Modelism - RHC Forum: Troliu brushless - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Troliu brushless pentru planoare mici

#31 Useril este offline   mack_ro 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 219
  • Inregistrat: 21-February 08

Postat 11 April 2017 - 08:27 PM

Vezi postareastiganas, la 11 April 2017 - 07:38 PM, a spus:

Hmmm, asta e bun ?

Atasament IMG_5809.JPG

De la Decatlon, ieftin, 45 lei.


Bun, spor!
"Anyone who's not interested in model airplanes must have a screw loose somewhere"
Paul MacCready
0

#32 Useril este offline   bitex 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 5662
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti, Sector 6

Postat 11 April 2017 - 08:50 PM

Buna.

Nu mai tin minte de vitezele potrivite pentru lansare, dar parca concursurile se tineau cu vant maxim de 9 sau 10m/s. Cred ca viteza se aproxima ochiometric si poate a fost depasita uneori, dar erau niste limite. Spre valorile mari se alerga in sensul vantului nu impotriva lui, deci valorile astea cred ca sunt spre limita superioara necesara, de la care sa pleci in jos cu reglajul din ESC. Bun e sa ramana destul cuplu si la turatii mai mici. Cred ca o sa se gaseasca in final un strungar pentru un tambur metalic. Se pot construi doua capace la o teava metalica imprivizata din ceva (o carcasa de filtru de ulei ca exista de toate felurile, o cana cilindrica cu pereti metalici subtiri... Sunt nenumarate posibilitati.). Mai toate rolele mari au 100 m de fir. Exista de toate felurile. In cel mai rau caz as improviza din tuburi de PVC folosite in instalatiile sanitare ca sunt si acolo cateva diametre disponibile, capace gata facute, adezivi si tot din astea. E drept ca si printat 3D o sa arate frumos. Important pana la urma e rezultatul final, adica planorul in aer.
Spor la treaba.
Adresa email: bitex25@yahoo.com
Telefon: 0721 385365
0

Arata acest topic


  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro