Modelism - RHC Forum: Propunere sectiune noua - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

Propunere sectiune noua

#1 Useril este offline   icra 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 170
  • Inregistrat: 29-August 04

Postat 03 August 2015 - 08:35 PM

Salutare RHC-isti,

Au trecut 8 ani de cand am propus crearea sectiunii de aici. Sectiunea merge bine si abunda de subiecte (in marea lor majoritate CNC-uri).

RHC fiind un forum tehnic dar si art-istic vin cu propunerea deschiderii unei alte sectiuni si anume o sectiune pura de 3D. Sunt subiecte care nu se pot incadra si anume: desen tehnic 3D/2D, GD&T, arhitectura, animatie si arta conceptuala precum si Gaming Design.

Stiu ca RHC are ca useri foarte multi profesori in UPB si nu numai, precum si multi utilizatori ingineri CAD designeri si hobby-isti.
De aceea cred ca in categorie pot intra si programele folosite precum Catia, Autocad, Maya, Blender etc. si proiectele noastre.

Astept parerile voastre.

Aceasta postare a fost editata de icra: 03 August 2015 - 08:36 PM

0

#2 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19163
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 03 August 2015 - 09:05 PM

Exista o asemenea activitatea ca hobby ? :unsure:

Si care este finalitatea, nu mi-e clar... pana acum celelalte forumuri se ocupa de activitati din care rezulta ceva palpabil, o constructie sau masinarie care se piloteaza, se misca, face ceva. In cazul noi sectiuni ce ar rezulta ?

Exista ramuri mult mai apropiate de notiunea de hobby, si care produc ceva concret, cum ar fi electronistii, si care nu au forum separat, posteaza fie la robotica, fie la tehnice.
... cu picioarele pe pamant ...
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro