Modelism - RHC Forum: Cablu MicroUsb - TV Out pentru Sjcam 4000 - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

Cablu MicroUsb - TV Out pentru Sjcam 4000 Help!

#1 Useril este offline   Brandy_Tdi 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 376
  • Inregistrat: 07-October 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti - Titan

Postat 18 December 2015 - 08:41 AM

Salutare, ma chinui cu un cablu usb facut de mine , am facut exact ca in tutorialele de pe youtube, am conectat pinul 4(semnal) si pinul 5(masa) , dar camera nu trimite nici un semnal catre TV.

Pe urma am mai lipit un fir de masa pe carcasa mufei usb la pinul 5(masa) si tot nu merge.

Am ultimul firmware downloadat in camera din august 2015 V1.0. Camera nu e replica am verificat pe net dupa QR Code.

Exista vreo metoda sa o pot conecta la fpv?

Daca poate cineva posta o poza cu cablul respectiv, sau daca are cineva un cablu de vanzare, sau poate am nevoie de un firmware anume?

(Scuze daca mai exista topic pt. aceeasi problema, am cautat inclusiv pe rcgroups si am facut conexiunile ca la ei, fara rezultat)

Multumesc. Anticipat
1.Tuned Easy Star
2.Multiplex Gemini

Think. Feel. Drive
0

#2 Useril este offline   andrewbt 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1014
  • Inregistrat: 09-September 15
  • Gender:Male
  • Location:Oradea
  • Interests:Drone mici si mari, FPV, filmari, tunning, electronica.

Postat 14 January 2016 - 01:29 PM

Vezi postareaBrandy_Tdi, la 18 December 2015 - 08:41 AM, a spus:

Salutare, ma chinui cu un cablu usb facut de mine , am facut exact ca in tutorialele de pe youtube, am conectat pinul 4(semnal) si pinul 5(masa) , dar camera nu trimite nici un semnal catre TV.

Pe urma am mai lipit un fir de masa pe carcasa mufei usb la pinul 5(masa) si tot nu merge.

Am ultimul firmware downloadat in camera din august 2015 V1.0. Camera nu e replica am verificat pe net dupa QR Code.

Exista vreo metoda sa o pot conecta la fpv?

Daca poate cineva posta o poza cu cablul respectiv, sau daca are cineva un cablu de vanzare, sau poate am nevoie de un firmware anume?

(Scuze daca mai exista topic pt. aceeasi problema, am cautat inclusiv pe rcgroups si am facut conexiunile ca la ei, fara rezultat)

Multumesc. Anticipat



Eu am un SJ4000 rebranduit de Turnigy, si merge AV out, cum ai zis tu pinul 4 si 5 e iesirea video dar mai trebuie sa activezi TV Mode din meniul camerei

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: 10768-te1.jpg
  • Imagine atasata: sj4000.cable.jpg

Andrei
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro