Modelism - RHC Forum: Sonar Piranhamax 230 modificat - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Sonar Piranhamax 230 modificat

#1 Useril este offline   madaKILLER 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 24
  • Inregistrat: 26-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Pitesti, Arges

Postat 17 January 2017 - 11:15 PM

Buna seara,
Am o mare dilema, recent am intrat in posesia unui sonar piranhamax 230 modificat. Cel de la care l-am primit mi-a spus ca a fost modificat de catre un electronist din Constanta. Acum eu nu reusesc sa il fac sa se conecteze cu ratusca. I-am masurat bateria de 3V este OK, am pus o baterie de 9V in suportul aferent ... la fel imi arata pe unitate TRANSDUCTER NOT CONNECTED. Nu imi dau seama ce mai lipseste - daca lipseste ceva. Mai rau de atat mi s-a dezlipit si antena ( posibil sa se fi miscat ) si nu stiu unde ar trebui lipita - posibil pe piciorusul care are legatura cu centrul mufei. In poza daca vedeti mai e un comutator ON / OFF cu niste fire ... Persoana care mi l-a dat mi-a spus ca a fost montat pe un navomodel si ca functioneaza 100%. Ma puteti ajuta in acest sens ? Va multumesc anticipat.

Fisiere atasate


0

#2 Useril este offline   ipsihi 

  • TARTOR
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4508
  • Inregistrat: 02-December 03
  • Gender:Male
  • Location:Constanta

Postat 18 January 2017 - 08:56 PM

Vezi postareamadaKILLER, la 17 January 2017 - 11:15 PM, a spus:

Buna seara,
Am o mare dilema, recent am intrat in posesia unui sonar piranhamax 230 modificat. Cel de la care l-am primit mi-a spus ca a fost modificat de catre un electronist din Constanta. Acum eu nu reusesc sa il fac sa se conecteze cu ratusca. I-am masurat bateria de 3V este OK, am pus o baterie de 9V in suportul aferent ... la fel imi arata pe unitate TRANSDUCTER NOT CONNECTED. Nu imi dau seama ce mai lipseste - daca lipseste ceva. Mai rau de atat mi s-a dezlipit si antena ( posibil sa se fi miscat ) si nu stiu unde ar trebui lipita - posibil pe piciorusul care are legatura cu centrul mufei. In poza daca vedeti mai e un comutator ON / OFF cu niste fire ... Persoana care mi l-a dat mi-a spus ca a fost montat pe un navomodel si ca functioneaza 100%. Ma puteti ajuta in acest sens ? Va multumesc anticipat.

....0727936733 !!!
...tabula crasa, mortua est!
0

#3 Useril este offline   madaKILLER 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 24
  • Inregistrat: 26-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Pitesti, Arges

Postat 19 January 2017 - 10:07 PM

Multumita dlui Ipsihi problema a fost rezolvata. Cu ocazia aceasta am mai invatat cate ceva... seara frumoasa tuturor.
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro