Modelism - RHC Forum: Freza,strung einhell de la Bricostore - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2

Freza,strung einhell de la Bricostore

#31 Useril este offline   mishu_g 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 541
  • Inregistrat: 22-November 06
  • Gender:Male
  • Location:Deva - Hunedoara

Postat 08 June 2008 - 11:26 PM

Radu_, la 18 Sep 2007, 08:48, a spus:

Nu stiu ce ai facut, dar eu lucrez fregvent la precizie de 2-3 sutimi. Este adevarat ca dupa ce l-am cumparat l-am facut bucati si am montat la loc fiecare componenta asa cum trebuie. Acum am jocuri normale ca la orice strung (eu nu am vazurt strung fara jocuri inca) si sunt forte multumit de el. Vibratia din universal apare datorita reglarii rulmentilor. Acolo este destul de fin reglajul dar daca este facut cum trebuie totul este ok.

Sal
Sunt hotarat sa imi cumpar si eu un strung Einhell, mai ales ca pretul (1 500 RON) mi se pare rezonabil si doresc sa stiu in ce consta reglajul rulmentilor. La pretul acesta, ma astept la oarece surprize dar din ceea ce ai postat tu se pare ca se pot remedia micile "scapari" ale producatorului.
In alta ordine de idei, la ce trebuie sa fiu cu ochii in patru si ce ar trebui sa verific la achizitionare?
Merci !
0

#32 Useril este offline   mishu_g 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 541
  • Inregistrat: 22-November 06
  • Gender:Male
  • Location:Deva - Hunedoara

Postat 09 June 2008 - 08:12 PM

Chiar nu imi scrie nimeni cu privire la ceea ce trebuie avut in vedere la achizitionarea unui strung "low cost" ????
hmmm
:rolleyes:
0

#33 Useril este offline   Radu_ 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1784
  • Inregistrat: 13-March 04
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 09 June 2008 - 08:27 PM

Nu casca ochii la nimic. Cumpara si gata. Oricum toate sunt facute la numar. Ajuns acasa, bucura-te de el si fi multumit ca nu ai facut hernie.
A doua zi dupa ce ai pipait bine toate comenzile si ai lins indelung manualul de utilizare, uita tot ce ai facut si fa-l praf. Desfa tot ce se poate demontat si monteaza-l la loc cu simt de raspunde verificand toate jocurile si paralelismele posibile. La capul rotitor ai nevoie de un ceas comparator cu talpa magnetica sa cauti jocurile. Ai grija sa nu strangi foarte tare rulmentii ca se vor incalzi. Daca-i lasi prea largi, vei avea vibratii la aschiere. Deci cu rabdare (iar pentru unii si tutun, eu nu recomand) o sa reusesti sa ajungi la performantele asteptate.
O sa ai probleme cu sania cutitelor la eliminarea jocurilor. Ai rabdare si regleaza din bailagare de tabla de 0,05 de cupru jocurile in sanie. Acolo unde 0,05 este prea mult...bate tabla cu un ciocan sa obtii grosimi mai mici. Cat despre papus fixa...vexi ca ni o sa fie aliniata pe centru. ai nevoie de o bara rectificata si un ceas comparator in loc de cutit, ca sa centrezi totul.

Este cineva aici pe forum ( nu mai retin cine) care are o vorba....sau o semnatura...

Bafta si minuni!
Invata repede si aplica...tot repede!
0

#34 Useril este offline   dan_mitea 

  • nick anterior:Se poate si asa
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 9328
  • Inregistrat: 26-October 03
  • Gender:Male
  • Location:Laval, Canada

Postat 10 June 2008 - 04:34 AM

Radu_, la 9 Jun 2008, 21:27, a spus:

Este cineva aici pe forum ( nu mai retin cine) care are o vorba....sau o semnatura...

Bafta si minuni!

Este vorba despre mizzone.
0

#35 Useril este offline   mishu_g 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 541
  • Inregistrat: 22-November 06
  • Gender:Male
  • Location:Deva - Hunedoara

Postat 10 June 2008 - 08:04 AM

Merci Radu ! Mare domn

Cred ca voi mai negocia putin la pret sau eventual sa imi includa in pret si un universal cu 4 bacuri.
In vreo doua saptamani imi aduce scula si va voi comunica ceea ce am facut si ... desfacut
0

#36 Useril este offline   Alexxxandru 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 505
  • Inregistrat: 05-May 08

Postat 10 June 2008 - 08:11 AM

mishu_g, la 10 Jun 2008, 09:04, a spus:

Merci Radu ! Mare domn

Cred ca voi mai negocia putin la pret sau eventual sa imi includa in pret si un universal cu 4 bacuri.
In vreo doua saptamani imi aduce scula si va voi comunica ceea ce am facut si ... desfacut

Cu cine vei negocia ? Cu Praltik sau cau Bricosto ??? Si un universal cu 4 bacuri in pretul asta ??? :D

Pai sunt de acord cu vorba aia: BAFTA SI MINUNI !!! Sa ne spui si noua ce rezolvi, te rog.
0

#37 Useril este offline   mishu_g 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 541
  • Inregistrat: 22-November 06
  • Gender:Male
  • Location:Deva - Hunedoara

Postat 10 June 2008 - 11:24 AM

Nici cu Praktiker, nici cu Bricostore !!!
Este un tip care le aduce de dincolo si de la care am mai cumparat o gramada de scule Einhell si TIP (aceeasi marfa, alte etichete), noi la preturi mult mai bune decat ceea ce e pe piata la noi.
De pilda mi-am luat un aparat de sudura MIG de 140 A care este in Praktiker 1200 RON cu doar 600 RON
0

#38 Useril este offline   ipsihi 

  • TARTOR
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4508
  • Inregistrat: 02-December 03
  • Gender:Male
  • Location:Constanta

Postat 10 June 2008 - 02:28 PM

mishu_g, la 10 Jun 2008, 12:24, a spus:

Nici cu Praktiker, nici cu Bricostore !!!
Este un tip care le aduce de dincolo si de la care am mai cumparat o gramada de scule Einhell si TIP (aceeasi marfa, alte etichete), noi la preturi mult mai bune decat ceea ce e pe piata la noi.
De pilda mi-am luat un aparat de sudura MIG de 140 A care este in Praktiker 1200 RON cu doar 600 RON

...si daca se strica , cum faci, ti le schimba sau sunt de unica folosintza?!!!
...tabula crasa, mortua est!
0

#39 Useril este offline   mishu_g 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 541
  • Inregistrat: 22-November 06
  • Gender:Male
  • Location:Deva - Hunedoara

Postat 10 June 2008 - 02:44 PM

In general mi le schimba insa prefer in multe cazuri sa obtin un pret mai bun chiar fara garantie.
De altfel din tot ceea ce am cumparat, am avut probleme doar cu un polizor unghiular, s-a defectat variatorul de turatie.Am o masina de gaurit cu percutie pneumatica si motor vertical de 800W pe care am folosit-o din greu si merge perfect de vreo 2 ani.Pe de alta parte, individul nu discuta de schimb, reparatie etc pentru sculele folosite in regimuri necorespunzatoare si care evident pot fi dovedite.
Ce sa zic - pana la urma este cu siguranta o diferenta de calitate intre Einhell si Bosch dar este si o diferenta de pret ...
0

#40 Useril este offline   Alexxxandru 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 505
  • Inregistrat: 05-May 08

Postat 10 June 2008 - 07:07 PM

mishu_g, la 10 Jun 2008, 15:44, a spus:

In general mi le schimba insa prefer in multe cazuri sa obtin un pret mai bun chiar fara garantie.
De altfel din tot ceea ce am cumparat, am avut probleme doar cu un polizor unghiular, s-a defectat variatorul de turatie.Am o masina de gaurit cu percutie pneumatica si motor vertical de 800W pe care am folosit-o din greu si merge perfect de vreo 2 ani.Pe de alta parte, individul nu discuta de schimb, reparatie etc pentru sculele folosite in regimuri necorespunzatoare si care evident pot fi dovedite.
Ce sa zic - pana la urma este cu siguranta o diferenta de calitate intre Einhell si Bosch dar este si o diferenta de pret ...

"doar" cu un polizor unghiular e de ajuns sa imi iasa pe nas daca iau doar acel polizor de la el, poate nu am nevoie de altceva.... Cu masina de gaurit cu percutie, pneumatica, de la Einhell, nu te supara dar.... du-te si spune cui vrei tu ca ai folosit-o 2 ani in regim profesional si merge perfect, deja suna a reclama de 2 lei !!! Se strica mandrina dupa 2 ore si daca nu te prinzi sau insisti, poti sa arunci toata masina la gunoi !!! Am folosit si folesc si acum la munca fel de fel si de-alea bune si de-alea rele, ca sa nu dau nume... daca eu unul nu prezint incredere orice meserias care a folosit fel de fel de scule in regim profi poate confirma ce spun.

"Pe de alta parte, individul nu discuta de schimb, reparatie etc pentru sculele folosite in regimuri necorespunzatoare si care evident pot fi dovedite."

Reclama pe fata, pentru mine e foarte clar. Cum imi demonstreaza mie ca am folosit-o in regim necorespunzator ???? Eu sunt convins ca nu discuta din start de schimb indiferent de regimul in care folosesc eu scula.
Concluzie: ii dau toata dreptatea lui Ipsihi: daca mi se strica adio garantie, pot sa plang linistit dupa bani !!! Si astfel de scule se strica precum orice masina, adica exact cand o muncesti mai cu folos, cand ai nevoie sa isi faca treaba din plin, cand o duci la randament serios adica.

Sper sa se faca diferenta intre un atac la persoana si unul la idee !!!
0

#41 Useril este offline   mishu_g 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 541
  • Inregistrat: 22-November 06
  • Gender:Male
  • Location:Deva - Hunedoara

Postat 10 June 2008 - 08:12 PM

Hai sa lamurim un lucru: EU VREAU SA CUMPAR , NU SA VAND !!!!

Pentru Alexxandru: iata ce am patit in urma cu cativa ani: un amic avea nevoie de un polizor unghiular (pe romaneste flex) si i-am adus eu unul de la servici.Individul l-a folosit la taiat gresie, faianta etc si a fost destul de berbec incat sa-l folosesca asa ca tot romanul fara aparatoare.Scula s-a stricat si m-am dus cu el la reprezentanta unde dupa ce l-au desfacut, mi-au aratat ca era plin de praf abraziv ceramic.Dupa aceea mi-au aratat in instructinile de folosire ca scula cu pricina era pentru taiat, polizat etc metale si in plus ca trebuie folosita cu aparatoarea de protectie pentru ca in acest caz scade foarte mult cantitatea de pulberi ce intra in motor (acesta avand admisia de aer prin fata si refularea prin spate).Acesta este un regim de functionare necorespunzator.
Sunt convins de altfel ca sub diferite pretexte, meseriasii romani nu folosesc de loc aparatoarea, ba mai mult mai si fac misto de cei care o folosesc.

In opinia ta, probabil ca ar trebui sa fac o reclamatie producatorului ca masina de gaurit m-a tinut prea mult !
Peste tot in lume exista scule si utilaje pentru hobby si bricolaj precum si variantele profi.

Eu nu imi doresc (sau poate nu imi eprmit si nu imi este necesar) un strung profi, ci unul cu care sa-mi pot executa singur reperele de care am nevoie.

Si cu asta am spus totul.
Multumesc celor ce m-au ajutat si punct discutiilor fara rost.

Aceasta postare a fost editata de mishu_g: 10 June 2008 - 08:57 PM

0

#42 Useril este offline   Alexxxandru 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 505
  • Inregistrat: 05-May 08

Postat 10 June 2008 - 11:51 PM

mishu_g, la 10 Jun 2008, 21:12, a spus:

Hai sa lamurim un lucru: EU VREAU SA CUMPAR , NU SA VAND !!!!

Pentru Alexxandru: iata ce am patit in urma cu cativa ani: un amic avea nevoie de un polizor unghiular (pe romaneste flex) si i-am adus eu unul de la servici.Individul l-a folosit la taiat gresie, faianta etc si a fost destul de berbec incat sa-l folosesca asa ca tot romanul fara aparatoare.Scula s-a stricat si m-am dus cu el la reprezentanta unde dupa ce l-au desfacut, mi-au aratat ca era plin de praf abraziv ceramic.Dupa aceea mi-au aratat in instructinile de folosire ca scula cu pricina era pentru taiat, polizat etc metale si in plus ca trebuie folosita cu aparatoarea de protectie pentru ca in acest caz scade foarte mult cantitatea de pulberi ce intra in motor (acesta avand admisia de aer prin fata si refularea prin spate).Acesta este un regim de functionare necorespunzator.
Sunt convins de altfel ca sub diferite pretexte, meseriasii romani nu folosesc de loc aparatoarea, ba mai mult mai si fac misto de cei care o folosesc.

In opinia ta, probabil ca ar trebui sa fac o reclamatie producatorului ca masina de gaurit m-a tinut prea mult !
Peste tot in lume exista scule si utilaje pentru hobby si bricolaj precum si variantele profi.

Eu nu imi doresc (sau poate nu imi eprmit si nu imi este necesar) un strung profi, ci unul cu care sa-mi pot executa singur reperele de care am nevoie.

Si cu asta am spus totul.
Multumesc celor ce m-au ajutat si punct discutiilor fara rost.


"Individul l-a folosit la taiat gresie, faianta etc si a fost destul de berbec incat sa-l folosesca asa ca tot romanul fara aparatoare.Scula s-a stricat si m-am dus cu el la reprezentanta unde dupa ce l-au desfacut, mi-au aratat ca era plin de praf abraziv ceramic.Dupa aceea mi-au aratat in instructinile de folosire ca scula cu pricina era pentru taiat, polizat etc metale si in plus ca trebuie folosita cu aparatoarea de protectie pentru ca in acest caz scade foarte mult cantitatea de pulberi ce intra in motor (acesta avand admisia de aer prin fata si refularea prin spate)"


"De altfel din tot ceea ce am cumparat, am avut probleme doar cu un polizor unghiular, s-a defectat variatorul de turatie"
Parca ti l-a stricat vecinul ca l-a umplut de praf !!! Sau asta era altul ?


Dar sa revin...
Ca pune sau nu aparatoarea aceea este treaba fiecaruia, recunosc ca eu folosesc orice polizor unghiular cu aparatoarea pusa (si recomand cu insistenta a se folosi acea aparatoare, indiferent ce taiem ptr ca nu stii cum se sparge piatra si sare) dar nu din motivele pe care le-ai prezentat tu aici, cantitatea de praf / mizerie care intra sub carcasa nu este influentata de acea aparatoare absolut deloc, si stii foarte bine asta, sunt convins !!!



"Acesta este un regim de functionare necorespunzator"


Recunosc ca exemplul pe care mi l-ai dat este bun ! Sunt multe feluri in care iti poti bate joc de o scula ! Eu te intrebam ce se intampla cand se strica nu din cauza mea. Mi-l schimba "din parti" nenea X sau Y !!! Nici nu are sens sa ma gandesc la asa ceva !


"Sunt convins de altfel ca sub diferite pretexte, meseriasii romani nu folosesc de loc aparatoarea, ba mai mult mai si fac misto de cei care o folosesc."


Idee preconceputa care confirma inca o data, daca era nevoie ca nu este altceva decat reclama mascata sucita in ultimul moment. Eu ma invart toata ziua si in fiecare zi printre mesteri si pe santiere si nu stiu daca am vazut mai mult de 2-3 care sa foloseasca flex-ul fara aparatoare, crede-ma ca imi ramane in memorie asa ceva. Este exact gandirea vanzatorului de astfel de scule, mesterul e de vina, nici nu se discuta !


"Peste tot in lume exista scule si utilaje pentru hobby si bricolaj precum si variantele profi."


Corect ! Tocmai de aceea te rog frumos nu mai veni cu povesti de adormit fetitze cu Einhell folosit 2 ani in regim profi si care merge si acum fara probleme !!!! Ne jignesti !!!


"Eu nu imi doresc (sau poate nu imi eprmit si nu imi este necesar) un strung profi, ci unul cu care sa-mi pot executa singur reperele de care am nevoie.
Si cu asta am spus totul.
Multumesc celor ce m-au ajutat si punct discutiilor fara rost."

Sincer ? Hai ca esti simpatic, taci ca nu ne-ai pacalit. Dar ma repet citandu-i pe colegii de mai sus: BAFTA SI MINUNI !!!
p.s. Daca o sa vreau vreodata un strung de calitate medie o sa apelez la tine. Pana atunci iti urez vanzare buna.
0

#43 Useril este offline   mishu_g 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 541
  • Inregistrat: 22-November 06
  • Gender:Male
  • Location:Deva - Hunedoara

Postat 11 June 2008 - 07:38 AM

Mai alexandru, eu cred ca ti s-a pus pata pe mine !!!!

Oare chiar trebuie sa pun poze cu locul meu de munca si cu afacerea mea pentru a-ti dovedi ca ma ocup cu altceva ?????
Singurele momente in care am vandut scule a fost cand am reimprospatat colectia, in rest am cam cumparat.
Despre polizorul unghiular, era altul ca sa fi lamurit.
Citeste cu atentie ceea ce am scris vis-a-vis de masina de gaurit.Sunt genul de om care imi mesteresc singur ceea ce trebuie prin casa si imi ajut cu placere prietenii la o amenajare de apartament etc; nu am spus ca am folosit-o in regim profesional - asta daca regim profesional inseamna zi de zi 8 ore insa am sapat cu ea destule santuri in beton si alte lucruri asemanatoare - cu alte cuvinte, imi satisface nevoile la un pret rezonabil.
Mai e ceva: daca nu ma intreba cineva de negociere de pret presupunand ca a fi vorba de Praktiker sau Brico, probabil ca nu se ajungea cu polemica aici,Pana la urma fiecare isi cumpara de unde poate si doreste - uite ce am patit eu din dorinta de a primi oarece sfaturi.
Cred ca exagerezi si sper sa constientizezi acest lucru - este primul pas spre vindecare.
0

#44 Useril este offline   bitex 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 5662
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti, Sector 6

Postat 11 June 2008 - 01:33 PM

Am vrut sa intervin chiar de la inceput cand au aparut ceva indoieli... N-am facut-o la timp si s-a ajuns la neintelegeri.
Propun s-o lasati balta cu explcatiile si argumentele, nu ca n-ar fi valabile. Dar nu duc la nimic bun aici.

TEORETIC poate fi vorba de o reclama mascata pentru un presupus vanzator (care poate fi aceeasi persoana cu cel care aduce problema in discutie) si atunci ce spune Alexxxandru este perfect valabil.
Dar cu aceleasi sanse poate fi vorba de un anunt onest al unui utilizator care cumpara de la cineva si aduce asta la cunostinta. E de apreciat gestul ca ne spune si noua...

Deseori si eu fac cum procedeaza mishu_g daca merita riscul.
Deoarece sunt neclaritati pana si in definitia termenului de "profesional" eu zic sa discutam mai rezervat. Am un polizor unghiular "Bosch" vizibil facut pe genunchi si cumparat la pret de pachet de tigari de pe trotuar si de 10 ani ma folosesc de el fara probleme. A fost chinuit cativa ani si la taiere de lemn pe lungime, a polizat cazi de baie din fonta, canale in beton, lustruiri de blocuri motor... Nu 8 ore pe zi, dar poate 16 continuu cand a fost nevoie.
Am avut scule de firma care au cazut dupa cateva minute de functionare. Am cumparat Einhell (scule de neam prost cum s-ar spune) ca erau mult mai rigide decat cele de firma din aceeasi gama. Nu-s finisate si cu estetica pusa la punct, dar sunt functionale. Parerea mea e sa nu punem prea mult suflet in discutiile astea. Fiecare foloseste ce are la dispozitie, cumpara ce poate si de unde poate.

IMPORTANT ar fi sa facem schimb de informatii. Asta nu presupune obligatii de nici o parte. Nu inseamna ca nu e importanta scula!
Fiecare cum o are! Se zice ca e importanta tehnologia, nu tehnica din dotare. Femeile spun asta uneori...

Eu am cumparat o masina taiat Einhell doar pentru 4 taieturi intr-o teava. Avea rost sa cumpar Bosch? Culmea e ca ma asteptam sa reziste cat ziceam, dar o am de cativa ani si tot merge. Si tot tai. Traiesc cu ideea ca pica oricand, dar e ceva previzibil, controlabil as putea spune ca vad cum evolueaza. Recomand oricui scule bune daca poate! Dar nu acuz pe nimeni daca nu se poate.

Si revenind la reclama, personal, ca om, o accept nu numai mascata! O accept si pe fata! Ca la noi nu poate fi vorba de reclama ci de informatie!
Astia de prin Bucuresti sau de prin vestul Ardealului avem ceva avantaje, ca exista activitate. Dar pentru ceilalti, orice cuvant despre scule e un adevarat rasfat. Zic ca n-ar trebui comentate nici preturile "in direct". Se poate folosi MI-ul pentru oferte mai bune sau atentionari.

Ca incheiere, mishu_g baga orice informatie despre scule si nu te necaji de comentariile celorlalti, si pentru ceilalti, comentati cat doriti ca e constructiv. Al treilea castiga cel mai mult in cazul asta.

Spor la treaba!

Aceasta postare a fost editata de bitex: 11 June 2008 - 01:37 PM

Adresa email: bitex25@yahoo.com
Telefon: 0721 385365
0

#45 Useril este offline   cnc77hobby 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 202
  • Inregistrat: 18-December 06
  • Gender:Male
  • Location:Calarasi

Postat 11 June 2008 - 03:04 PM

Subiectul este deschis de mine pe vremea cand aveam alt nick name pt care nu am mai reusit sa recuperez parola, si cand eram interesat sa cumpar aceste scule. Pentru cei interesati de asa ceva va pot da un pont, exista firma Einhell Romania pe undeva prin Otopeni daca nu ma insel iar preturile cu care vand ei firmelor este aproape de jumate din pretul de la Bricostore sau Practiker. Atentie vand doar la firme si parca la peste 1000 Ron suma minima ,oricum strungul ajungea undeva la 1300 daca imi mai aduc bine aminte. La pretul asta cred ca isi merita banii pt a fi folosit in regim de amator si pt hobby. Eu ca si altii de pe forum am ales produsele Optimum machine care din punctul meu de vedere sunt greu de egalat raport pret performanta. Oricum decat sa cumperi cu pretul de la Bricostore mai bine cumperi de la Optimum un strung la fel mic dar de alta calitate . Aceiasi regula si in cazul frezei .
So :angry:
Bafta si Minuni:)
0

#46 Useril este offline   SILVIU66 

  • Site Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 6864
  • Inregistrat: 03-February 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Flying

Postat 11 June 2008 - 03:33 PM

cnc77hobby, la 11 Jun 2008, 16:04, a spus:

Subiectul este deschis de mine pe vremea cand aveam alt nick name pt care nu am mai reusit sa recuperez parola,

OFF-TOPIC
pe cine ai atentionat ca nu reusesti sa RECUPEREZI PAROLA?

dupa ce citesti sterg postul.
flying is my life...
0

#47 Useril este offline   Alexxxandru 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 505
  • Inregistrat: 05-May 08

Postat 11 June 2008 - 05:01 PM

ok, sorry !!! cred ca ma infierbantai si eu prea tare pe idee, mii de scuze, daca eram face to face se termina mult mai repede "hai noroc, da-l naibii de strung... " :angry:

adica de garantie

Aceasta postare a fost editata de Alexxxandru: 11 June 2008 - 05:01 PM

0

Arata acest topic


  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro