Modelism - RHC Forum: Alegere Automodel - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

Alegere Automodel

#1 Useril este offline   KV-1S 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 1
  • Inregistrat: 17-March 13

Postat 25 December 2015 - 06:22 PM

Buna seara!Nu ma prea pricep la automodele,as vrea sa achizitionez unul pentru distractie,o sa ma joc cu el pe campuri(teren offroad cat de cat plat)si nu stiu pe care automodel sa il aleg dintre:Cross Tiger Reely 4x4 1;10 sau VRX Bullet?Care automodel este mai distractiv(mai puternic,are viteza mai mare,este mai rentabil,mai bun la electronica,motor,etc)nu ma duc cu el la concursuri,doar pentru distractie pe campii :).Multumesc
0

#2 Useril este offline   Octavian_B 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 733
  • Inregistrat: 01-October 14
  • Gender:Male
  • Location:Sibiu
  • Interests:Automodelism, aeromodelism, cilism montan.

Postat 09 January 2016 - 05:30 PM

Salutare!
Incerc eu sa-ti dau cateva sfaturi si indrumari...
Primul sfat: stai departe de Cross Tiger Reely 4x4 deoarece l-a cumparat un fost coleg de-al meu de la Conrad Nuremberg si a fost un dezastru, in sensul ca a trebuit sa inlocuiasca o gramada de piese in el ca sa-l faca rulabil de nou! Stiu ca este tentant, deoarece este 4x4 si pentru "campiile patriei" ar fi fost mai nimerit, dar marca Reely este, din punctul meu de vedere, "praf si pulbere". Eu ma duc destul de des in Nuremberg si fac si cate o vizita la Conrad, iar acolo marca Reely este peste tot pe rafturi si de fiecare data mi-a lasat impresii proaste.
In ceea ce priveste VRX Bullet, pare un automodel mai "de treaba". Nu am detinut si nici nu am vazut modelul asta, dar avand in vedere ca il comercializeaza cei de la speedRC.ro, inseamna ca vei gasi si piese de schimb la el. Chiar daca este buggy cu tractiune spate, daca ii pui cauciucuri adecvate, vei avea parte de multa distractie si pe off-road si on-road.
Sper ca te va ajuta cu ceva cele spuse!
Tekno SCT410.3
Team Associated SC5M
Losi Rock Rey
HB-HPI D216
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1


Raspuns rapid

  

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro