Modelism - RHC Forum: DKM Type 1936 DD - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

DKM Type 1936 DD Distrugator german Model 1936

#1 Useril este offline   Valeron 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 162
  • Inregistrat: 09-July 14
  • Gender:Male
  • Location:Galati
  • Interests:Navomodelism(daaa),ciclism ,

Postat 08 October 2018 - 08:27 AM

Salutare,

Am inceput proiectul constructiei unui distrugator german clasa 1936 (DKM Type 1936), voi reveni diseara cu primele poze ale corpului. Lungimea este de aprox. 1100mm latimea maxima este de 120 mm.

Proiectul va fi unul navigabil, motorizat de doua motoare brushless de 28mm in diametru prin intermediul a doua elice de 25 de mm. De alimentare se va ocupa o baterie Li Po. de minm 2800 mah. Voi posta aici progresul saptamanal al proiectului.

Pe langa faptul ca va fi navigabil as vrea sa-l fac destul de detaliat. probabil ca ba trebui sa printez 3D turelele,armamentul si alte piese.



Persevereaza dar invata din greselile facute
0

#2 Useril este offline   Kromag 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 38
  • Inregistrat: 03-May 09
  • Gender:Male
  • Location:Rm. Sarat

Postat 08 October 2018 - 12:20 PM

Spor la treaba.
Asteptam foto cu etapele proiectului.
Inclin sa cred ca este clasa Z23.
0

#3 Useril este offline   Valeron 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 162
  • Inregistrat: 09-July 14
  • Gender:Male
  • Location:Galati
  • Interests:Navomodelism(daaa),ciclism ,

Postat 08 October 2018 - 07:18 PM

Pe aproape, este vorba de clasa Z17-Z21. Armamentul lui 1936 tata de 1936 A si 1936(Mob) era mult mai modest: 5 turele single de 12.7 cm fata de turele duble de 15 cm la Type 1936 A si 1936 (Mob). Acestea putand fi categorisite lejer in categoria crucisatoarelor usoare. De asemnea armamentul antiaerian era upgradat.Si forma provei mult mai agresiva. Ei bine inapoi la slefuiala!

Persevereaza dar invata din greselile facute
0

#4 Useril este offline   Valeron 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 162
  • Inregistrat: 09-July 14
  • Gender:Male
  • Location:Galati
  • Interests:Navomodelism(daaa),ciclism ,

Postat 15 October 2018 - 08:20 PM

Buna seara la lume. Am mai lucrat cate ceva la prova lui Dieter Von Roeder.Puntea in zona prova prezinta un pic de curbatura, pe care trebuie sa o reprezint si eu. La pupa mai am ceva de slefuit sa armonizez tranzitiile zona arborilor port elice si zona unde se afla carma (nu prea sunt multumit cu mi-a iesit, eh, o scot eu la capat.). la final o sa-i aplic niste spritz chit si vazut pe unde mai trebuie lucrat.Urmatorul pas este proiectarea in 3D a suprastructurii.Si sa ma hotarasc cum va fi executata (shapeways, 3D print sau din placaj de 1 mm la lasercut). Voi reveni cu poze

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: dkm type 1936 2.jpg
  • Imagine atasata: dkm type 1936-1.jpg

Persevereaza dar invata din greselile facute
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

2 useri citesc topicul
0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro