Modelism - RHC Forum: Motor pt. TITANIC - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

Motor pt. TITANIC Ce motor e bun la un titanic de 58 cm ?

#1 Useril este offline   Chester Nimitz 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 9
  • Inregistrat: 19-April 03

  Postat 21 April 2003 - 03:06 PM

Am gasit planurile pt. TITANIC si vreau sa-l construiesc.Stie cineva ce motor mi-ar trebui(vasul este destul de ingust)

Aceasta postare a fost editata de Chester Nimitz: 21 April 2003 - 09:41 PM

Titanicul a fost declarat "de nescufundat" de Consiliul Britanic de Securitate
Concluzia:nu va luati dupa ei
0

#2 Useril este offline   razvi28_rfc 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 2
  • Inregistrat: 21-April 03

Postat 21 April 2003 - 10:39 PM

Pai bine mai...Eu caut niste planuri bune pt Titanica de mult timp....e plin de mesaje de-astea pe aici....
Acum ca le-ai gasit,da-le si tu mai departe daca ai posibilitatea si mai ales bunavointa!
Daca poti trimite ceva,adresa mea este: razvi28@xnet.ro
Despre motoare,in primul rand iti trebuiesc 3,iar la 58 cm chiar f mici....Fara sa exagerez cred ca ai putea incerca motorase de la jucarii,cele modelistice fiind,cred eu neexperimentatu' , mult prea mari si puternice..

Eu astept daca poti sa-mi dai si mie de veste cu planurile alea....
0

#3 Useril este offline   Chester Nimitz 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 9
  • Inregistrat: 19-April 03

  Postat 22 April 2003 - 02:01 PM

Pai,intre timp am mai marit planurile(a ajuns ple la 120cm).Din cate stiu eu ti-am trimis un mail(prin forum),dar dupa cum vorbesti se pare ca nu a ajuns.

Planurile sunt 4(unul cu piesele si ordinea lor,iar restul cu puntea...).Partea proasta e ca sunt destul de mici(intra pe un A4),dar daca le maresti se intelege ceva.Eu nu pot sa ti le dau decat mici pt. ca ocupa mult si sunt pe dial-up(si am sin numar cu 624.).Vad daca am timp si poate le trimit chiar azi.

Tu vrei sa-l faci de vitrina sau sa-l pui pe apa (eu il fac pt. amandoua).
Titanicul a fost declarat "de nescufundat" de Consiliul Britanic de Securitate
Concluzia:nu va luati dupa ei
0

#4 Useril este offline   razvi28_rfc 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 2
  • Inregistrat: 21-April 03

Postat 22 April 2003 - 11:36 PM

Multam pt fisiere...asa cum ti-am scris in mail,e cam nasol cu marimea,nu prea ies clare,inca incerc sa le maresc sa se vada ceva.
Eu vreau sa-l fac pt apa,clar...nu prea sunt adeptul de a munci sa fac ceva care sa fie doar o piesa expusa.Luam de la Revell si era gata....Vreau sa o fac sa mearga,numai sa pot...
Bafta multa si spor la munca!
Razvan
0

#5 Useril este offline   Chester Nimitz 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 9
  • Inregistrat: 19-April 03

Postat 23 April 2003 - 12:05 PM

Cred ca am gasit solutia ca sa mai intelegem ceva din planurile alea:www.buildthetitanic.co.uk .Aia sunt o revista englezeasca si iti arat cum sa asamblezi piesele(partea proasta este ca fac mai altfel:cu chila plina,cu canalu cat juma de piesa...)
Titanicul a fost declarat "de nescufundat" de Consiliul Britanic de Securitate
Concluzia:nu va luati dupa ei
0

#6 Useril este offline   Razvi28 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 97
  • Inregistrat: 02-December 02

Postat 27 April 2003 - 02:48 AM

am salvat ce am putut de pe site-ul build titanic si le voi analiza cu atentie sa vedem ce iese.Sunt inca un pic dezamagit ca nu mi-a iesit calitatea pozelor marite asa cum vroiam eu........
Cand am destule date si ma apuc,anunt,........
Multam mult pt inform date,sper sa te pot ajuta si eu cu cate ceva...
Flying is my middle name...
0

#7 Useril este offline   Puiutzu 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 316
  • Inregistrat: 26-May 03

Postat 27 May 2003 - 05:45 PM

Daca il faci la 1.20 iti sugerez sa folosesti 2 motorase de bormasina cu accu. Daca ai prieteni pe la o firma de timplarie de Al poti gasi din cele defecte. La majoritatea se farama angrenajele sau cade accu. obligatoriu 2 la fel. O elice va fi inactiva. Nu te baga sa-l faci cu 3 mot. ca si asa e destul de nasol. Sa stii ca nava e delicata la marimea asta , e cam prea mica pt navigatie. Tre sa suporte greutatea statiei, motoarelor,accu, si ceva balast de echilibrare. Depinde ce accu detii PS motoarele sa stii ca sunt foarte bune decit ca halesc ceva curent, in rest....duc modelul in dinti! La 60cm iti sugerez nici macar sa nu te gandesti sa-l pui pe apa pt. navigare. Nu iti suporta greutatea lui+motoare+statie+accu decit daca il bagi mai mult in apa . Apropo, din ce vrei sa-l faci?
There are more planes in the ocean than submarines in the sky
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro