Modelism - RHC Forum: Locuri de joaca pentru benzinare 1/5 - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

Locuri de joaca pentru benzinare 1/5

#1 Useril este offline   Ice_2k 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 639
  • Inregistrat: 19-January 15

Postat 15 August 2018 - 05:49 PM

Hello,

Ma lovesc tot mai des de problema ca nu mai am unde sa-mi folosesc benzinarul 1/5 in zona Bucurestiului... campurile sunt pline de balarii de 1m inaltime, parcarile unde mai mergeam s-au cam umplut si-au aparut blocuri in jur deci e lumea deranjata de zgomot... voi pe unde iesiti cu draciile? Ma intereseaza in principal locuri unde iesiti cu termice ca la electrice imi inchipui ca nu e nicio problema, se pot folosi oriunde.
1/5 Redcat Rampage DuneRunner v3 32cc 4x4
:JetPro rear mount exhaust: :8000rpm clutch: :Walbro WT-1107 performance carb: :ADA Billet RC intake manifold: :HPI Baja dual-stage air filter on ShreadIndustries inclined stack: :FlySky FS-IT4 telemetry radio:
:Killer RC Super Bee kill switch: :Flywheel, air filter, pull start outerwears: :Shock covers: :5Ah DDM battery: :Voltwatch: :Custom in-the-box charger: :Tarmac busters on HPI rims: :HPI axle boots:
0

#2 Useril este offline   sectoristu 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 387
  • Inregistrat: 23-November 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 29 August 2018 - 06:56 AM

Hobbyarena este super locatie.
Exista un cost/zi, trebuie sa respectam niste reguli ref. Curatenie si comportament (de bun simt) dar avem toate conditiile inclusiv compresor. Avem si benzinarie aproape. Uzura asupra modelului este minima (gume spate si frane).

Poate facem o intalnire 1/5 acolo prin octombrie. As vrea sa mai ard 4L de benzina pana la finalul anului :))

Mai poti intra si pe pe fb - large scale Romania pentru alte discutii ref 1/5.
0

#3 Useril este offline   Ice_2k 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 639
  • Inregistrat: 19-January 15

Postat 29 August 2018 - 10:08 AM

Am vrut sa merg la hobby arena dar mi-au spus ca nu ma primesc daca nu am caroserie care sa acopere rotile. Iar al meu este tip buggy....
1/5 Redcat Rampage DuneRunner v3 32cc 4x4
:JetPro rear mount exhaust: :8000rpm clutch: :Walbro WT-1107 performance carb: :ADA Billet RC intake manifold: :HPI Baja dual-stage air filter on ShreadIndustries inclined stack: :FlySky FS-IT4 telemetry radio:
:Killer RC Super Bee kill switch: :Flywheel, air filter, pull start outerwears: :Shock covers: :5Ah DDM battery: :Voltwatch: :Custom in-the-box charger: :Tarmac busters on HPI rims: :HPI axle boots:
0

#4 Useril este offline   Diesel 

  • Diesel
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 2848
  • Inregistrat: 29-December 05
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:www.mrtclub.ro

Postat 07 September 2018 - 09:16 AM

Vezi postareaIce_2k, la 29 August 2018 - 10:08 AM, a spus:

Am vrut sa merg la hobby arena dar mi-au spus ca nu ma primesc daca nu am caroserie care sa acopere rotile. Iar al meu este tip buggy....


In afara de pista in sine, sunt locuri langa si chiar bucata de asfalt din parcare pe care te poti da linistit.Pe pista exista aceasta regula intrucat te poti "urca" fara probleme pe una onroad... dar mai sunt si exceptii... nu e nimeni atat de "obtuz"!

0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro