Modelism - RHC Forum: Cadru + FC + VTX - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

Cadru + FC + VTX Impulserc Helix

#1 Useril este offline   neataticu 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1428
  • Inregistrat: 25-October 07
  • Gender:Male
  • Location:Berceni City - Ilfov
  • Interests:Aero - auto - moto - velo - sport
    Multi roto !

Postat 25 April 2018 - 10:37 AM

Se da un cadru impulserc helix... vine integrat cu controler F3 (flash-uit cu betaflight 3.3) PDB, VTX impulse RC de 25-200-500mW. Quad-ul este un racer, dar se poate monta in in configuratie de freestyle cu suport de gopro. Il dau pentru ca nu ma pot obisnui cu unghiul de 45 de grade al camerei si cu viteza prea mare. Nu a zburat decat 2 baterii ca sa ii fac pidurile. Este impecabil. Separat mai dau placile de carbon pt configuratia cu gopro. Placa de carbon dummy vtx care permite folosirea altul vtx (desi prin vtx-ul lui aveti OSD si se poate configura tot fara a fi necesar un laptop), mai multe picioruse printate(le-am facut pentru ca in cele originale nu incapeau esc-urile mele), programator serial vtx impulseRC... leduri programabile....etc. Nu mai aveti nevoie decat de motorizare si camera... kitul contine flight controler, pdb si vtx... toate integrate inteligent si curat. Kitul este peste 200 de euro (https://www.drone-fp...elix&results=24) pret 350 RON - am nevoie de bani ( il pot face Ready to fly in 1000 de lei cu componente de TOP - NOI)


Un build pt a va face o idee: https://www.youtube....h?v=qYj70jMRStw

ATENTIE : nu este pentru incepatori ! cu baterie de 4S 1300 95C , motoare f40 pro ii 2400KV are un raport greutate/forta de 1/13 - este foarte rapid - teleportor
12CM Records

Freestyle - Armattan Rooster /T-motor f40 pro II - 2400kv motors / Kiss 32A ESC / Kiss V2 FC / Foxeer Pedator / FrSky Taranis x9d+ on TBS Crossfire / TBS Unify Pro V3
DJI Mavic Pro
0

#2 Useril este offline   neataticu 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1428
  • Inregistrat: 25-October 07
  • Gender:Male
  • Location:Berceni City - Ilfov
  • Interests:Aero - auto - moto - velo - sport
    Multi roto !

Postat 09 July 2018 - 04:13 PM

Vandut.
12CM Records

Freestyle - Armattan Rooster /T-motor f40 pro II - 2400kv motors / Kiss 32A ESC / Kiss V2 FC / Foxeer Pedator / FrSky Taranis x9d+ on TBS Crossfire / TBS Unify Pro V3
DJI Mavic Pro
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro