Modelism - RHC Forum: Plan coca - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 3 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Plan coca

#31 Useril este offline   gabi123 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 50
  • Inregistrat: 31-March 16

Postat 04 July 2017 - 10:36 AM

Am uitat de motor, am pus de aeroterma de 30 de lei din autovit.

Piesele astea impung o barca de 10 kg

A plătit cineva TVA la piesele din China? 😀 glumesti
probabil ca din cauza asta ajung barcile asta la preturile astea astronomice
Daca platesti tva si mai introduci in costul barcii biletul de RATB, da 2000 ron e un pret correct 😀
Hai sa fim seriosi , in general pescarii nu sunt electronisi /montatori , habar nu au ce se afla in cutia aia lipita cu silicon santitar...
Sa nu ma intelegi gresit , eu nu am nimic cu cei care fac si vand bărci , chiar ii admir DAR nu se justifica preturile cerute in anumite cazuri.
Sper ca nu am iritat topic ul.😀
0

#32 Useril este offline   ahmoola 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 409
  • Inregistrat: 14-February 13
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 04 July 2017 - 11:55 AM

1 telecomnda fly sky 6 ch FS CT6B 36 $ - Livrare in 24-37 de zile dupa ce este confirmata plata. Adica cu Posta Romana - minim 2 luni livrare.

https://www.aliexpre...nd6oaArgt8P8HAQ

Ultima experienta cu posta romana si hobbyking a fost - coletul nu a putut fi livrat, nu au gasit adresa :(
Am primit banii inapoi dupa 2 luni de asteptare. Asa ca un chilipir nu vine singur.
Ca sa nu mai zic de alta achizitie unde am pierdut efectiv atat taxele cat si 150 ron pentru ca echipamentele erau defecte.
Asa ca daca aveti nervi de otel carbon diamantat comandati esc de 13 $ :)
In plus nu cred ca gasesti toate piesele la acelasi furnizor.
Succes
0

#33 Useril este offline   gabi123 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 50
  • Inregistrat: 31-March 16

Postat 04 July 2017 - 01:06 PM

Pai asta e si secretul sa nu cumperi toate piesele de la un singur furnizor sau mai multe piese intr o singura comanda

Nu stiu de ce spui ca ai avut probleme , eu am 106 comenzi si toate au ajuns ok in maxim 15-20 zile lucratoare.
Esc ul eu zic ca e f bun, cel mai mult a functionat 1,5 ore pe lacul morii si nu s-a încălzit. Nu vad ce brobleme sa am la câteva plantari....
In barcile de se vând cu 1500/2000 ron crezi ca sunt piese made in Germany ?😀
0

#34 Useril este offline   nid1975 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 402
  • Inregistrat: 13-August 11
  • Gender:Male
  • Location:BUCHAREST
  • Interests:navomodelism,pescuit

Postat 04 July 2017 - 01:06 PM

 gabi123, la 04 July 2017 - 10:36 AM, a spus:

Am uitat de motor, am pus de aeroterma de 30 de lei din autovit.

Piesele astea impung o barca de 10 kg

A plătit cineva TVA la piesele din China? 😀 glumesti
probabil ca din cauza asta ajung barcile asta la preturile astea astronomice
Daca platesti tva si mai introduci in costul barcii biletul de RATB, da 2000 ron e un pret correct 😀
Hai sa fim seriosi , in general pescarii nu sunt electronisi /montatori , habar nu au ce se afla in cutia aia lipita cu silicon santitar...
Sa nu ma intelegi gresit , eu nu am nimic cu cei care fac si vand bărci , chiar ii admir DAR nu se justifica preturile cerute in anumite cazuri.
Sper ca nu am iritat topic ul.😀


mestere ai uitat de mai multe lucruri nu numai de motor :

motor
carma,
protectie carma /antibradis ,
cabluri,
suporti ,
parghii pt actionare servo
incarcator
maner transport
si cred ca ar mai fi si altele ....

si Tva da...se mai plateste la lista de mai sus cred ca numai la radiocomanda 5 $ , pentru restul au valori mici nu se deranjeaja cei de posta vamala

Nu ai iritat topicul insa afirmatiile tale cu 800 lei starnesc "invidia " celor care au ceva experienta in domeniu asta http://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/biggrin.gif
Cei care monteaza si vand navomodele cu 1800-2000 mai dau si un an-doi garantie si e problema fiecaruia cum i-si apreciaza munca unii mai baga si aur pe acolo http://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/laugh.gif
Ca sa dai o garantie unui navomodel trebuie la randul tau sa cumperi componente care au garantie de la producator.
Din China nu ai sa vezi tu garantie reala la ceea ce cumperi ...mergi la risc daca o sa cada ceva scoti bani din buzunar.
O parte din acea suma reprezinta riscul producatorului de a vinde cu o garantie un produs la care el nu are garantie la comonente dar in caz de defectiune va suporta costul reparatiei din acea suma .

E numai alegerea si problema fiecaruia daca are curaj sa vanda un navomodel dintr-un plastic indoit care in cativa ani va iesi acumulatorul prin ea( 62$), cu servomecanisme Tower Pro clone de 4,5 $/buc care sughit si din cand in cand mai ard si cate un receptor http://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/smile.gif,ax cu rulmenti care dupa 2 ani mai mult ca sigur se va bloca..(mai bine iei unul cu bucsi din RO ca e mai bun si mai ieftin).http://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/biggrin.gif .......de radiocomanda nu comentez ca nu am folosit...poate au folosit altii de pe aici sa zica daca e ok sau nu !!
Tel 0728777780
0

#35 Useril este offline   gabi123 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 50
  • Inregistrat: 31-March 16

Postat 04 July 2017 - 01:21 PM

62 & / 250 ron reprezintă suma pentru o coca care se vine pe olx din care sunt făcute acele bărci 😀
0

#36 Useril este offline   ahmoola 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 409
  • Inregistrat: 14-February 13
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 04 July 2017 - 02:01 PM

 gabi123, la 04 July 2017 - 01:06 PM, a spus:

Pai asta e si secretul sa nu cumperi toate piesele de la un singur furnizor sau mai multe piese intr o singura comanda

Nu stiu de ce spui ca ai avut probleme , eu am 106 comenzi si toate au ajuns ok in maxim 15-20 zile lucratoare.
Esc ul eu zic ca e f bun, cel mai mult a functionat 1,5 ore pe lacul morii si nu s-a încălzit. Nu vad ce brobleme sa am la câteva plantari....
In barcile de se vând cu 1500/2000 ron crezi ca sunt piese made in Germany ?😀


Asa cum a zis si NId.... Fiecare arunca cu bani pe ce vrea...
Asa cum zice un prieten de-al meu .... poti pescuii si cu scule de 100 de lei dar si la 1000 $. Depinde de nivelul la care vrei sa fi.
Totusi nu incuraja pe forum inselarea statului cu neplata TVA. Nu e bine. Ca dupa asta te vad in strada la Piata Victoriei strigand hotii, tu fiind la randul tau hot. :)
Asadar un calcul corect daca l-ai face ar fi daca ai tine cont de un minim de garantie, de un tva si vama platita corect si cinstit, de incurajarea firmelor de modelism care unele au si cercuri de modelism - copii (sierra), etc.
:)
0

#37 Useril este offline   stelian 

  • NAVOMODELE CNX
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2399
  • Inregistrat: 01-December 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti_Militari Tel 0721 241 744

Postat 04 July 2017 - 04:30 PM

gabi123 si daca cumpar mai multe sa zic 20 de bucati am si reducere ? da mi si mie un link !
facebook
https://www.facebook...3/photos_stream

https://www.facebook...le.7/photos_all

Alte barcute construite , poze de pe alte meleaguri !
http://forum.rcdesig...read274739.html

0721 241 744 VODAFONE
0762 028 013 COSMOTE



[Mail stelianionascu@yahoo.com [/size]
0

#38 Useril este offline   ipsihi 

  • TARTOR
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4508
  • Inregistrat: 02-December 03
  • Gender:Male
  • Location:Constanta

Postat 04 July 2017 - 07:48 PM

Fisier atasat  delfin3.jpg (222.3K)
Number of downloads: 109Fisier atasat  delfin1.jpg (193.64K)
Number of downloads: 115...din ciclul "Barci celebre" , cost total 24 mil, in pret intra si un sonar de 3 lei cu o antena infipta-n ratza !!!
...tabula crasa, mortua est!
0

#39 Useril este offline   ipsihi 

  • TARTOR
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4508
  • Inregistrat: 02-December 03
  • Gender:Male
  • Location:Constanta

Postat 04 July 2017 - 07:50 PM

Fisier atasat  delfin2.jpg (146.2K)
Number of downloads: 80....!!!Fisier atasat  delfin4.jpg (176.62K)
Number of downloads: 85
...tabula crasa, mortua est!
0

#40 Useril este offline   ipsihi 

  • TARTOR
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4508
  • Inregistrat: 02-December 03
  • Gender:Male
  • Location:Constanta

Postat 04 July 2017 - 07:53 PM

Fisier atasat  delfin5.jpg (201.16K)
Number of downloads: 91 Fisier atasat  delfin6.jpg (192.92K)
Number of downloads: 99.....despre lucratura prefer sa nu comentez, ca sa schimb motorul a trebuit sa sparg cimentul cu dalta dupa ce l-am subrezit cu bormasina !!!
Ma convinge cineva ca in barca asta s-au investit mai mult de 8 mil ?

Aceasta postare a fost editata de ipsihi: 04 July 2017 - 07:56 PM

...tabula crasa, mortua est!
0

#41 Useril este offline   gabi123 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 50
  • Inregistrat: 31-March 16

Postat 04 July 2017 - 08:17 PM

Mie nu mi a cerut nimeni tva la sume pana in 10/15 dolari.
Am plătit la produse fără peste 35 /40 de dolari.

La o barca de 2400 ron sa ai parghie de plastic la servomecanisme ? 😀
Se găsesc de aluminiu in China .....

Stelian , da, daca cumperi mai multe produse iesi mult mai bine la pret + ca primesti si diferite cadouri de la chinez...😀
0

#42 Useril este offline   Florin_cata 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 25
  • Inregistrat: 21-May 13
  • Gender:Male
  • Location:Cugir

Postat 04 July 2017 - 09:01 PM

Topicul lui ZeYz e facut varza cu explicatii despre cumparari si taxe vamale la chinezisme.
Cred ca nu mai e locul, ca baiatul, sa posteze aici poze cu ce lucreaza.
ZeYz, daca vrei sa ne areti ce mesteresti(fara ca PROFESORII sa fie carcotasi) creaza un topic nou!
0

#43 Useril este offline   ahmoola 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 409
  • Inregistrat: 14-February 13
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 05 July 2017 - 08:43 AM

Corect.
Se poate inchde topicul. Sa deschida altul
0

#44 Useril este offline   nid1975 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 402
  • Inregistrat: 13-August 11
  • Gender:Male
  • Location:BUCHAREST
  • Interests:navomodelism,pescuit

Postat 05 July 2017 - 09:13 AM

 ipsihi, la 04 July 2017 - 07:48 PM, a spus:

delfin3.jpg delfin1.jpg...din ciclul "Barci celebre" , cost total 24 mil, in pret intra si un sonar de 3 lei cu o antena infipta-n ratza !!!



 ipsihi, la 04 July 2017 - 07:50 PM, a spus:




 ipsihi, la 04 July 2017 - 07:53 PM, a spus:

delfin5.jpg delfin6.jpg.....despre lucratura prefer sa nu comentez, ca sa schimb motorul a trebuit sa sparg cimentul cu dalta dupa ce l-am subrezit cu bormasina !!!
Ma convinge cineva ca in barca asta s-au investit mai mult de 8 mil ?


pai suna-l si intreaba-l cat a bagat in ea...ai 2 numere la dispozitie http://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/biggrin.gif
ii zici sa-ti trimita pe mail fisa de productie si consum la reperul cu nr 0554 ...e bun ca are si trasabiitate ...ISO 9002 ....iar asta costa..http://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/laugh.gifhttp://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/laugh.gifhttp://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/laugh.gif
Tel 0728777780
0

#45 Useril este offline   nid1975 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 402
  • Inregistrat: 13-August 11
  • Gender:Male
  • Location:BUCHAREST
  • Interests:navomodelism,pescuit

Postat 05 July 2017 - 09:18 AM

 Florin_cata, la 04 July 2017 - 09:01 PM, a spus:

Topicul lui ZeYz e facut varza cu explicatii despre cumparari si taxe vamale la chinezisme.
Cred ca nu mai e locul, ca baiatul, sa posteze aici poze cu ce lucreaza.
ZeYz, daca vrei sa ne areti ce mesteresti(fara ca PROFESORII sa fie carcotasi) creaza un topic nou!



 ahmoola, la 05 July 2017 - 08:43 AM, a spus:

Corect.
Se poate inchde topicul. Sa deschida altul


da ce aveti ma cu topicul...mai facem si noi un trafic de net pe acilea...http://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/smile.gif
.ca si asa activitatea pe forum aproape 0...din cand in cand mai apare cate un ratacit sa mai intrebe cate ceva..http://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/biggrin.gif
e loc destul sa posteze...chef de munca si ambitie sa aiba



Tel 0728777780
0

#46 Useril este offline   ahmoola 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 409
  • Inregistrat: 14-February 13
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 05 July 2017 - 10:29 AM

 nid1975, la 05 July 2017 - 09:18 AM, a spus:

da ce aveti ma cu topicul...mai facem si noi un trafic de net pe acilea...http://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/smile.gif
.ca si asa activitatea pe forum aproape 0...din cand in cand mai apare cate un ratacit sa mai intrebe cate ceva..http://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/biggrin.gif
e loc destul sa posteze...chef de munca si ambitie sa aiba





Tare rau
0

#47 Useril este offline   ipsihi 

  • TARTOR
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4508
  • Inregistrat: 02-December 03
  • Gender:Male
  • Location:Constanta

Postat 05 July 2017 - 02:36 PM

 nid1975, la 05 July 2017 - 09:13 AM, a spus:

pai suna-l si intreaba-l cat a bagat in ea...ai 2 numere la dispozitie http://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/biggrin.gif
ii zici sa-ti trimita pe mail fisa de productie si consum la reperul cu nr 0554 ...e bun ca are si trasabiitate ...ISO 9002 ....iar asta costa..http://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/laugh.gifhttp://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/laugh.gifhttp://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/laugh.gif

...nu rade ca nici altii nu-s prea departe, daca nu-i ciment e silicon, chit, etc, daca nu-i motor de aeroterma e de bormasina , mai am v-o 400 de poze din toate tipurile de carprange-uri, carponavisuri si alte copai de pescuit. Referitor la cei 8 mil , DA, SE POATE FACE O BARCA DECENTA CU 8 MILIOANE sau chiar mai putin daca nu ai 2 maini stangi si nu te asezi cu creierul pe scaun !!!
...tabula crasa, mortua est!
0

#48 Useril este offline   gabi123 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 50
  • Inregistrat: 31-March 16

Postat 05 July 2017 - 06:41 PM

Se pare ca Ipsihi e cu "picioarele pe pamant" :lol:

DA, si eu m-am uitat in barca uni prieten ce a dat 1600 ron si majoritatea pieselor sunt lipite cu silicon sanitar transparent.
nu mi-a venit sa cred ca la 1600 ron nu se poate lua un poxi pol /a+b de 25 ml , normal, cu banii astia cumperi un silicon de 400 ml.
i-am spus omului dar el nu stia despre ce vorbesc ... a zis ca merge bine pe apa :D :D :D
barca e lucrata super ok chiar arata si merge bine, o are de anul trecut si a fost de 3 ori la peste, se poate intampla ceva in 2 ore de mers ?
0

#49 Useril este offline   manolo 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3539
  • Inregistrat: 25-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti prin 4
  • Interests:Navo

Postat 05 July 2017 - 07:02 PM

Da de ce nu pui tu niste poze cu barca facuta de tine?
Barcute intinse!
Tel. 0744915775
0

#50 Useril este offline   nid1975 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 402
  • Inregistrat: 13-August 11
  • Gender:Male
  • Location:BUCHAREST
  • Interests:navomodelism,pescuit

Postat 05 July 2017 - 09:44 PM

 gabi123, la 05 July 2017 - 06:41 PM, a spus:

Se pare ca Ipsihi e cu "picioarele pe pamant" :lol:





DA, si eu m-am uitat in barca uni prieten ce a dat 1600 ron si majoritatea pieselor sunt lipite cu silicon sanitar transparent.
nu mi-a venit sa cred ca la 1600 ron nu se poate lua un poxi pol /a+b de 25 ml , normal, cu banii astia cumperi un silicon de 400 ml.
i-am spus omului dar el nu stia despre ce vorbesc ... a zis ca merge


Mestere...pai siliconul e materialul secolului....pana si femeile si-l baga in in sani în buze si in buci ...se foloseste cu mici modificari ale rețetei in cantități uriașe in constructii si in industrie de ce nu s-ar folosi si la bărci. :D
Mai bine lipești cu silicon sau derivati elastici ai acestuia decat sa lipesti piesele cu chit poliesteric auto sau epoxi A+B să spargi ulterior cu picamarul cum a povestit Ipsihi mai sus si sa riști să mai strici si altceva pe langa daca vrei sa inlocuiestio componenta.Chitul poliesteric și adezivii epoxi ii folosesti să lipesti SUPORTII nu PIESELE .
Dupa parerea mea nu faptul ca se foloseste silicon e marea problema ( excludem cazurile in care e folosit excesiv si de proasta calitate gen Soudal :nea: ) ci slaba calitate a pieselor lipite cu acesta si neindemanarea cum este aplicat.
Dacă piesele ar fi de calitate nu s-ar defecta ani de zile chiar daca sunt prinse cu silicon.Daca pui piese de 2 bani si le lipesti cu epoxi si fac poc dupa un sezon crezi ca barca e mai buna ???

Aceasta postare a fost editata de nid1975: 05 July 2017 - 09:47 PM

Tel 0728777780
0

#51 Useril este offline   gabi123 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 50
  • Inregistrat: 31-March 16

Postat 05 July 2017 - 10:24 PM

Corect, ai dreptate si eu am făcut la fel , de ex suportul pt motor l am lipit cu epoxi , la servo uri nu am folosit nici epoxi nici silicon, le am prins cu suruburi pe profile de alumini si profilele cu suruburi sub cuve, arata f urat dar nu am o coca de care sa-mi fie mila.
O sa revin si cu poze , sa vezi atunci păreri :)
0

#52 Useril este offline   gabi123 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 50
  • Inregistrat: 31-March 16

Postat 06 July 2017 - 06:37 PM

gasiti mai jos ceva material de barfa <_<
0

#53 Useril este offline   gabi123 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 50
  • Inregistrat: 31-March 16

Postat 06 July 2017 - 06:44 PM

Fisier atasat  20170706_183546_640x360.jpg (82.83K)
Number of downloads: 114

Fisier atasat  20170706_183737_640x360.jpg (59.38K)
Number of downloads: 93

Fisier atasat  20170706_184312_640x360.jpg (59.57K)
Number of downloads: 96

Fisiere atasate


0

#54 Useril este offline   nid1975 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 402
  • Inregistrat: 13-August 11
  • Gender:Male
  • Location:BUCHAREST
  • Interests:navomodelism,pescuit

Postat 06 July 2017 - 08:24 PM

Nu vroiam să comentez ca aici nu-i concurs de poze dar mi-a atras atenția sistemul de directie .Sunt curios de ce ai optat pentru asa ceva? Eu am o banuiala , dar prefer să ne lămurești tu . Este împotriva legilor naturii...:):).
Ar mai ceva la sistemul de cuvare dar trecem cu vederea.
În rest nimic notabil.

Fisiere atasate


Tel 0728777780
0

#55 Useril este offline   gabi123 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 50
  • Inregistrat: 31-March 16

Postat 06 July 2017 - 08:43 PM

Si axul si carma sunrt asa din cauza ca nu am reusit sa fac coca cu acel loc special pt elice si carma.
Din acest motiv l am sfătuit pe colegul nostru sa renunte la coca din lemn si sa cumpere una gata facuta, si eu sunt pasionat de bricolaj dar nu se merita munca si timpul depus....
Cel mai mult regret ca nu am montat toate piesele pe o coca facuta dar acum e prea târziu...arata jalnic dar sunt satisfacut ca functioneaza...cu/ costuri minime
0

#56 Useril este offline   manolo 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3539
  • Inregistrat: 25-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti prin 4
  • Interests:Navo

Postat 07 July 2017 - 08:56 AM

Crezi ca daca ar fi sa o vinzi ti-ar da cineva 800 de lei pe ea?
Barcute intinse!
Tel. 0744915775
0

#57 Useril este offline   ahmoola 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 409
  • Inregistrat: 14-February 13
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 07 July 2017 - 10:24 AM

Ofer eu 500 Ron
0

#58 Useril este offline   gabi123 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 50
  • Inregistrat: 31-March 16

Postat 07 July 2017 - 10:37 AM

Nu , cu siguranta nu . Nu a fos facuta in scop comercial.
La inceput mi s-a părut mai usor sa construiesc o coca din fibra dar se pare ca nu e asa usor.
Din acest motiv arata in asa fel, am făcut o din plăcere + sa duc si eu o mana de boabe ...
Doar daca mut piesele pe o coca norma , valoarea creste considerabil.
0

#59 Useril este offline   nid1975 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 402
  • Inregistrat: 13-August 11
  • Gender:Male
  • Location:BUCHAREST
  • Interests:navomodelism,pescuit

Postat 07 July 2017 - 01:35 PM

Ma gadeam ca din cauza formei cocii care nu a fost gandita corect de la inceput nu ai putut sa faci o directie clasica ,ai pus ciudatenia aia in spatele barcii.
Avand in vedere faptul ca e construita din hobby pentru folosinta proprie si isi mai face si treaba este ok, felicitari pentru ca ai dus o idee pana la capat de la zero si l-ai facut functional, multi au inceput si au abandonat ulterior.
Important e ca tu sa fii multumit pentru ca oricum tu il folosesti.Ca se putea si mai bine?Asta e adevarat dar corectezi la urmatoarea .http://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/smile.gif
Un mare ++++ de la mine faptul ca ai avut curaj pana la urma sa postezi pozele si sa incasezi ceva comentarii ...http://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/biggrin.gif.

In alta ordine de idei nu mai sustine-ti tu sau alti mesteri ca un poti face un navomodel decent cu 800 de lei ...ca uite cam ce iese de 800.
Nu de alta dar vor fi destui care vor pune botul si va vor lua in serios si cand vor trage linie la sfarsit o sa va treziti cu multa carne in frigider http://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/smile.gif.
Cineva cu experienta se poate apropia de suma asta , dar nu unul care nu a avut de aface cu asa ceva .
De exemplu pe mine ma costa cam 900-1200 de lei depinde de basini ..http://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/smile.gifsa fac o barca decenta care as putea oricand sa dau linistit o garantie in conditiile in care i-mi fac singur coca, axul , carma, suportii, protectia si alte cateva maruntisuri iar restul cumparate.

Aceasta postare a fost editata de nid1975: 07 July 2017 - 01:36 PM

Tel 0728777780
0

#60 Useril este offline   stelian 

  • NAVOMODELE CNX
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2399
  • Inregistrat: 01-December 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti_Militari Tel 0721 241 744

Postat 07 July 2017 - 01:52 PM

Cumpar barci exact cum le fac eu ofer 1500 ron per bucata cu garantie minim 12 luni !!! :drinks:

Sau daca este cineva dispus doar pentru asamblare KIT , OFER 100 euro per bucata !

Aceasta postare a fost editata de stelian: 07 July 2017 - 01:54 PM

facebook
https://www.facebook...3/photos_stream

https://www.facebook...le.7/photos_all

Alte barcute construite , poze de pe alte meleaguri !
http://forum.rcdesig...read274739.html

0721 241 744 VODAFONE
0762 028 013 COSMOTE



[Mail stelianionascu@yahoo.com [/size]
0

Arata acest topic


  • 3 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro