Modelism - RHC Forum: Cuirasatul Scharnhorst - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

Cuirasatul Scharnhorst Macheta la scara 1:200 editura Hachette

#1 Useril este offline   csacsa 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 26
  • Inregistrat: 16-September 08
  • Gender:Male
  • Location:Sfantu Gheorghe Jud.Covasna

Postat 10 December 2017 - 12:37 PM

Buna ziua
Lucrez in Germania de mai mult timp si nu demult a aparut o editie de la Hachette , o revista cu modelul cuirasatului Scharnhorst precum a aparut si in romania tot de la Hachette modelului Bismarc. Revista o sa aiba 100 de numere , primul numar a aparut in data de 21.06.2017. m-am apucat sa cumpar colectia si m-am gandit ce ar sa fi sa postez si eu fiecare numar cu piesele scanate si salvate in format pdf. daca cineva are chef si rabdare sa construiasca aceasta macheta. M-am gandit ca in fiecare saptamana postez numarul curent cu imaginea scanata a pieselor si indrumarile de asamblare din revista. Indrumarile de asamblare puteti urmari si pe site-ul https://scharnhorst-...n.de/vorschau/.
Tunurile
Fisier atasat  T1$T2.pdf (267.28K)
Number of downloads: 329
0

#2 Useril este offline   csacsa 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 26
  • Inregistrat: 16-September 08
  • Gender:Male
  • Location:Sfantu Gheorghe Jud.Covasna

Postat 10 December 2017 - 12:44 PM

Vezi postareacsacsa, la 10 December 2017 - 12:37 PM, a spus:

Buna ziua
Lucrez in Germania de mai mult timp si nu demult a aparut o editie de la Hachette , o revista cu modelul cuirasatului Scharnhorst precum a aparut si in romania tot de la Hachette modelului Bismarc. Revista o sa aiba 100 de numere , primul numar a aparut in data de 21.06.2017. m-am apucat sa cumpar colectia si m-am gandit ce ar sa fi sa postez si eu fiecare numar cu piesele scanate si salvate in format pdf. daca cineva are chef si rabdare sa construiasca aceasta macheta. M-am gandit ca in fiecare saptamana postez numarul curent cu imaginea scanata a pieselor si indrumarile de asamblare din revista. Indrumarile de asamblare puteti urmari si pe site-ul https://scharnhorst-...n.de/vorschau/.
Tunurile
Atasament T1$T2.pdf



Ajutati-ma va rog dimensiunile fisierlor pe care vreau sa incarc sunt mai mari de 500K,cum pot sa micsorez si sa incarc fara a deteriora fisierul
0

#3 Useril este offline   Bobo shipyard 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1315
  • Inregistrat: 01-November 10
  • Gender:Male
  • Location:Braila
  • Interests:Navomodele. A state of trance . Armada music .

Postat 10 December 2017 - 01:00 PM

Salutare și bun venit , lăudabilă inițiativa ta .Cunosc aceasta revista de la prietenii FB dar spre sfârșit vor apărea multe piese fhotoech care din punct de vedere tehnic sunt greu de reprodus .Fișierele PDF le poți converti în JPG on line iar Jpg-urile re redimensionezi cu paintul Din windows .
Toate cele bune și multa bafta .
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro