Modelism - RHC Forum: Cine-mi poate executa aceasta piesa - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

Cine-mi poate executa aceasta piesa Profil U gaurit

#1 Useril este offline   Poseidon 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 27
  • Inregistrat: 14-November 06

Postat 21 September 2018 - 02:55 PM

Salut tuturor,

am nevoie de piesa din imagini. Poate fi confectionata din profil U aluminiu 100x50x3 sau dintr-o bucata de teava rectangulara din otel, 100x50xN, cu partea de sus decupata. Profilul U din fier nu e stralucit pentru ca am nevoie de planeitate cam pe toate fetele.
Dimensiunea 100x50 nu e batuta in cuie, daca cineva are o bucata metalica si e un pic mai mica sau mai mare, e ok, de fapt, latimea de 75 mm la interior a profilului U este minimul obligatoriu.
Dimensiunea de 50 pe partea verticala nu este nici ea batuta in cuie, daca cineva are disponibila o alta dimensiune, mi-o poate comunica, dar sa fie intre 40 si 60 mm.

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: 2.png
  • Imagine atasata: 4.png
  • Imagine atasata: 1.png
  • Imagine atasata: 3.png

0

#2 Useril este offline   fulgerica 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2235
  • Inregistrat: 31-July 07
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:vintage

Postat 21 September 2018 - 10:23 PM

de ce un cornier de fier nu ar sigura planeitatea?
cauta pe olx frezor, etc in zina in care stai. oricum, e banal pt un modelist adevarat sa-si faca piesa respectiva home. tu nu esti :(
Laser frate!
"Drona este pt modelism exact ce este maneaua in muzica" - Epicur
0

#3 Useril este offline   Poseidon 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 27
  • Inregistrat: 14-November 06

Postat 22 September 2018 - 09:24 AM

Vezi postareafulgerica, la 21 September 2018 - 10:23 PM, a spus:

de ce un cornier de fier nu ar sigura planeitatea?
cauta pe olx frezor, etc in zina in care stai. oricum, e banal pt un modelist adevarat sa-si faca piesa respectiva home. tu nu esti :(


Dupa cum poti vedea in acest link Profil U, zona interioara nu are planeitate suficienta.
Eu nu sunt modelist, dar am vazut mai multe oferte de acest gen de servicii aici, semn ca oamenii se ocupa cu asa ceva. Ai ceva impotriva cererii si ofertei?
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro