Modelism - RHC Forum: Bypass alimentare Phantom 2 v+ - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Bypass alimentare Phantom 2 v+ Stie cineva cum se poate face?

#1 Useril este offline   PETT 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 362
  • Inregistrat: 26-May 15
  • Gender:Male
  • Location:VASLUI CITY

Postat 01 June 2016 - 06:58 AM

Salutari tuturor Phantomistilor! Din pacate inca nu ma pot lauda ca zbor Phantom, desi sunt relativ aproape...Problema mea e urmatoarea: Am un P2v2+ aproape complet, in sensul ca am toata electronica interna, mai putin rx, dar nu o pot testa din cauza faptului ca nu am baterie. Din cate stiu, bateriile au id si nu se pot folosi baterii normale. Rugamintea ar fi ca daca stie cineva cum se poate pacali placa de baza sa accepte alimentare de la o baterie normala, sa imi dea si mie cateva indicii. De asemenea sunt dispus sa cumpar o baterie defecta sau macar electronica din interiorul ei. Multumesc anticipat pentru orice ajutor! Petru-0744996699
0

#2 Useril este offline   bernek 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 173
  • Inregistrat: 26-February 16
  • Gender:Male
  • Location:Cluj Napoca

Postat 08 June 2016 - 11:05 PM

Iti recomand sa cumperi o baterie originala si apoi sa o modifici pastrand electronica. Daca vrei una mai ieftina cumpara de pe ebay.co.uk una la 35-40 lire si o sa mearga fara probleme.
0

#3 Useril este offline   PETT 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 362
  • Inregistrat: 26-May 15
  • Gender:Male
  • Location:VASLUI CITY

Postat 09 June 2016 - 08:13 AM

Vezi postareabernek, la 08 June 2016 - 11:05 PM, a spus:

Iti recomand sa cumperi o baterie originala si apoi sa o modifici pastrand electronica. Daca vrei una mai ieftina cumpara de pe ebay.co.uk una la 35-40 lire si o sa mearga fara probleme.

Multumesc! Asta intentionez. Intre timp am studiat toate modurile si m-am lamurit. Cu stima, Petru
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro