Modelism - RHC Forum: Reprezentantul celor calcati in picioare pe nedrep - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

Reprezentantul celor calcati in picioare pe nedrep

#1 Useril este offline   Andrei 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 562
  • Inregistrat: 15-March 02

  Postat 06 February 2006 - 11:02 AM

Stimate reprezentat,

Mesajul tau a ajuns la "conducerea" forumului. Sint in masura sa-ti dau urmatorul raspuns oficial:

Prin tematica acest forum se adreseaza modelistilor. Astfel in acest forum este liber sa scrie orice modelist - dovedit sau nu ;) - atita timp cit respecta de buna voie citeva reguli de baza descrise in Regulamentul Forumului. Regula principala este respectul fata de colegii de forum. Din punctul nostru de vedere, al celor care am acceptat aceasta regula, inseamna sa ducem un dialog bazat pe argumente, sa nu folosim injurii, etc.
Pe baza de voluntariat sint moderatori care verifica ca mesajele scrise sa fie in spritul regulilor definite in Regulament. In cazul in care cineva incalca aceste reguli din greseala si fara intentie atunci i se comunica acest fapt si lucrurile merg mai departe. Daca insa aceste reguli sint calcate constient si regulat atunci se ia decizia excluderii respectivului membru din comunitatea noastra virtuala. Simplu, nu?
Un alt aspect important. Acest forum este privat. Se cheltuie bani si sint oameni care muncesc sa-l tina deschis pentru voi, si asta fara a cere nimic inapoi. Intelegeti si respectati Regulamentul forumului sau va gasiti alt loc de intilnire virtuala! Internetul este mare, nu trebuie sa stam toti in acelasi loc.
Sper ca acest mesaj respunde intrebarilor tale.
Andrei
-- Nu mor caii cind vor cainii --
0

#2 Useril este offline   Marinaru 

  • GOLD MEMBER
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2989
  • Inregistrat: 20-April 02

Postat 06 February 2006 - 02:28 PM

Iata pana unde merge cu perfidia si minciuna acest domn Dan2!...cine are rabdare, sa citeasca amenintarea de aici, a dumnealui!
Ce parere aveti despre reprezentantul celor calcati in picioare pe nedrept? Sigur, intrebarea e retorica, nu isi au rost raspunsurile!

Aceasta postare a fost editata de Marinaru: 06 February 2006 - 03:10 PM

Magelan,
Cu rabdare si ciocan.
0

#3 Useril este offline   Dragut 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2453
  • Inregistrat: 28-February 05

Postat 06 February 2006 - 02:39 PM

Exista o povestire SF care spunea pe scurt cam asa:
Intr-o societate a viitorului cei vinovati de un anumit delict erau pedepsiti prin STERGERE!
Asta culmea ca NU INSEMNA LICHIDARE CA ENTITATE ci IGNORARE TOTALA .
Orice-ar ar fi zis sau facut individul incepind de la furt, crima sa orice altceva impotriva legii NU MAI ERA BAGAT IN SEAMA.

E o solutie...
De gresit am gresit toti la inceput ca nu stiam cu cine aveam de a face DAR SA PESEVERAT IN GRESEALA.. prin amplificarea mai in gluma mai in serios a unor discutii si astfel s-a ajuns unde sa ajuns.
0

#4 Useril este offline   Dan25 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Banned
  • Postari: 1
  • Inregistrat: 06-February 06

Postat 06 February 2006 - 05:32 PM

Doresc sa spun si eu ceva, rog sa nu mi se sterga si postul acesta.
Marinaru, ceilalti care au fost nu raspund de ei, nu am fost eu, cind sunt eu spun ca acum ca sunt Dan2, nu am de ce sa ma ascund.
Faza cu politia la peroxidul de acetona era precis un misto facut de altcineva probabil caci daca chiar era politist n-ar fi spus-o (si asa se obisnuieste aici misto-ul).

Acum: nu este in ordine ce se intampla, chiar vreau sa stiu si eu cu ce am gresit de am fost banat ! Vreau sa stiu exact ce si cum.
Fazele unde am gresit am recunoscut, dar nu de aia am fost banat, faza cu tancul, faza cu zicala la magazin rhc care s-a sters pe drept, alea nu erau motiv de ban ptr ca se rezolvasera, se clarificasera.

Dar cum ramane cu misto-urile ceilorlalti la faza cu sala ?!!! Cum ramane ca eu am spus o parere, o idee inofensiva si ce a iesit ? Ce a facut ZOD, DMC, Bitex, silviu ? Cum s-au purtat ? Niste oameni de omenie nu s-ar fi purtat in halul ala.

Nu conteaza ca lumea e satula de vise utopice sau nu, asta nu e un motiv sa se poarte asa, nu asa face un om adevarat, un om adevarat inainte de a fi modelist, este OM ! Chiar am uitat sa fim oameni ? Chiar trebuie doar sa privim omul de sus si sa jignim ?

Mai sunt aici care reclama pe ZOD ca vb urat, ca ironizeaza, ca ia la misto dar ptr ca acei oameni nu stiu net, le e frica sa-si spuna parerea de frica banurilor, este normal asa ceva ?

Dragut a spus se pare ceva bun, daca nu va convenea parerea mea de ce n-ati ignorat-o aia cu sala ? Asa era cel mai civilizat in caz ca nu se putea da raspunsul acela simplu si cum trebuie "era o idee buna dar nu se poate din pacate asta".

De ce ZOD care foloseste un limbaj murdar citeodata, si e tatal misto-urilor nu e banat sau mustrat ?! Daca altcineva spune un cuv urat e imediat avertizat, ZOD nu ! Cum asa ? Unde e respectul si dreptatea Andrei ?

Astept si parerea ta publica Andrei.
Ma numesc dan2 si sunt varza!
0

#5 Useril este offline   Marinaru 

  • GOLD MEMBER
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2989
  • Inregistrat: 20-April 02

Postat 06 February 2006 - 05:40 PM

Dan25, la 6 Feb 2006, 18:32, a spus:

Marinaru, ceilalti care au fost nu raspund de ei, nu am fost eu, cind sunt eu spun ca acum ca sunt Dan2, nu am de ce sa ma ascund.
Faza cu politia la peroxidul de acetona era precis un misto facut de altcineva probabil caci daca chiar era politist n-ar fi spus-o (si asa se obisnuieste aici misto-ul).

Minti cu nerusinare si amandoi stim asta...nici macar barbat nu esti!
Magelan,
Cu rabdare si ciocan.
0

#6 Useril este offline   SILVIU66 

  • Site Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 6864
  • Inregistrat: 03-February 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Flying

Postat 06 February 2006 - 05:44 PM

esti asa de tare in internet incat mintea ta nu poate concepe ca se poate vedea in spatele unui fake ip.
flying is my life...
0

#7 Useril este offline   bitex 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 5662
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti, Sector 6

Postat 06 February 2006 - 06:14 PM

Dan25, la 6 Feb 2006, 17:32, a spus:

Dar cum ramane cu misto-urile ceilorlalti la faza cu sala ?!!!

@Dan*, toti am trecut prin testul asta. Toti am suportat glume mai mult sau mai putin sarate, mai mult sau mai putin involuntare. Unii au trecut testul, unii l-au pierdut.
Cei care l-au trecut au ajuns sa se cunoasca si sa se respectam ca intr-o adevarata familie. Glumele nu tineau o vesnicie daca stiai sa treci de ele. S-ar parea ca nu vei face fata. Modelismul e o stare de spirit daca vrei s-o spun altfel. Poti sa fii tu Brancusi, sa faci un model perfect in 3 minute la pret de 5 lei, sa-l pilotezi ca in Top Gun, daca nu dai dovada ca meriti respectul celorlalti nu esti de-al lor. Dragoste cu sila nu se poate. Poate viol, dar nu dragoste.
Tu ai picat testul si sunt putine sanse sa fii acceptat asa cum esti. Nimeni nu-i perfect dar ne putem schimba daca vrem. Din moment ce NU poti s-o faci, parerea mea e ca n-are rost sa-ti stresezi existenta cu noi. Lumea e mare, suntem liberi, e loc destul pentru toti sub soare. O sa-ti gasesti si tu locul. Ca o fi intre noi sau intre altii e problema ta. Oricum, ai mult de muncit sa-l obtii. Cu atat mai mult acum, dupa toate cele intamplate.
Bafta oricum!

PS. Daca la glume reactionezi asa, imi pun intrebarea ce o sa faci cand apar cu adevarat certuri? Daca o sa spui ca atunci o sa razi, iti spun eu ca esti pe invers! Si-ti mai spun tot eu, ca e foarte dur sa fii modelist.
Sper sa nu se intample, dar sa te vad cum rezisti la al 3-lea crash de elicopter, sa te vad cum o iei de la capat, sa te vad cum mai ceri sfaturi sau ajutorul celor cu care acum te-ai certat... Atunci sa-ti vad taria de caracter cu care te tot bati in piept.
Si-ti mai spun un lucru. Daca intr-o sambata trebuia sa merg in Politehnica sa intalnesc niste modelisti sa stii ca a fost un singur motiv pentru care n-am mers. Poate pricepi aluzia? Si-mi doream atat de mult sa-i intalnesc pe ceilalti ca nici nu-ti vine sa crezi...

Aceasta postare a fost editata de bitex: 06 February 2006 - 06:25 PM

Adresa email: bitex25@yahoo.com
Telefon: 0721 385365
0

#8 Useril este offline   Crios 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 616
  • Inregistrat: 08-September 03

Postat 06 February 2006 - 06:23 PM

Marinare, Silviu66, domilor, nu toti utilizatorii stiu ca voi mai vedeti si altceva decat forumul pe care-l au ei in fata ;) :lol: :lol:
Imi cer scuze de interventie, dar nu m-am putut aptine.
Bafta!
0

#9 Useril este offline   Yak 52 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 272
  • Inregistrat: 12-November 04

Postat 06 February 2006 - 06:35 PM

Da-ti l pace o vreme pe omul, ca sa creasca iarba de primavara peste povestea. Deja imi este mila de el. Si stiu din propriu experienta (de la cearta cu prietenul meu big) ca certuri astea publice ard mai tare de cit orice mail sau vorba spus in fata.
0

#10 Useril este offline   Spaceone 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 261
  • Inregistrat: 14-October 05

Postat 06 February 2006 - 07:04 PM

mare dreptate ai Bitex....
Nu poti sa vii intr-un grup de oameni intre care respectul reciproc este pe primul loc...si sa te bati cu pumnii in piept ca ce mare si tare esti tu....ca imediat vei primi suturi in fund si te intrebi de ce....chiar daca asta inseamna incalcarea regulamentului.....dar gandeste-te putin la cea spus Bitex....este o "familie" o mare familie....in care se intra doar daca treci testul de incredere si respect...poate te uiti la mine ca nu sunt chiar de mult timp aici pe forum....eu nu zic am trecut testul care de astfel exista in orice grup de prieteni...dar nici nu l-am picat.....si sper sa ajung sa-i cunosc pe multi de aici de pe forum care sunt niste oameni minunati....chiar daca unii sunt mai asprii la limba....atat timp cat exista respect....nu am de ce sa-mi fac griji...
Ceea ce faci tu acum este sa te ambitionezi in prostia ta.....si nu realizezi ca nu mai ai nici o sansa aici....ce vrei sa dovedesti....vrei ca Marinaru, Silviu si Bitex sa se intoarca impotriva lui Zod....nu o vor face....pentru ca multe dintre asa zisele insulte au fost niste glume pe care tu le-ai perceput aiurea....si inca un motiv pentru care nu o vor face este ca intre ei exista acel RESPECT pe care ei sunt gata sa-l acorde si altora


Cand ai venit aici nu-mi aduc aminte sa te fi insultat cineva...din contra toti s-au purtat frumos cu tine pana cand ai sarit calu...sau mai bine spus caii
0

#11 Useril este offline   Dom*PROFESOR 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1301
  • Inregistrat: 17-April 02

Postat 06 February 2006 - 11:26 PM

:) :lol: :wub:
Domnilor,
Urmaresc cu interes evolutia ultimelor subiecte. Incepand de la termicele lui Teo din geamurile politehnicii, marea sala de aeromodele cu plafon in cer, termica dirijata si terminand acum cu rachete ce sparg stratosfera sub ochii politistilor cu carnet de amenzi si pix ma cuprind sentimente confuze si hilare. Ce sa va spun ca am ras cu lacrimi, am compatimit pe unii dintre voi, m-au apucat dracii de-mi venea sa dau cu monitorul pe geam.
Ma consolez insa cu realitatea care dovedeste ca omul, singura specie dealtfel, este din fire visatoare, supusa greselilor si repede adaptabila la schimbari. Din toate aceste polemici se pot trage concluzii simple, de bun simt, din care fiecare dintre noi avem cate ceva de invatat. Eu asi numi aceasta stare de fapt astenie de iarna, perioada in care vrei sa faci ceva, cum esti obisnuit, si nu poti. Te tine vremea urata, frigul, zapada.Vrei sa inventezi ceva si mintea refuza. Dar reactioneaza imediat in acest gol de creatie fabuland!
Poate am gresit cativa dintre noi in sensul in care in loc sa stopam direct, cu argumente logice situatiile in care am fost pusi, mai rau am infipt cutitul si mai adanc in rana sau pe scurt am dat apa la moara curiosi fiind sa vedem pana unde se poate ajunge.
Cea mai amuzanta situatie a fost cea cu marea sala, la care am ramas interzis ca apoi sa rad cu lacrimi.Va rog pe toti cei care sunteti noi in acest forum macar de curiozitate sa cititi articolele postate in timp.Va veti forma o parere generala asupra acestui sport, a ideilor si oamenilor de pe acest forum. Desi vorbim de ani de zile de o bucata de pamant la care sa punem un gard si o cosmelie din lemn si pe care sa o numim la inceput teren de zbor ceea ce nu am fost in stare aberam cu megaconstructii gen Discovery.
Si daca citeam atenti vedeam .AICI ca in Romania exista o asemenea sala, este superba si se afla in mina de sare de la Slanic Prahova. Aici e singurul loc din lume, acceptat ca cel mai bun de toate tarile unde se tin campionate mondiale de micromodele. Si daca vrei cu electricul no problem, te urci in masina , platesti intrarea ca orice turist si cobori in mina si zbori pana te plictisesti.
Este usor si liber dealtfel sa intrii pe acest forum.E usor sa scoti pe ecran absolut ce iti trece prin minte dar ce nu inteleg multi imaginea, cinstea si onoarea sunt greu de format si greu de sters!
PER ASPERA AD ASTRA!
Live to fly!!!!!
Subiectul JURNAL DE ZBOR este initiat de Dom*PROFESOR la 1 septembrie 2003
0

#12 Useril este offline   Andrei 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 562
  • Inregistrat: 15-March 02

Postat 07 February 2006 - 10:28 AM

Citeaza

Astept si parerea ta publica Andrei.


Parerea publica a lui Andrei :) este urmatoarea:

DanXX nu ai fost acceptat de comunitate! Prin comportament si limbaj te-ai autoexclus, nici nu mai trebuie sa ne chinuim sa-ti interzicem accesul la forum.

Citeste mesajele scrise la acest subiect si vei intelege ce ne tine pe noi, ceilalti, impreuna. Si poate, in timp, te vei intoarce pe forum izbavit de metehnele actuale. Sint convis ca atunci ne vom simti cu totii ca in familie.
Iti urez succes cu elicopterul si cu restul viselor tale. Experienta pe care o vei acumula te va ajuta la "reintegrarea" in comunitatea modelistilor.
Andrei
-- Nu mor caii cind vor cainii --
0

#13 Useril este offline   ciprian 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 147
  • Inregistrat: 04-December 08
  • Gender:Male
  • Location:Galati
  • Interests:HELI,aero si auto

Postat 08 March 2009 - 09:41 PM

Nu il acuz pe Dan 25.Era doar un incepator,ca mine deasemenea.Nu e deloc usor sa treci testul si asta am aflat-o doar dupa multe warn-uri(6).
Cum ajungi sa postezi ceva,chair si un pic gresit,tot esti luat peste picior la inceput.
Si trebuie sa fii cam de 10 ori politicos ca sa ti se raspunda(nu in toate cazurile)o data politicos.
Toate astea sunt la inceput.Dupa aia,e mai usor.Vorbesc stric in numele meu.Poate iau warn,dar macar mi-am spus parerea
Cu stima,
Ciprian
0

#14 Useril este offline   bitex 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 5662
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti, Sector 6

Postat 08 March 2009 - 10:16 PM

Daca tot ai dezgropat mortii eu zic sa faci si o frectie unui picior de lemn... Primul pe care-l vezi! :)
Au mai trecut anii, poate toti ne-am schimbat. Dar nu are legatura faptul ca esti incepator cu celalalt, de a te intelege cu ceilalti, cu care vrei sa-ti imparti pana la urma timpul, bucuriile si esecurile.
De multe ori raspunsurile sunt pe masura intrebarilor. Asta e singura problema.
Adresa email: bitex25@yahoo.com
Telefon: 0721 385365
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro