Modelism - RHC Forum: DRAMIDA traieste !!! - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 5 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

DRAMIDA traieste !!!

#1 Useril este offline   misumat 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 717
  • Inregistrat: 19-November 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 18 May 2013 - 10:57 PM

Va mai amintiti de penibilul Dramida, evacuat in mod repetat de pe acest forum si de pe multe altele? Ei bine, in seara asta, printre subiectele jurnalelor de la TVR la care am participat, imi sare in ochi unul cu o drona mare, cum filmeaza el de pe turnul TVR. Cine credeti ca era eroul subiectului ? Mihai Dragu, zis Dramida. Si tot subiectul era ceva de genul ca el a construit singur drona, ca filmeaza Bucurestiul de sus si face nu stiu ce cu imaginile, ca si cum ar fi si primul si cel mai bun care a avut o asemenea idee geniala. Asadar imi cer scuze in numele tvr-istilor si mai ales a duduii reporter Alexandra Bogdan, celor ca Laur 73 si a altora care chiar au realizat ceva special in domeniul FPV. Aveti si un link aici, sper sa mearga, cu subiectul: http://stiri.tvr.ro/...video.html#view
ALIGN Trex 600N (in fuselaj de Bell Jet Ranger), OS 50SX-H, Futaba T10C 2,4 Ghz, GY-520/S9254, GV-1 Governor, 3xS3152
CMPro YAK-54 (1,3m) fiberglass, 100 g/dm2, OS 91 FX, 5xS3003, MA 14x8
CMPro Transall C-160 (1,85m) fiberglass, 118 g/dm2, 2 x OS 35 AX, 6xS3003, 2xAPC 10x6 cu 4 pale
CMPro Cessna 182 Skylane (1,65m) fiberglass, 109 g/dm2, OS 55 AX, 7xS3003, MA 13x6
Canadair CL-415 (2,05m) fiberglass, 2 x OS 55 AX, 9xS3003, 2 x MA 13x6
0

#2 Useril este offline   soarece 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2860
  • Inregistrat: 03-January 13
  • Gender:Male

Postat 18 May 2013 - 11:56 PM

Vezi postareamisumat, la 18 May 2013 - 10:57 PM, a spus:

Va mai amintiti de penibilul Dramida, evacuat in mod repetat de pe acest forum si de pe multe altele...


penibil,nepenibil sau cum o fi etc,eu doar citez...ideea e ca asa se intampla mereu in viata de zi cu zi,"cunoscatorii" nu prea ies in "lumina",degeaba le stii pe toate daca n-ai un pic de tupeu si un stop de noroc....v-am salutat !

Aceasta postare a fost editata de soarece: 18 May 2013 - 11:57 PM

Ma-ncalt cu tenesii pe dos,am un tricou nike patat de gaura,in cap palarie de paie si pe ochi rayban replica iar pe cheia de la logan scrie renault!
citat : "nu te pune cu prostul...te va trage la nivelul lui si te va bate cu experienta !"
alta culeasa din popor :
"I: De ce-si linge cainele plwa?
R: Pen`ca poate."
0

#3 Useril este offline   bicut 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1189
  • Inregistrat: 20-June 07
  • Gender:Male
  • Location:Pitesti

Postat 18 May 2013 - 11:59 PM

Asta se face academcian ca are pedigree!Dramida ,tu cercetatorule intergalactic ai cel putin 50 bani din partea mea pentru maretele realizari,iti mai dau 50 bani pentru ca ai multumit in reportaj celor care te-au invatat de ce trebuie sa se invarta elicea si iti promit ca o sa te fac de cacao in direct cu prima ocazie pentru lipsa ta de respect!
Sunt sigur ca ne citesti pentru ca altfel nu-ti zbura scula niciodata asa ca sa te uiti mereu peste umar sa vezi cine e in spatele tau :ph34r:
Pentru insusirea muncii altora fii atent un pic la asta:

k..s my a.s!
0

#4 Useril este offline   DroneMaker 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 22
  • Inregistrat: 03-January 14
  • Gender:Male

Postat 05 January 2014 - 01:55 PM

Dramida, Dragu Mihai de la FAE, va ureaza un an nou cu realizari in domeniu si va lasa in compania zborului peste Bucuresti pe muzica lui George Enescu, Rapsodia Nr. 1 Romana



Aceasta postare este dreptul la replica fata de cuvintele defaimatoare si instigatoare la ura de pe acest topic.

Aceasta postare a fost editata de DroneMaker: 05 January 2014 - 01:57 PM

0

#5 Useril este offline   hash84 

  • DreamTeam member
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2183
  • Inregistrat: 28-November 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 05 January 2014 - 02:18 PM

de departe cea mai buna filmare a bucurestiului de pana acum
    /------------------------\              |~~\_____/~~\__  |
    |        Hash84          |______________ \______====== )-+
    |                        |                      ~~~|/~~  |
    \------------------------/                         ()
0

#6 Useril este offline   worms 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1345
  • Inregistrat: 20-November 06
  • Gender:Male
  • Location:Piatra Neamt

Postat 05 January 2014 - 02:25 PM

Vezi postareahash84, la 05 January 2014 - 02:18 PM, a spus:

de departe cea mai buna filmare a bucurestiului de pana acum


da, daca o privesti de departe, de pe la 1km, e adevarat ca e cea mai buna ca daca o privesti de aproape te apuca groaza, o multime de vibratii, ape cat cuprinde cu tot cu mercalli care a fost dat,pe scurt o filmare de clasa a doua cu indulgenta.mestere, mai insista ca nu ne-ai impresionat, ba din contra.

Aceasta postare a fost editata de worms: 05 January 2014 - 02:26 PM

0

#7 Useril este offline   Laur73 

  • fotograf aerian
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1855
  • Inregistrat: 26-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Filmari si fotografie aeriana

Postat 05 January 2014 - 02:33 PM

Bucurestiul arata bine vazut de sus ,atunci cind stii sa-l filmezi



la o rezolutie mai buna aici:

https://vimeo.com/82834568

Aceasta postare a fost editata de Laur73: 05 January 2014 - 02:38 PM

Fotografie Aeriana
0

#8 Useril este offline   worms 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1345
  • Inregistrat: 20-November 06
  • Gender:Male
  • Location:Piatra Neamt

Postat 05 January 2014 - 02:41 PM

Laur eu cred ca tu ai incercat sa-l copii pe Dramida :D dar ai gresit ceva, el filmeaza fullHD cu gopro nu cu GH3 :) de aceea nu ai reusit sa obtii aceeasi calitate la imagine si a ta e mai buna .nu are nici un sens sa comparam filmarile ca daca mesterul tamplar cu tricopterele lui ecologice se crede cel mai bun atunci asa sa fie, cine suntem noi ca sa-l contrazicem?

Aceasta postare a fost editata de worms: 05 January 2014 - 02:45 PM

0

#9 Useril este offline   Zeus 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2455
  • Inregistrat: 15-January 09
  • Gender:Male
  • Location:iasi

Postat 05 January 2014 - 03:18 PM

Unii incearca, altii doar tricoteaza.
Felicitari ptr filmari, la amandoi. Voi ceilalti stiti doar sa fiti carcotasi, gigi contra, asta sunteti. Va ofticati.
Why Drink and Drive,When you can Smoke and Fly?
0

#10 Useril este offline   worms 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1345
  • Inregistrat: 20-November 06
  • Gender:Male
  • Location:Piatra Neamt

Postat 05 January 2014 - 03:23 PM

Vezi postareaZeus, la 05 January 2014 - 03:18 PM, a spus:

Unii incearca, altii doar tricoteaza.
Felicitari ptr filmari, la amandoi. Voi ceilalti stiti doar sa fiti carcotasi, gigi contra, asta sunteti. Va ofticati.


tu cine mai esti? ma scuzi dar n-am auzit de tine , eu zic ca am mai facut cate ceva prin domeniu .vino cu ceva palpabil, constructiv si te asezam la masa discutiilor, pana atunci taci si invata ca multicopterele nu au nimic in comun cu masinutele.cand ai sa faci filmare aeriana din automodel atunci ai sa ai respectul meu, pana atunci te-ai bagat ca musca-n.....

Aceasta postare a fost editata de worms: 05 January 2014 - 03:27 PM

0

#11 Useril este offline   REAL DESIGN 

  • R.D.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 5482
  • Inregistrat: 24-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti -

Postat 05 January 2014 - 03:38 PM

Buey .. ce va suparati !

Atata timp cat lumea uita sa respire in fata ecranului TV cand o vede pe "Doamna" Slav, cand le dau lacrimile la
vederea lenjeriei intime a asistentelor lui Capatos ( nu ca Maruta ar fi prea departe ) sau se umezesc la vederea
" barbatului creator " Catalin zis Botezatu toate in conditiile in care Romania s-a Manelizat cap coada si e furata in toate
pozitiile de conducatorii ei " doctoranzi scoliti " alaturi de interlopi ... ce mai conteaza inca un eveniment mediocru pe piata
asta media dusa la cea mai joasa speta valorica ... BANI SA IASA !
Warn Warn Warn Warn Warn Warn .. for ever !
0

#12 Useril este offline   hash84 

  • DreamTeam member
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2183
  • Inregistrat: 28-November 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 05 January 2014 - 03:45 PM

Vezi postareaworms, la 05 January 2014 - 02:25 PM, a spus:

o multime de vibratii, ape cat cuprinde cu tot cu mercalli care a fost dat

Se prea poate, dar ce a filmat e frumos. Camera se misca un brusc, nu are finete, mai trebuie lucrat la manuta, dar tot e un film reusit, dinamic cu multe locuri ale bucurestiului
    /------------------------\              |~~\_____/~~\__  |
    |        Hash84          |______________ \______====== )-+
    |                        |                      ~~~|/~~  |
    \------------------------/                         ()
0

#13 Useril este offline   Zeus 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2455
  • Inregistrat: 15-January 09
  • Gender:Male
  • Location:iasi

Postat 05 January 2014 - 03:50 PM

Vezi postareaworms, la 05 January 2014 - 03:23 PM, a spus:

tu cine mai esti? ma scuzi dar n-am auzit de tine , eu zic ca am mai facut cate ceva prin domeniu .vino cu ceva palpabil, constructiv si te asezam la masa discutiilor, pana atunci taci si invata ca multicopterele nu au nimic in comun cu masinutele.cand ai sa faci filmare aeriana din automodel atunci ai sa ai respectul meu, pana atunci te-ai bagat ca musca-n.....

Filmari aeriene am facut, legat de masa discutiilor, daca toti sunt ca tine, mai bine stau pe jos, cat despre respectul tau, stai la rand ca nu am terminat h.ig.
si ma repet, nu stiti decat sa aruncati cu pietre.
Succese in viata, unii chiar au nevoie.
Why Drink and Drive,When you can Smoke and Fly?
0

#14 Useril este offline   REAL DESIGN 

  • R.D.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 5482
  • Inregistrat: 24-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti -

Postat 05 January 2014 - 04:00 PM

..... nu stiu ce va tot omorati cu admiratul tiglelor de pe casele din Bucuresti .. le vezi o data de doua ori si gata frate .. unde a atata arta.
Natura .. prefer sa achit o zi de zbor cu motoplanor la Banesti si sa vad live .. cica te duce cu motor pana la cruce pe Caraiman , ii da ocol dupa care opreste motorul si vine planand la baza .. super tare ... asa pe monitor ? ... nici un sentiment .. cine o face are motivatie financiara , sunt solicitati si a devenit un job - foarte O.K. .. maine poimaine o sa li se ceara de catre Apa Nova sa " exploreze " cu drona reteaua de canalizare sau caseta colectoare de sub Dambovita .. si atunci sa vezi peisaj si cuvinte de lauda , admiratie ...

Tehnica de lucru poate sa minuneze .. dar e meritul alora care au construit acea tehnica de lucru ... ce ar face o televiziune daca ar trebui sa foloseasca in continuare aparatura de pe vremea filmelor mute cu Stan si Bran ? - ar fi miscate si cu mult zgomot nu ? ... pe cand daca Dramida pune mana pe cea mai performanta aparatura de cameraman .. parca parca .. ies mai bine ..

Aceasta postare a fost editata de REAL DESIGN: 05 January 2014 - 04:02 PM

Warn Warn Warn Warn Warn Warn .. for ever !
0

#15 Useril este offline   worms 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1345
  • Inregistrat: 20-November 06
  • Gender:Male
  • Location:Piatra Neamt

Postat 05 January 2014 - 04:22 PM

Vezi postareaZeus, la 05 January 2014 - 03:50 PM, a spus:

Filmari aeriene am facut, legat de masa discutiilor, daca toti sunt ca tine, mai bine stau pe jos, cat despre respectul tau, stai la rand ca nu am terminat h.ig.
si ma repet, nu stiti decat sa aruncati cu pietre.
Succese in viata, unii chiar au nevoie.


chiar nu vad rostul la cele scrise de tine. simti nevoia sa mai faci un post? rubrica vanzari la auto nu-ti ofera destule? lasa-ne nene nu ne plictisi, ai facut ceva filmari aeriene, uimeste-ne daca nu dute-n saracia ta, filozofezi ca sa-ti digeri porcul ingurgitat de sarbatori sau care e rolul tau aici? esti client de al lui Dramida si vrei sa-l aperi ? si daca tot ti-e sila de ce e aici dute ca nu e obligatoriu sa ne suporti.
0

#16 Useril este offline   panopixel 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 65
  • Inregistrat: 24-March 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 05 January 2014 - 05:40 PM

Ideea este buna, efortul este de remarcat, tehnica deh, recunosc ca m-am uitat la cele 12 minute mai mult din cauza coloanei sonore.
0

#17 Useril este offline   bicut 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1189
  • Inregistrat: 20-June 07
  • Gender:Male
  • Location:Pitesti

Postat 05 January 2014 - 08:00 PM

Cum spune si titlul...Dramida traieste ! este cat se poate de viu!,este tot el numai ca s-a metamorfozat,a gasit un nume nou de scena, isi spune acum Drone maker caci el singur le construieste dupa inventii numai de el stiute si fara nici un ajutor din exterior.
S-a reantors in comunitatea RHC si nu orisicum ...cu mare fast ca asa sta bine unui cercetator ,sa nu va inchipuiti ca a cerut scuze in vreun fel comunitatii din care a facut parte si unde a luat contact cu secretele modelismului si apoi a dat cu praf pe ea ,nu el mai avea cateva intrebari fara raspuns si daca nu mai avea cont RHC pentru ca a fost banat pentru fapte bune a trebuit sa-si faca unul nou.
Se duce el frumos drept in subiectele fpv si cu un aer de incepator intreaba de amorul conversatiei cate ceva pe ici pe colo:

http://www.rhcforum...._30#entry706465
posturi:37,40 si 47 si bineanteles ca fpv-isti i-au raspuns instant la intrebari nestiid cine se ascunde sub numele de fauritor de drone.
Maine poimaine o sa il vedem la stiri ca supravegheza din drona terenurile prezidentiale de la Nana :rofl:

Morala.... LUPUL ISI MAI SCHIMBA NARAVUL DA PROSTU'....?
0

#18 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 05 January 2014 - 08:26 PM

Vezi postareabicut, la 05 January 2014 - 08:00 PM, a spus:

... Maine poimaine o sa il vedem la stiri ca supravegheza din drona terenurile prezidentiale de la Nana :rofl:



Ii va merge pana va face greseala sa dea un telefon "Eba, hai la o bere" de fata cu careva pe acolo :D
... cu picioarele pe pamant ...
0

#19 Useril este offline   Nanok@ 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 382
  • Inregistrat: 29-September 10
  • Gender:Male

Postat 05 January 2014 - 09:06 PM

E usor a scrie versuri , când nimic nu ai a spune " --> referitor la primul video ...
nu sunt carcotas dar ... am ametit la invarteala in loc :)

la al doilea filM foarte frumos , jos palaria .imi aminteste de cartile postale gen alea cu Ateneul Roman - vederi din Bucuresti ... un fel de "carti postale" "lipite" intre ele :)

Bravo domnilor pentru incercare si pentru pROfesionalism !

| Iubesc România! |
The quieter you become, the more you can hear
-- Stay Hungry, Stay Foolish! --
0

#20 Useril este offline   REAL DESIGN 

  • R.D.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 5482
  • Inregistrat: 24-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti -

Postat 05 January 2014 - 10:16 PM

Vezi postareabicut, la 05 January 2014 - 08:00 PM, a spus:


Maine poimaine o sa il vedem la stiri ca supravegheza din drona terenurile prezidentiale de la Nana :rofl:





La comporatmentul duplicitar de pana acum nu e exclus sa faca parte din tabara adversa si sa foloseasca drona pentru a " fertiliza " recolta de la Nana in deplina evolutie cu ....................... Ierbicid TOTAL ..... sa vedeti ce pista bune de aeromodelism se va crea ! :ph34r:
Warn Warn Warn Warn Warn Warn .. for ever !
0

#21 Useril este offline   bicut 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1189
  • Inregistrat: 20-June 07
  • Gender:Male
  • Location:Pitesti

Postat 05 January 2014 - 11:11 PM

In virtutea dreptului la replica, acum cat mai poti ma gandeam ca ar fi cazul sa abordezi altfel lucrurile cerandu-ti scuze public fata de cei care te-au ajutat,te-au indrumat pe calea cea buna si te-au sfatuit ori de cate ori ai avut nevoie (personal nu te-am ajutat cu nimic in mod direct si nu am nevoie de scuze dar sunt o gramada pe forum care au facut ceva ca tu sa fii ceea ce esti acum dpdv modelistic) si poate cine stie ?.... este foarte posibil sa te reintegrezi.
Ce zici?
0

#22 Useril este offline   DroneMaker 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 22
  • Inregistrat: 03-January 14
  • Gender:Male

Postat 06 January 2014 - 12:53 AM

Imi cer scuze celor carora le-am gresit cu sau fara voie, sunt 4-5 ani de atunci si nu-mi amintesc prea clar ce s-a intamplat. Va doresc succes in pilotat (orice) si la cat mai multe satisfactii, in fond facem asta din placere.

Vezi postareabicut, la 05 January 2014 - 11:11 PM, a spus:

In virtutea dreptului la replica, acum cat mai poti ma gandeam ca ar fi cazul sa abordezi altfel lucrurile cerandu-ti scuze public fata de cei care te-au ajutat,te-au indrumat pe calea cea buna si te-au sfatuit ori de cate ori ai avut nevoie (personal nu te-am ajutat cu nimic in mod direct si nu am nevoie de scuze dar sunt o gramada pe forum care au facut ceva ca tu sa fii ceea ce esti acum dpdv modelistic) si poate cine stie ?.... este foarte posibil sa te reintegrezi.
Ce zici?

0

#23 Useril este offline   Nanok@ 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 382
  • Inregistrat: 29-September 10
  • Gender:Male

Postat 06 January 2014 - 02:43 AM

Vezi postareaLaur73, la 05 January 2014 - 02:33 PM, a spus:

la o rezolutie mai buna aici:

https://vimeo.com/82834568

Citeaza

Private Video
This is a private video. Do you have permission to watch it? If so please provide the correct password.


poate ne dati si parolu de intrare :) va rugam
The quieter you become, the more you can hear
-- Stay Hungry, Stay Foolish! --
0

#24 Useril este offline   Nanok@ 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 382
  • Inregistrat: 29-September 10
  • Gender:Male

Postat 07 January 2014 - 03:05 AM

n-am somn :)


The quieter you become, the more you can hear
-- Stay Hungry, Stay Foolish! --
0

#25 Useril este offline   DroneMaker 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 22
  • Inregistrat: 03-January 14
  • Gender:Male

Postat 12 January 2014 - 11:09 PM

In cat timp credeti ca ajunge la un milion de vizualizari acest clip? Am nevoie de o echipa care sa filmeze din drona diverse zone din tara pentru un clip "Romania". Multumesc.

Vezi postareaDroneMaker, la 05 January 2014 - 01:55 PM, a spus:

Dramida, Dragu Mihai de la FAE, va ureaza un an nou cu realizari in domeniu si va lasa in compania zborului peste Bucuresti pe muzica lui George Enescu, Rapsodia Nr. 1 Romana



Aceasta postare este dreptul la replica fata de cuvintele defaimatoare si instigatoare la ura de pe acest topic.

Aceasta postare a fost editata de DroneMaker: 12 January 2014 - 11:11 PM

0

#26 Useril este offline   drdream 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 614
  • Inregistrat: 29-October 13
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Tot ce zboara

Postat 14 January 2014 - 10:59 PM

Filmul lui dramida pare fragmentat pentru ca e pe fforward. Probabil ca la o viteza normala nu ar parea asa.
Singurele mele obiectii sunt legate de faptul ca a zburt drona deasupra oamenilor si masinilor.safety first.
0

#27 Useril este offline   drdream 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 614
  • Inregistrat: 29-October 13
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Tot ce zboara

Postat 14 January 2014 - 11:03 PM

Eu as reface clipul la viteza normala.
Oricum e frumos, si sunt niste ore bune de munca in spate.
Ce as vrea eu sa vad si nu am vazut inca :-) dar lucrez la asta:-):-):-)
Filmari a la tbs cu aripi prin zonele urbane. Failsafe pe aripi isi face treaba bine, sunt practic inofensive pentru populatie in cazul in care un motor sau un esc se hotaraste sa moara subit
0

#28 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 15 January 2014 - 07:49 AM

Adica daca zboara unul deasupra oamenilor e cah, iar daca zboara altul este ok ?
Failsafe-urile de regula merg excelent in teste :D... si te lasa exact cand ar fi necesare ;)
... cu picioarele pe pamant ...
0

#29 Useril este offline   drdream 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 614
  • Inregistrat: 29-October 13
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Tot ce zboara

Postat 15 January 2014 - 09:00 AM

nu, ideea era ca una e sa zbori cu 250 g foamie si alta e sa zbori cu 1 kil hard plastic/metal.
lucrez in sensul ca le-am dat un mail la cei de la tbs daca nu au de gand sa faca ceva prin Bucuresti vreodata:) astept raspuns

eu zbor doar pe campurile si muntii si marile patriei. sau urban la punct fix deasupra locurilor ingradite/inaccesibile publicului.
0

#30 Useril este offline   Mihai Oprescu 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 666
  • Inregistrat: 03-October 08
  • Gender:Male
  • Location:Campulung Muscel
  • Interests:Aero

Postat 15 January 2014 - 09:13 AM

Orice videoclip facut moca / din pasiune / din moft pentru a prezenta intr-un mod inedit, de sus, Romania e un pas inainte - indiferent cine il face. Riscurile filmarilor aeriene le revine intotdeauna celor care le fac - daca gandim fatalist si cand filmezi in varful muntelui poate fi un iubitor de drumetie urcand un versant, pica drona si declanseaza o avalansa de pietre...

Eu doresc tututor care fac filmari / fotografii aeriene mult succes si cat mai multe realizari !
0

Arata acest topic


  • 5 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

2 useri citesc topicul
0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro