Modelism - RHC Forum: TRex 700x Dominator Super Combo - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

TRex 700x Dominator Super Combo Build review

#1 Useril este offline   daniel_ionut 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 573
  • Inregistrat: 08-November 14
  • Gender:Male
  • Location:Bucharest
  • Interests:Helicopters

Postat 08 December 2016 - 04:24 PM

N-am mai scris de mult aici si chiar daca mai nou impartasesc activitatea legata de elicoptere pe grupul de pe facebook, forumul tot forum ramane asa ca o sa scriu si aici despre acest elicopter.

Build-ul deja l-am terminat, inca n-am facut maiden-u. In primu rand pentru ca am asteptat cardul de programare pentru ESC si in al 2-lea rand pentru ca sunt 0 grade afara :)

Kit-ul il pandeam de mult, aproape de cand a aparut si am ales sa astept Black Friday ca sa-l cumpar, in speranta unor reduceri mai mari.
Pana la urma n-a fost cine stie ce (in sensu ca ma asteptam la mai mult), am ajuns la un discount de 12% (pe www.align-trex.co.uk)

Experienta a fost extraordinara, l-am primit vineri, m-am apucat de el vineri seara pe la 9, am lucrat pana pe la 2 noaptea. A doua zi m-am trezit direct cu nasu in el si in afara de cateva iesiri obligatorii, am stat cu nasu in el si in documentatie.
Duminica pe la ora 2 dupa amiaza incheiasem deja buildul (inclusiv programarea beastx), mai ramasese doar programarea ESC-ului pentru care nu aveam inca cele necesare.

Cat am asteptat cardul de programare, evident ca am mai refacut inca o data programarea BeastX-ului, am mai citit manuale, am mai descoperit lucruri noi, etc. Deci n-a fost asa rau ca am avut cateva zile de respiro, chiar pot sa zic ca recomand sa nu grabesti niciodata maiden-ul.

Acuma ce sa mai zic, build-ul este documentat beton pe net, n-are rost sa intru in detalii. Eu am facut poze pe parcurs si va las sa va uitati pe ele ca vorbesc de la sine.

Prima parte
https://drive.google...ZnlyS0Q5YU5mMWc

A 2-a parte
https://www.facebook...19212573&type=1

Pe youtube, seria de clipuri care m-a ajutat pe mine cel mai mult e asta:
https://www.youtube....cr0dYbdcUxKplFF

+

Pentru programarea ESC si throttle calibration

https://www.youtube....h?v=1d5cvoxZTkQ

Maiden, yet to come. Weekendu asta sunt plecat, dar probabil ca saptamana urmatoare nu mai scapa.
0

#2 Useril este offline   daniel_ionut 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 573
  • Inregistrat: 08-November 14
  • Gender:Male
  • Location:Bucharest
  • Interests:Helicopters

Postat 03 January 2017 - 05:13 PM

La multi ani pe 2017, elicopteristi! eu am inceput anul cu success.

Cateva mentiuni:
- governor de pe ESC HobbyWing este beton, mult mai bun decat Castle Creations
- coada impecabila la 1700 rpm
- cu baterii de 3300mAh se simte ca un fulg.
- dupa 5 minute de zbor la 1700 rpm, am coborat cu bateriile la 3.74v pe celula...incredibil de bine, consuma super putin.


0

#3 Useril este offline   Alin32 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 410
  • Inregistrat: 26-February 14
  • Gender:Male
  • Location:Arad

Postat 04 January 2017 - 09:09 AM

Salut,

Exceptional! exceptional cat ai progresat cred in 2 ani? parca ieri construiai primul hk450 pro! :).

Bravo si sa te bucuri de el!
0

#4 Useril este offline   daniel_ionut 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 573
  • Inregistrat: 08-November 14
  • Gender:Male
  • Location:Bucharest
  • Interests:Helicopters

Postat 04 January 2017 - 12:57 PM

Vezi postareaAlin32, la 04 January 2017 - 09:09 AM, a spus:

Salut,

Exceptional! exceptional cat ai progresat cred in 2 ani? parca ieri construiai primul hk450 pro! :).

Bravo si sa te bucuri de el!


Multumesc pentru aprecieri!
Pe 7 martie 2015 am avut maiden la hk450 :)) dar zburam deja v977 de prin ianuarie 2015. Deci da, cam doi ani.

700x-u este vis, n-ai cum sa nu te bucuri de el. Imi pare rau acuma ca e iarna si nu pot zbura atat de mult cat imi doresc si ca atunci cand zbor imi ingheata degetele pe stick-uri si ma cam crispez, nu-i ca vara dar nah...asta e, vine si vara :)
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1


Raspuns rapid

  

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro