Modelism - RHC Forum: Sanpetru "Zbor de vara fierbinte 2016" - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 3 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

Sanpetru "Zbor de vara fierbinte 2016" Organizator,Aeroclubul Teritorial Brasov

#61 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 01 August 2016 - 11:00 AM

Vezi postarearenatoa, la 01 August 2016 - 09:09 AM, a spus:

Incercati o partida de pokemon pe teren la sanpetru...

Mie imi suna ca de fapt e one man show, asa e cand doar o mana tine fraiele caprei...

Bagi si tu fitile.....s-a rasuflat, s-a rasuflat. N-au intrat zilele-n sac .... :rolleyes: Si mai e o chestie....eu am fost crescator de capre ( aveam la un moment vreo 40-50) si stiu bine ce animal greu de condus e capra.......chestia e ca animalul pentru intalnire a fost arvunit; trebuie sa vorbesc sa-l mai tina pana in septembrie :ph34r:
Bine ca zboara si....insectele !
0

#62 Useril este offline   oachidori 

  • F22 Raptor Fan
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2372
  • Inregistrat: 05-August 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti-parc IOR
  • Interests:Aeromodele, Modelare 3D

Postat 01 August 2016 - 11:34 AM

Vezi postareaflypol, la 01 August 2016 - 10:26 AM, a spus:

Intr-un fel ai dreptate. Vezi totusi postarea #40. Chestia cu concediile nu ma convinge.....de obicei se vine vineri dupamasa si se pleaca duminica.Nu mai dati si voi in mine ca....am destui " clienti" pe Sanpetru.Sunt operat de cancer si inca sub perfuzii......parca nu merit ce se intampla. Incercam in septembrie !

Dorin,
eu de fiecare data am venit de vineri la pranz, ca oricum nu zburam singur.Si mi-am luat concediu vineri. Unii isi iau concedii in situatia in care vin de la o distanta mai mare.Asa cum am spus si ne cunoastem de ceva vreme, nu neaparat tu trebuia sa scrii ceva ca doar sunteti mai multi la acel club care se ocupau de organizare, si in plus stiu si de situatia de personala, cred ca se puteau scrie doua randuri prin care se se mentioneze ce ai scris mai devreme. Nu ia nimeni nimanui capul, stim fiecare ce presupune organizarea unui asfel de eveniment. De cand m-am alaturat echipei de la Copaceni am participat luandu-mi deasemenea concediu ca sa pot ajuta in masura posibilitatilor mele fizice la organizare.
Iti doresc multa sanatate!
Ne vedem in septembrie!
Olivian Diaconescu

Radio:
Multiplex Royal Pro 16 2.4GHz
Aero:
BADAN Kit - Yak55M 2.8m; MVVS116NP; Rezo RE2 MTW
EXTREME FLIGHT - Extra 300 2.3m; MVVS58 Prosport; Rezo -MVVS
MULTIPLEX - Funcub;Parkmaster;Funjet Ultra2
FREEWING - F22 Xicoy X45 Jet
ROBBE - Mistral 2.0m
F22 depron
AERONAUT - Triple RES 2.0m
Auto:
TRAXXAS - E Revo 1/16
ARRMA - Typhon 6S
0

#63 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 01 August 2016 - 02:15 PM

Septembrie.......
Bine ca zboara si....insectele !
0

#64 Useril este offline   mihaiagu 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1351
  • Inregistrat: 07-December 09
  • Gender:Male
  • Location:Ploiesti
  • Interests:Cessna 182<br />Batranul Farnkestein

Postat 01 August 2016 - 08:15 PM

Oameni buni eu propun moderatorilor sa inchida acest topic si impreuna sa discutam in celalalt topic dedicat Intalniri F3M.
Aici nu ne mai ramane decat sa-i uram domnului Dorin insanatosire grabnica sa fie sprinten si tinerel in Septembrie la concurs si din respect si stima pentru tot cea ce face pt aeromodelism sai acordam de pe acum premiul de onoare la concursul de F3M. Si ca premim sa ii aducem o "capritza" sa il scape de boala sa fie iar tanar si "viguros", ca tot se lauda ca a avut 40-50. Sunt invidios daca toate au fost imediat dupa majorat...

Sa ne traiesti nene Dorine si noi pe langa dumneata ca avem ce invata.

Na ca am dat-o so in rime... firar ugerul ei de capritza....

Aceasta postare a fost editata de mihaiagu: 01 August 2016 - 08:17 PM

AERO

Yak 54 1.1m electric
Yak 54 1.4m/8cc benzina
SBACH 2.2m PilotRC/DLE55RA
Sbach 2.2m PilotRC,Kit
BREEZE PRO - indoor
Lazy BEE - 1.5cc
Aeromodel Ehawk-1500,Kit

RX / TX
HITEC AURORA 9
0

#65 Useril este offline   REAL DESIGN 

  • R.D.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 5482
  • Inregistrat: 24-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti -

Postat 02 August 2016 - 08:00 AM

Si eu sunt de acord sa inchidem acest topic ...
Disperatii care puesera gand rau caprei si acum sunt total debusolati , netinand cont de suferinta
unui coleg, ale draq de interese personale , ... sa isi cumpere frate cate o capra personala .. se admit si conflabile ..

Baaaa intarzie avioane , nu mai pleaca , va tin aia cu zilele prin aerogari cu doua chifle expirate .... si ?
Nici macar nu va baga in seama ..
Stati inghetati prin trenuri iarna cu orele pe camp ... si ?


Acu va gasii disperarea de zburat .. lasati drac de avioane ca e canicula ... mergeti cu familia la mare, munte ... OBSEDATILOR !!

Cade ceru pa voi ca nu baraiti panaramele alea doua zile ...

Asta e rezultatul " intelegerii " celor din breasla .. a " prieteniei " dintre membri unui colectiv ... Poate unii se bucura ca Dorin
nu mai poate organiza intalnirea ...

Cand domnul Giro nu a mai putut organiza intrunirile , DE CE nu au sarit ceilalti sa preia fraiele ? .. daaa ! a incercat FlyPol ! .. e uite ca acu
nu poate .. si imi pare rau ca a trebuit sa ne spuna in clar suferinta sa ... era chestie de intimitate ...
Si daca ne-a spus , ce ? .. Ailalti tot o dadeau inainte cu trebuia totusi comunicare ..

Sunteti praffff !
Warn Warn Warn Warn Warn Warn .. for ever !
0

#66 Useril este offline   Razvan1974 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 162
  • Inregistrat: 01-July 14
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 02 August 2016 - 08:33 AM

Nu stiu pe cine doreste @REAL DESIGN sa jigneasca cu "sunteti praf"
Dar daca incearca o singura persoana sa faca aceasta intalnire SINGUR, atunci se strica totul. Daca merge o echipa la toate negocierile pentru o intalnire, nu cred ca se va mai alege praful de intalnirea MARE; Ceilalti putand sa prea atributiile celui care nu mai mai poate sa participe la negocieri din diferite motive.
La cat de putini suntem cred ca ar trebui sa fim mult mai uniti pentru ca vorbim aceeasi limba -AEROMODELISMUL- si daca vrem sa facem ceva in favoare noastra altfel trebuie sa reactionam.
Sa nu uitam ca: intregul aliotman s-a impiedicat de un ciot. Hai sa fim noi ciotul si altii sa nu treaca de noi.
0

#67 Useril este offline   REAL DESIGN 

  • R.D.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 5482
  • Inregistrat: 24-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti -

Postat 02 August 2016 - 09:56 AM

Vezi postareaRazvan1974, la 02 August 2016 - 08:33 AM, a spus:

Nu stiu pe cine doreste @REAL DESIGN sa jigneasca cu "sunteti praf"
Dar daca incearca o singura persoana sa faca aceasta intalnire SINGUR, atunci se strica totul. Daca merge o echipa la toate negocierile pentru o intalnire, nu cred ca se va mai alege praful de intalnirea MARE; Ceilalti putand sa prea atributiile celui care nu mai mai poate sa participe la negocieri din diferite motive.
La cat de putini suntem cred ca ar trebui sa fim mult mai uniti pentru ca vorbim aceeasi limba -AEROMODELISMUL- si daca vrem sa facem ceva in favoare noastra altfel trebuie sa reactionam.
Sa nu uitam ca: intregul aliotman s-a impiedicat de un ciot. Hai sa fim noi ciotul si altii sa nu treaca de noi.



Nu am jignit pe nimeni ... noi nu suntem intelegatori , noi nu avem rabdare , ne aruncam cu pretentiile nestiind ce este in spatele acelei organizari .... nestiind suferinta unui coleg .. sau si mai rau .. stiind !

Baaaa .. daca cineva este lovit de soarta si primeste un verdict crunt ... de cancer ..., nu de rosu'n gat sau in fund .. si io m-a strofoc
in continuare dupa aflarea vestii ca vezi doamne mi-am stricat 2 zele de concediu .. pot sa zic ca sunt .. PRAFFF si sunt finut !

Vorbiti de preluarea fraielor ... La Brasov sunt doua " tabere " ce isi " impart " Aerodromul ... Fiecare dorind sa organizeze mai multe evenimente
eventual peste ale celuilalt ...

Dar hai sa ne oprim ca deja nu mai e treaba mea ... Dorin sa se faca bine !
Warn Warn Warn Warn Warn Warn .. for ever !
0

#68 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 02 August 2016 - 11:23 AM

Multumesc, imi cer iertare de bulibaseala asta....RealDesign are dreptate.Sa ne auzim cu bine !
Bine ca zboara si....insectele !
0

Arata acest topic


  • 3 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro