Modelism - RHC Forum: Radu Voicu RADIOMODELE si Traxxas Romania - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Radu Voicu RADIOMODELE si Traxxas Romania

#1 Useril este offline   Sergio 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 225
  • Inregistrat: 26-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 21 December 2016 - 02:03 PM

Omul acesta trebuie evitat! Are pretentia sa-i vorbim cu "domnul Radu Voicu " chiar daca el, in mailuri si discutii, ne tutuieste pe toti.

Suntem obligati la o comanda minima de 140lei. Am avut anul acesta 5 comenzi totalizand aproape 1000lei. Piesele de care aveam nevoie nu costau mai mult de 14-16 lei, niciodata nu am comentat insa cand ma tine 2 saptamani cu o comanda pt ca nu are niste suruburi puse in comanda de umplutura... normal sa ma enervez.
Pt a atinge comanda minima trebuie sa cumperi si prostii. Mi-a reprosat ca pun pe comanda "piese de umplutura".
Cum altfel sa ating comanda minima la care aveti pretentia, d-le Radu Voicu?
Toate piesele apar pe stoc desi nu sunt! Comandand de la el, s-ar putea sa va reproseze ca nu verificati stocul desi nu este actualizat...va va contrazice obraznic, ca stocul este actualizat dar nu este, la ultimele 3 comenzi am avut discutia asta. Cand i-am trimis print-screen ca piesa apare pe stoc, a luat foc si a spus ca nu-mi mai trimite nimic profitand de faptul ca aveam nevoie de piese...

Sfatul meu este sa evitati radiomodele.ro si traxxas romania.

MAI NOU ADUCE SI www.hpi-racing.ro piese traxxas, baietii de acolo sunt mereu amabili si gata sa te ajute, nu exista comparatie... radu voicu te trimite la plimbare daca-i ceri vreun sfat.

De evitat, incercati la hpi-racing.ro sau comenzi externe!

Aceasta postare a fost editata de Sergio: 21 December 2016 - 02:07 PM

0

#2 Useril este offline   adinamisurazvan 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 86
  • Inregistrat: 12-July 16
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti

Postat 21 December 2016 - 03:53 PM

In urma cu 3 luni am incercat sa comand de la sus numitul (ca nici numele nu merita sa il mentionez) niste piese pentru un E Revo o comanda undeva peste 300 ron.
Raspuns shock clientii care au cumparat de la noi au prioritate! (trebuia sa achizitionati automodelul de la noi) altfel sa cumparati de la dealer-ul de unde l-ati cumparat, cazul de fata Germania.
Am ramas socat sa primesc un asa raspuns!
Acceptam un raspuns omenesc ne pare rau, nu avem pe stoc.
Indemn toti posesorii de Traxxas sa comande de la alti oameni mult mai seriosi ex HPI Racing Romania
Am facut comanda pe HPI Racing si in 10 zile am avut comanda acasa si preturi mult sub sus numitul.
Sa nu se considere ca fac reclama la HPI Racing, sunt doar un client multumit de acestia.


0

#3 Useril este offline   Sergio 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 225
  • Inregistrat: 26-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 21 December 2016 - 11:13 PM

Ca sa vedeti ce hal de om este, dupa ce a vazut aceasta postare, mi-a trimis un mail amenintand ca... :))) ma da in judecata pentru defaimare ;))), pe mine si pe cei ce vor scrie ceva de rau despre el!!!
Concluzia: scrieti doar de bine de dl Radu Voicu ca va ia mama naibii :)))
Ceausescu n-a murit, traieste printre automodelisti :D
0

#4 Useril este offline   Sergio 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 225
  • Inregistrat: 26-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 21 December 2016 - 11:20 PM

Ca sa vedeti ce hal de om este, dupa ce a vazut aceasta postare, mi-a trimis un mail amenintand ca... :))) ma da in judecata pentru defaimare ;))), pe mine si pe cei ce vor scrie ceva de rau despre el!!!
Concluzia: scrieti doar de bine de dl Radu Voicu ca va ia mama naibii :)))
Ceausescu n-a murit, traieste printre automodelisti :D

Are si el o pagina de Facebook unde are doua comment-uri:

Radu Voicu: Sunt super baietii, fac treaba buna!

Frigidere portabile: super jucarii, tari baietii :)))

Si-a facut singur comentariile si si-a dat singur 5 stele... pt ca si frigiderele sunt tot ale lui :D

Acum a sters postarile pt ca am ras putin de dumnealui!
0

#5 Useril este offline   Mihai Pall 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 754
  • Inregistrat: 07-December 14
  • Gender:Male
  • Location:Cluj Napoca

Postat 21 December 2016 - 11:52 PM

Subscriu.
Ma uit si eu pe site, aleg cateva piese, sun si eu sa imi comand cate ceva, prin 2015 era....imi raspunde interlocutorul la telefon cu o voce scazuta ca nu poate vorbi acum, ca este la servici, si sa il sun dupa 17:00.
Wait, what?http://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/blink.gif
Pai ce loc de munca ai, daca tu esti dealer Traxxas?! Ziua esti director de fabrica, si noaptea afacerist de piese de plastic?
In fine, revin dupa 17:00, cu un telefon, intreb de piese, zice din nou - stai putin, ca nu sunt acasa, ca sunt la Real. Ajung dupa 19:00 si ma uit.
Bun. Revin dupa 19:00, in sfarsit il prind pe om la sediul firmei, sau mai bine zis pe balcon sau in debara, pe unde isi tine piesele. Intreb de piese, cu mare greu, se aude ca munceste omul din greu printre cutii si pungi, numai nu gaseste ce imi trebuie mie. Piese care pe site apareau in stoc 2 bucati, nu existau. Incepe cu explicatii, ca pe site apar pe stoc ca sa poti plati cu cardul, ca multi clienti platesc cu cardul, ca povesti, ca aiureli.

Dupa ce mi-au trecut nervii de la episodul respectiv, dupa cateva luni, am nevoie de ceva piese, sun din nou. Raspunde pe-semne ceva mare smecher, altul decat smecherul dinainte, pentru ca era mult mai tupeist, si care imi zice ca prin telefon nu se dau detalii legate de stocuri, si daca am nevoie de ceva sa trimit mail si imi raspunde ce este si ce nu este in stoc.
Mi-a sarit iar mustarul bineinteles, si dupa un schimb de replici am inchis telefonul minunandu-ma cum mama supararii exista afaceri de acest gen, si cum reusesc sa supravietuiasca, nu stiu...
De atunci am evitat si voi evita sa mai am orice legatura cu acest dealer, si decat sa mai am de a face cu ei, mai bine imi vand modelele sau le arunc in foc.

1. Ceea ce au ei nu e afacere, e o cacealma oportunista, localizata in balconul sau in beciul unuia dintre proprietari, creata pentru a castiga bani pe spatele pasionatilor de modelism - aka clientii fraieri. De evitat.

2. Adaosurile comerciale sunt aberante, Eu cred ca nu este acceptabil ca o piesa sa coste 7$ in afara, si 70 de lei in Romania. Hai sa fim seriosi, si cei care vand cu 7$, vand cu VAT inclus, si tot fac profit dupa vanzare. Daca nu sunteti in stare sa oferiti preturi competitive, inseamna ca nu trebuie sa fiti pe piata.

3. Stocurile sunt pur fictive, dupa norocul fiecaruia -poate au, poate nu au.

4. Nu au nici un fel de respect pentru client.
Cele de mai sus, parerile si concluziile mele. Poate altii au avut experiente bune cu ei, desi ma indoiesc.



1/8 Summit Highway Police Patrol on Castle 2200kV / ELC 6S
1/8 Brushless E-Revo
0

#6 Useril este offline   Kitty 

  • RC Addict
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4563
  • Inregistrat: 11-July 08
  • Gender:Male
  • Location:Cluj-Napoca
  • Interests:RC,Cars.....

Postat 22 December 2016 - 05:26 PM

Ca sa stiti.Acela nu e un magazin propriu zis,nu are stocuri,tot ce comanda clientul face si el comanda afara.Mereu cere avans,dupa care astepti comanda minim vreo 2 saptamani.Si eu am luat de la el,acu vreo 7 ani,a trebuit sa dau avans jumate din comanda,iar apoi am asteptat 3 saptamani sa imi ajunga.A fost prima si ultima data cand am comandat de la el

Axial SCX10.3
Absima Sherpa
Axial Base Camp
0

#7 Useril este offline   Octavian_B 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 733
  • Inregistrat: 01-October 14
  • Gender:Male
  • Location:Sibiu
  • Interests:Automodelism, aeromodelism, cilism montan.

Postat 09 May 2017 - 02:35 PM

Salutare tuturor!
Daca tot am gasit acest topic, am decis sa las si eu un review despre "Traxxas Romania", "Radiomodele", Radu Voicu si asociatul dumnealui.
Am cumparat acum cativa ani de la Traxxas-romania un Slash Platinum nou. Pana a cumpara acest automodel de la ei, au fost foarte saritori si vorbeam cu ei cam la orice ora din "zi si din noapte". Dupa ce am achizitionat acest Slash, am fost foarte multumit de serviciu, pana ce mi s-a rupt prima piesa: un capac de la un telescop, cel de jos, care tine arcul, practic un plasitc de "doi bani". Pentru aceasta piesa am comandat un pachet de peste 100 lei, ca sa merite transportul. Pentru ca sa fiu sigur ca am comandat capacul de telescop pentru acele telescoape, am intrebat la telefon si mi-a spus ca ala trebuie sa fie, daca are acels]asi cod ca in exploded view. Cand mi-a venit pachetul, am constatat ca exact acea piesa pentru care dadusem comanda, nu era pentru acel tip de telescop si ca acel cod de reper din exploded view nu corespunde si i-am sesizat asta, cerandu-i suportul(eu voiam un capac de la big-bore, iar in exploded view, la acel timp, aparea cu acelasi cod ca acela de la telescoapele din plastic). Atunci a inceput totul: m-a acuzat, cu mare tam-tam ca il acuz ca nu vinde piese de calitate si originale si era foarte suparat si acuzator, cand eu ii cerusem suportul si sesizasem o problema, ca si dealer si distribuitor Traxxas in Romania. In fine, a fost groaznic si am renuntat. Totusi am mai pus o comanda caci chiar aveam nevoie de acea piesa, plus alte piese micute, ca sa "se umple cosul" si de atunci am asteptat si am tot asteptat si numic nu s-a mai intamplat cu comanda, cu toate apelirile mele catre ei.
Mai tarziu, dupa circa un an, am scris aici pe forum si am povestit astea. Drept reactie, mi-a raspuns pe acel topic si pe mesagerie si mi-a spus ca nu merita sa il pun intr-o postura nefavorabila si ca e nedrept din partea mea sa ma plang de faptul ca nu-si onoreaza comenzile, cand el se straduieste din greu sa pastreze acest magazin on-line. Ca raspuns, eu i-am zis ca el, ca dealer si reprezentant Traxxas in Romania, are obligatia sa ofere suport si sa onoreze comenzile, cel putin pentru clientii care au cumparat automodelele de la ei. Cand a vrut sa verifice daca intr-adevar a primit o comanda de la mine si nu a onorat-o, gasise in baza de date comanda mea, plasata cu 6 luni in urma... In urma discutiilor mele cu el pe aceasta tema, mi-a sus ca el nu are aceste obligatii, deoarece nici nu este dealer sau reprezentant Traxxas in Romania, ci este doar un magazin on-line. What!!! Pai atunci de ce poarta numele de traxxas-romania???!!!
Sunt incredibili oamenii si ii cred ca se chinuie sa tina pe piata aceste magazine on-line, dar cred ca s-ar pricepe mult mai bine la alte lucruri si nu la automodelism, unde ar trebui sa-i lase pe altii...
Tekno SCT410.3
Team Associated SC5M
Losi Rock Rey
HB-HPI D216
0

#8 Useril este offline   navigator 

  • Moderator RHC
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 3019
  • Inregistrat: 01-September 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 10 May 2017 - 06:22 AM

Nu se pricep nici la comert ca daca s-ar pricepe nu si-ar nemultumi clientii, mai ales ca n-ar trebui sa faca cine stie ce efort. Se afla doar in treaba.


0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro