Modelism - RHC Forum: Comanda prin bluetooth - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

Comanda prin bluetooth

#1 Useril este offline   Eduard Stan 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 3
  • Inregistrat: 17-September 15

Postat 18 September 2015 - 07:28 AM

Buna ziua, de curand mi-a venit ideea de a face un dispozitiv care sa inceapa sa bipaie cand ma indepartez de telefon.M-am gandit ca as putea face asta cu un dispozitiv legat prin bluetooth la telefon , iar atunci cand se deconecteaza sa de-a comanda unui mic difuzor. As dori sa imi spuneti in mare cum pot face asta.. si cu ce , eu m-am gandit la un telefon vechi cu bluetooth, sa ii iau placa de baza si sa o folosesc, de aici in colo e mai greu si nu prea stiu cum se face.Nu stiu exact care e componenta fizica a bluetooth , si nu stiu daca ar trebui facuta din programarea telefonului . Va multumesc anticipat, pentru mai multe detalii puteti sa imi scrieti si pe e-mail.


Stan Eduard
0

#2 Useril este offline   RedDevil 

  • Pfiu Drace, zboara!!!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 2111
  • Inregistrat: 16-March 13
  • Gender:Male
  • Location:Targoviste
  • Interests:Aero, 3D

Postat 18 September 2015 - 07:52 AM

s

Vezi postareaEduard Stan, la 18 September 2015 - 07:28 AM, a spus:

Buna ziua, de curand mi-a venit ideea de a face un dispozitiv care sa inceapa sa bipaie cand ma indepartez de telefon.M-am gandit ca as putea face asta cu un dispozitiv legat prin bluetooth la telefon , iar atunci cand se deconecteaza sa de-a comanda unui mic difuzor. As dori sa imi spuneti in mare cum pot face asta.. si cu ce , eu m-am gandit la un telefon vechi cu bluetooth, sa ii iau placa de baza si sa o folosesc, de aici in colo e mai greu si nu prea stiu cum se face.Nu stiu exact care e componenta fizica a bluetooth , si nu stiu daca ar trebui facuta din programarea telefonului . Va multumesc anticipat, pentru mai multe detalii puteti sa imi scrieti si pe e-mail.


Stan Eduard


Treaba e mai simpla decat cu un telefon vechi, ARDUINO, gasesti multe tutoriale, gasesti si module bluetooth. Sau si mai simplu, iei o casca bluetooth, eu am luat de curand o casca plantronics explorer 50, a fost circa 100 ron si are averizare sonora, adica iti vorbeste in casca, telefon 1 sau 2 conectat sau deconectat, si chestii de genu
Fly it, like you stole it!
0

#3 Useril este offline   Eduard Stan 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 3
  • Inregistrat: 17-September 15

Postat 18 September 2015 - 10:38 AM

Vezi postareaRedDevil, la 18 September 2015 - 07:52 AM, a spus:

s

Treaba e mai simpla decat cu un telefon vechi, ARDUINO, gasesti multe tutoriale, gasesti si module bluetooth. Sau si mai simplu, iei o casca bluetooth, eu am luat de curand o casca plantronics explorer 50, a fost circa 100 ron si are averizare sonora, adica iti vorbeste in casca, telefon 1 sau 2 conectat sau deconectat, si chestii de genu

Iti multumesc , as vrea sa fac eu asta nu sa o cumpar.. nu e vorba de bani doar ca vreau sa fac eu .. Am facut un pariu cu un prieten ca as putea sa fac asta..Iti multumesc inca o data!
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro