Modelism - RHC Forum: navomodel pentru pescuit - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 4 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

navomodel pentru pescuit sfat privind navomodel plantat / nadit

#61 Useril este offline   Bibanu 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 189
  • Inregistrat: 10-October 03

Postat 21 March 2004 - 03:07 PM

...braconieri! :huh:
0

#62 Useril este offline   xxx 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 2
  • Inregistrat: 18-March 04

Postat 25 March 2004 - 02:50 PM

conceptia si proiectarea este facuta la noi, echipamentul este din import.....costul fiind de 800$
pe una dintre baltile din jurul bucurestiului in timp ce eu plantam a 15-a scula la 250m, o alta cunostinta cu cea de la http://www.anglingte...aitboats.co.uk/ abia o planta pe a 5-a si la 100m petru ca mai departe nu o mai vedea sa nu mai spun ca dupa o ora i-au murit acumulatorii iar acum se afla la service in anglia pentru ca unul dintre motorase fiind pe jet a cedat.....
cei interesati stiu unde sa ne gaseasca
0

#63 Useril este offline   Valteras 

  • GOLD MEMBER
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3077
  • Inregistrat: 29-May 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 25 March 2004 - 04:57 PM

xxx, la 25 Mar 2004, 14:50, a spus:

conceptia si proiectarea este facuta la noi, ...

Io tot la parerea mea raman, deci BRAVOS!

V-am "directionat" cativa (posibili) clienti, probabil ca v-au contactat pe MI.

Puteti sa-mi trimiteti si mie pe mail (florin.dumitru@xnet.ro) un tel., ceva de contact...
Orice pas inainte e un shut in fund!
0

#64 Useril este offline   Flipper 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Banned
  • Postari: 7
  • Inregistrat: 27-April 04

Postat 30 April 2004 - 02:49 PM

Daca ati vrea sa vedeti de curiozitate si o alta varianta ceva mai ieftina puteti sa va uitati pe situl www.fliperomania.ro
0

#65 Useril este offline   nutzu_z 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 1
  • Inregistrat: 10-May 04

Postat 10 May 2004 - 08:06 PM

salutari,
daca e cineva din tm as vrea sa ma ajute la construirea unui dispozitiv de basculare ca navomodel am. mersi

Aceasta postare a fost editata de nutzu_z: 10 May 2004 - 08:09 PM

0

#66 Useril este offline   Butterfly 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 275
  • Inregistrat: 28-April 04

Postat 10 May 2004 - 10:53 PM

Nutzule, si eu ma creeream zilele astea tot cu asha ceva.
Dar mi-a dat o idee XXX (merci :) ) cu poza aia cu barcutele alea doo (vezi mai sus). Faci o cuva (doo) auto-basculante - adica cu arc, care le basculeaza cand este eliberat, si in pozitia orizontala stau blocate de un bolt sau ceva de genul, pe care un servo il trage afara la momentul oportun. Pare destul de simplu si eficave... eu ma gandisem la ceva cu motor si roata dintata + cremaliera.. dar e mult mai complicat.

Bafta
Lac sa fie .... ca broaste sunt destule !
0

#67 Useril este offline   jack 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 1
  • Inregistrat: 12-May 04

Postat 12 May 2004 - 08:31 AM

old-boy, la 3 Sep 2003, 21:23, a spus:

Daca va palce va dau amanunte!!!!!!

m-ar interesa cat mai multe amanunte despre barcutza ta ! se poate sa-mi dai niste schitze ? eventual pe mail ... ?
mersi ... astept cu nerabdare raspunsul ...
0

#68 Useril este offline   old-boy 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 885
  • Inregistrat: 13-June 03
  • Gender:Male
  • Location:Cluj-Napoca

Postat 13 May 2004 - 09:50 PM

Pt Jack, din pacate aceea barcutza este fumata, se comporta foarte bine pe apa, duce fara probleme 2 x 0,5 Kg nada + 2 fire de lanseta, dar pt.ca este si un dar este foarte greu de transportat, este facuta pe un corp de velier de 1,3 m si dupa ce o pun in portbagaj nu mai intra aproape nimic, daca te intereseaza intradevar subiectul pot sa-ti trimit ceva poze cu noua barca pentru momit si plantat l( ungine 75 cm mult mai usor de transportat ) care este acum in faza de mulaj pentru matrita, probabil saptamana viitoare am sa definitivez matrita si peste maxim 3 saptamani voi avea prima barcuta turnata, FIR INTINS
Tot mai bine pe picioare cand te sprijini pe pamant
0

#69 Useril este offline   wis 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 2
  • Inregistrat: 06-June 04

Postat 06 June 2004 - 06:45 PM

sunt interesat si eu de o barca pentru nadit si plantat..
astept oferte cit mai complecte (poze detali pret)
la dobrescu678@icqmail.com
0

#70 Useril este offline   voncristian 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 28
  • Inregistrat: 19-September 03

Postat 23 September 2004 - 09:59 AM

Dupa o perioada plina cu alte preocupari m-am intors iar la aceasta problema , barcuta telecomandata ptr nadit , problema care m-a framantat cu cateva luni in urma.
O sa ma risc si o sa-mi comand piesele de pe site , cele clasice , si cu ceva rabdare si nervi tociti sper sa iasa ceva de calitate. Daca ma impotmolesc am sa va cer un sfat prietenesc.
Numai bine !
0

#71 Useril este offline   voncristian 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 28
  • Inregistrat: 19-September 03

Postat 23 September 2004 - 10:04 AM

Intrebare: M-am uitat la o radio comanda de pe site si am vazut ca are 2 canale . Intrebare de novice: daca un canal este ptr mers inainte al motorului si unul ptr schimbarea directiei din carma , cum fac cu bascularea cuvei cu nada ? Sincer ma cam depasesc problemele astea dar vreau sa le dau de cap .
A doua intrebare : cele 2 servo mecanisme care se livreaza cu radio comanda ce utilitate au ? Scuze daca v-am iritat cu nestiinta mea !
Nu ma lasati prada deznadejdii ! Astept un semn de la voi !
0

#72 Useril este offline   bitex 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 5662
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti, Sector 6

Postat 23 September 2004 - 10:48 AM

N-am vazut concret oferta si poate nu-s la obiect. Despre servomecanisme pot sa-ti spun ca ele actioneaza alte elemente mobile ale modelului. Deplasarea tijei (discului) lor este proportionala cu deplasarea mansei pe statie, de cele mai multe ori. Cum banuiesti, cârma poate fi actionata de un servomecanism prin intermediul unor elemente de legatura cel mai des (tije, parghii...) si un servomecanism poate actiona un variator electromecanic de turatie pentru reglarea vitezei sau a sensului de rotatie. Nu stiu exact ce-i acolo, ca pot fi destule variante constructive. Sau posibil cele doua sa fie pentru directie si basculare, modelul neavand comanda pe motor. Orice este posibil. Nu stiu cum se realizeaza bascularea cuvei. Normal mai e nevoie de o comanda. Cum e aia concret nu stiu. Pot sa-mi inchipui dar nu de asta ai nevoie. Poate intra cineva care cunoaste bine sistemul.
Adresa email: bitex25@yahoo.com
Telefon: 0721 385365
0

#73 Useril este offline   Marinaru 

  • GOLD MEMBER
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2989
  • Inregistrat: 20-April 02

Postat 23 September 2004 - 11:48 AM

Poate ca o idee ar fi sa folosesti capetele de cursa la unul din cele doua canale strict pentru actionarea cuvelor...deci pana in capatul de cursa sa fie comenzile standard iar la capatul de cursa, cu trimerul tras la capat sa mai poata probabil actiona un contact electric sau orice alt sistem! Deasemenea, motorul poate fi actionat inainte-inapoi cu ajutorul unui speed controler cu nichelina bobinata sau un intrerupator cu doua pozitii (mers inainte-inapoi) doar in prima jumatate a cursei servoului, cealalta jumatate ramanand pentru cuve...
Doar idei stangace dar cine stie...!
Magelan,
Cu rabdare si ciocan.
0

#74 Useril este offline   voncristian 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 28
  • Inregistrat: 19-September 03

Postat 23 September 2004 - 04:29 PM

TOT RESPECTUL PTR MARINAR CARE INCERCA SA MA AJUTE DAR LIMBAJUL SPECIALIZAT SI TEHNICIST NU A GASIT CALE LIBERA SPRE MINE . E CLAR CA LIPSA DE EXPERIENTA IN ALE MODELISMULUI IN CAZUL MEU SE DOVEDESTE O PIEDICA SERIOASA IN COMUNICARE . CEVA , CEVA AM PRICIPIT EU TOTUSI.
DEASEMENEA TIN SA-I MULTUMESC LUI BITEX CARE A FACUT EFORTUL SI S-A COBORAT PUTIN LA NIVELUL UNUI INCEPATOR SI ASTFEL M-A MAI LUMINAT IN NEGURA SCHEMELOR SI PLANURILOR TEHNICE CARE SE CAM MISCAU BROWNIAN PRIN CAPUL MEU.
AM INTELES UN LUCRU SIGUR : PANA NU TIN IN MANA TOATE COMPONENTELE , E MAI GREU SA-MI IMAGINEZ CUM INTERACTIONEAZA FIECARE SI CUM E MAI BINE SA FIE MONTATE PE BARCA . INAINTE SA MA JUDECATI , GANDITI-VA CUM ERATI LA INCEPUTUL INCEPUTULUI , CAM ASA SUNT EU ACUM , NU PREA STIU DE UNDE S-O APUC .
O INTREBARE: NU EXISTA MANUALE SAU SITE-URI PTR INCEPATORI , UNDE SA ARATE PAS CU PAS SI UNDE EXPLICA CU IMAGINI CE E ALA UN SERVO SAU UN VARIATOR SI CUM SE FOLOSESTE EL ETC. STIU CA E CAM COMPLICAT CE CER EU DAR TREBUIE SA ELUCIDEZ ACESTE LUCRURI ELECTRONICIZATE .
MULTUMESC MULT MARINARULUI SI LUI BITEX SI APRECIEZ SI COMENTARIILE ALTORA DORNICI SA MA LUMINEZE IN ALE MODELISMULUI .
MULTUMESC !
0

#75 Useril este offline   SILVIU66 

  • Site Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 6864
  • Inregistrat: 03-February 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Flying

Postat 23 September 2004 - 05:41 PM

vino cu mine pe yahoo messenger si facem live treaba.
nu-s de navo da servo tot servo ramane,si un variator la fel.
flying is my life...
0

#76 Useril este offline   bitex 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 5662
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti, Sector 6

Postat 23 September 2004 - 06:29 PM

Nici eu n-am facut navo si din cauza asta nu pot sa-ti dau amanunte importante despre navo. Dar sunt pe net destule pagini cu explicatii serioase. Nu am link-uri acum, dar poti gasi cu orice motor de cautare folosind cuvinte din domeniu: RC R/C servo... Ceva explicatii gasesti si pe pagina RHC.
Cel mai simplu e sa ne intalnim candva si sa vezi pe viu ce inseamna toate elementele alea. Daca ai timp intr-o zi iti pot arata cam tot ce am si ce stiu despre echipamentul RC uzual. Cu indemanarea te descurci singur. Conteaza mult ce timp poti aloca acestei pasiuni. Nu trebuie sa te sperii de preturi, dar vor fi importante candva...
Mai vorbim. Poate spui si ceva despre tine? Cam ce te-ar interesa, mai concret? Doar navo? Doar navo pentru pescuit?

Despre servo:
http://wolfstone.halloweenhost.com/TechBas...os.html#RCServo
http://www.geocities.com/BourbonStreet/322...ervobasics.html
Generalitatii:
http://webpages.char...ints/index.html
Si gasesti alte cateva mii in domeniu.
Spor la treaba!
Adresa email: bitex25@yahoo.com
Telefon: 0721 385365
0

#77 Useril este offline   voncristian 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 28
  • Inregistrat: 19-September 03

Postat 24 September 2004 - 01:58 PM

Multam inca o data Bitex ptr mainile de ajutor pe care mi le-ai dat . O sa-mi inrosesc ochii pe net in speranta ca ma vor mai lumina informatiile de pe site dupa care o sa profit si poate o sa-mi acorzi o intrevedere live cand poti si tu . Locuiesti pe undeva prin Regie ? Te intreb intrucat vin destul de des in zona , locuiesc in Militari asa ca mi-ar fi usor sa ne vedem o data sa ma ajuti sa debutez in acest domeniu care ma pasioneaza latent de ceva vreme . Ani in urma m-am chinuit eu si am facut o barcuta cu vele , stil yacht , barcuta din carton vopsit , lacuit , si culmea chiar a plutit bine fara motor ca nu avea in dotare. Am echilibrat-o cu o chila cu lest de plumb cum am vazut intr-o revista de modelism. Era ceva destul de rudimentar fata de ce am vazut pe site , dar am fost foarte mandru de realizarea de atunci (pe vremea raposatului impuscat).
Sincer mi-ar placea sa fiu in stare de mai mult decat o barcuta de nadit , dar vreau ca cel putin aceasta sa-mi intreaca asteptarile . Va veni si vremea papucului zburator ptr concurs , dar mai am de mancat niste paini pana atunci.
O sa consult site-urile pe care mi le-ai dat si o sa revin cu noi intrebari , sper de data asta sa fie mai pertinente astfel incat sa nu va sacaie prea mult .
Multam mult !
0

#78 Useril este offline   voncristian 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 28
  • Inregistrat: 19-September 03

Postat 24 September 2004 - 04:39 PM

Ca sa nu mai vorbesc in vant , voi fi mai concis si la obiect . Am pus ochii pe cateva obiecte din magazinul virtual de aici . Insa ma intreb acum ca asa e mai bine si nu dupa ce le cumpar , oare se potrivesc impreuna ?
1. Coca Chalenger - 80 cm L , 35 lat , greutate la gol ? ;
2. Motor Permax 600 7,2 A, consum la randament max 10 A ; va trebui ma gandesc un reductor de turatie ;
3. Radio comanda Hitec Ranger 2 N - 40 Mhz AM
Eu ca un neinitiat in domeniu am halit ca pelicanul ce am gasit pe site , insa se nasc acum cateva intrebari . As fi recunoscator daca ma ajuta cineva , ghilimele bitex , la tine e speranta .
1. motorul ala o fi potrivit cu barcuta mea destinata sa care si 1 - 1.5 kg nada ? cica are 17.000 ture , n-as vrea sa fie salupa sa-mi arunce nada si montura aiurea ;
2. comanda oare o functiona si la 150 - 200 m de mal ? cu bateriile incarcate evident ;
3. ce acumulatori sa iau ? imi trebuie ptr statie , ptr receptorul de pe barca si ptr motorul din barca . Aici cred ca trebuie sa citesc mai atent specificatiile tehnice ale motorului si ale statiei radio .
Ce vreau sa evit este sa mi se descarce acumul cand recuperez barca si sa trebuiasa sa fac baie , voi avea nevoie de un led de semanlizare a gradului de consumare a acumul , ma gandesc .
Astept sugestii lamuritoare ptr care chiar va multumesc , nu sunt doar vorbe , chiar ma ajuta ce-mi spuneti si imi dau incredere ca se poate .
Maine plec la o balta de top sa dau peste ei , va spun luni ce am facut acolo , am si aparat digital de foto asa ca poate resesc sa postez si o poza doua pe site ptr curiosi , totul e sa am ce poza .
Un week-end de mare exceptie si nu uitati si de mine !
0

#79 Useril este offline   SILVIU66 

  • Site Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 6864
  • Inregistrat: 03-February 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Flying

Postat 24 September 2004 - 04:56 PM

la cateva zic eu:
-statia bate muuuult mai mult decat 150-200 de m
in specificatii apare 2 m (mile) da nu mai vezi tu barca.
acuu pentru emisie cu cat iei de curent mai mare cu atat te tine mai mult radiocomanda.
in general hitec are consum max cam 250 ma cu rf
verificat de mine daca pui accu de 2300 mah te tine 9 ore emisie continua si mai si ramane ceva in baterii.
http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/biggrin.gif
in general acuu pentru receptor si motor este acelasi.prin regulatorul motorului se alimenteaza si receptorul si motorul.
deci pe lista ta trebuie sa apara si un variator(regulator) pentru motor 600.
variatorul asta (sau regulator) are si functia de a taia motorul cand acumulatorii ajung sub o anumita valoare si itzi lasa doar carma.ledul de care ziceai nu face altceva decat sa-ti mamance si el din baterie.cauta pe la tehnice ca gasesti acolo un subiect mare pe tema asta.
flying is my life...
0

#80 Useril este offline   SILVIU66 

  • Site Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 6864
  • Inregistrat: 03-February 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Flying

Postat 24 September 2004 - 06:52 PM

voncristian, la 24 Sep 2004, 16:39, a spus:

voi avea nevoie de un led de semanlizare a gradului de consumare a acumul , ma gandesc .

cum crezi ca o sa vezi ledul la 150 m departare ??
chiar daca pescuiesti noaptea?
vino pe ym cand poti si te scot la lumina cu electronica!
flying is my life...
0

#81 Useril este offline   old-boy 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 885
  • Inregistrat: 13-June 03
  • Gender:Male
  • Location:Cluj-Napoca

Postat 25 September 2004 - 05:24 PM

Ultima mea realizare in materie de naveomodel pentru plantat si nadit daca va intereseaza amanunte voi reveni

Fisiere atasate


Tot mai bine pe picioare cand te sprijini pe pamant
0

#82 Useril este offline   FLO 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 14
  • Inregistrat: 20-August 03

Postat 26 September 2004 - 03:42 AM

zi....lungime, latzime....etc
0

#83 Useril este offline   bebeto 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 137
  • Inregistrat: 02-December 02

Postat 26 September 2004 - 02:30 PM

voncristian, la 23 Sep 2004, 10:04, a spus:

Intrebare: M-am uitat la o radio comanda de pe site si am vazut ca are 2 canale . Intrebare de novice: daca un canal este ptr mers inainte al motorului si unul ptr schimbarea directiei din carma , cum fac cu bascularea cuvei cu nada ? Sincer ma cam depasesc problemele astea dar vreau sa le dau de cap .
A doua intrebare : cele 2 servo mecanisme care se livreaza cu radio comanda ce utilitate au ? Scuze daca v-am iritat cu nestiinta mea !
Nu ma lasati prada deznadejdii ! Astept un semn de la voi !

Cum am facut eu :Un canal ptr.directie(stanga-dreapta) si celalalt ptr.basculare .Nu ai nevoie pe balta de inainte-inapoi !Fir intins !!!
0

#84 Useril este offline   Dan 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1065
  • Inregistrat: 02-May 03
  • Gender:Male
  • Location:galati
  • Interests:navomodelism ,airsoft ,etc.

Postat 26 September 2004 - 07:39 PM

salut.in ultimii ani am tot auzit si vazut fel de fel de navomodele de pescuit,ce vreau sa va intreb:dau rezultate?bafta
Lucrurile nu sunt greu de facut. Greu este sa te pui in pozitia de a le face."- C.Brancusi
user vechi:stamy
0

#85 Useril este offline   old-boy 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 885
  • Inregistrat: 13-June 03
  • Gender:Male
  • Location:Cluj-Napoca

Postat 26 September 2004 - 09:05 PM

Pt Stamy dau rezultate de obicei pestii sunt cu 20 m mai departe decat poti arunca si de obicei este greu sa momesti pana unde poti arunca.
Pt Flo lungime 80 cm latine 30 cm transporta fara probleme 2 x 2 kg momelala motor seria 600 acumlator 12 V 7Ah
Pt voncristian nu te scumpi la RC cumpara una cu minim 3 comenzi 2 servouri pentru carma si basculare si una pentru controler ( inainte inapoi ) spun asta din experienta pana acum am executat doua prototipuri de barci pentru pescuit.
O poza pentru pescari din pacate prins fara momit Fir Intins

Fisiere atasate


Tot mai bine pe picioare cand te sprijini pe pamant
0

#86 Useril este offline   ctotth 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 985
  • Inregistrat: 22-April 04

Postat 27 September 2004 - 02:00 AM

Idea cu camera video poate nu-i asa tampita - pui un plexi transparent pe fundu barcii si niste led-uri sa lumineze si o camera in miniatura cu emitator. Un televizor micutz (cum era Sport pe vremuri) alimentat la acumulatoru masinii si ..ii bati pe australienii aia de pe animal planet.
Pescarilor care nu au succes le vinzi bilete sa se uite la televizor..

cezar
0

#87 Useril este offline   bebeto 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 137
  • Inregistrat: 02-December 02

Postat 30 September 2004 - 01:33 AM

old-boy, la 26 Sep 2004, 21:05, a spus:

O poza pentru pescari din pacate prins fara momit Fir Intins

Frumos curcubeul !!!!
0

#88 Useril este offline   gun man 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 956
  • Inregistrat: 02-December 02

Postat 10 October 2004 - 11:26 AM

FRATILOR CE SE INTAMPLA IMI DISPAR MESAJELE !!!!!!
0

#89 Useril este offline   Dan 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1065
  • Inregistrat: 02-May 03
  • Gender:Male
  • Location:galati
  • Interests:navomodelism ,airsoft ,etc.

Postat 10 October 2004 - 11:29 AM

@gun man

ce-ai patit de te plingi?
Lucrurile nu sunt greu de facut. Greu este sa te pui in pozitia de a le face."- C.Brancusi
user vechi:stamy
0

#90 Useril este offline   ipsihi 

  • TARTOR
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4508
  • Inregistrat: 02-December 03
  • Gender:Male
  • Location:Constanta

Postat 11 October 2004 - 09:59 AM

Eu pescuiesc cu asta.E simplu si foarte eficient.In functie de capacitatea tuburilor poti duce de la 0 la 3kg de
nada pe tub.Lansetele fac totul.Blocand tamburul lansetei ,campul iese din tub si impinge nada.Simplu.
Firul campului se prinde la intrarea tubului pe un clic gen swinger;cand mulineta se blocheaza campul sare.
L-am folosit si la stiuca.Cand stiuca pune gura pe lingura pe care o plimbi ,firul sare si modelul se elibereaza.
Totul este sa nu uiti sa-l opresti.Avantajul modelului este faptul ca functioneaza cu orice RC de la jucarii.
...tabula crasa, mortua est!
0

Arata acest topic


  • 4 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro