Modelism - RHC Forum: "EndLER" - HLG 2m - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

"EndLER" - HLG 2m ...balsa si cu ceva carbon pe ici-colo

#31 Useril este offline   ender67 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2287
  • Inregistrat: 15-September 13

Postat 22 May 2016 - 03:09 PM

Vezi postareaZeus, la 22 May 2016 - 02:05 PM, a spus:

Inseamna ca ar trebui sa ajunga la mine primul sau al doilea kit.
Nu am nevoie de dovezi de zbor. Il astept cu nerabdare. Complet sa fie, asta ma intereseaza. Ai si pm in urmatoarele minute.

Pina sa vad postarea ta am vorbit deja la telefon cu doi colegi de pe forum, TravelAir care era interesat de un kit si Renato care era interesat de o aripa. Bogdan Floria (TravelAir) era interesat de un Dynamo standard pentru operatorul lui video (cine i-a vazut canalul youtube stie la cine ma refer). Am stabilit la telefon ca pe linga kitul clasic (comandat pe alta filiera) sa ii aduc in week-end-ul urmator un kit de 2 m pentru el. In felul asta se va putea face o comparatie si la montaj si la caracteristici de zbor. Bogdan e un constructor si un pilot cu experienta si cred ca e cel mai nimerit tester pentru ambele aspecte. Pentru ca lucrurile sa fie clare din start precizez de pe acum: kitul il fac cadou (sa zicem ca e un bonus pentru faptul ca avut incredere si e singurul client de pina acum la kiturile scoase de mine) il rog doar sa faca un review obiectiv si astept de la el critici constructive.
A doua aripa va junge fie la Renato fie o voi monta si zbura pe fuselajul original de la HobbyKing dar la care voi schimba stabilizatorul orizontal (e de fapt stabilizatorul de la Dynamo la care am scalat coarda cu 125% ca sa fie un pic mai "responsiv" pentru aripile cu anvergura mai mare).
Ca sa nu te refuz incerc sa trec saptamina viitoare miercuri sau joi sa mai tai doua kituri. Vineri, sambata si duminica voi fi in nordul Moldovei (Botosani si Suceava) si la intoarcere (duminica) trec prin Iasi si Vaslui. Daca nu apuc sa tai kiturile suplimentare poate accepta Bogdan sa monteze doar aripa si tie sa iti dau un kit complet.
Cam asta e ... sper ca in week-end-ul viitor sa pun in mina a doi colegi kituri de test.

Aceasta postare a fost editata de ender67: 22 May 2016 - 03:11 PM

0

#32 Useril este offline   Travel Air 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1225
  • Inregistrat: 26-September 12
  • Gender:Male
  • Location:Vaslui
  • Interests:Zbor

Postat 22 May 2016 - 04:54 PM

Vezi postareaender67, la 22 May 2016 - 03:09 PM, a spus:

Daca nu apuc sa tai kiturile suplimentare poate accepta Bogdan sa monteze doar aripa si tie sa iti dau un kit complet.

Sigur ca nu e nicio problema :)
Eu vreau sa demontez doar conceptul ca generatia tanara are doar 2 degete mari(pentru butonat telefon, tableta)
si sa montez cu fata mea un kit - Doamne'ajuta - ca vad ca a prins gustul zborului :yahoo:
Bogdan Floria

bogdan.floria@aeromodelism.ro
bogdanfloria@gmail.com
0757110983

"Norocul astepta tacut stiind viitorul"
0

#33 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8275
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 22 May 2016 - 06:24 PM

Bai sa puneti poze la greu.
0

#34 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 22 May 2016 - 06:26 PM

Il poti da lui Zeus din partea mea, oricum nu am timp sa ma apuc de el in urmatoarele doua saptamani.
... cu picioarele pe pamant ...
0

#35 Useril este offline   Zeus 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2455
  • Inregistrat: 15-January 09
  • Gender:Male
  • Location:iasi

Postat 23 May 2016 - 10:08 PM

Multumesc frumos . Se accepta :) .
Why Drink and Drive,When you can Smoke and Fly?
0

Arata acest topic


  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro