Modelism - RHC Forum: Solicit debitare CNC, laser, etc. teflon 4-6mm... - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

Solicit debitare CNC, laser, etc. teflon 4-6mm...

#1 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 09 March 2018 - 06:22 PM

... cum ziceam in subject...
Piesele vor fi discuri de 200-210mm diametru, cu cateva gauri, nu multe.
Preferabil ar fi ca taietorul sa dispuna si de teflonul necesar... :unsure:

Sau, daca stiti alt material, usor de prelucrat, rezistent la 250 grade, food safe (certificat)... :unsure:
... cu picioarele pe pamant ...
0

#2 Useril este offline   bitex 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 5662
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti, Sector 6

Postat 10 March 2018 - 12:25 AM

Pentru metale debitate pe laser eu am mai apelat la RMC (o firma de pe aici). In mod sigur taie si plastice, dar nu stiu ce materiale au. N-am idee daca cei 4 mm nu se pot taia si cu un laser mai potrivit ca putere, adica ceva usor de gasit pe la modelisti. E de asteptat raspuns.

Pentru freza poti sa ma treci pe lista de rezerve macar, cu mentiunea ca n-am materialul dorit sau similar. Si nici n-am avut de cumparat sa stiu o sursa de incredere, care sa ofere material cu certificat ... Asteapta poate apare persoana potrivita, cu de toate. In caz ca nu apare, discutam si vedem de material. Ori ala ori altceva. Musai plastic tehnic? Adica un aliaj de ceva usor nu se potriveste? Stiu ca nu prea e izolant de nici o culoare, dar imi asum riscul sa intreb. Cred totusi ca s-ar gasi pe net si teflon, dar pana acum n-am cautat. Vorbim. Eventual o sa urmaresc subiectul.
Adresa email: bitex25@yahoo.com
Telefon: 0721 385365
0

#3 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 10 March 2018 - 08:02 AM

Se gaseste teflon bare si placi, nu ar fi problema, mai ales in Bucuresti, e plin olx-ul de oferte.
Tinem legatura.
... cu picioarele pe pamant ...
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro