Modelism - RHC Forum: rc thropy truck revenirea :) - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

rc thropy truck revenirea :) Evaluare topic: -----

#1 Useril este offline   popdeidan99 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 18
  • Inregistrat: 24-June 15

Postat 22 September 2015 - 07:11 PM

Salut
vreau sa fac un thropy truck de ceva timp...
am inceput cu un diff luat de pe o jamara tiger si am facut o punte cu un fel de komatex in forma de tub si un glue gun (sau cum il cheama) si a iesit puntea spate, (destul de solida zic eu)
apoi am facut un fel de sasiu din carton presat de 3sau4 mm si am pus basculele fata de pe jamara, am montat si puntea spate, servo, electronica dar nu aveam un cardan (inafara de cel de transmisie care daca masina era jos facea o presiune ciudata in suportul de la motor care imi rupea sasiul, iar daca masina era ridicata cadea pur si simplu:) asa ca in final am renuntat la idee si am remontat monsterul(inca am piesele)
De doua trei zile mi.a revenit ideea si m.am gandit sa postez aici poate aveti voi ceva idei sau sfaturi:)
stima Andrei :D

nu stiu cum pun poze*
culmea automodelismului: sa te joci cu o electrica si sa vina cineva sa te intrebe: pe banzina mege baiatu?
0

#2 Useril este offline   Kitty 

  • RC Addict
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4563
  • Inregistrat: 11-July 08
  • Gender:Male
  • Location:Cluj-Napoca
  • Interests:RC,Cars.....

Postat 22 September 2015 - 08:26 PM

Pozele trebuie sa fie redimensionate.La o postare ai voie maxim 500kb.Sub fereastra de postare,ai butonul attach files si de acolo pui poze.Referitor la proiect BAFTA,insa puntea aceea la primul impact se va zdrobi

Axial SCX10.3
Absima Sherpa
Axial Base Camp
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1


Raspuns rapid

  

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro