contează chiar așa mult modelul, ci doar dorința de a construi și a zbura.!!!

Să ne vedem cu bine la anul. Până atunci, construim și zburăm!
0

#25 Useril este offline   edy_lucian 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 326
  • Inregistrat: 12-October 06
  • Gender:Male
  • Location:IASI
  • Interests:aero 1:1, aeromodelism

Postat 06 September 2020 - 07:17 PM

" Unde ati gasit "cupele de colectie"? "


Editie speciala Covid 2020.
Au fost facute de Federatia Romana de Modelism, cum de unde ?
Au foarte multe competitii si le mai incurca. :rofl:
Comanda speciala, "editie de oaie revizuita la caimac" ... pentru cei ce cunosc replica. :rofl::)
Adevarul e ca sint atit de ocupati incit nu au avut timp sa verifice pe ce arunca banii ...

Doar... vorbe-n vint... nu dati cu pietre...

Aceasta postare a fost editata de edy_lucian: 06 September 2020 - 07:19 PM

0

#26 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8268
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 06 September 2020 - 07:46 PM

Nu ii intelg pe cei de la Sierra. In tot magazinul de modelism aveau o singura chestie buna/tentanta care era numai e lor - planorul asta - Flamingo. Mai tot timpul nu era pe stoc. Acum nu mai e deloc, pur si simplu nu mai exista.

Vezi postareaMihai_supy, la 06 September 2020 - 07:12 PM, a spus:

resurile de anul ăsta...

Atasament res.jpg

Într-un cuvânt, dacă vreți un planor bun...Flamigo e soluția. Cred că a dovedit-o din plin. Anul ăsta, doi Flamingi sunt campioni naționali. Mă bucur ca am avut ocazia să construiesc unul.

0

#27 Useril este offline   anick 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 94
  • Inregistrat: 24-May 15
  • Gender:Male
  • Location:Iasi

Postat 06 September 2020 - 08:02 PM

Vezi postareaMihai_supy, la 06 September 2020 - 07:12 PM, a spus:

Mă bucur nespus că am avut o zi de zbor, care pentru mine a fost una excelentă. Oameni faini, vremuri bune, povești frumoase.
La concursul ăsta mi-am demonstrat pentru a nu știu a cât-a oară că nu contează chiar așa mult modelul, ci doar dorința de a construi și a zbura.!!!

Ai dreptate. M-a impresionat Flamingo, nu credeam ca rezista structura modelului la figurile facute pentru a compensa lipsa franelor. Asta arata cat de bine cunosti modelul si ca iti place sa zbori cu el!

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: Fulga2020_54a.jpg
  • Imagine atasata: Fulga2020_03a.jpg
  • Imagine atasata: Fulga2020_52a.jpg

membru MODELEAST Iasi
0

#28 Useril este offline   Zippo 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1077
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Suceava

Postat 06 September 2020 - 08:34 PM

Felicitari tuturor participantilor si lasand glumele legate de cupe, a fost o un concurs frumos si toata lumea s-a simtit bine, probabil si din cauza claselor mai retro unde pasiunea este mai presus de o miza anume in clasament.

Este un concurs solicitant si din cauza ca majoritatea concurentilor trag la toate cele 3 probe RES a fost tinut un pic in graba si am fost nevoiti sa lansam 3 din 5 starturi oficiale.

Cum spunea si Mihai, ar trebui ca RES sa indrume concurentul sa vina cu un model construit de el si a nu exista interpretari... regulamentul oficial RES ar trebui actualizat permanent dupa cel al nemtilor. Pana acum a fost bine.

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: IMG_8002.JPG
  • Imagine atasata: IMG_8001.JPG

0

#29 Useril este offline   Zippo 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1077
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Suceava

Postat 06 September 2020 - 08:37 PM

foto

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: IMG_8004.JPG
  • Imagine atasata: IMG_8006.JPG
  • Imagine atasata: IMG_8005.JPG
  • Imagine atasata: IMG_8007.JPG
  • Imagine atasata: IMG_8008.JPG
  • Imagine atasata: IMG_8010.JPG
  • Imagine atasata: IMG_8011.JPG
  • Imagine atasata: IMG_8012.JPG
  • Imagine atasata: IMG_8013.JPG
  • Imagine atasata: IMG_8014.JPG
  • Imagine atasata: IMG_8017.JPG
  • Imagine atasata: IMG_8024.JPG
  • Imagine atasata: IMG_8026.JPG

Aceasta postare a fost editata de Zippo: 06 September 2020 - 08:38 PM

0

#30 Useril este offline   anick 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 94
  • Inregistrat: 24-May 15
  • Gender:Male
  • Location:Iasi

Postat 06 September 2020 - 09:34 PM

dupa peste 10 ore de briza si soare:

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: IMG_7354c.jpg

membru MODELEAST Iasi
0

Arata acest topic


  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro