Modelism - RHC Forum: F3M aerobatic Challenge 2016 - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

F3M aerobatic Challenge 2016 Sanpetru-editia a II a

#31 Useril este offline   eellaa 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 323
  • Inregistrat: 10-November 11
  • Gender:Male
  • Location:Ploiesti
  • Interests:Elicoptere, Avioane & Planoare

Postat 09 June 2016 - 03:23 PM

Nu cred ca o competitie aduce mai multi pasionati ci doar ajuta progresul (disciplina, stil de zbor, aptitudini ...etc). @Allen are dreptate.(Dar) In lipsa de o competitie ca la carte, apreciez si o miuta - cum a fost numita, atata timp cat ne uneste, ne vedem si mai cascam gura la cei mai indemanatici.

Si eu imi doresc multe ...dar cum nu sunt in stare sa fac ceva in acest sens...ma bucur de ce au reusit/vrut sa organizeze altii.

Sper sa imi rezolv si eu problemele personale si in scurt timp sa ne vedem la zbor. :drinks:
0

#32 Useril este offline   oachidori 

  • F22 Raptor Fan
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2375
  • Inregistrat: 05-August 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti-parc IOR
  • Interests:Aeromodele, Modelare 3D

Postat 09 June 2016 - 03:37 PM

Vezi postareaeellaa, la 09 June 2016 - 03:23 PM, a spus:

Nu cred ca o competitie aduce mai multi pasionati ci doar ajuta progresul (disciplina, stil de zbor, aptitudini ...etc). @Allen are dreptate.(Dar) In lipsa de o competitie ca la carte, apreciez si o miuta - cum a fost numita, atata timp cat ne uneste, ne vedem si mai cascam gura la cei mai indemanatici.

Si eu imi doresc multe ...dar cum nu sunt in stare sa fac ceva in acest sens...ma bucur de ce au reusit/vrut sa organizeze altii.

Sper sa imi rezolv si eu problemele personale si in scurt timp sa ne vedem la zbor. :drinks:

asa asa ca ai cam tras chiulul..
Olivian Diaconescu

Radio:
Multiplex Royal Pro 16 2.4GHz
Aero:
BADAN Kit - Yak55M 2.8m; MVVS116NP; Rezo RE2 MTW
EXTREME FLIGHT - Extra 300 2.3m; MVVS58 Prosport; Rezo -MVVS
MULTIPLEX - Funcub;Parkmaster;Funjet Ultra2
FREEWING - F22 Xicoy X45 Jet
ROBBE - Mistral 2.0m
F22 depron
AERONAUT - Triple RES 2.0m
Auto:
TRAXXAS - E Revo 1/16
ARRMA - Typhon 6S
0

#33 Useril este offline   Men 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 634
  • Inregistrat: 05-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 10 June 2016 - 12:36 PM

Va salut cu respect

Acum ca 2 saptamani m-a sunat Silviu si m-a intrbat daca pot sa co-arbitrez cu el aceasta intalnire. Am zis "da" imediat, fara sa ezit o secunda. Acum, citind ce se scrie pe aici, imi dau seama ca m-am pripit.

Atat pentru mine personal cat si pentru participanmti as dori sa lamurim cateva lucruri:
1. Este o intalnire FUN sau un CONCURS? Daca e FUN, nu e nevoie de arbitrii, nu sunt note, clasamente, ci numai aplauzele de pe margine. Daca e CONCURS atunci se cam schimba treaba. Avand in vedere ca nu se desfasoara sub egida FRMd nici nu se aplica regulamentul FAI, regulamentul aplicabil este la latitudinea ORGANIZATORULUI (In acest caz AT Bv prin persoana d-lui Feldiorean).
2. Rog ORGANIZATORUL sa precizeze DEFINITIV si fara alte modificari urmatoarele:
-Data exacta
-Sistemul de zbor (impus, liber sau combinat) si obligatiile concurentilor in a prezenta programul liber (daca va exista) - când si unde trebuie sa il prezinte.
-Programul de zbor (in mod grafic, Aresti si text) - rog fara referiri de genul " cel de anul trecut"
-Date tehnice - Tip de model acceptat (eventuale limitari tehnice si daca acesta se vor verifica sau nu), durate de pregatire, zbor etc. ecran de zbor
-Sistemul de punctare (sincer m-am saturat de discutiile "2 manse din 3, 3 din 5, se taie cea mai proasta si se mediaza celelate" etc. Aceste lucruri TREBUIE sa fie clare NU de la începutul concursului, ci cu mult timp inainte de acesta. Deasemnea, tot la acest punct, sistemul de notare (dupa FAI sau ... altfel)
-Numarul de arbitri, nominalizarea lor
-Atributiile arbitrilor. Pana unde se extind competentele? Am voie, ca arbitru, sa opresc un zbor, in cazul in care il consider periculos? Am voie sa elimin un concurent in cazul in care constat ca se afla sub influenta bauturilor alcoolice? Doar 2 din intrebarile care mi-au venit in cap, fara nici o legatura cu ordinea importantei lor (sper sa nu se simta nimeni jignit)
-Obligatiile concurentilor si ale arbitrilor - atat cele legate in mod direct de concurs cat si cele indirecte (comportament pe aerodrom)
-Drepturi exclusive ale organizatorului
-Durata concursului, masuri de adaptare la situatia meteo a momentului (ploaie, vânt), evetual zi de rezerva.
-Sistem de premiere

Toate cele de mai sus sunt stabilite explicit de catre FAI dar, pentru ca avem de-a face cu un concurs in afara FRMd ORGANIZATORUL are dreptul de a schimba regulile, TOATE regulile, daca asa doreste. O poate face in mod democartic (prin consultarea concurentilor) sau autocratic (decizie proprie, nitel dictatorial). Pana si asta este la alegerea dansului.

Dl. Feldiorean, va rog sa ma scuzati ca va dau batai de cap, dar nu cred ca se poate altfel. Pentru spiritul competitional, pentru eliminarea frustrarilor si a nemultumirilor concurentilor, arbitrilor, a spectatorilor si, nu in ultimul rand, a D-voastra, a ORGANIZATORULUI, este mai bine sa stabilim toate acestea din timp. Nu am pretentia ca am atins toate punctele de interes, astea mi-au venit rapid in cap, la o cafea. Un punct de plecare mai bun ar fi, poate, parcurgerea regulamentului FAI si adoptarea / adaptarea punctelor de acolo(ATENTIE: exista regulament FAI Section 4 - Volume F3 - pct. 5.10).

In aceste conditii as DORI (nu PROPUN, ci DORESC, cred ca e clara diferenta de nuanta) ca, in ideea organizarii acestui concurs in WE 05-07 August 2016, tot ce am scris mai sus sa fie lamurit pana la 1 iulie apoi inca o saptamana pana la versiunea PNR (point-of-no-return). Aceasta saptamana trebuie vazuta ca o erata in care se corecteaza mici scapari, se mai fac completari, in nici un caz SCHIMBARI MAJORE. In acest fel, concurentii vor avea la dispozitie ca 1 luna pentru antrenamente si alte pregatiri - invoiri de la serviciu, familie etc.)

Evident, in cazul unei intalniri FUN toate cele de mai sus isi pierd sensul.

Cu deosebita stima si consideratiune

Aceasta postare a fost editata de Men: 10 June 2016 - 12:37 PM

0

#34 Useril este offline   Flying Buddha 

  • 3D Freestyle
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1429
  • Inregistrat: 19-December 13
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Aeromodelism

Postat 10 June 2016 - 01:25 PM

Respect domnul Men, nu v-ati spus numele deci va spun dupa user name.
In sfarsit avem o parere clara asupra acestui subiect din partea cuiva cu nume greu si anume arbitru.
Multumim,
Astept de la Brasov niste puncte clare acum, e FUN sau COMPETITIE.
0

#35 Useril este offline   ALLEN 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3004
  • Inregistrat: 11-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti sector 1

Postat 10 June 2016 - 04:23 PM

he heee... nare dreptate are dl Andrei (gandeste nemteste, asa pe placum meu). o competitie, ca sa fie in regula, serioasa, si care sa devina si o traditie, nu se poateamesteca cu FunFly. apoi, ce s-a facut anul trecut de catre ARA, credeti-ma, s-a facut cu ceva vreme inainte de data publicarii pe forum. telefoane, intalniri, parteneriate, discutii... etc. singurul lucru facut pe ultima suta de metri a fost programul in sine, dar s-a rezolvat.

anul acesta se doreste organizareaF3M-ului, ca si o continuitate a editiei pilot de anul trecut, eu zic sa mai stam si sa mai cugetam un pic.

parerea mea este ca ceea ce propune Flypol, sa ramana traditia funfly, si sper, o reinviere a Hobby Construct. F3M-ul sunt de parere sa fie separat, cu date clare, informari la fel de clare.
ma injurati sau nu, asta e.

voi decideti ce vreti pana la urma. eu stiu ce vreau.


_______________________________________________________________________________________
Alaturi de hidrogen, prostia e cea care se gaseste in cea mai mare cantitate in univers. La fel si idiotii.
_______________________________________________________________________________________
0

#36 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 10 June 2016 - 05:28 PM

Hai sa facem o pauza. Maine si duminica vom fi pe teren,ma intalnesc cu comenduirea Aeroclubului Teritorial Brasov . Dupa cum stiti aeromodelistii aeroclubului sunt competitori pe calendarul FRMd si gazduiesc sub conducerea dl.Vasike Pop o multime de competitii....5-6, in special captve
si planoare. Prietenul Motrici s-a infierbantat putin dar in aeroclubul nostru sunt niste reguli; zburam daca le respectam. Una din reguli este participarea la Calendarul competitional FRMd. Ca sa facem o competitie curata F3M dupa regului FAI va fi foarte greu : cati dintre voi aveti modele peste 2,1 m replici ale unui acrobat real....pe poza si inscriptii ? 1 poate doi.....Anul trecut am facut o incercare ,zic eu, frumoasa....de ce ? Nu m-a batut nimeni la cap cu organizarea. ARA s-a implicat in organizare si oarecum oficializarea evenimentului.
Chestia cu interesul financiar sau de alt fel al organizatorilor.....o iau ca glumita. An de an ,am finantat in doi-trei , intalnirile de Florii si August.De fiecare data am scris cati bani am strans si ce am facut cu ei..... :rolleyes:
Am precizat cat costa cazarea in aeroclub si taxa oficiala pentru paza si curatenie taxe ce merg pe chitanta la Aeroclub. Noi castigam din donatii si contributia la masa care sunt benevole. Fara sprijinul grupei FlyFree Bucuresti nu am fi putut acoprii costurile niciodata. Nu e secret ca tot ce am strans s-a dus pe modernizarea salilor modelism,mobilier si investitie foisor.
In concluzie,avem doua variante : 1. Intalnire F3M FAI
2. Intalnire de simulare competitie de scale acrobatic cu caracter restrans.

Deci, din acest moment , astept propuneri pana miercuri.Dupa iau foarte in serios fiecare cuvant spus de Man :yahoo:
Bine ca zboara si....insectele !
0

#37 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 10 June 2016 - 05:37 PM

Si mai e o chestie...Aeroclubul e de acord cu o intalnire de vara pentru promovarea aeromodelismului tip open cu cati mai multi participanti. Asa,cum era pe vremuri......exemplu Sanpetru Zbor de vara fierbinte 2014......maial aviatic
Bine ca zboara si....insectele !
0

#38 Useril este offline   mihaiagu 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1352
  • Inregistrat: 07-December 09
  • Gender:Male
  • Location:Ploiesti
  • Interests:Cessna 182<br />Batranul Farnkestein

Postat 10 June 2016 - 06:17 PM

Asa domnul Dorin.Eu vreau Funfly. Cand o sa ma simt in stare de F3M concurs o sa anunt si facem un concurs asa cum recomanda Dl.Men (scuze dar nu ii stiu numele) si promit sa ajut asa cum pot sa iasa un concurs asa cum trebuie. Pana atunci prefer "miutzele" de care se pomenea mai devreme.
AERO

Yak 54 1.1m electric
Yak 54 1.4m/8cc benzina
SBACH 2.2m PilotRC/DLE55RA
Sbach 2.2m PilotRC,Kit
BREEZE PRO - indoor
Lazy BEE - 1.5cc
Aeromodel Ehawk-1500,Kit

RX / TX
HITEC AURORA 9
0

#39 Useril este offline   RedDevil 

  • Pfiu Drace, zboara!!!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 2111
  • Inregistrat: 16-March 13
  • Gender:Male
  • Location:Targoviste
  • Interests:Aero, 3D

Postat 10 June 2016 - 07:03 PM

Si eu tot pentru FunFly votez.
Fly it, like you stole it!
0

#40 Useril este offline   Flying Buddha 

  • 3D Freestyle
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1429
  • Inregistrat: 19-December 13
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Aeromodelism

Postat 11 June 2016 - 06:57 PM

Vezi postareaflypol, la 10 June 2016 - 05:28 PM, a spus:

Hai sa facem o pauza. Maine si duminica vom fi pe teren,ma intalnesc cu comenduirea Aeroclubului Teritorial Brasov . Dupa cum stiti aeromodelistii aeroclubului sunt competitori pe calendarul FRMd si gazduiesc sub conducerea dl.Vasike Pop o multime de competitii....5-6, in special captve
si planoare. Prietenul Motrici s-a infierbantat putin dar in aeroclubul nostru sunt niste reguli; zburam daca le respectam. Una din reguli este participarea la Calendarul competitional FRMd. Ca sa facem o competitie curata F3M dupa regului FAI va fi foarte greu : cati dintre voi aveti modele peste 2,1 m replici ale unui acrobat real....pe poza si inscriptii ? 1 poate doi.....Anul trecut am facut o incercare ,zic eu, frumoasa....de ce ? Nu m-a batut nimeni la cap cu organizarea. ARA s-a implicat in organizare si oarecum oficializarea evenimentului.
Chestia cu interesul financiar sau de alt fel al organizatorilor.....o iau ca glumita. An de an ,am finantat in doi-trei , intalnirile de Florii si August.De fiecare data am scris cati bani am strans si ce am facut cu ei..... :rolleyes:
Am precizat cat costa cazarea in aeroclub si taxa oficiala pentru paza si curatenie taxe ce merg pe chitanta la Aeroclub. Noi castigam din donatii si contributia la masa care sunt benevole. Fara sprijinul grupei FlyFree Bucuresti nu am fi putut acoprii costurile niciodata. Nu e secret ca tot ce am strans s-a dus pe modernizarea salilor modelism,mobilier si investitie foisor.
In concluzie,avem doua variante : 1. Intalnire F3M FAI
2. Intalnire de simulare competitie de scale acrobatic cu caracter restrans.

Deci, din acest moment , astept propuneri pana miercuri.Dupa iau foarte in serios fiecare cuvant spus de Man :yahoo:

Domnul Flypol,
Stiti de ce m-am infierbantat? Pentru ca nu ati setat asteptarile corect. Daca spuneati de la bun inceput adica gen la inceputul anului ca asa va fi, va respectam decizia si nu comentam nimic.
Dar sa vii cu 2 luni inainte sa spui ca e doar o mini distractie si nu mai e competitie, e urat, lipsa de respect fata de noi care chiar ne doream sa venim cu trup si suflet sa incercam sa facem spectacol.
Ati distrus visul unui copil ca mine de 31 de ani care iubeste trup si suflet 3D si acro, asta ati facut, munca mea de 1 an de zile de antrenament ati spulberat-o intr-o postare, simplu.
Nu veneam la concurs pentru diploma, cupa, locul 1,2 sau 3, ci doar sa incerc sa fac spectacol si sa arat ca iubesc acest sport si am muncit pentru un asa zis show. Am stat o luna de zile sa aleg piesele si sa fac mix-ul, le-am aruncat la gunoi acum. Am stat luni de zile sa aleg programul free style, foi intregi de scenarii, nu am incercat sa copiez, am incercat sa fiu unic si asta doar din pasiune, am aruncat totul la gunoi :(.
Zburatori de 3D/acro au aparut in ultimii ani si sunt din ce in ce mai multi si chiar buni.
Asta e, ce sa facem, ne obisnuim cu tot felul de surprize, tipic romanesc.

Aceasta postare a fost editata de Flying Buddha: 11 June 2016 - 06:59 PM

0

#41 Useril este offline   RedDevil 

  • Pfiu Drace, zboara!!!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 2111
  • Inregistrat: 16-March 13
  • Gender:Male
  • Location:Targoviste
  • Interests:Aero, 3D

Postat 11 June 2016 - 07:08 PM

Vezi postareaFlying Buddha, la 11 June 2016 - 06:57 PM, a spus:

Domnul Flypol,
Stiti de ce m-am infierbantat? Pentru ca nu ati setat asteptarile corect. Daca spuneati de la bun inceput adica gen la inceputul anului ca asa va fi, va respectam decizia si nu comentam nimic.
Dar sa vii cu 2 luni inainte sa spui ca e doar o mini distractie si nu mai e competitie, e urat, lipsa de respect fata de noi care chiar ne doream sa venim cu trup si suflet sa incercam sa facem spectacol.
Ati distrus visul unui copil ca mine de 31 de ani care iubeste trup si suflet 3D si acro, asta ati facut, munca mea de 1 an de zile de antrenament ati spulberat-o intr-o postare, simplu.
Nu veneam la concurs pentru diploma, cupa, locul 1,2 sau 3, ci doar sa incerc sa fac spectacol si sa arat ca iubesc acest sport si am muncit pentru un asa zis show. Am stat o luna de zile sa aleg piesele si sa fac mix-ul, le-am aruncat la gunoi acum. Am stat luni de zile sa aleg programul free style, foi intregi de scenarii, nu am incercat sa copiez, am incercat sa fiu unic si asta doar din pasiune, am aruncat totul la gunoi :(.
Zburatori de 3D/acro au aparut in ultimii ani si sunt din ce in ce mai multi si chiar buni.
Asta e, ce sa facem, ne obisnuim cu tot felul de surprize, tipic romanesc.


Moldovene daca nu versi si o lacrima degeaba!!
Fly it, like you stole it!
0

#42 Useril este offline   mihaiagu 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1352
  • Inregistrat: 07-December 09
  • Gender:Male
  • Location:Ploiesti
  • Interests:Cessna 182<br />Batranul Farnkestein

Postat 11 June 2016 - 07:28 PM

Vezi postareaFlying Buddha, la 11 June 2016 - 06:57 PM, a spus:

Domnul Flypol,
Stiti de ce m-am infierbantat? Pentru ca nu ati setat asteptarile corect. Daca spuneati de la bun inceput adica gen la inceputul anului ca asa va fi, va respectam decizia si nu comentam nimic.
Dar sa vii cu 2 luni inainte sa spui ca e doar o mini distractie si nu mai e competitie, e urat, lipsa de respect fata de noi care chiar ne doream sa venim cu trup si suflet sa incercam sa facem spectacol.
Ati distrus visul unui copil ca mine de 31 de ani care iubeste trup si suflet 3D si acro, asta ati facut, munca mea de 1 an de zile de antrenament ati spulberat-o intr-o postare, simplu.
Nu veneam la concurs pentru diploma, cupa, locul 1,2 sau 3, ci doar sa incerc sa fac spectacol si sa arat ca iubesc acest sport si am muncit pentru un asa zis show. Am stat o luna de zile sa aleg piesele si sa fac mix-ul, le-am aruncat la gunoi acum. Am stat luni de zile sa aleg programul free style, foi intregi de scenarii, nu am incercat sa copiez, am incercat sa fiu unic si asta doar din pasiune, am aruncat totul la gunoi :(.
Zburatori de 3D/acro au aparut in ultimii ani si sunt din ce in ce mai multi si chiar buni.
Asta e, ce sa facem, ne obisnuim cu tot felul de surprize, tipic romanesc.



Bogdane,

Iti recomamd intalnirea de.la. sfarsitul acestei luni de pe A51. Cu siguranta acolo poti sa evoluezi asa cum iti doresti si stiu ca baieti sunt de nota 10+. Sa lasam Brasovul cu funfly-ul. La cat de putin timp am eu tot mi-am propus ca pana pensie sa merg si la Alba pe A51 sa le dau clasa la toti meseriasi de 3D si acro..... si sa le tund iarba cu coada la sbach.

cu stima
Mihai Agu

Aceasta postare a fost editata de mihaiagu: 11 June 2016 - 07:28 PM

AERO

Yak 54 1.1m electric
Yak 54 1.4m/8cc benzina
SBACH 2.2m PilotRC/DLE55RA
Sbach 2.2m PilotRC,Kit
BREEZE PRO - indoor
Lazy BEE - 1.5cc
Aeromodel Ehawk-1500,Kit

RX / TX
HITEC AURORA 9
0

#43 Useril este offline   REAL DESIGN 

  • R.D.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 5482
  • Inregistrat: 24-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti -

Postat 11 June 2016 - 10:34 PM

Vezi postareamihaiagu, la 11 June 2016 - 07:28 PM, a spus:

Bogdane,

Iti recomamd intalnirea de.la. sfarsitul acestei luni de pe A51. Cu siguranta acolo poti sa evoluezi asa cum iti doresti si stiu ca baieti sunt de nota 10+. Sa lasam Brasovul cu funfly-ul. La cat de putin timp am eu tot mi-am propus ca pana pensie sa merg si la Alba pe A51 sa le dau clasa la toti meseriasi de 3D si acro..... si sa le tund iarba cu coada la sbach.

cu stima
Mihai Agu



Si la A51 se duc oamenii tot ca sa se simta bine .. NU sa concureze .. se duc cu ce are la indemana fiecare prin casa , camara, garaj .. avioane mari, mici, foarte mici , Alule , sau fara nimic doar ca sa se revada intre ei ca vechi si foarte buni prieteni, alaturi de o gazda deosebita ..

Poza 2 este de la .. un FunFly , poza 1 este de la ... un concurs .. sub egida Federatiei .. m-am simtit jenat pentru efortul arbitrilor si indiferenta noastra
a celor pentru care s-a organizat acest concurs si pentru care s-au consumat energii ...

Acum, eu daca as fi organizator , si daca evenimentul se doreste a inlocui Hobby Construct , adica ceva care a avut valoare si traditie, sigur as prefera participare ca in poza 2 .. Nunta fara nuntasi e cam nsapa ... si chiar daca nu imi place mie muzica si nici sarmalele , nu s-ar merita sa dau cu mucii in fasole si sa stric petrecerea celorlati care surprinzator se simt foarte bine ...

Prea multe acuze .. manevre, interese, conspiratie , bataie de joc, dispret ... chestii care NUMAI INCURAJARI pentru organizator nu sunt ... eu asa mi-as baga picioarele si mi-as tine glicemia in limite pentru sanatatea proprie si pentru familie , si as invita pe guralivi sa organizeze ei ....
Am mai vazut eu teoreticieni care nu au batut un cui in viata lor .. ii gasim mult in politica ... pare ca apar si in alte domenii din viata de zi cu zi ...

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: IMG_3448.jpg
  • Imagine atasata: 11692798_848346775272692_264127193051398843_n.jpg

Aceasta postare a fost editata de REAL DESIGN: 11 June 2016 - 10:35 PM

Warn Warn Warn Warn Warn Warn .. for ever !
0

#44 Useril este offline   mihaiagu 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1352
  • Inregistrat: 07-December 09
  • Gender:Male
  • Location:Ploiesti
  • Interests:Cessna 182<br />Batranul Farnkestein

Postat 12 June 2016 - 07:29 AM

Vezi postareaREAL DESIGN, la 11 June 2016 - 10:34 PM, a spus:

Si la A51 se duc oamenii tot ca sa se simta bine .. NU sa concureze .. se duc cu ce are la indemana fiecare prin casa , camara, garaj .. avioane mari, mici, foarte mici , Alule , sau fara nimic doar ca sa se revada intre ei ca vechi si foarte buni prieteni, alaturi de o gazda deosebita ..

Poza 2 este de la .. un FunFly , poza 1 este de la ... un concurs .. sub egida Federatiei .. m-am simtit jenat pentru efortul arbitrilor si indiferenta noastra
a celor pentru care s-a organizat acest concurs si pentru care s-au consumat energii ...

Acum, eu daca as fi organizator , si daca evenimentul se doreste a inlocui Hobby Construct , adica ceva care a avut valoare si traditie, sigur as prefera participare ca in poza 2 .. Nunta fara nuntasi e cam nsapa ... si chiar daca nu imi place mie muzica si nici sarmalele , nu s-ar merita sa dau cu mucii in fasole si sa stric petrecerea celorlati care surprinzator se simt foarte bine ...

Prea multe acuze .. manevre, interese, conspiratie , bataie de joc, dispret ... chestii care NUMAI INCURAJARI pentru organizator nu sunt ... eu asa mi-as baga picioarele si mi-as tine glicemia in limite pentru sanatatea proprie si pentru familie , si as invita pe guralivi sa organizeze ei ....
Am mai vazut eu teoreticieni care nu au batut un cui in viata lor .. ii gasim mult in politica ... pare ca apar si in alte domenii din viata de zi cu zi ...



Iete bre natiune ca apar ai eu in poze(poza2) .... sa-mi traiasca palaria . Daca anul trecut am primit lingura sper ca anul acesta sa luam furculita ...

Atentie cand veti da facalete sa anuntati ca nu vin....... ce vreti sa il indrepte nevasta pe spinarea mea .... de cate ori fug la vreun Funfly ca cele de anul trecut...

Hai sa fim sanatosi si sa ne vedem cu bine la toate intalnirile ...
AERO

Yak 54 1.1m electric
Yak 54 1.4m/8cc benzina
SBACH 2.2m PilotRC/DLE55RA
Sbach 2.2m PilotRC,Kit
BREEZE PRO - indoor
Lazy BEE - 1.5cc
Aeromodel Ehawk-1500,Kit

RX / TX
HITEC AURORA 9
0

#45 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 13 June 2016 - 01:52 PM

Deci,hai sa uitam de concurs F3M. Se implinesc o groaza de ani de cand amicul Giro,cu bani putini si efort imens, a facut prima intalnire HobbyConstruct pe Sanpetru.Au urmat clipe de vis pe "portavion" la Sacele.....erau vremuri cand aeromodelismul respira liber.
In memoria acelor clipe ,va rog sa intelegeti ca ne e dor de vremurile alea si vrem sa serbam cu popor mult evenimentul.
Va rog sa va intoarceti la vara lui 2012....cea mai reusita intalnire funfly de pe sanpetru.
Il rog pe Zoli,sa revina la zbor si sa ne lase sa folosim numele hobbyConstruct pentru intalnirea din 2016.
Bine ca zboara si....insectele !
0

Arata acest topic


  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro