Modelism - RHC Forum: RAPA ROSIE 2006 - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 4 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

RAPA ROSIE 2006 Tot inainte!

#31 Useril este offline   sic1 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 51
  • Inregistrat: 26-September 05

Postat 16 February 2006 - 10:04 PM

Big, la 14 Feb 2006, 20:27, a spus:

Drept care:
1. in acest an Rapa Rosie se vatine tot la Rapa Rosie. cine nu stie unde este - sa intrebe!

Deci intreb, ca inceparet ce sunt : Unde e? Stiu ca e pe langa Sebes....
Nu am mai fost acolo si vreau neaparat sa vin, probabil ca ma intzeleg cu timisorenii mei si venim in-colonatzi dar sunt curios pe unde e ca nu l-am gasit pe harti. E departe de Sebes?nord, sud,etc? Si cred dar si sper ca o sa fie fun, si fly :D
De exemplu anul trecut cam cat popor a fost? sunt doar curios...

Am mai vazut ca lumea isi face griji de siguranta modelelor si a capetelor lor sau capotele masinilor, cred ca oricat de free ne dorim sa fie, e bine sa se discute lucrurile astea dinainte, nu?
Si, sa fim sinceri, n-o sa stam la soare (sper numa' sa fie din ala acolo!) atatea zile fara sa lingem o bere sau un vinos, cine nu bea, na, pai ramane mai mult pentru altzii ! E pacat sa se supere cineva ca altcineva bea o bere cat timp nu deranjeaza pe altii

astept cu interes
0

#32 Useril este offline   Big 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1640
  • Inregistrat: 30-May 02

Postat 16 February 2006 - 10:36 PM

@d3xt3r jr:

In cazul actiunilor organizate, raspunderea cade pe organizator, si abea apoi pe faptuitor. De aceea eu incerc sa limitez la maximum riscurile. Am preluat ideea cu non metale de la competitiile organizate de FRM. Apoi noi nu avem nici o garantie ca orice model prezentat zboara ok. De aceea exista declaratiile scrise. Si acelea nu pot fi semnate decat de majori (peste 18 ani) sau de parinti, tutori, apartinatori in cazul minorilor.

@Sic1:
Rapa rosie este aproape de Sebes, este o rezervatie geologica. O sa pun o harta sa te orientezi. Oricum timisorenii stiu cum se ajunge acolo. E simplu: din centrul orasului Sebes, in intersectia cu parcul virezi stanga, este indicator spre Daia Romana si chiar spre Rapa Rosie. Apoi dupa calea ferata, este o intersectie chiar unde se termina o unitate militara: iarasi stanga. De aici incepe drumul de pamant, iar la urmatoarea intersectie faci dreapta si drept inainte. Vei vedea oricum Rapa Rosie, nu se poate sa o ratezi! daca te pierzi ai telefonul meu : 0788 527 022

Bafta!
FROGS CAN FLY!
0

#33 Useril este offline   Olaf The Viking 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1259
  • Inregistrat: 17-June 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Machete statice, Feteasca Neagra

Postat 17 February 2006 - 12:58 PM

Big, la 16 Feb 2006, 21:53, a spus:

Formularea initierii subiectului deschis de mine a fost in mod vadit, asa cum ne-am obisnuit, una relaxata, nonconformista si se vroia una vesela. Daca nu am reusit sa fac acest lucru inteles o fi si vina mea, insa asa fac de ani de zile de cand ne adunam la RR si inca nu s-a plans nimeni. Si nu prea cred ca vreau sa ma exprim altfel pt cei ce nu stiu de gluma.

Bigule nici io nu vreau sa te exprimi altfel. Vikingul si toporul lui sunt cu tine. Faci treaba buna, nu te lasa, ca lumea nu carcoteste cu rautate ci din obisnuinta. Nu sunt offtopic ca ma incadrez la punctul 10, sectiunea laude.

Auzi dar tabela aia mi-e frica ca o sa incurce. Daca doua firicele subtiri incurca lumea de nu stie cu ce sa vina la Rapa, darmite ditamai tabela aia. HO!! Glumesc.
Intai da cu toporu' si pe urma intreaba-l ce-a vrut!
sau ia-ti ceva dragut de aici www.machete.ro.
0

#34 Useril este offline   Big 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1640
  • Inregistrat: 30-May 02

Postat 17 February 2006 - 09:24 PM

Daca va aduceti aminte, suspantele alea pt rezervarea canalelor, au fost dublate de o lista. Sistem simplu si eficient li s-a parut ok, si chiar simpatic unora. De aceea nu ne-am apucat de pictat table. dara daca voi ziceti ca e musai - asa va fi.


Vor fi si 2 scanere unul in 35 si celalat in 40 Mhz.

Si ca invitat oficial va fi importatorul sculelor proxxon in Ro. O sa ii rezerv spatiu de stand, ca vien cu toate minunatiile pt prezentare.


Big.
FROGS CAN FLY!
0

#35 Useril este offline   Yak 52 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 272
  • Inregistrat: 12-November 04

Postat 18 February 2006 - 07:25 AM

nu are rost sa mai fie scris ceva

Aceasta postare a fost editata de Yak 52: 26 February 2006 - 09:24 AM

0

#36 Useril este offline   Big 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1640
  • Inregistrat: 30-May 02

Postat 18 February 2006 - 02:50 PM

@Vlad1: pai sistemul de gestionare a frecventelor a fost inca de la inceput, numai forma de manifestare s-a schimbat din suspanta rustica in tabla de afisaj;-). Este scaparea mea, am gresit, am uitat, am omis, mea culpa, promit sa nu mai fac!

big
FROGS CAN FLY!
0

#37 Useril este offline   domnu_doctor 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3218
  • Inregistrat: 11-April 05

Postat 18 February 2006 - 03:23 PM

@Bigule, ma bag si io cu o intrebare,avand in vedere ca inca nu am fost pe la RR!
Sper sa pot veni anu' asta, macar sa va cunosc si sa bag o dubla cu Silviu sau cu Luci sau ma rog, cu oricare e disponibil la ... lectii de zbor !!
Pe durata de desfasurare a hostilitatilor http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/tongue.gif :) tip RR, nu se egzista sa evolueze doo sau mai multe haveroane ... simultan ? :D
Si daca tot am zis ca pun ho intrebare, mai pun huna... :D
Scaneru' ala de frecvente afiseaza public pe fu'n display rezultatul scanarii sau e numa' pentru B) control !!

Stima,

Aceasta postare a fost editata de domnu_doctor: 18 February 2006 - 03:24 PM

40,665 MHz = Ch 50, FM, PPM, Legal
35,150 MHz = Ch 75, FM, PPM, Legal
27,145 MHz = Ch 19, AM, PPM, Legal
0

#38 Useril este offline   Rares 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 646
  • Inregistrat: 28-September 03
  • Gender:Male
  • Location:Sibiu/Traunstein

Postat 18 February 2006 - 10:50 PM

buna intrebarea cu 2 avione zburand simultan...cred ca se poate dar sa vedem ce zice sefu'.
0

#39 Useril este offline   Big 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1640
  • Inregistrat: 30-May 02

Postat 18 February 2006 - 11:54 PM

@domnu doctor, si rares:

bien sur ca vor zbura si doua sau mai multe modele simultan. care este problema? spatiu este, canalele sa nu se suprapuna. Dar exact pentru asta exista tabela de canale, si lista cu detinatorii lor.

scanerul va fi pentru verificarea canalelor.

Gicosule, daca ne chinuim nitzel facem noi juma' de model sa zboare, fie si numa ' pt o secunda doua. Cu cele intregi no problemo! asa ca hai linistit ca o rezolvam!

Azi am gasit cu archeoptericshii un cilindru compactor care va netezi pista acolo. Sa vedem ce va zice primaria, dar sunt increzator ca vom avea o pista mai buna decat anii trecuti.

Da yak52, tabela e mai vizibila, si petru ca pare a fi mai utila decat suspanta, o facem.


big

Aceasta postare a fost editata de Big: 18 February 2006 - 11:59 PM

FROGS CAN FLY!
0

#40 Useril este offline   Big 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1640
  • Inregistrat: 30-May 02

Postat 19 February 2006 - 12:29 AM

Pai pentru ca inca nu ai fost la RR! fac oile alea niste masline superbe! MariNero si Falterushul pot sa depuna marturie! Pana si trainerul lu' Arthur a facut cunostinta cu ele, din lipsa de cursa la profundor...

big
FROGS CAN FLY!
0

#41 Useril este offline   Rares 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 646
  • Inregistrat: 28-September 03
  • Gender:Male
  • Location:Sibiu/Traunstein

Postat 19 February 2006 - 01:05 AM

domn doctor stia ce stia el...
mie mi s-a intamplat la o intalnire ca numai max 3 avioane sa zboare simultan. pe partea cealalata a aerodromului se zbura doar cu un elicopter. cand veneau domnii cu jeturi nu mai zbura nimic pe cer si noi, restul populatiei, eram in buncare :mellow:

PS o exceptie s-a facut...cand la comun acord si fara suparare daca se bubuie vreun avion de alt avion in aer s-a zburat cu vreo 6-7 modele care incercau sa taie cu aripa un sul de hartie igienica desfasurat
din cate imi aduc aminte am pus ceva poze.doritorii sa ceara ca o sa le pun iara :D
0

#42 Useril este offline   Yak 52 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 272
  • Inregistrat: 12-November 04

Postat 19 February 2006 - 08:42 AM

nu are rost sa mai fie scris ceva

Aceasta postare a fost editata de Yak 52: 26 February 2006 - 09:23 AM

0

#43 Useril este offline   Yak 52 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 272
  • Inregistrat: 12-November 04

Postat 19 February 2006 - 09:22 AM

nu are rost sa mai fie scris ceva

Aceasta postare a fost editata de Yak 52: 26 February 2006 - 09:22 AM

0

#44 Useril este offline   Olaf The Viking 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1259
  • Inregistrat: 17-June 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Machete statice, Feteasca Neagra

Postat 19 February 2006 - 09:48 AM

Yak 52, la 19 Feb 2006, 09:30, a spus:

Eu cred acum ai gresit adresa. Vlad macar este pilot

Pai de fapt aici este problema si probabil de aici pretentiile. Daca piloti cu experienta (inclusiv tu) au zburat in alti ani si nu a fost nici o problema cu incalecari de frecventa, nu vad de ce ar fi anul acesta. De asta intrebam daca a fost la Rapa ca nu parea sa stie nimic de organizarea anterioara. De fapt tu spuneai ca nu mai este nimic de discutat, ca se stie tot din alti ani si eu sunt perfect de acord cu tine. Daca tabela aia este necesara Big saracu' o va face. Dar mesajul meu era sa nu cerem lucruri decat daca sunt critice, ca si asa el are problemele lui, pe langa ele mai are si organizarea evenimentului si totul pe nervi, timpul si cheltuiala lui.

Eu nu am fost la prima editie RR dar legenda zice ca: Un grup de oameni de profesii si varste diferite dar cu un hobby frumos si nobil s-au intalnit pe un forum de discutii. La un moment dat au decis sa stranga relatiile intre ei , sa se cunoasca si personal, sa discute si fata in fata, nu numai in spatele ecranului. Asa s-a nascut Rapa Rosie.
Motto-ul era: Hai sa ne cunoastem si personal sa povestim si fata in fata.

Cu parere de rau constat ca motto-ul devine: "Dar ce conditii de zbor am eu acolo ca altfel nu imi misc fundul atatea sute de km doar pentru a bea o bere cu voi?"
Intai da cu toporu' si pe urma intreaba-l ce-a vrut!
sau ia-ti ceva dragut de aici www.machete.ro.
0

#45 Useril este offline   Olaf The Viking 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1259
  • Inregistrat: 17-June 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Machete statice, Feteasca Neagra

Postat 19 February 2006 - 09:55 AM

Yak 52, la 19 Feb 2006, 10:22, a spus:

Mai am o propunere. Cum RR totusi este cea mai importanta adunare anuala si anul asta pare va fi organizat pana in detaliu ca lumea, nu putem trece la o actiune sa nu numai asteptam in "mod surpriza cine va veni" ci la o modalitate de a invita ACTIV pe unele persoane, firme si organizatii etc.

Ma gindesc anume la piloti care sint campioni nationali in clasele lor, care sint piloti exceptional sau care au un merit special. Fie ei piloti sau cu masinute sau nave sa zbor liber etc. sau chiar sa aduca Olaf o lucrare sau doue ?
Si daca vin , sa le dam si un loc special si un fereastra de zbor dedicat pentru demonstratii de exemplu.
Eu ma gindesc in special la cei care au gastigat campionate, la FRM si representanti lor. La omeni cu captive si magnetice si F1 pana Fnu-stiu ce.
Asa imi a placut o demonstratie de un domn cu captiv la Cluj anul trecut si la RR lafel.

Pentru cei "nou veniti" asa ceva era si minunat sa prinde imagina modelismului complet, si idea ce adica modelismul intre un loc ca si motivatie sa incepe cu unul sau altul.

Eu as ceva imi doresc, nu un woodstock cu punct important de chefuri,mici si beri, ci un Oshkosh al modelismului romanesc unde PRINTRE ALTELE SINT SI chefuri si astea. Sunt curios daca sare cineva la idea.

Ca sa rotunjesc idea cu cea introdus de Nitromethan, probabil s-ar gasi si sponzori ca de exemplu eu, care sint dispus sa motiveaze si cu bani aceasta idee.

Eu discutasem cu Pletila sa venim cu figurinele noastre si eventual chiar sa facem un War Games. Dar m-am gandit ca nu ar fi interesant pentru ceilalti si oricum nu ar avea timp sa stea sa se uite la noi cand îi asteapta campul si frecventa lor tocmai s-a eliberat. :mellow:

PS La woodstock lumea nu se ducea pentru chefuri (la fel cum si la RR nu pentru asta se vine) se ducea pentru muzica si pentru a fi impreuna cu ceilalti care gandesc si simt la fel ( in cazul nostru pentru a fi printre ceilalti bolnavi cronici de modelism). :D
Intai da cu toporu' si pe urma intreaba-l ce-a vrut!
sau ia-ti ceva dragut de aici www.machete.ro.
0

#46 Useril este offline   ZOD 

  • Flightaddicted member
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2766
  • Inregistrat: 12-March 03

Postat 19 February 2006 - 10:15 AM

Idee :

Lansare de "bombe" la tinta . "Bomba" sa fie facuta din polistiren ceva f.f. usor din motive lesne de inteles . Nu uitati sa lestati racheta astfel incat CP ul sa fie in urma CG-ului, sa se duca axat (citat din marinaru)

:mellow: :D
DT
0

#47 Useril este offline   D3xt3r_Jr. 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1284
  • Inregistrat: 15-May 04

Postat 19 February 2006 - 10:20 AM

pai in "bomba" aia ar trebuii sa punem ceva vopsea in capat si fiecare sa aiba alta culoare ca sa stim care unde a nimerit.
constructia merge din depron de 3mm care il rulam pe o matrita ca sa ii dam forma rotunda si lipim cu PU apoi in capat 3-4 stabilizatoare din balsa de 1 maxim 2 si in capat putem pune frumos 1-3 "gloante" de paintball(e posibil sa pot face eu rost) ca nu is asa scumpe si vedem exact unde a nimerit fiecare.
iote acuma ma si pun pe facut un proiect si peste cateva ceasuri va pun 2-3 poze cu ce a iesit.
Schimbat Nick in Dexter_Jr ca sa resetam numaru de mesaje
0

#48 Useril este offline   Yak 52 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 272
  • Inregistrat: 12-November 04

Postat 19 February 2006 - 10:21 AM

nu are rost sa mai fie scris ceva

Aceasta postare a fost editata de Yak 52: 26 February 2006 - 09:23 AM

0

#49 Useril este offline   D3xt3r_Jr. 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1284
  • Inregistrat: 15-May 04

Postat 19 February 2006 - 10:52 AM

pai cum am promis am "mesterit" ceva in SpaceCAD
lungime ~140mm
diametru 40mm
masa ~31,75 grame cu o "incarcatura" de 10 grame

Imagini atasate

  • Imagine atasata: post-23-1140339174.jpg

Schimbat Nick in Dexter_Jr ca sa resetam numaru de mesaje
0

#50 Useril este offline   Big 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1640
  • Inregistrat: 30-May 02

Postat 19 February 2006 - 02:45 PM

@Yak 52, Zod et Co.

Ideea de a vedea modele deosebite la RR este ok. Ideea de a vedea si alte ramuri modelistice la RR este iar ok. Cred ca va amintiti ca in primii ani am invitat si automodelisti, au fost si ceva rachetomodele. Cu navo e mai dificil ca lacul e tocmai in orasul Sebes. Insa revin la ideea mea fixa: Fara o atmosfera prieteneasca, destinsa, faina, aceasta adunare poate deveni una gri , anosta, si oricate modele superbe ar fi prezente, daca oamenii se vor musca intre ei, nu va iesi nimic. Asa ca trebuie sa mentinem echilibrul.

Nu pot decat sa ma bucur vazand ca aceasta adunare naste atatea pasiuni, atata preocupare. Discutiile se pastreaza pe subiect, apar idei noi. Eu cred ca tocmai din acest efort comun, RR va iesi bine si anul asta.

Cu costumarea cum facem pana la urma? ca votul este spre a o face!

Big.

Aceasta postare a fost editata de Big: 19 February 2006 - 02:48 PM

FROGS CAN FLY!
0

#51 Useril este offline   Yak 52 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 272
  • Inregistrat: 12-November 04

Postat 19 February 2006 - 03:59 PM

nu are rost sa mai fie scris ceva.

Aceasta postare a fost editata de Yak 52: 26 February 2006 - 09:22 AM

0

#52 Useril este offline   sic1 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 51
  • Inregistrat: 26-September 05

Postat 19 February 2006 - 04:21 PM

Banuiesc ca o sa fie multa lume, Atty imi spunea ca anul trecut au fost peste suta si ma intrebam cum o sa ne cunoastem intre noi, sau mai bine zis astia mai noi care nu au mai fost cum ii vor recunoaste pe "veterani"? E cam greu sa mergi sa dai mana cu fiecare in parte : eu sunt "sic1" tu esti "valteras" sau te confund ?! Ar fi nasol sa-si printeze fiecare emblema proprie de aici de pe forum si s-o puna-n palarie sau la buric undeva la vedere? ce ziceti?

Aceasta postare a fost editata de SILVIU66: 19 February 2006 - 04:34 PM

0

#53 Useril este offline   Yak 52 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 272
  • Inregistrat: 12-November 04

Postat 19 February 2006 - 04:53 PM

sic1, la 19 Feb 2006, 16:21, a spus:

nu au mai fost cum ii vor recunoaste pe "veterani"?
E cam greu sa mergi sa dai mana cu fiecare in parte : eu sunt "sic1" tu esti "valteras" sau te confund ?! Ar fi nasol sa-si printeze fiecare emblema proprie de aici de pe forum si s-o puna-n palarie sau la buric undeva la vedere? ce ziceti?

Pe veterani i vezi cand zboare sau dupa virsta ?

De pe alta idea, multi si in ani trecut iti faceau exact ce ai propus. O emblema, un button sau pur si simplu numele pe la intrare in cort. Si chiar daca au fost peste 100, nu au fost toti o data ci sint multi care "trec" adica stau 2 zile si vin altii.

De ce sa nu vorbesti si sa zici buna ziua la toti ? 15 secunde pentru fiecare "Salut, eu sunt, cine esti tu ?" multiplicat cu 100 de persoane sint numai 30 minute. Ce vei face in restul timpului ? Sau stai numai 30 minute ;-) ?
0

#54 Useril este offline   AB17LUK 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 333
  • Inregistrat: 03-December 04

Postat 19 February 2006 - 06:39 PM

Yak 52, la 19 Feb 2006, 15:59, a spus:

Big, la 19 Feb 2006, 14:45, a spus:

Cu costumarea cum facem pana la urma? ca votul este spre a o face!

Tu esti moderator si probabil ai access la date sa vezi cine a votat pentru. Daca acollo vezi ca sint si piloti care sint "pentru" atuns ma adaptez si imi fac program potrivit.

Daca vezi acollo ca cei care au votat "pentru" nici nu au modele si vor sa costumeze pe piloti, atuns tragi concluziile foarte usor fara sa intrebi. Oricum dupa numar de raspunsuri si continutul lor deja eu imi am tras concluzia care este negativ si care imi a fost confirmata prin MI sau Mail de alti care nici nu au votat. Eu am votat cu NU.

La vremea cind eu am votat (ney), erau 8 voturi pentru si niciunul impotriva. Se pare ca tendinta e inspre bine (d.p.meu d.v.).

Ar fii foarte interesant de aflat citi "zburatori" au votat pentru.
Ar trebui eliminate voturile celor care nu sint aeromodelisti. Trebuia sa se spuna de la inceput si sa nu fie lasati sa voteze.


ZOD, la 19 Feb 2006, 10:15, a spus:

Idee :

Lansare de "bombe" la tinta . "Bomba" sa fie facuta din polistiren ceva f.f. usor din motive lesne de inteles .

In sfirsit o idee buna.
Dar nu vad dece sa fie usoare. O greutate mai "normala" ar ajuta la stabilitate, implicit la precizie. Nu vad cu ce ar fii mai periculoasa o "bomba" de 100 gr fata de un termic de 2 kg.
Putem pune un lighean cu apa ca si tinta, iar ca regula de baza: Fara hovereli sau heli.
Luci
0

#55 Useril este offline   D3xt3r_Jr. 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1284
  • Inregistrat: 15-May 04

Postat 19 February 2006 - 07:25 PM

Luci daca vrei iti mesteresc io freo doo "bombe" asa sa le faci un test. si trag intr-un weekend(cand so mai indrepta vremea) o fuga pana la Alba cu ele in plasa si le facem un test.
ca si tinta ar fi mai bine acolo freo 4 cearceafuri de la second(ca e mai ieftinte) cusute intre ele(face o nevasta munca patriotica) si apoi trasat pe ele cu vopsea cateva cercuri ca sa vedem care are precizia mai buna ;)

Aceasta postare a fost editata de D3xt3r_Jr.: 19 February 2006 - 07:25 PM

Schimbat Nick in Dexter_Jr ca sa resetam numaru de mesaje
0

#56 Useril este offline   domnu_doctor 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3218
  • Inregistrat: 11-April 05

Postat 19 February 2006 - 08:35 PM

sic1, la 19 Feb 2006, 16:21, a spus:

Banuiesc ca o sa fie multa lume, Atty imi spunea ca anul trecut au fost peste suta si ma intrebam cum o sa ne cunoastem intre noi, sau mai bine zis astia mai noi care nu au mai fost cum ii vor recunoaste pe "veterani"? E cam greu sa mergi sa dai mana cu fiecare in parte : eu sunt "sic1" tu esti "valteras" sau te confund ?! Ar fi nasol sa-si printeze fiecare emblema proprie de aici de pe forum si s-o puna-n palarie sau la buric undeva la vedere? ce ziceti?

Nu mi-a mers netu' de vineri... ;) !

Da' ideea cu recunoscutu' fiecarui participant, exceptandu-i pe cei care se cunosc DEJA, cred ca e ff simpla !!
Chiar daca vom merge si vom da mana fiecare cu fiecare, va fi foarte greu sa retii numele asociat cu figura fiecaruia, la peste 100-150 de participanti !!
Cum pana acum, majoritatea NE RECUNOASTEM dupa avataruri, cred ca cel mai simplu ar fi sa avem fiecare AVATARU' PROPRIU si PERSONAL , ca sigla de recunoastere !!

Ce ziceti ? ;)

Stima,
40,665 MHz = Ch 50, FM, PPM, Legal
35,150 MHz = Ch 75, FM, PPM, Legal
27,145 MHz = Ch 19, AM, PPM, Legal
0

#57 Useril este offline   olly 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 676
  • Inregistrat: 03-April 05

Postat 19 February 2006 - 08:41 PM

domnu_doctor, la 19 Feb 2006, 20:35, a spus:

Cum pana acum, majoritatea NE RECUNOASTEM dupa avataruri, cred ca cel mai simplu ar fi sa avem fiecare AVATARU' PROPRIU si PERSONAL , ca sigla de recunoastere !!

OFF-topic: is tare curios cum o sati pui tu avataru' ;)
<<<ZA MOLDAVIAN BRAZARS>>>
Don't drink and drive, smoke and FLY!
Radiolink AT10, 2,4GHz
GRUNAU BABY 2.3M
ASW-28 2M
0

#58 Useril este offline   SILVIU66 

  • Site Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 6864
  • Inregistrat: 03-February 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Flying

Postat 19 February 2006 - 08:50 PM

io am un ecuson facut in care apare avataru ,nick-ul de pe forum ,canalul si in plus si frecventa pe care "ma dau".
si nu sunt singurul.
cautati in subiectele cu rapa de anii trecuti si o sa gasiti discutiile.
flying is my life...
0

#59 Useril este offline   domnu_doctor 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3218
  • Inregistrat: 11-April 05

Postat 19 February 2006 - 08:52 PM

SILVIU66, la 19 Feb 2006, 20:50, a spus:

io am un ecuson facut in care apare avataru ,nick-ul de pe forum ,canalul si in plus si frecventa pe care "ma dau".
si nu sunt singurul.
cautati in subiectele cu rapa de anii trecuti si o sa gasiti discutiile.

Exact la ASTA m-am referit !!

Stima,
40,665 MHz = Ch 50, FM, PPM, Legal
35,150 MHz = Ch 75, FM, PPM, Legal
27,145 MHz = Ch 19, AM, PPM, Legal
0

#60 Useril este offline   AB17LUK 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 333
  • Inregistrat: 03-December 04

Postat 19 February 2006 - 10:44 PM

Cred ca smecheru' a vrut sa zica, ca tu, doctore, tre sa-ti pui un Pocket PC in piept daca vrei avatarul tau animat.
La Silviu e mai usor ca i-si ia o basca verde cu elice-n motz. Tine si de aer conditionat.
http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/laugh.gif

Aceasta postare a fost editata de AB17LUK: 26 February 2006 - 10:52 AM

Luci
0

Arata acest topic


  • 4 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro