Modelism - RHC Forum: OS Engines GT22 - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

OS Engines GT22

#1 Useril este offline   dan_mitea 

  • nick anterior:Se poate si asa
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 9328
  • Inregistrat: 26-October 03
  • Gender:Male
  • Location:Laval, Canada

Postat 28 September 2015 - 01:23 PM

M-am capatat cu acest motor. Era de mult pe raft si mi s-a facut o oferta de nerefuzat. Fiind mai vechi, pe el scrie ,,Japan''. Am citit pe forumuri ca pe cele noi scrie ,,China''.
Primele impresii. Fara bujie se misca extrem de usor. Nu are frecari de loc. Cu bujie are o compresie buna si se aude clar cum lucreaza supapele. Bineinteles ca l-am uns bine. Ce m-a surprins este ca bujia este RCexl. Alt lucru bizar, zic eu, este ca lipseste surubul care opreste tija clapetei de acceleratie. Acela cu care s-ar putea regla relantiul. Adevarat este ca si pe fotografia de la Tower lipseste. Am vorbit cu vanzatorul sa intrebe Great Planes daca este normal.
In rest, calitate OS. Se vede grija si atentia peste tot.

Fisiere atasate


Aceasta postare a fost editata de dan_mitea: 28 September 2015 - 01:27 PM

0

#2 Useril este offline   tantar 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2740
  • Inregistrat: 01-November 08
  • Gender:Male
  • Location:GALATI - CONSTANTA

Postat 28 September 2015 - 07:14 PM

Vezi postareadan_mitea, la 28 September 2015 - 01:23 PM, a spus:

M-am capatat cu acest motor. Era de mult pe raft si mi s-a facut o oferta de nerefuzat. Fiind mai vechi, pe el scrie ,,Japan''. Am citit pe forumuri ca pe cele noi scrie ,,China''.
Primele impresii. Fara bujie se misca extrem de usor. Nu are frecari de loc. Cu bujie are o compresie buna si se aude clar cum lucreaza supapele. Bineinteles ca l-am uns bine. Ce m-a surprins este ca bujia este RCexl. Alt lucru bizar, zic eu, este ca lipseste surubul care opreste tija clapetei de acceleratie. Acela cu care s-ar putea regla relantiul. Adevarat este ca si pe fotografia de la Tower lipseste. Am vorbit cu vanzatorul sa intrebe Great Planes daca este normal.
In rest, calitate OS. Se vede grija si atentia peste tot.

Frumos, sa il stapanesti sanatos , ce mai era pe raftul cu pricina ? Am bugetul pe doua luni care asteapta sa fie cheltuit .
Trex 700 V BAR
FMS P-51 D MUSTANG 1700 mm
ESM F4U CORSAIR 1900 mm SAITO FA 200 R 33
JU- 87 STUKA 1920 mm
A-10 Freewing 1700 mm EDF
FMS F 4U CORSAIR 1700 mm
FW 190 HYPE
Futaba T-8FG x 2
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro