Modelism - RHC Forum: Team Durango DEX8/DESC10 - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

Team Durango DEX8/DESC10 Noua platforma de 1/8 a celor de la TD Evaluare topic: -----

#1 Useril este offline   Octavian_B 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 733
  • Inregistrat: 01-October 14
  • Gender:Male
  • Location:Sibiu
  • Interests:Automodelism, aeromodelism, cilism montan.

Postat 11 January 2017 - 05:31 PM

De cateva luni am achizitionat un buggy DEX8 si sincer, inca de la inceput nu prea m-a entuziasmat. Avand in vedere ca este noua platforma a celor de la Team Durango si se doreste a fi cea mai performanta platforma racing de 1/8 a lor, m-am asteptat la ceva mai mult. Prima data am vrut sa achizitionez un DESC10 care este facut pe aceeasi platforma, dar pentru ca am prins un pret bun pentru DEX8, l-am ales pe cel din urma.
As vrea sa stiu care dintre voi detineti un DEX8 sau DESC10 si ce parere aveti despre aceasta platforma?
Ce probleme ati intampinat si cum le-ati rezolvat?
Tekno SCT410.3
Team Associated SC5M
Losi Rock Rey
HB-HPI D216
0

#2 Useril este offline   aiurica 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1550
  • Inregistrat: 22-July 11
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Life

Postat 12 January 2017 - 12:40 AM

La Satu Mare erau 2. Nu stiu daca Balog Jr frecventeaza forumul.
Sa il stapanesti sanatos si sa te vedem cu el la concursuri
0

#3 Useril este offline   Octavian_B 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 733
  • Inregistrat: 01-October 14
  • Gender:Male
  • Location:Sibiu
  • Interests:Automodelism, aeromodelism, cilism montan.

Postat 12 January 2017 - 09:56 AM

Vezi postareaaiurica, la 12 January 2017 - 12:40 AM, a spus:

La Satu Mare erau 2. Nu stiu daca Balog Jr frecventeaza forumul.
Sa il stapanesti sanatos si sa te vedem cu el la concursuri

Multumesc!
Dupa cate am vazut, concursuri pentru clasa buggy 1/8 sunt doar la Satu Mare, ceea e cam departe si mai dificil de ajuns pentru mine. Din pacate am vazut ca si etapa nationala la SCT 1/10 anul asta tot la Satu Mare va fi si chiar voiam sa ajung anul asta. Nu e vorba de locatie ci este vorba ca e cam departe si dificil de ajuns pentu mine, dar am sa vad cum decurg lucrurile... Deocamdata vreau sa ma rezum la etapele de concurs care vor fi mai aproape de Sibiu, gen Tg. Mures, Miercurea Ciuc si Tg Lapus.
In ceea ce priveste introducerea in concurs a unui DEX8, implica multe costuri de mentenanta, caci rezistenta la uzura a pieselor nu este chiar un "punct forte" pe aceasta platforma... Dar tinuta de "drum" si geometria acestui buggy sunt exceptionale, la fel si suspensiile sunt incledibile!
Tekno SCT410.3
Team Associated SC5M
Losi Rock Rey
HB-HPI D216
0

#4 Useril este offline   Kitty 

  • RC Addict
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4563
  • Inregistrat: 11-July 08
  • Gender:Male
  • Location:Cluj-Napoca
  • Interests:RC,Cars.....

Postat 12 January 2017 - 04:38 PM

Pai daca vi de la sibiu,te combini cu cineva de la Cluj si ai rezolvat problema deplasarii.Legat de piata Durango in Romania,a cam murit,dupa ce Andrei a mai renuntat i a aduce aceasta marca.Mai aduc cei de la SM dar pe comanda

Axial SCX10.3
Absima Sherpa
Axial Base Camp
0

#5 Useril este offline   Octavian_B 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 733
  • Inregistrat: 01-October 14
  • Gender:Male
  • Location:Sibiu
  • Interests:Automodelism, aeromodelism, cilism montan.

Postat 12 January 2017 - 05:19 PM

De la Sibiu la Satu Mare nu banii pe benzina sunt problema, ci timpul de mers, oboseala, trebuie sa raman doua nopti cazat acolo, deci 3 zile de vineri pana duminica rezervate pentru un concurs de sambata... Nu imi permit luxul timpului prea des! Am alte trei automodele pe care le pot oricand baga in concurs, asa ca nu e problema daca nu ajung sa bag in concurs acest buggy.
Tekno SCT410.3
Team Associated SC5M
Losi Rock Rey
HB-HPI D216
0

#6 Useril este offline   aiurica 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1550
  • Inregistrat: 22-July 11
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Life

Postat 12 January 2017 - 06:20 PM

Eu zic ca e pacat sa nu vii la o etapa de CN cand ai o asemenea masina. Iti mai si doresti.
Durango a murit din alte considerente si nu doar pe piata din Romania.
Am avut cred cam toate modelele Durango. Au avut modele de top insa politica lor s-a schimbat si nu au mai facut fata cu competitia, abordand o alta strategie. Andrei stie la ce ma refer. Piata nu a murit pt ca Andrei nu mai aduce Durango. Andrei nu mai aduce piese pt ca a murit Durango!
0

#7 Useril este offline   Octavian_B 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 733
  • Inregistrat: 01-October 14
  • Gender:Male
  • Location:Sibiu
  • Interests:Automodelism, aeromodelism, cilism montan.

Postat 12 January 2017 - 06:32 PM

Vezi postareaaiurica, la 12 January 2017 - 06:20 PM, a spus:

Eu zic ca e pacat sa nu vii la o etapa de CN cand ai o asemenea masina. Iti mai si doresti.
Durango a murit din alte considerente si nu doar pe piata din Romania.
Am avut cred cam toate modelele Durango. Au avut modele de top insa politica lor s-a schimbat si nu au mai facut fata cu competitia, abordand o alta strategie. Andrei stie la ce ma refer. Piata nu a murit pt ca Andrei nu mai aduce Durango. Andrei nu mai aduce piese pt ca a murit Durango!

Daca a murit Durango, sa inteleg ca mi-am luat un buggy MORT?!!! :o
Tekno SCT410.3
Team Associated SC5M
Losi Rock Rey
HB-HPI D216
0

#8 Useril este offline   aiurica 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1550
  • Inregistrat: 22-July 11
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Life

Postat 12 January 2017 - 07:19 PM

Nu. Nici vorba de asa ceva. A murit notiunea de pro la ei. Era prea greu sa tina o echipa la modul in care au tinut pana atunci. Nu puteau tine pasul.cheltuielile erau f mari.
0

#9 Useril este offline   Kitty 

  • RC Addict
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4563
  • Inregistrat: 11-July 08
  • Gender:Male
  • Location:Cluj-Napoca
  • Interests:RC,Cars.....

Postat 13 January 2017 - 02:27 PM

Vezi postareaOctavian_B, la 12 January 2017 - 06:32 PM, a spus:

Daca a murit Durango, sa inteleg ca mi-am luat un buggy MORT?!!! :o



Nu,el e in viata,cel putin asa cred,insa Andrei importa aceasta marca.Cum nu a mai adus el piese,toata lumea s-a reorientat spre Yokomo9dracu stie de ce) si mai toti au vandut modelele Durango ce le aveau in posesie.E drept ca se poate comanda de afara piese daca ai nevoie

Axial SCX10.3
Absima Sherpa
Axial Base Camp
0

#10 Useril este offline   Octavian_B 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 733
  • Inregistrat: 01-October 14
  • Gender:Male
  • Location:Sibiu
  • Interests:Automodelism, aeromodelism, cilism montan.

Postat 14 January 2017 - 09:44 AM

Vezi postareaKitty, la 13 January 2017 - 02:27 PM, a spus:

Nu,el e in viata,cel putin asa cred,insa Andrei importa aceasta marca.Cum nu a mai adus el piese,toata lumea s-a reorientat spre Yokomo9dracu stie de ce) si mai toti au vandut modelele Durango ce le aveau in posesie.E drept ca se poate comanda de afara piese daca ai nevoie

Eu prefer sa-mi cumpar din afara tarii piesele de care am nevoie, deoarece, chiar daca astept mai mult, dar le cumpar mai ieftine. Si in primul rand, ma doare ficatul cand vad cu ce ados comercial sunt vandute la noi in tara automodelele si piesele! Singurele piese si automodele pe care le cumpar din tara, sunt cele aduse de Lucian, deoarece nu pot gasi un pret mai bun in alta parte, atat la produsele Team Associated, cat si la cele Proline. Asa ca nu ma deranjeaza ca am cumparat acest DEX8 si nu mai gasesc piese in tara, caci eu oricum rup foarte rar ceva la un automodel si oricum am de unde cumpara. Si daca sta "pe bara" 3-4 saptamani din cauza unei comenzi intarziate, tot am cu ce ma da si numai timp sa am, ca in rest am cu ce... ;)
De rupt ceva la acest buggy este cam dificil, caci este destul de robust construit, mai degraba va trebui sa schimb piese la el din cauza uzurilor, nu din cauza ca ar ceva ceva.
Tekno SCT410.3
Team Associated SC5M
Losi Rock Rey
HB-HPI D216
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1


Raspuns rapid

  

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro