Modelism - RHC Forum: ajutor telecomanda hitec - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

ajutor telecomanda hitec

#1 Useril este offline   3leigrei 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 132
  • Inregistrat: 01-November 08
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti
  • Interests:pescuitul si mai nou navomodele de plantat[de la bratesti3 mi se trage]

Postat 10 May 2018 - 08:58 AM

SAL.detin o telecomanda hitec optic 6 sport ,in 35 mhz ,am un acumulator nimh de7,2 v,as vrea sa stiu, daca pot schimba acumulatorul ,cu unul in 2 cell de 7,4 lipo?nu afecteaza telecomanda?este ptr plantat.stima.
0

#2 Useril este offline   manolo 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3539
  • Inregistrat: 25-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti prin 4
  • Interests:Navo

Postat 10 May 2018 - 11:26 AM

Probabil te referi la acumulator Tx ,merge sa pui un lipo 2S ,dar trebuie si un incarcator pentru lipo.
Barcute intinse!
Tel. 0744915775
0

#3 Useril este offline   Mihai_supy 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 5144
  • Inregistrat: 16-December 10
  • Gender:Male

Postat 10 May 2018 - 03:28 PM

unii au folosit şi 3S. Ideea e ca nu cumva tensiunea acumulatorului să scadă sub 6V...mai safe sub 6,5V, că rişti un foculeţ. Cel mai bine un Life, 2 celule, care să încapă acolo..ăla ţine tensiunea mai aproape de valoarea de 6,6V, şi nu e aşa pretenţios la descărcări accidentale.â


PS + vezi aici la poze....ăla are un Rinho 3S acolo...

Aceasta postare a fost editata de Mihai_supy: 10 May 2018 - 03:28 PM

0

#4 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8268
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 10 May 2018 - 03:44 PM

Nu e bine sa scada tensiunea sub 6V pentru ca omori pakul lipo dar nu risti nici un foculet. Daca descarci lipo total nu se intampla nimic special doar ca le scurtezi viata dramatic. Pe de alta parte viata unui pak lipo intr-o telecomanda e atat de relaxata ca nu conteaza, o sa tina mai mult ca statia.

Vezi postareaMihai_supy, la 10 May 2018 - 03:28 PM, a spus:

unii au folosit şi 3S. Ideea e ca nu cumva tensiunea acumulatorului să scadă sub 6V...mai safe sub 6,5V, că rişti un foculeţ. Cel mai bine un Life, 2 celule, care să încapă acolo..ăla ţine tensiunea mai aproape de valoarea de 6,6V, şi nu e aşa pretenţios la descărcări accidentale.â


PS + vezi aici la poze....ăla are un Rinho 3S acolo...

0

#5 Useril este offline   manolo 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3539
  • Inregistrat: 25-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti prin 4
  • Interests:Navo

Postat 10 May 2018 - 06:02 PM

Nu am avut aceasta telecomanda,asa ca nu stiu ce regulator de tensiune are ,si daca suporta mai mult de 10v ,si nu conteaza ca e 3S sau 2s,conteaza capacitatea ,deobicei procesorul lucreaza la 3,3v ,daca radiocomanda semnalizeza scaderea tensiunii la 6v e perfect un 2s.
Barcute intinse!
Tel. 0744915775
0

#6 Useril este offline   3leigrei 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 132
  • Inregistrat: 01-November 08
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti
  • Interests:pescuitul si mai nou navomodele de plantat[de la bratesti3 mi se trage]

Postat 10 May 2018 - 06:40 PM

Vezi postareamanolo, la 10 May 2018 - 11:26 AM, a spus:

Probabil te referi la acumulator Tx ,merge sa pui un lipo 2S ,dar trebuie si un incarcator pentru lipo.

am un incarcator elysium lx60b pro si e f bun. da la tx folosesc.multumesc.

Aceasta postare a fost editata de 3leigrei: 10 May 2018 - 06:41 PM

0

#7 Useril este offline   Mihai_supy 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 5144
  • Inregistrat: 16-December 10
  • Gender:Male

Postat 10 May 2018 - 09:28 PM

Vezi postareastiganas, la 10 May 2018 - 03:44 PM, a spus:

Nu e bine sa scada tensiunea sub 6V pentru ca omori pakul lipo dar nu risti nici un foculet. Daca descarci lipo total nu se intampla nimic special doar ca le scurtezi viata dramatic. Pe de alta parte viata unui pak lipo intr-o telecomanda e atat de relaxata ca nu conteaza, o sa tina mai mult ca statia.



ups...scuze:
9V la 3S, și 6V la 2S...ideea e ca tensiunea unei celule Lipo șă nu scadă sub 3V. Și da, Hitec lucrează cu 3,3V. Și Opticul, și Aurora - Allen știe!
0

#8 Useril este offline   ViP_Eol 

  • ROU 004
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2414
  • Inregistrat: 12-April 13
  • Gender:Male
  • Location:Bacău
  • Interests:Zbor.

Postat 11 May 2018 - 07:43 AM

7,2 V, la NiMh, înseamnă 6 celule de 1,2 V.
La încărcare, fiecare celulă se duce până la 1,5 V (dacă sunt bune). Asta înseamnă că ai un maxim de 9 V.
Poți pune LiPo 2S care se ridică până la 8,4 V. Asta înseamnă, din start că ai scăzut puterea stației, ceea ce nu e recomandat la navo, mai ales dacă e pentru nădit. Ai putea pune un 3S = 12,6 V, dar riști să arzi stația. Uită-te în specificațiile stației și vezi dacă permite alimentarea la 12 V. Dacă nu permite, cel mai sigur este să rămâi la pachetul de NiMh, sau dacă, totuși, vrei ceva mai bun, cumpără LiFe care are același voltaj.

Fir întins și să ți-o tragă la fund. ;) Pluta.
URA şi la zbor fofezelor !
0

#9 Useril este offline   manolo 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3539
  • Inregistrat: 25-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti prin 4
  • Interests:Navo

Postat 11 May 2018 - 09:52 AM

Daca ar fi sa luam de buna aceasta afirmatie ,ar insemna ca odata cu descarcarea bateriei Tx scade si puterea statiei ,dar nu este asa ,daca studiati partea de emisie veti vedea ca se alimenteaza in general cu 3,3v in unele cazuri cu 5v ,statia avertizeaza scaderea tensiunii la 6v ,deoarece regulatorul de tensiune nu mai poate face cei 3,3v la parametrii ceruti de statie,deci merge lipo2s fara probleme.
Barcute intinse!
Tel. 0744915775
0

#10 Useril este offline   ViP_Eol 

  • ROU 004
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2414
  • Inregistrat: 12-April 13
  • Gender:Male
  • Location:Bacău
  • Interests:Zbor.

Postat 11 May 2018 - 11:48 AM

Ce bine ar fi ca atunci când vrem să contrazicem, să mai revizuim și ceva materie. De exemplu fizica de ”Generală”. Legile lui Ohm, dar nu aia care spune: ”Dacă ești om cu mine, sunt om cu tine.”:);)
Puterea e legată de curent și tensiune. Asta este clar. Cu tensiuni între 3,3 și 5 volți se alimentează cip-urile. Etajul final ia curentul necesar pentru asigurarea puterii, separat, altfel nu ar avea sens să alimentezi stații cu 9 și 12 volți dacă nu ai nevoie de putere.
Faptul că nu e bine să lași să-ți scadă acumulatorii prea mult nu ține neapărat de funcționarea stației, ci de distrugerea acumulatorilor. Normal că avertizarea vine să-ți spună și că stația nu va mai fi în stare să asigure parametrii de funcționare.
Mai discutăm și aspectul celălalt ? Cum se propagă undele la nivelul apei și ce implică o scădere în puterea de emisie ? Bine că omul are stația în 35 MHz și nu în 2,4 Ghz.

Hai să fim sănătoși și la juvelnic groși. :)

Aceasta postare a fost editata de ViP_Eol: 11 May 2018 - 11:49 AM

URA şi la zbor fofezelor !
0

#11 Useril este offline   manolo 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3539
  • Inregistrat: 25-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti prin 4
  • Interests:Navo

Postat 11 May 2018 - 12:03 PM

Nu am mai studiat demult 35si 40 mhz ,dar o intrebare telecomanda in 2,4 alimentata cu 4 baterii si nivelul de atentionare la 4,2v si in functie de model bate pe apa intre 350 si 450m pe apa ,asta cum este?!!
Barcute intinse!
Tel. 0744915775
0

#12 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8268
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 11 May 2018 - 12:16 PM

Discutia e pur de dragul discutiei dar se pare ca si la statiile in xxMhz partea finala de putere are tensiunea regulata.


Quote:
Originally Posted by pilotpete2 View Post
With xxMhz radios, the RF output stage was run directly on the full voltage of the battery without any regulation. With these radios, there was some drop in output the battery voltage dropped. With 2.4Ghz radios, the RF output stage is the same 3.3V regulated voltage, as is used for the radios logic circuitry, so with 2.4Ghz radios, there is no drop in RF output until the battery voltage drops to where the radio shuts down....then you crash
Pete
All the transmitters that I have had (Futaba, Hitec, Airtronics ++ others ) have the voltage to the rf section regulated and the power output was constant as long as the battery voltage exceeded the regulator requirements. This was necessary to meet the FCC specs on power out put limits. What Dirtybird said is correct.

http://www.rcunivers...ml#post12068448

Asa e, nu are sens sa alimentezi statiile cu 9 sau 12V cand toata electronica merge la 3.3V si cu toate astea asa se alimentau, au un circuit pasiv care coboara tensiunea si restul risipeste sub forma de caldura. De aceea nu recomanda Futaba/JR/Hitec sa pui lipo 3s in statiile de 12V. Le e frica ca soliciti prea tare acel mic integrat.

De altfel era la moda pe vremuri un mod in care inlocuiai acel circuit cu un altul care facea coborarea de tensiune in comutatie cu eficineta de peste 90%, tinea pakul lipo de 3 ori mai mult.

Intre timp statiile moderne care nu sunt simple conversii in 2.4Mhz din statiile vechi merg direct pe lipo cu una sau mai multe celule.

Aceasta postare a fost editata de stiganas: 11 May 2018 - 12:23 PM

0

#13 Useril este offline   manolo 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3539
  • Inregistrat: 25-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti prin 4
  • Interests:Navo

Postat 11 May 2018 - 12:32 PM

Cam asta am spus si eu,la statiile in 2,4 alimentate la 12v in general sint 2 regulatoare lineare unul de 5v si unul de 3,3v ce se alimenteaza din 5v. iar cele alimentate 6v -7,4v au un singur regulator de 3,3v.
Barcute intinse!
Tel. 0744915775
0

#14 Useril este offline   ViP_Eol 

  • ROU 004
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2414
  • Inregistrat: 12-April 13
  • Gender:Male
  • Location:Bacău
  • Interests:Zbor.

Postat 11 May 2018 - 12:58 PM

Măi băieți. Ia uitați-vă "ghini di tăt" într-o stație și o să observați că regulatorul respectiv are mai multe ieșiri. Alimentează procesorul, cele care au, integratele, eventuale led-uri, ecran, cu tensiuni între 3,3 și 5 V, iar partea finală de emisie este alimentată separat cu cât are acumulatorul la bord.
Na, dau exemplu stațiile mele, Graupner. Pentru că le-am luat de pe "Europa" sunt alimentate cu 6 V. Locașul pentru acumulator este mai mare decât acumulatorul instalat. Bate 2 km (așa spune la carte). Cealaltă stație (tot Graupner) am cumpărat-o direct din depozitul/magazin Lindinger. Am cerut cu meniu în engleză și nu aveau decât o singură stație pentru America (stocul de magazin cu amănuntul) alimentată cu 9 V. La carte scrie că bate 6 km. Etajul final este identic la ambele stații. "Frâna" este pusă din soft și alimentare.
Le-am demontat pentru că am avut nevoie să schimb de pe "mod 1", pe "mod 2". Am mutat arcul de pe ghimbal (ori gimbal - nu știu acum cum e corect).
URA şi la zbor fofezelor !
0

#15 Useril este offline   ViP_Eol 

  • ROU 004
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2414
  • Inregistrat: 12-April 13
  • Gender:Male
  • Location:Bacău
  • Interests:Zbor.

Postat 11 May 2018 - 01:07 PM

300 m pe apă este destul.
Spuneam de 2,4 GHz că sunt cu cântec pe apă din cauza antenei. La MHz lungești antena pe multiplu și o pui pe un "băț" și ai și ceva câștig la decibeli. La 2,4 GHz nu ai posibilitatea asta.
Am și eu o "barcă" pentru nădit (catamaran din 4 PET-uri de 3 litri umplute cu spumă). Am folosit prima dată o stație în 2,4 GHz și am renunțat repede. Acum e pe 40 MHz.
URA şi la zbor fofezelor !
0

#16 Useril este offline   ViP_Eol 

  • ROU 004
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2414
  • Inregistrat: 12-April 13
  • Gender:Male
  • Location:Bacău
  • Interests:Zbor.

Postat 11 May 2018 - 01:12 PM

P.S. La Spektrum aceeași poveste. Stația luată de pe "Europa" este identică cu cea luată din Canada. Diferă acumulatorii și bătaia. (Stațiile fostului meu instructor).
URA şi la zbor fofezelor !
0

#17 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8268
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 11 May 2018 - 04:32 PM

Le amesteci de nu se poate, nu inteleg nimic. Cum difera acumulatorii la Spektrum ? si cum difera bataia ? Baga tensiune mai mare in finali ? Sunt curios ca am Spektrum/JR.

Vezi postareaViP_Eol, la 11 May 2018 - 01:12 PM, a spus:

P.S. La Spektrum aceeași poveste. Stația luată de pe "Europa" este identică cu cea luată din Canada. Diferă acumulatorii și bătaia. (Stațiile fostului meu instructor).

0

#18 Useril este offline   3leigrei 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 132
  • Inregistrat: 01-November 08
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti
  • Interests:pescuitul si mai nou navomodele de plantat[de la bratesti3 mi se trage]

Postat 11 May 2018 - 05:11 PM

Vezi postarea3leigrei, la 10 May 2018 - 06:40 PM, a spus:

am un incarcator elysium lx60b pro si e f bun. da la tx folosesc.multumesc.
DECI, cand nimh original, mai tinea inca curentul ,bine, adica aproape de 9v nu aveam probleme cu descarcarea rapida, acum, am cumparat un nimh de 1600ma si nu tine mai mult de 12h curentul,adica la 6,5V statia incepe sa palpaie ,iat trebuie incarcat,lipsa curent,intrebare e simpla, pot pune un lipo de 8,4v sau nu,atat.deci restul cele tehnice nu le cunosc.deci POT PUNE UN LIPO DE 2 CELL SAU NU.?ATAT VREAU SA STIU STIMA.
0

#19 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8268
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 11 May 2018 - 05:59 PM

Vezi postarea3leigrei, la 11 May 2018 - 05:11 PM, a spus:

DECI, cand nimh original, mai tinea inca curentul ,bine, adica aproape de 9v nu aveam probleme cu descarcarea rapida, acum, am cumparat un nimh de 1600ma si nu tine mai mult de 12h curentul,adica la 6,5V statia incepe sa palpaie ,iat trebuie incarcat,lipsa curent,intrebare e simpla, pot pune un lipo de 8,4v sau nu,atat.deci restul cele tehnice nu le cunosc.deci POT PUNE UN LIPO DE 2 CELL SAU NU.?ATAT VREAU SA STIU STIMA.


DA, cat de mare incape, 2s

Aceasta postare a fost editata de stiganas: 11 May 2018 - 06:01 PM

0

#20 Useril este offline   ViP_Eol 

  • ROU 004
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2414
  • Inregistrat: 12-April 13
  • Gender:Male
  • Location:Bacău
  • Interests:Zbor.

Postat 11 May 2018 - 07:41 PM

Scuze ”3leigrei”. Trebuia să separăm discuțiile.
Deja ai primit răspunsul de la STiganas. Și de la mine, dar am și comentat alte aspecte și s-a ascuns. :pardon:
Poți pune un acumulator 2 S de capacitate mai mare. Dacă nu încape, îl prinzi cu Velcro. Eu așa am făcut.

Fir întins.
URA şi la zbor fofezelor !
0

#21 Useril este offline   ViP_Eol 

  • ROU 004
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2414
  • Inregistrat: 12-April 13
  • Gender:Male
  • Location:Bacău
  • Interests:Zbor.

Postat 11 May 2018 - 07:50 PM

Ștefane, cum să înțelegi ? Nici când nu m-ai lăsat să-mi termin micu nu ai înțeles că-mi era foame, încă. :rofl:
Deci: două DX9. Una cumpărată de la Lindinger, cealaltă trimisă din Canada. Stațiile sunt identice atât la carcasă, cât și la interior. (Normal)

- cea de la Lindinger are acumulator NiMh de 6 V (4 celule). În manual scrie că bate 2 km.
- cea din Canada are acumulator NiMh de 9 V (6 celule). În manual scrie că bate 6 km.

Același lucru și la Graupner.
URA şi la zbor fofezelor !
0

#22 Useril este offline   ViP_Eol 

  • ROU 004
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2414
  • Inregistrat: 12-April 13
  • Gender:Male
  • Location:Bacău
  • Interests:Zbor.

Postat 11 May 2018 - 08:02 PM

”With xxMhz radios, the RF output stage was run directly on the full voltage of the battery without any regulation. With these radios, there was some drop in output the battery voltage dropped.”

De la tine citire Ștefane. ;)

La 2,4 GHz sunt regulatoare, dar sunt comandate prin soft și dacă te uiți atent, se observă că alimentarea etajului final nu este aceeași cu a restului componentelor. E pe altă cale.


Nu mai scriu despre putere, cum se obține, de câte feluri este și formule că nu are sens. Le poate căuta oricine și se observă clar că puterea e direct influențată de curent și tensiune, adică amperi și volți (cel mai simplist vorbind într-un circuit de curent continuu).
URA şi la zbor fofezelor !
0

#23 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8268
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 11 May 2018 - 09:09 PM

Citatul era mai lung si putin mai jos zicea ce defapt sunt toate regulate, in fine alea sunt statii vechi nu stiu cum sta treaba cu ele, am citat ce am gasit pe net.


In schimb la statiile Spektrum stiu cum sta, m-am certat destul cu renato si stiu ca ce spui nu e adevarat. In multe feluri.

DX9 nu vine cu pakuri diferite europa/canada, puterea nu are nici o legatura cu tensiunea de alimentare, si mai ales in manual nu scrie cat bate.

Never, ever nu vei gasi in manualul unei statii cat bate.

Dar ceva, ceva tot e adevarat, statiile legale in EU emit altfel (unele, nu toate) decat in US, e o chestie complexa care n-are nici o legatura cu volti si amperi si baterii, are legatura cu reglementarile.

Tot ce ai scris e cam ca la radio Erevan....

Vezi postareaViP_Eol, la 11 May 2018 - 08:02 PM, a spus:

”With xxMhz radios, the RF output stage was run directly on the full voltage of the battery without any regulation. With these radios, there was some drop in output the battery voltage dropped.”

De la tine citire Ștefane. ;)

La 2,4 GHz sunt regulatoare, dar sunt comandate prin soft și dacă te uiți atent, se observă că alimentarea etajului final nu este aceeași cu a restului componentelor. E pe altă cale.


Nu mai scriu despre putere, cum se obține, de câte feluri este și formule că nu are sens. Le poate căuta oricine și se observă clar că puterea e direct influențată de curent și tensiune, adică amperi și volți (cel mai simplist vorbind într-un circuit de curent continuu).

Aceasta postare a fost editata de stiganas: 11 May 2018 - 09:10 PM

0

#24 Useril este offline   ViP_Eol 

  • ROU 004
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2414
  • Inregistrat: 12-April 13
  • Gender:Male
  • Location:Bacău
  • Interests:Zbor.

Postat 11 May 2018 - 09:47 PM

Treaba voastră că v-ați "certat". Se poate discuta și normal.
Frână, că am pus ghilimele la certat. :)
Pff, iar m-ai prins pe picior greșit ca și cu motorul de planor.
Din păcate stațiile de care vorbeam (Spektrum) sunt la proprietar, iar proprietarul e în Canada, așa că nu pot să documentez problema în privința asta.
Graupnerele mele au deja LiPo pe ele așa că... nu mai am acumulatorii originali. I-am desfăcut și-i folosesc la altceva. Manualele au ajuns la coș că se pare că o încurcau pe nevastă-mea, dar sunt pe site.
Până și în prezentările stațiilor pe site se dădea distanța. M-am uitat acum și nu mai este.

Reglementările se referă la putere, modulare și codarea semnalului, dar fizica (electronica) nu s-a schimbat. Tot tranzistori și diode, rezistențe și condensatori, circuite oscilante, etc... . Că s-au micșorat enorm și s-a mărit finețea, e altă poveste, dar după aceleași legi funcționează. Ca și Radio Erevan care a fost "desființat" că împroșcau ecouri. :)

P.S. Planorul respectiv a fost făcut praf, de către același proprietar, cu o zi înainte de concurs, dar am martori. :rofl:
URA şi la zbor fofezelor !
0

#25 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8268
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 11 May 2018 - 10:13 PM

Rugamintea mea; cauta manualele pe siteuri.

Selecteaza sectiunile relevante; cu pakurile diferite, cu bataia (raza de actiune), chestiile de care am vorbit si da un copy/paste aici, pe forum.

Asta pe de o parte ca hard facts. Pe de alta daca gasesti informatii relevante legate de afirmatiile cu puterea de emisie si tensiunea de alimentare (vorbim de 2.4Ghz) - nu musai din manuale merge si de pe forumuri le astept cu placere.

Pana atunci raman la ce am scris mai sus.
0

#26 Useril este offline   3leigrei 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 132
  • Inregistrat: 01-November 08
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti
  • Interests:pescuitul si mai nou navomodele de plantat[de la bratesti3 mi se trage]

Postat 13 May 2018 - 09:32 AM

Vezi postareastiganas, la 11 May 2018 - 05:59 PM, a spus:

DA, cat de mare incape, 2s
multumesc de rasp.,iau un lipo de 1300ma de 7,4v.
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro