Modelism - RHC Forum: Realizarea unui vehicul subacvatic controlat prin cablu (R.O.V.) - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

Realizarea unui vehicul subacvatic controlat prin cablu (R.O.V.) Acest topic are ca scop cumularea de date si/sau cunostinte despre ROV

#1 Useril este offline   B.G. Madalin 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 1
  • Inregistrat: 29-April 16
  • Gender:Male
  • Location:Constanta,Jud. Constanta, Romania

  Postat 07 May 2016 - 09:59 AM

Buna ziua !

In urma cu 3 luni mi s-a oferit o tema de licenta care mi-a starnit curiozitatea, si anume: Proiecatarea unui vehicul subacvatic telecomandat prin cablu .
Crezand ca voi gasi repede si usor materiale de a duce la bun sfarsit aceasta licenta, in primele 2 luni am ramas cu un "gust amar" din neputinta mea de a gasi totusi si cel mai mic referat de a intelege R.O.V.-urile. Recent, in "lumina de la capatul tunelului" au inceput sa apara materiale pe banda rulanta, nemaipunand la socoteala ca tot ce gaseam erau in limba engleza, ce duce la complicarea si incetinirea realizarii licentei in scurt timp. Totusi cel putin ma voi acomoda cu termenii "originali" si in urmare va duce la imbogatirea vocabularului meu pentru prezentarea mea in fata consiliului.

Acum ca licenta este in curs de scriere, am luat decizia de a-mi "complica" Lucrarea de licenta cu o proba practica,si,adica, Realizarea unei drone navale submersibila FUNCTIONALA.

Intr-un final, va rog a ma ajuta la ducerea la bun sfarsit a realizarii acestei DRONE. Neavand un buget nelimitat ( in jur de 500-800 RON ), rog pe cei care au un minim de cunostinte de a ma indruma sa creez acest mic vis.

Imagine atasata: s-l1000.jpg

Aceasta postare a fost editata de B.G. Madalin: 07 May 2016 - 10:00 AM

0

#2 Useril este offline   mishu_g 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 541
  • Inregistrat: 22-November 06
  • Gender:Male
  • Location:Deva - Hunedoara

Postat 11 May 2016 - 12:27 PM

Vezi postareaB.G. Madalin, la 07 May 2016 - 09:59 AM, a spus:

Buna ziua !

In urma cu 3 luni mi s-a oferit o tema de licenta care mi-a starnit curiozitatea, si anume: Proiecatarea unui vehicul subacvatic telecomandat prin cablu .
Crezand ca voi gasi repede si usor materiale de a duce la bun sfarsit aceasta licenta, in primele 2 luni am ramas cu un "gust amar" din neputinta mea de a gasi totusi si cel mai mic referat de a intelege R.O.V.-urile. Recent, in "lumina de la capatul tunelului" au inceput sa apara materiale pe banda rulanta, nemaipunand la socoteala ca tot ce gaseam erau in limba engleza, ce duce la complicarea si incetinirea realizarii licentei in scurt timp. Totusi cel putin ma voi acomoda cu termenii "originali" si in urmare va duce la imbogatirea vocabularului meu pentru prezentarea mea in fata consiliului.

Acum ca licenta este in curs de scriere, am luat decizia de a-mi "complica" Lucrarea de licenta cu o proba practica,si,adica, Realizarea unei drone navale submersibila FUNCTIONALA.

Intr-un final, va rog a ma ajuta la ducerea la bun sfarsit a realizarii acestei DRONE. Neavand un buget nelimitat ( in jur de 500-800 RON ), rog pe cei care au un minim de cunostinte de a ma indruma sa creez acest mic vis.

Atasament s-l1000.jpg



Daca te intereseaza, pot sa iti dau o placa facuta acum cativa ani dupa proiectul de aici http://aquaticus.info/control_unit
Am facut la momentul respectiv 2 buc. Putem discuta pe privat.

Mihai
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro