Modelism - RHC Forum: JET SPORT ODYSSEY - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 5 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

JET SPORT ODYSSEY

#61 Useril este offline   GEORGE0310 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 10
  • Inregistrat: 20-November 16

Postat 03 December 2016 - 04:00 PM

https://www.youtube....h?v=PKblmETxERA
0

#62 Useril este offline   bogdan_bacau 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 778
  • Inregistrat: 23-March 13
  • Gender:Male
  • Location:Bacau

Postat 04 December 2016 - 09:31 AM

Vezi postareaGEORGE0310, la 03 December 2016 - 04:00 PM, a spus:


Frumos....🤗🤗🤗 ca model e la fel ca al meu..insa acesta e un pic mai mic ca al meu.Al meu e mai mare..😆 Eu nu am mai facut mare lucru..am montat aproape tot ..mai am de pus rotile care dupa 2 sap abia au intrat in tara.Si totusi din Elvetia au plecat.Asa dureaza.La fel a facut si avionu vreo 3 sapt pana la destinatie.O sa revin cu poze cand o sa il finalizez.Pana atunnci ramane sa astept.
0

#63 Useril este offline   GEORGE0310 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 10
  • Inregistrat: 20-November 16

Postat 04 December 2016 - 01:25 PM

Vezi postareabogdan_bacau, la 04 December 2016 - 09:31 AM, a spus:

Frumos.... ca model e la fel ca al meu..insa acesta e un pic mai mic ca al meu.Al meu e mai mare.. Eu nu am mai facut mare lucru..am montat aproape tot ..mai am de pus rotile care dupa 2 sap abia au intrat in tara.Si totusi din Elvetia au plecat.Asa dureaza.La fel a facut si avionu vreo 3 sapt pana la destinatie.O sa revin cu poze cand o sa il finalizez.Pana atunnci ramane sa astept.


Am găsit video și am post-l pentru că aveți același jet am fost în căutarea la acest jet, iar celălalt '' aspire '' in mai multe luni de acum, dar am văzut de la început că Aspire a avut aripa mica tipul care a fost de vânzare acest modelul a fost spunând că a fost de 13 kg, gol și cu combustibil 16 kg, dar aripa este mai mică de la odisee că aveți voi posta video arata grele în aer, oricum aceasta este prima pentru odisee priviti cu atentie video !!! avionul se rotește cu afară având în bune decolare thats de viteză, de ce a pus-o aripă spre dreapta, dar au suficientă putere pentru a urca, ceea ce am văzut a fost rotația avionului de la sine, dacă ok soldul contabil i believethat uneltele de nas trebuie se taie un pic acest lucru trebuie să fie verificate de metru incidență în aripa, și eu cred că, pentru că atunci când avionul aterizează și el ține un grade de nas câteva în sus el să facă o aterizare de 3 puncte și sare din nou (OK poate fi viteza care a fost litle mai mare) sau acest model au nevoie de clape pentru decolare,. (flapsurile în avion real, a pus nasul în jos), ceea ce i-ar dori de la tine dacă nu este o problemă pentru a scrie cât de mult în greutate este avionul așa cum este acum (do aveți instalați turbina?), iar cel mai important este ceea ce lungimea lonjeroanelor din spate din față și din ei erau ai cumpărat? De asemenea, în cazul în care manualul spune ceea ce este zona de aripa astfel încât i se poate da seama de loadin aripa avionului .... multumesc posta, de asemenea,

https://www.youtube....h?v=PU4XNuw4xJI

Aceasta postare a fost editata de GEORGE0310: 04 December 2016 - 01:26 PM

0

#64 Useril este offline   bogdan_bacau 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 778
  • Inregistrat: 23-March 13
  • Gender:Male
  • Location:Bacau

Postat 04 December 2016 - 09:42 PM

Vezi postareaGEORGE0310, la 04 December 2016 - 01:25 PM, a spus:

Am găsit video și am post-l pentru că aveți același jet am fost în căutarea la acest jet, iar celălalt '' aspire '' in mai multe luni de acum, dar am văzut de la început că Aspire a avut aripa mica tipul care a fost de vânzare acest modelul a fost spunând că a fost de 13 kg, gol și cu combustibil 16 kg, dar aripa este mai mică de la odisee că aveți voi posta video arata grele în aer, oricum aceasta este prima pentru odisee priviti cu atentie video !!! avionul se rotește cu afară având în bune decolare thats de viteză, de ce a pus-o aripă spre dreapta, dar au suficientă putere pentru a urca, ceea ce am văzut a fost rotația avionului de la sine, dacă ok soldul contabil i believethat uneltele de nas trebuie se taie un pic acest lucru trebuie să fie verificate de metru incidență în aripa, și eu cred că, pentru că atunci când avionul aterizează și el ține un grade de nas câteva în sus el să facă o aterizare de 3 puncte și sare din nou (OK poate fi viteza care a fost litle mai mare) sau acest model au nevoie de clape pentru decolare,. (flapsurile în avion real, a pus nasul în jos), ceea ce i-ar dori de la tine dacă nu este o problemă pentru a scrie cât de mult în greutate este avionul așa cum este acum (do aveți instalați turbina?), iar cel mai important este ceea ce lungimea lonjeroanelor din spate din față și din ei erau ai cumpărat? De asemenea, în cazul în care manualul spune ceea ce este zona de aripa astfel încât i se poate da seama de loadin aripa avionului .... multumesc posta, de asemenea,

https://www.youtube....h?v=PU4XNuw4xJI

Sincer nu prea am inteles ce ai vrut sa zici.Adica mai nimic.🙄
0

#65 Useril este offline   bogdan_bacau 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 778
  • Inregistrat: 23-March 13
  • Gender:Male
  • Location:Bacau

Postat 05 December 2016 - 01:47 PM

Vezi postareabogdan_bacau, la 04 December 2016 - 09:42 PM, a spus:

Sincer nu prea am inteles ce ai vrut sa zici.Adica mai nimic.🙄

In acest clip pe care l-ai postat din cate cred eu...a fost primul zbor.(Dupa aterizare se aude pe fundal cum se bucura ca a aterizat) .Nici un avion la primul zbor nu poate sa fie perfect.Mai trebuie trimat sau eventual modificat putin CG.Si cred ca la decolare cand a tras de profundor a atins putin punctul de eleron si de aceea sa dus putin pe o parte.Iar acest avion din cate observ are max 1,8 metri anvergura.Al meu are 2.4 metri e putin mai mare.Iar partea cu "Odyssey si Aspire" cu "aripa" cu "profilul" nu am inteles la ce te referi.Iar modelul meu a venit fara manual.Le-am trimis e-mail si au raspuns ca inca nu este gata manualul.
0

#66 Useril este offline   tantar 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2740
  • Inregistrat: 01-November 08
  • Gender:Male
  • Location:GALATI - CONSTANTA

Postat 05 December 2016 - 04:41 PM

Vezi postareaGEORGE0310, la 04 December 2016 - 01:25 PM, a spus:

Am găsit video și am post-l pentru că aveți același jet am fost în căutarea la acest jet, iar celălalt '' aspire '' in mai multe luni de acum, dar am văzut de la început că Aspire a avut aripa mica tipul care a fost de vânzare acest modelul a fost spunând că a fost de 13 kg, gol și cu combustibil 16 kg, dar aripa este mai mică de la odisee că aveți voi posta video arata grele în aer, oricum aceasta este prima pentru odisee priviti cu atentie video !!! avionul se rotește cu afară având în bune decolare thats de viteză, de ce a pus-o aripă spre dreapta, dar au suficientă putere pentru a urca, ceea ce am văzut a fost rotația avionului de la sine, dacă ok soldul contabil i believethat uneltele de nas trebuie se taie un pic acest lucru trebuie să fie verificate de metru incidență în aripa, și eu cred că, pentru că atunci când avionul aterizează și el ține un grade de nas câteva în sus el să facă o aterizare de 3 puncte și sare din nou (OK poate fi viteza care a fost litle mai mare) sau acest model au nevoie de clape pentru decolare,. (flapsurile în avion real, a pus nasul în jos), ceea ce i-ar dori de la tine dacă nu este o problemă pentru a scrie cât de mult în greutate este avionul așa cum este acum (do aveți instalați turbina?), iar cel mai important este ceea ce lungimea lonjeroanelor din spate din față și din ei erau ai cumpărat? De asemenea, în cazul în care manualul spune ceea ce este zona de aripa astfel încât i se poate da seama de loadin aripa avionului .... multumesc posta, de asemenea,

https://www.youtube....h?v=PU4XNuw4xJI

Si eu urmaresc topicul asta , dar Google translation nu o sa te ajute . Scrie nativ .
Trex 700 V BAR
FMS P-51 D MUSTANG 1700 mm
ESM F4U CORSAIR 1900 mm SAITO FA 200 R 33
JU- 87 STUKA 1920 mm
A-10 Freewing 1700 mm EDF
FMS F 4U CORSAIR 1700 mm
FW 190 HYPE
Futaba T-8FG x 2
0

#67 Useril este offline   bogdan_bacau 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 778
  • Inregistrat: 23-March 13
  • Gender:Male
  • Location:Bacau

Postat 05 December 2016 - 05:27 PM

Vezi postareatantar, la 05 December 2016 - 04:41 PM, a spus:

Si eu urmaresc topicul asta , dar Google translation nu o sa te ajute . Scrie nativ .

🙄 mmmm si eu ce ar trebui sa fac? 😂😂😂😂
0

#68 Useril este offline   tantar 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2740
  • Inregistrat: 01-November 08
  • Gender:Male
  • Location:GALATI - CONSTANTA

Postat 05 December 2016 - 07:16 PM

Sa continui sa postezi .
Trex 700 V BAR
FMS P-51 D MUSTANG 1700 mm
ESM F4U CORSAIR 1900 mm SAITO FA 200 R 33
JU- 87 STUKA 1920 mm
A-10 Freewing 1700 mm EDF
FMS F 4U CORSAIR 1700 mm
FW 190 HYPE
Futaba T-8FG x 2
0

#69 Useril este offline   GEORGE0310 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 10
  • Inregistrat: 20-November 16

Postat 05 December 2016 - 07:37 PM

my opinion is that the nose landing gear is high and the model has positive angle of attack i believe that the airplane take off early thats why put a wing but the engine and thrust help him to regain control ( thats my thoughts ) also in the landing he had nose up for a good flare but if you look close it lands on the 3 wheel and jumps again to the air (maybe the airspeed was more ) but when your nose gear is longer
and you land with a normal attitude then this can happen ..

now i would like to ask what is the length of the main landing gear strut and the nose ?? are you using 95mm wheels ?? what is the weight of the airplane with the landing gear and all the servos etc ? can you measure the wings area so to have an estimate of the wing loading ?
thanks
0

#70 Useril este offline   bogdan_bacau 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 778
  • Inregistrat: 23-March 13
  • Gender:Male
  • Location:Bacau

Postat 06 December 2016 - 12:56 AM

Vezi postareaGEORGE0310, la 05 December 2016 - 07:37 PM, a spus:

my opinion is that the nose landing gear is high and the model has positive angle of attack i believe that the airplane take off early thats why put a wing but the engine and thrust help him to regain control ( thats my thoughts ) also in the landing he had nose up for a good flare but if you look close it lands on the 3 wheel and jumps again to the air (maybe the airspeed was more ) but when your nose gear is longer
and you land with a normal attitude then this can happen ..

now i would like to ask what is the length of the main landing gear strut and the nose ?? are you using 95mm wheels ?? what is the weight of the airplane with the landing gear and all the servos etc ? can you measure the wings area so to have an estimate of the wing loading ?
thanks


Wheel diameter is 90 mm for the rear and the front wheel is 72 mm. Arm length with all wheel has ground to retract 185 mm. The front is 225 mm.
0

#71 Useril este offline   bogdan_bacau 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 778
  • Inregistrat: 23-March 13
  • Gender:Male
  • Location:Bacau

Postat 06 December 2016 - 10:29 AM

Mam gandit sa pun cateva fotografii din timpul constructiei.Am montat aproape tot.Mai am de pus acumulatorul petru turbina.

.

.

.

.

.

.

.

.

Fisiere atasate


0

#72 Useril este offline   bogdan_bacau 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 778
  • Inregistrat: 23-March 13
  • Gender:Male
  • Location:Bacau

Postat 06 December 2016 - 10:30 AM

O sa modific tot bordul.O sa fac in relief ceasurile,leduri,accesorii si o sa pun si pilot.
0

#73 Useril este offline   AdrianDim 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 562
  • Inregistrat: 29-April 12
  • Gender:Male
  • Location:Deva
  • Interests:aeromodelism

Postat 06 December 2016 - 12:12 PM

Scuze de interventie.....Nu vrei sa schimbi mufele alea "deans" de la acumulatori? Sant tare pacatoase .Macar un XT...Parerea mea.....E prea frumos si scump modelul.
Adrian Dimitriu
Imagine postata
0

#74 Useril este offline   oachidori 

  • F22 Raptor Fan
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2372
  • Inregistrat: 05-August 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti-parc IOR
  • Interests:Aeromodele, Modelare 3D

Postat 06 December 2016 - 12:46 PM

Vezi postareaAdrianDim, la 06 December 2016 - 12:12 PM, a spus:

Scuze de interventie.....Nu vrei sa schimbi mufele alea "deans" de la acumulatori? Sant tare pacatoase .Macar un XT...Parerea mea.....E prea frumos si scump modelul.

ce au mufele deans? ca sunt la fel de stranse ca xt-ul..nu vad ce e asa de pacatos la ele, ai avut vreodata probleme, ti s-au desfacut vreodata?
foarte frumos lucrat Bogdan, ca de obicei, asteptam zborul inaugural.. :drinks: :drinks:
Olivian Diaconescu

Radio:
Multiplex Royal Pro 16 2.4GHz
Aero:
BADAN Kit - Yak55M 2.8m; MVVS116NP; Rezo RE2 MTW
EXTREME FLIGHT - Extra 300 2.3m; MVVS58 Prosport; Rezo -MVVS
MULTIPLEX - Funcub;Parkmaster;Funjet Ultra2
FREEWING - F22 Xicoy X45 Jet
ROBBE - Mistral 2.0m
F22 depron
AERONAUT - Triple RES 2.0m
Auto:
TRAXXAS - E Revo 1/16
ARRMA - Typhon 6S
0

#75 Useril este offline   bogdan_bacau 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 778
  • Inregistrat: 23-March 13
  • Gender:Male
  • Location:Bacau

Postat 06 December 2016 - 02:11 PM

Eu sunt multumit de aceste mufe...Abia le bag ..se cupleaza chiar fortat.🙄 nu am avut probleme.Ideea e..ca kelemen are un model iar sierra alt model..sunt putin diferite.Dar am luat set de la kelemen si intra foarte bine.Eventual cei ce au probleme pot sa mai inalte lamela din inreriorul mufei...cu o surubelnita si se rezolva.Am lucrat cate 20 min pe zi maxim la avion adica dupa 12 noaptea☺ cand ma lasa fiu-miu 🤔 nu ii prea place somnul si de aceea a cam durat asa mult.Am facut multe modificari la acest model si daca nu imi place 100% modific iar.si tot asa😉.Totul este in siguranta,facut ca la carte.Cam stramt interiorul celulei si locuri pentru montaje electronice putine.Dar m-am descurcat.Inca astept rotile de pe spate.Abia au ajuns la Bucuresti.Va mai dura vreo 5 ziele pana la Bacau.Apoi alte axe pt roti + bucse distantiere din aluminium pt roti.Cred ca sapt viitoare va fi gata.Daca va fi si vreme buna voi iesi la un test
0

#76 Useril este offline   bogdan_bacau 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 778
  • Inregistrat: 23-March 13
  • Gender:Male
  • Location:Bacau

Postat 06 December 2016 - 02:15 PM

Vezi postareaoachidori, la 06 December 2016 - 12:46 PM, a spus:

ce au mufele deans? ca sunt la fel de stranse ca xt-ul..nu vad ce e asa de pacatos la ele, ai avut vreodata probleme, ti s-au desfacut vreodata?
foarte frumos lucrat Bogdan, ca de obicei, asteptam zborul inaugural.. :drinks: :drinks:

Merci 🤗🤗🤗🤗 si eu astept.De fiecare data cand intru pe balcon la o tigara ..imi cam face cu ochiul 😁😂😂😂😂 abia astept sa "HUIASCĂ" pe cer.
0

#77 Useril este offline   AdrianDim 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 562
  • Inregistrat: 29-April 12
  • Gender:Male
  • Location:Deva
  • Interests:aeromodelism

Postat 06 December 2016 - 04:27 PM

Eu am patit-o cu ele.A fost doar o observatie! Scuze de interventie.......
Adrian Dimitriu
Imagine postata
0

#78 Useril este offline   GEORGE0310 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 10
  • Inregistrat: 20-November 16

Postat 06 December 2016 - 04:46 PM

Vezi postareabogdan_bacau, la 06 December 2016 - 12:56 AM, a spus:

Wheel diameter is 90 mm for the rear and the front wheel is 72 mm. Arm length with all wheel has ground to retract 185 mm. The front is 225 mm.



thanks for the info!!! very nice build you have done !! nice photos !! from where you bought the kit ?

Aceasta postare a fost editata de GEORGE0310: 06 December 2016 - 04:50 PM

0

#79 Useril este offline   tantar 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2740
  • Inregistrat: 01-November 08
  • Gender:Male
  • Location:GALATI - CONSTANTA

Postat 06 December 2016 - 04:49 PM

Vezi postareaAdrianDim, la 06 December 2016 - 04:27 PM, a spus:

Eu am patit-o cu ele.A fost doar o observatie! Scuze de interventie.......

Ai dreptate , sunt doua tipuri de mufe Deans , cele cu striatii Deans 1 si cele fara Deans 2 , cele fara striatii mi-au facut probleme .

Fisiere atasate


Trex 700 V BAR
FMS P-51 D MUSTANG 1700 mm
ESM F4U CORSAIR 1900 mm SAITO FA 200 R 33
JU- 87 STUKA 1920 mm
A-10 Freewing 1700 mm EDF
FMS F 4U CORSAIR 1700 mm
FW 190 HYPE
Futaba T-8FG x 2
0

#80 Useril este offline   dan 73 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1513
  • Inregistrat: 06-May 10
  • Gender:Male
  • Location:Bacau
  • Interests:Aeromodelism

Postat 06 December 2016 - 05:32 PM

Vezi postareabogdan_bacau, la 06 December 2016 - 02:11 PM, a spus:

Eu sunt multumit de aceste mufe...Abia le bag ..se cupleaza chiar fortat.🙄 nu am avut probleme.Ideea e..ca kelemen are un model iar sierra alt model..sunt putin diferite.Dar am luat set de la kelemen si intra foarte bine.Eventual cei ce au probleme pot sa mai inalte lamela din inreriorul mufei...cu o surubelnita si se rezolva.Am lucrat cate 20 min pe zi maxim la avion adica dupa 12 noaptea☺ cand ma lasa fiu-miu 🤔 nu ii prea place somnul si de aceea a cam durat asa mult.Am facut multe modificari la acest model si daca nu imi place 100% modific iar.si tot asa😉.Totul este in siguranta,facut ca la carte.Cam stramt interiorul celulei si locuri pentru montaje electronice putine.Dar m-am descurcat.Inca astept rotile de pe spate.Abia au ajuns la Bucuresti.Va mai dura vreo 5 ziele pana la Bacau.Apoi alte axe pt roti + bucse distantiere din aluminium pt roti.Cred ca sapt viitoare va fi gata.Daca va fi si vreme buna voi iesi la un test

Coletul cu roti a ajuns azi in Bacau.Maine pe la ora 11 ma duc la posta sa ridic coletul.
0

#81 Useril este offline   Mihai_supy 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 5144
  • Inregistrat: 16-December 10
  • Gender:Male

Postat 06 December 2016 - 05:53 PM

pentru siguranță...in puricel le fixează foarte bine. eu așa le am pe toate modelele care vibrează..dacă e vă fac o poză....da nu e mare inginerie....
0

#82 Useril este offline   dan 73 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1513
  • Inregistrat: 06-May 10
  • Gender:Male
  • Location:Bacau
  • Interests:Aeromodelism

Postat 06 December 2016 - 07:53 PM

Vezi postareaGEORGE0310, la 06 December 2016 - 04:46 PM, a spus:

thanks for the info!!! very nice build you have done !! nice photos !! from where you bought the kit ?

http://www.hebu-shop...TopRCModel.html
0

#83 Useril este offline   bogdan_bacau 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 778
  • Inregistrat: 23-March 13
  • Gender:Male
  • Location:Bacau

Postat 07 December 2016 - 12:36 AM

Vezi postareaAdrianDim, la 06 December 2016 - 04:27 PM, a spus:

Eu am patit-o cu ele.A fost doar o observatie! Scuze de interventie.......


nui bai...☺ e bine de monitorizat pe parcurs.Si stiu la ce te referi.Cand cositoresti pini cu cabluri daca tii mult letconul se deformeaza plasticul ce tine pinii si se poate slabi.Eu am patit-o odata.
0

#84 Useril este offline   bogdan_bacau 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 778
  • Inregistrat: 23-March 13
  • Gender:Male
  • Location:Bacau

Postat 07 December 2016 - 12:39 AM

Vezi postareatantar, la 06 December 2016 - 04:49 PM, a spus:

Ai dreptate , sunt doua tipuri de mufe Deans , cele cu striatii Deans 1 si cele fara Deans 2 , cele fara striatii mi-au facut probleme .

Exact.Si se pot rezolva...mai intizi lamelele din pini si o sa intre mai fortat.

Aceasta postare a fost editata de bogdan_bacau: 07 December 2016 - 12:40 AM

0

#85 Useril este offline   GEORGE0310 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 10
  • Inregistrat: 20-November 16

Postat 07 December 2016 - 08:50 PM

Vezi postareatantar, la 06 December 2016 - 04:49 PM, a spus:

Ai dreptate , sunt doua tipuri de mufe Deans , cele cu striatii Deans 1 si cele fara Deans 2 , cele fara striatii mi-au facut probleme .


i have used deans connectors and xtx connectors (yellow ones from hobbyking) deans connectors when i was using them well that time was only what you could get .. xtx and other pin connectors are for more amps and xtx are more easy to solder them

Aceasta postare a fost editata de GEORGE0310: 07 December 2016 - 08:52 PM

0

#86 Useril este offline   GEORGE0310 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 10
  • Inregistrat: 20-November 16

Postat 07 December 2016 - 08:54 PM

Vezi postareadan 73, la 06 December 2016 - 07:53 PM, a spus:



nice !! did you pay taxes because its in Switzerland the shop ?? or its free in europe ??
0

#87 Useril este offline   dan 73 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1513
  • Inregistrat: 06-May 10
  • Gender:Male
  • Location:Bacau
  • Interests:Aeromodelism

Postat 07 December 2016 - 09:02 PM

Vezi postareaGEORGE0310, la 07 December 2016 - 08:54 PM, a spus:

nice !! did you pay taxes because its in Switzerland the shop ?? or its free in europe ??

Hello.

What country are you from ?
Yes, paid a small fee.

Aceasta postare a fost editata de dan 73: 07 December 2016 - 09:03 PM

0

#88 Useril este offline   bogdan_bacau 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 778
  • Inregistrat: 23-March 13
  • Gender:Male
  • Location:Bacau

Postat 07 December 2016 - 10:12 PM

Am inceput un panou de bord serios cu display cu tot ce trebuie..inca caut in cutia magica a lui fiumiu.Gasesc tot ce am nevoie😂😂😂😂 sa semene cat mai real.

.

si nu ma opresc aici.🙄 Voi continua

Fisiere atasate


0

#89 Useril este offline   bogdan_bacau 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 778
  • Inregistrat: 23-March 13
  • Gender:Male
  • Location:Bacau

Postat 08 December 2016 - 01:22 PM

am mai facut printre timp ceva la bord.🤗

Fisiere atasate


0

#90 Useril este offline   GEORGE0310 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 10
  • Inregistrat: 20-November 16

Postat 08 December 2016 - 02:13 PM

Vezi postareadan 73, la 07 December 2016 - 09:02 PM, a spus:

Hello.

What country are you from ?
Yes, paid a small fee.


i leave in Greece.... send me private message about the fees that you pay for the airplane if you can,.. there is the http://www.baorcshop24.com/ that have this model but you have to order it
0

Arata acest topic


  • 5 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro