Modelism - RHC Forum: "Planorul romanesc" - kituri COMPLETE disponibile - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

"Planorul romanesc" - kituri COMPLETE disponibile oferta special valabila luna decembrie in limita stocurilor

#1 Useril este offline   ender67 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2292
  • Inregistrat: 15-September 13

Postat 04 December 2015 - 12:31 AM

Dupa cum am mai precizat anterior ...ar putea fi un topic de vanzare de prefer sa il postez aici pentru ca sunt prea multe detalii explicate in topicurile de PLANOARE

Pentru ca am primit saptamina asta ceva materiale (si promisiunea ca tesatura de carbon si kevlar-carbon va sosi pina la sfarsitul de saptamina) pot sa va anunt ca am pregatit o oferta special de mos Nicolae: kituri COMPLETE pentru planoare intre 1.5 si 2.5 metri. Fiecare kit include:
  • piesele de balsa taiate laser (o mica exceptie: ampenajele in V la Trotter si ampenajele de la DLG sunt doar trasate dar foarte usor de taiat ..la nevoie le pot taia eu inainte de trimite kit-ul) - inclusiv materiale pentru realizarea balamalei acolo unde este cazul
  • fuselaje de compozit (pentru Trotter fuselaje de la CLM-Pro, pentru DLG fuselaje realizate de colegul Zippo, pentru planor de 2-2.5m fie fuselaje de la CLM-Pro fie fuselaje de tip DLG marca Zippo, foarte usoare si rezistente si pot fi folosite nu numai pentru DLG)
  • platbanda de carbon folosita la lonjeroane si bordul de fuga
  • optiune piese marunte (suruburi si piulite ingropate, parghii, furci si cuplaje, conectori reglabili, sistem pull-string, etc.)
  • optiune placare D-box cu balsa 1 mm si colant imitatie carbon SAU D-box compozit produs de mine (carbon sau kevlar-carbon) - tipul de D-box se poate observa aici si aici
  • optional V-mount (facut de mine), folie transparenta (selectabila din nuantele red, orange, modena si lilac de la HobbyKing sau combinatii), servo
  • planurile vor fi trimise pe e-mail (sau disponibile pentru descarcare), eventual le pot tipari contra cost pe foi A4 care se pot lipi
Pe scurt astea sunt kiturile disponibile:

Kit planor tip Trotter de la CLM-Pro - anvergura 1.5 m sau mini-DLG
  • fuselaj original Trotter de la CLM-Pro (http://www.clm-pro.c...ingspan/pod-116 45-48 g la 87 cm)
  • kit balsa similar kitului de Trotter (contine mai multe nervuri, profilul este AG25, coarda 18 cm,se poate realiza in varianta simpla sau cu suprafete de comanda)
  • optional piese marunte, D-box compozit, folie transparenta, servo (2 bucati varianta basic, 3 sau 4 buc varianta flaps), plan tiparit
Preturi:
  • kit baza (balsa+fuselaj+platbanda carbon) 350 lei
  • optiune D-box compozit 100 lei
  • optiune piese marunte 50 lei
  • optiune folie 25 lei
  • optiune servo 50-75-100 lei (25 lei / servo)
  • optiune tiparire plan 25 lei


Kit planor tip DLG

  • fuselaj realizat de colegul Zippo
  • kit balsa tip DLG (contine mai multe nervuri, profilul este AG45 sau un AG35 modificat, coarda 18 cm, se poate realiza in varianta simpla sau cu suprafete de comanda)
  • optional V-mount, piese marunte, D-box compozit, folie transparenta, servo (2 bucati varianta basic, 4 buc varianta cu eleroane), plan tiparit
Preturi:
  • kit baza (balsa+fuselaj+platbanda carbon) 350 lei
  • optiune D-box compozit 100 lei
  • optine piese marunte 50 lei
  • optiune V-mount 50 lei
  • optiune folie 25 lei
  • optiune servo 75-150 lei (37.5 lei / servo)
  • optiune tiparire plan 25 lei


Kit planor tip Element - anvergura 1.8-2.5 m
  • fuselaj de la CLM-Pro (http://www.clm-pro.c...ingspan/pod-104 + boom) sau realizat de colegul Zippo (cele de la CLM-Pro au 65-110cm, 78g-120cm, cele ale lui Zippo 50 g 105 cm)
  • kit balsa tip Element 2m - cu doua variante, pentru simplu diedru sau dublu diedru (contine 20+2x18, profilul este A25, coarda 18 cm, se poate realiza in varianta simpla sau cu suprafete de comanda) - kitul este 100% compatibil la profil si componeenta cu kitul original Element 2m dar este modificat pentru utilizare de chesoane
  • optional V-mount, piese marunte, D-box compozit, folie transparenta, servo (2 bucati varianta basic, 3 sau 4 bucati varianta flaps, inca 2 bucati pentru optiunea eleroane), plan tiparit
Preturi:
  • kit baza (balsa+fuselaj+platbanda carbon) 400 lei
  • optiune D-box compozit 150 lei
  • optiune piese marunte 50 lei
  • optiune V-mount 50 lei
  • optiune folie 40-50 lei (in functie de anvergura)
  • optiune servo 60-180 lei (30 lei / servo)
  • optiune tiparire plan 25 lei

Reduceri disponibile:
  • 50 de lei din pretul kitului de baza daca nu doriti platbanda de carbon (de la lonjeron si BF)
  • 50 de lei pentru fiecare kit suplimentar comandat

Alte optiuni:
  • ARC (Almost Ready to Cover): pretul kitului cu optionale + (1leu / cm de aripa/stabilizator , 2 lei/cm pe lungimea suprafetelor de comanda)
  • ARF:pretul ARC + 1 leu/cm de aripa/ stabilizator

In principiu am din fiecare tip de kit cel putin 2 bucati (limitat de numarul de fuselaje, kiturile de balsa nu sunt o problema).
Pentru detalii suplimentare va stau la dispozitie ... fie aici, PM sau adresa de mail personala.
0

#2 Useril este offline   fly 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3378
  • Inregistrat: 09-November 08
  • Gender:Male
  • Location:Bran Brasov
  • Interests:Jeturi ,f3j ,f5j

Postat 04 December 2015 - 09:26 AM

Sper sa nu va suparati ,dar va rog sa respectati pe colegii din forum ce respecta regulamentul ,ceea ce tine de vanzari sa fie la vanzari ,ba mai mult este o sectiune de publicitate personala care o puteti folosi .multumesc !cu respect!
0

#3 Useril este offline   ender67 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2292
  • Inregistrat: 15-September 13

Postat 04 December 2015 - 02:51 PM

Vezi postareafly, la 04 December 2015 - 09:26 AM, a spus:

Sper sa nu va suparati ,dar va rog sa respectati pe colegii din forum ce respecta regulamentul ,ceea ce tine de vanzari sa fie la vanzari ,ba mai mult este o sectiune de publicitate personala care o puteti folosi .multumesc !cu respect!


Message received ... am creat topicul de vanzare aici.
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro