Modelism - RHC Forum: Discutii cu adevarat libere - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 17 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ultima »

Discutii cu adevarat libere

#1 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 12 April 2016 - 09:27 AM

Deoarece fostul topic de "Discutii libere" din subforumul ARA a fost sters, ca urmare a ofensivei de "democratizare" a acestei asociatii, deschid aici un nou topic in care sa se discute liber cu adevarat despre starea de facto a aeromodelismului romanesc, fara atacuri la persoane si asociatii, dar fara menajarea unor adevaruri incomode cand este cazul !
Sper ca RHC sa ne ofere o gazduire democratica fara cenzura, asa cum ne-am obisnuit in ultimii ani.

Pentru inceput va intreb daca ar fi oportuna re-postarea din arhiva email a catorva din discutiile notabile din vechiul topic.
... cu picioarele pe pamant ...
0

#2 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 12 April 2016 - 09:36 AM

Constat cu surprindere ca in sub-forumul ARA s-a facut o "curatenie" totala chiar a unor topice care preced infiintarea ARA, care cu adevarat nu ii apartin, si in care nu a postat nimeni din efemera conducere actuala a ARA !!!
Solicit conducerii RHC reactivarea acestor topice si mutarea lor afara din sub-forumul ARA.

Altfel, sloganul "jos labele..." ar putea incepe sa capete o conotatie mai aparte, si chiar am avea o problema...

Aceasta postare a fost editata de renatoa: 12 April 2016 - 09:37 AM

... cu picioarele pe pamant ...
0

#3 Useril este offline   wabo1 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1548
  • Inregistrat: 04-August 05
  • Gender:Male
  • Location:Bistrita

Postat 12 April 2016 - 09:53 AM

Miscarea comunista de a sterge topicurile intregi unde lumea putea sa citeasca tot istoricul adevarat despre ARA arata nu altceva de cit ca interesele sint altele de cit cele vizibile. Foarte rau am ajuns. Suprimare de expresie libere ca si in Turcia. Am scris ceva si in secunda doi a fost sters. Lafel a partit altcineva si ma intrebat ce sa intimpla. Se vedem daca moderatori de aici fac si ei politica de genul aceasta.
Walter Born
rhc@born.ro
0

#4 Useril este offline   aeromax 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 523
  • Inregistrat: 12-May 11
  • Gender:Male
  • Location:ITALIA
  • Interests:Aeromodelism, Aeronautica, Aviatie, Desen, Muzica (chitara)

Postat 12 April 2016 - 09:55 AM

Vezi postarearenatoa, la 12 April 2016 - 09:36 AM, a spus:

Constat cu surprindere ca in sub-forumul ARA s-a facut o "curatenie" totala chiar a unor topice care preced infiintarea ARA, care cu adevarat nu ii apartin, si in care nu a postat nimeni din efemera conducere actuala a ARA !!!
Solicit conducerii RHC reactivarea acestor topice si mutarea lor afara din sub-forumul ARA.

Altfel, sloganul "jos labele..." ar putea incepe sa capete o conotatie mai aparte, si chiar am avea o problema...



Subscriu! Este trist si exagerat ceea ce se intimpla dar, nu sunt surprins.

Am facut apel la unitate iar "EI"...au dat tonul dezbinarii.

Aceasta postare a fost editata de aeromax: 12 April 2016 - 09:57 AM

"Odata ce ai cunoscut zborul...vei pasi pe pamint privind spre cer...pentru ca acolo ai fost si acolo...ai vrea sa te intorci" -Leonardo Da Vinci
0

#5 Useril este offline   wabo1 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1548
  • Inregistrat: 04-August 05
  • Gender:Male
  • Location:Bistrita

Postat 12 April 2016 - 10:01 AM

e ca si in epoca impuscatului. Se modifica si istoria in favorul prezentul si viitorului stralucit :)
Walter Born
rhc@born.ro
0

#6 Useril este offline   ViP_Eol 

  • ROU 004
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2414
  • Inregistrat: 12-April 13
  • Gender:Male
  • Location:Bacău
  • Interests:Zbor.

Postat 12 April 2016 - 10:12 AM

Se pare că pe Renato nu l-a șters, încă. E membru ARA activ. :clapping:
Am postat de două ori și a dispărut instant.
Prima postare: ”Deci, m-ai dat pe spate ! Dacă am avut ceva îndoieli pînă acum, mi le-ai risipit total. Mă bucur că am ieșit din această asociație” (din memorie)
A doua, a fost un răspuns dat lui Zeus: ”Degeaba ești Zeus. Nimic nu știi. Asta este în conformitate cu ISO 9001 cu privire la transparență, ... .”
URA şi la zbor fofezelor !
0

#7 Useril este offline   ViP_Eol 

  • ROU 004
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2414
  • Inregistrat: 12-April 13
  • Gender:Male
  • Location:Bacău
  • Interests:Zbor.

Postat 12 April 2016 - 10:23 AM

Din păcate, ceea ce fac ei nu face decât să-mi confirme total bănuiala de început. Cel puțin Babos și cu Iorga manipulează toată asociația în vederea obținerii de foloase proprii.
Ceea ce am văzut de prima dată sună cam așa:

În conformitate cu Statutul, ARA va înființa o școală pentru aeromodeliști asemănătoare cu Academia de Aeromodelism deschisă de unguri. Pe lângă asta, vor să fie certificați drept piloți și instructori AFPB pentru a putea deschide școli și pe tema asta, dar fără să mai parcurgă toate etapele legale și necesare. Deja au pus la punct, pe pagina proprie, platforma de înmatriculare/înregistrare a aeromodelelor (nu aeromodeliștilor). Toate acțiunile de până acum, așa zis de atragere și popularizare au, de fapt, ca scop mărirea masei de oameni pe care să-i taxeze.
Din această cauză definiția aeromodelului găsită de ei este așa largă, să permită acoperirea dronelor. Încearcă din răsputeri să-i convingă pe cei de la AACR să le recunoască experiența de piloți aeromodeliști ca fiind piloți UAV, motiv pentru care, pe bună dreptate, domnii de acolo sunt puțin iritați și au răspuns: ”nu avem nimic cu aeromodeliștii...”.
URA şi la zbor fofezelor !
0

#8 Useril este offline   ViP_Eol 

  • ROU 004
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2414
  • Inregistrat: 12-April 13
  • Gender:Male
  • Location:Bacău
  • Interests:Zbor.

Postat 12 April 2016 - 10:28 AM

Partea proastă este că în felul acesta vor îngropa aeromodelismul, în niciun caz să-l dezvolte.
Trebuie opriți.
Nu știu cine administrează forumul RHC, dar poate obținem un topic mai vizibil ca drept la replică.
Mă întreb cât mai trece până se trezesc mai mulți la realitate.
URA şi la zbor fofezelor !
0

#9 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 12 April 2016 - 10:35 AM

Lista partiala de topice care nu apartin ARA si care au fost cenzurate intr-un mod incalificabil, le vrem inapoi !

http://www.rhcforum....zis-in-romania/ autor wabo 22-01-2014
http://www.rhcforum....showtopic=56932 "Noi reglementari" autor allen 22-01-2014
http://www.rhcforum....showtopic=56953 "Ordinul nr. 8/2014" autor ccatalin 23-01-2014
http://www.rhcforum....showtopic=56959 "Aeromodelisti, ni se pregateste ceva" autor ave 23-01-2014
http://www.rhcforum....pare-prin-lege/ autor NBogdan 25-01-2014
http://www.rhcforum....showtopic=57474 "Asociata privata Modelism Romania" 18-02-2014
http://www.rhcforum....are-asociatiei/ "Propuneri pentru sedinta de inaugurare Asociatiei" 19-02-2014
http://www.rhcforum....n-aeromodelism/ 26-02-2014

... si acesta a fost doar inceputul !
Au urmat luni de discutii care au dus la crearea ARA.
Vrem inapoi toata aceasta istorie, pana in momentul in care a fost creat subforumul ARA !
... cu picioarele pe pamant ...
0

#10 Useril este offline   xorg 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1349
  • Inregistrat: 16-February 03

Postat 12 April 2016 - 10:36 AM

Felicitari pentru initiativa deschidarii acestui topic. Ma bucur ca intr-un final ati hotarat sa faceti un gest de normalitate si sa renuntati a va mai sustine interesele pe topicurile ARA. Cred ca suntem cu totii de acord, aeromodelisti merita sa participe si asiste la discutii cat mai transparente.

Aceasta postare a fost editata de xorg: 12 April 2016 - 10:40 AM

0

#11 Useril este offline   ViP_Eol 

  • ROU 004
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2414
  • Inregistrat: 12-April 13
  • Gender:Male
  • Location:Bacău
  • Interests:Zbor.

Postat 12 April 2016 - 11:01 AM

Vezi postareaxorg, la 12 April 2016 - 10:36 AM, a spus:

Felicitari pentru initiativa deschidarii acestui topic. Ma bucur ca intr-un final ati hotarat sa faceti un gest de normalitate si sa renuntati a va mai sustine interesele pe topicurile ARA. Cred ca suntem cu totii de acord, aeromodelisti merita sa participe si asiste la discutii cat mai transparente.


În traducere liberă: Transparență cenzurată. :clapping:
URA şi la zbor fofezelor !
0

#12 Useril este offline   ViP_Eol 

  • ROU 004
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2414
  • Inregistrat: 12-April 13
  • Gender:Male
  • Location:Bacău
  • Interests:Zbor.

Postat 12 April 2016 - 11:20 AM

Aeromodelismul trebuie să rămână aeromodelism deschis și liber pentru tot omul doritor, în special pentru copii. Pentru asta era necesar doar să fie folosite argumente simple și evidente cum ar fi definiția aeromodelului dată de FAI, CIAM și agreeată de FRMd. Definiția respectivă se află în regulamentul FAI cu privire la aeromodelism, Secțiunea 4 C. Pe lângă asta există două legi organice (Legea prin care s-a înființat și FRMd-ul; Legea educației) și o Ordonanță Guvernamentală, plus Constituția României. Mai este și faptul că meseria de instructor și antrenor sporturi tehnico-aplicative este trecută în COR (Clasificarea Ocupațiilor din România). Pentru a nu exista nicio îndoială că aeromodelismul poate fi aplicat de orice persoană chiar dacă nu este legitimată la un club afiliat FRMd, ne folosim de deciziile CCR cu privire la egalitate în fața legii.

Toate aceste aspecte au fost discutate telefonic cu Andras și Iorga în conferință și le-am dat destule detalii din ”bucătăria” FRMd pe care să le folosească în discuțiile cu AACR, Andras fiind foarte indignat și nervos de propunerea cu care venise domnul Crângu la acea întâlnire. Ulterior i-am explicat mai în detaliu cu cine ar putea discuta în interiorul FRMd și unde ar putea găsi sprijin în acțiunile de susținere a aeromodelismului. I-am explicat că în materie de decizii, influența Domnului Crângu și domnului Berceanu este limitată, iar discuțiile cu domnul Conu Marius sunt similare cu vorbitul la pereți în afara cazului în care îi vorbești de micromodele, propulsoare și alte probe care nu presupun RC. Putea încerca să discute cu domnul Vintileanu, dar ... nimic din informațiile furnizate nu a fost folosit. Să nu mai țin cont că i-am explicat - nu numai eu - că FRMd este o federație sportivă cu un statut în conformitate cu această cerință, în niciun caz o asociație de tip reprezentativ pentru membrii săi în care să se ia hotărâri similare unei organizații sindicale.
URA şi la zbor fofezelor !
0

#13 Useril este offline   ALLEN 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3004
  • Inregistrat: 11-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti sector 1

Postat 12 April 2016 - 11:32 AM

Vezi postareaViP_Eol, la 12 April 2016 - 10:23 AM, a spus:

Din păcate, ceea ce fac ei nu face decât să-mi confirme total bănuiala de început. Cel puțin Babos și cu Iorga manipulează toată asociația în vederea obținerii de foloase proprii.
Ceea ce am văzut de prima dată sună cam așa:

În conformitate cu Statutul, ARA va înființa o școală pentru aeromodeliști asemănătoare cu Academia de Aeromodelism deschisă de unguri. Pe lângă asta, vor să fie certificați drept piloți și instructori AFPB pentru a putea deschide școli și pe tema asta, dar fără să mai parcurgă toate etapele legale și necesare. Deja au pus la punct, pe pagina proprie, platforma de înmatriculare/înregistrare a aeromodelelor (nu aeromodeliștilor). Toate acțiunile de până acum, așa zis de atragere și popularizare au, de fapt, ca scop mărirea masei de oameni pe care să-i taxeze.
Din această cauză definiția aeromodelului găsită de ei este așa largă, să permită acoperirea dronelor. Încearcă din răsputeri să-i convingă pe cei de la AACR să le recunoască experiența de piloți aeromodeliști ca fiind piloți UAV, motiv pentru care, pe bună dreptate, domnii de acolo sunt puțin iritați și au răspuns: ”nu avem nimic cu aeromodeliștii...”.


hmmm.. sun ainteresant ce zici tu aici.
poti detalia, te rog. chiar devine nu interesant, ci extrem de interesant.
apropo, vezi ca ai un PM.

_______________________________________________________________________________________
Alaturi de hidrogen, prostia e cea care se gaseste in cea mai mare cantitate in univers. La fel si idiotii.
_______________________________________________________________________________________
0

#14 Useril este offline   MADA 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 987
  • Inregistrat: 09-August 04

Postat 12 April 2016 - 11:47 AM

Este foarte simplu. Pe principiul "cine nu e cu noi e impotriva noastra" conducerea ara a decis sa rada tot ce era postat, inclusiv lucruri care nu erau jignitoare dar putea fi incadrate la categoria intrebari ramase fara raspuns.
Mai departe au precizat ca exista alte organizatii care au alte interese si nu vor sa fie asociati sub nici o forma desi in urma cu cateva zile incepusera sa domneasca pacea si fratia.
Sincer, acum o saptamana discutiile ajunsesera la nivelul adunarii din 21 decembrie 1989 din Bucuresti. Chiar ma asteptam sa il aud pe xorg soptindu-i lui andras: "mai da-le 100 de feet"....doar doar se potoleau opiniile contra.
Luati partea buna a celor intamplate: lucrurile sunt mai mult decat clare si fiecare poate sa decida ce face mai departe si sa se intrebe ce interese reale are ara vis-a vis de aeromodelism: doar hobby sau si comercial?
Povestea despre AACR care tine la sol aeromodelistii este doar pentru naivi.
0

#15 Useril este offline   ViP_Eol 

  • ROU 004
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2414
  • Inregistrat: 12-April 13
  • Gender:Male
  • Location:Bacău
  • Interests:Zbor.

Postat 12 April 2016 - 11:54 AM

Vezi postareaALLEN, la 12 April 2016 - 11:32 AM, a spus:

hmmm.. sun ainteresant ce zici tu aici.
poti detalia, te rog. chiar devine nu interesant, ci extrem de interesant.
apropo, vezi ca ai un PM.


Nu mai am ce detalia. Ajunge să citești preambului statutului și pe urmă să le judeci acțiunile, că în privința discuțiilor telefonice ... cuvânt contra cuvânt. De asta nu s-a dorit nimic scris.
Am răspuns la PM.

Absolut toate insistențele de e democratiza acțiunile ARA și a le face într-adevăr transparente s-au lovit de un zid. Nu vorbesc numai de mine, ci de mai mulți membri care au cerut asta și au fost ”amețiți” la telefon.
URA şi la zbor fofezelor !
0

#16 Useril este offline   MADA 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 987
  • Inregistrat: 09-August 04

Postat 12 April 2016 - 12:50 PM

Vezi postareaViP_Eol, la 12 April 2016 - 11:54 AM, a spus:

Nu mai am ce detalia. Ajunge să citești preambului statutului și pe urmă să le judeci acțiunile, că în privința discuțiilor telefonice ... cuvânt contra cuvânt. De asta nu s-a dorit nimic scris.
Am răspuns la PM.

Absolut toate insistențele de e democratiza acțiunile ARA și a le face într-adevăr transparente s-au lovit de un zid. Nu vorbesc numai de mine, ci de mai mulți membri care au cerut asta și au fost ”amețiți” la telefon.


Exista o vorba care spune ca "o mie de vorbe nu fac doi bani". Daca ati stiut de asta si va deranja chestiunea respectiva puteati sa o semnalati de la inceput.
Si chiar daca este adevarat, nu ar trebui sa fie o problema faptul ca ara vrea sa fie recunoscuta si ca altceva in afara de asociatie pentru hobby. Poate sa reuseasca acest lucru sau nu.
Faptul ca nu vor sa specifice clar acest lucru si care sunt intentiile reale legate de latura comerciala tine de cu totul alta latura, cea umana.
0

#17 Useril este offline   bitex 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 5662
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti, Sector 6

Postat 12 April 2016 - 12:53 PM

Eu am recomandat moderatorului sa mute sau sa faca invizibile mesajele offtopic din sectiunea cu ARA (urma sa le mut eu cand aveam timp), dar nu le mai gasesc deloc. Probabil ca au fost sterse. Si eu aveam offtopic destule... De regula se trec pe invizibil si se muta cand e timp. N-am idee ce s-a intamplat tura asta, dar nu pare legat de ce i-am recomandat eu Alexandrei.

PS. Si m-am referit la cele din finalul topicului, care nu aveau absolut nici o legatura cu ara sau cu modelismul.

Aceasta postare a fost editata de bitex: 12 April 2016 - 01:00 PM

Adresa email: bitex25@yahoo.com
Telefon: 0721 385365
0

#18 Useril este offline   bitex 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 5662
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti, Sector 6

Postat 12 April 2016 - 01:08 PM

Nu mai editez mesajul anterior.
Din momentul asta nu mai sprijin sub nici o forma ARA.
Daca din intamplare apar aceste 3 litere in aceasta ordine in mesajele mele este o pura coincidenta sau chiar greseala.
Chiar si mesajul cu noul moderator putea sa apara de la administrator.
Spor la treaba in continuare.
Adresa email: bitex25@yahoo.com
Telefon: 0721 385365
0

#19 Useril este offline   wabo1 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1548
  • Inregistrat: 04-August 05
  • Gender:Male
  • Location:Bistrita

Postat 12 April 2016 - 01:18 PM

Se pare ca topicurile vechi au fost luate din subsol si sint vizibile din nou. Doar pare subiectul discutii "libere" a suferit. In schimb ca si reactie de astazi am razgindit idea de a subventiona petitia cu bani mei, care facem si pe situl aacr.ro si pe pagina Facebook. Am oprit reclama si am pus pe invizibil si videouri unde apara sigla ARA. Video nou de informare se afla pe situl www.aacr.ro si inclusif o pagina noua cu denumire "cenzura"
Walter Born
rhc@born.ro
0

#20 Useril este offline   Flo234 

  • Administrator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 2307
  • Inregistrat: 24-February 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 12 April 2016 - 01:31 PM

Nimeni din conducerea RHC nu a cenzurat acele topice, nu avem interes sa cenzuram ceva, ele sunt din nou active. O sa vedem cum se va merge in continuare pentru multimirea tuturor.
0

#21 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 12 April 2016 - 01:42 PM

Multumim moderatorilor. Rezolvarea e simpla, scoatere lor din forumul ARA.
... cu picioarele pe pamant ...
0

#22 Useril este offline   Bloodhound 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 408
  • Inregistrat: 23-April 08

Postat 12 April 2016 - 02:07 PM

Vezi postareaFlo234, la 12 April 2016 - 01:31 PM, a spus:

Nimeni din conducerea RHC nu a cenzurat acele topice, nu avem interes sa cenzuram ceva, ele sunt din nou active. O sa vedem cum se va merge in continuare pentru multimirea tuturor.


Din lista lui Renato de la postul #9, doar primul si ultimele 3 link-uri sunt functionale.
Mai raman 4 link-uri inactive (poate le-a postat Renato incorect, nu stiu, cert e ca la mine nu merg).
0

#23 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 12 April 2016 - 02:19 PM

Intr-adevar nu merg, si au existat, verificat link, Allen poate sa confirme fiind autorul celui de-al doilea.
... cu picioarele pe pamant ...
0

#24 Useril este offline   Bloodhound 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 408
  • Inregistrat: 23-April 08

Postat 12 April 2016 - 02:25 PM

Oricum, interesant este procesul de gandire din spatele deciziei de a sterge atat de multe topic-uri. Probabil face parte din strategia ARA de atragere a noi membri :)
0

#25 Useril este offline   xorg 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1349
  • Inregistrat: 16-February 03

Postat 12 April 2016 - 02:37 PM

Vezi postareaViP_Eol, la 12 April 2016 - 10:23 AM, a spus:

Din păcate, ceea ce fac ei nu face decât să-mi confirme total bănuiala de început. Cel puțin Babos și cu Iorga manipulează toată asociația în vederea obținerii de foloase proprii.
Ceea ce am văzut de prima dată sună cam așa:

În conformitate cu Statutul, ARA va înființa o școală pentru aeromodeliști asemănătoare cu Academia de Aeromodelism deschisă de unguri. Pe lângă asta, vor să fie certificați drept piloți și instructori AFPB pentru a putea deschide școli și pe tema asta, dar fără să mai parcurgă toate etapele legale și necesare. Deja au pus la punct, pe pagina proprie, platforma de înmatriculare/înregistrare a aeromodelelor (nu aeromodeliștilor). Toate acțiunile de până acum, așa zis de atragere și popularizare au, de fapt, ca scop mărirea masei de oameni pe care să-i taxeze.
Din această cauză definiția aeromodelului găsită de ei este așa largă, să permită acoperirea dronelor. Încearcă din răsputeri să-i convingă pe cei de la AACR să le recunoască experiența de piloți aeromodeliști ca fiind piloți UAV, motiv pentru care, pe bună dreptate, domnii de acolo sunt puțin iritați și au răspuns: ”nu avem nimic cu aeromodeliștii...”.

Dar matale stii ca daca lansezi acuzatii asa fara dovezi, risti sa patrunzi adanc in sfera penala.
0

#26 Useril este offline   MADA 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 987
  • Inregistrat: 09-August 04

Postat 12 April 2016 - 02:46 PM

Vezi postareaxorg, la 12 April 2016 - 02:37 PM, a spus:

Dar matale stii ca daca lansezi acuzatii asa fara dovezi, risti sa patrunzi adanc in sfera penala.


Chiar ma intrebam cat o sa dureze pana iesiti si cu amenintari de genul acesta.
Considerati ca este intr-adevar o acuzatie? Chiar daca ar fi adevarat nu vad de ce ara nu ar avea dreptul sa incerce sa isi faca scoala de aeromodele.
Deci, unde este acuzatia?

Aceasta postare a fost editata de MADA: 12 April 2016 - 02:49 PM

0

#27 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 12 April 2016 - 03:07 PM

Pentru ca vad ca dincolo postarea mi-a fost stearsa, o sa incerc sa o reproduc din nou aici, se referea la identitatea noi voci aparute in peisajul ARA, userul FDorian.

Este bine de stiut ca el este o mai veche cunostiinta a unora de aici, cand la inceputuri a postat o serie de topice devenite memorabile datorita limbajului deosebit de "poetic", cat si controverselor iscate de temele ridicate in aceste topice. Este vorba de PaunFD.

Ce nu se stie insa este ca acest domn, plecat de pe RHC cu tinicheaua de coada, si devenit guru pe un alt forum, a fost consilier sub acoperire in tot acest timp al lui Andras, pe care l-am avertizat din primele momente asupra beneficiilor indoielnice ale unei unei astfel de asocieri.
Evident ca au prevalat socotelile politicianiste legate de numarul membrilor atrasi din celalalt forum, si totul a fost ambalat sub lozinca unitatii, sa le lasam naibii de bisericutze, bla, bla...
... cu picioarele pe pamant ...
0

#28 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 12 April 2016 - 03:16 PM

Vezi postareaBloodhound, la 12 April 2016 - 02:25 PM, a spus:

Oricum, interesant este procesul de gandire din spatele deciziei de a sterge atat de multe topic-uri. Probabil face parte din strategia ARA de atragere a noi membri :)


Stati putin, se pare ca saga nu s-a terminat... topicele oricand pot disparea din nou, se pare ca nu le-am recapatat pentru ca asa e corect, ci pentru ca avem noroc de cel putin un moderator care mai are verticala... dar se pare ca se face presiune pentru eliminarea lor din nou !

Vezi postareaxorg, la 12 April 2016 - 02:56 PM, a spus:

...wabo...Te rog sa renunti tu la pozitia de forta care nu cred ca face nimanui bine si sa ceri moderatorului pe care l-ai cooptat pe ascuns in grupul tau sa respecte in tocmai decizia Consiliului Director al ARA.


Tovarase borg, consiliul de coroana are cat de putin habar ca acele topice dateaza dinainte de a va cocotza in scaune, si nu aveti nici o contributie la ele ?
... cu picioarele pe pamant ...
0

#29 Useril este offline   ViP_Eol 

  • ROU 004
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2414
  • Inregistrat: 12-April 13
  • Gender:Male
  • Location:Bacău
  • Interests:Zbor.

Postat 12 April 2016 - 04:24 PM

Vezi postareaxorg, la 12 April 2016 - 02:37 PM, a spus:

Dar matale stii ca daca lansezi acuzatii asa fara dovezi, risti sa patrunzi adanc in sfera penala.


”Ioiii... tulai Doamne ...” :clapping: :rofl:
Nu vă speriați că nu am devenit, subit, religios. Era doar o vorbă din popor.
URA şi la zbor fofezelor !
0

#30 Useril este offline   ViP_Eol 

  • ROU 004
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2414
  • Inregistrat: 12-April 13
  • Gender:Male
  • Location:Bacău
  • Interests:Zbor.

Postat 12 April 2016 - 04:34 PM

Cu asta și cu ce s-a întâmplat mai devreme cu ”Discuții libere”, tocmai ați reușit, cu succes, să demonstrați mult mai mult decât încercam noi, cei câțiva ”dizidenți”.

Chiar aveți impresia că cei aproximativ 200 de membri ARA sunt proști și se lasă manipulați la nesfârșit ?
Mă îndoiesc să accepte să fie folosiți ca masă de manevră.

Felicitările mele ! :clapping:
URA şi la zbor fofezelor !
0

Arata acest topic


  • 17 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ultima »

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro