Modelism - RHC Forum: Taranis vs TGY-i10 - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Taranis vs TGY-i10

#1 Useril este offline   Zeus 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2455
  • Inregistrat: 15-January 09
  • Gender:Male
  • Location:iasi

Postat 12 July 2015 - 07:37 AM

Ma intereseaza o statie, inca nu sunt hotarat care si cum.
Diferenta de pret este mica. Hardware si software, nu ma pricep.
Why Drink and Drive,When you can Smoke and Fly?
0

#2 Useril este offline   Zeus 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2455
  • Inregistrat: 15-January 09
  • Gender:Male
  • Location:iasi

Postat 12 July 2015 - 11:29 AM

Sa inteleg ca Taranis ajunge undeva la 160 euro si vine fara modul, fara rx, telemetrie..., vine doar cu o cutie de aluminiu.
TGY-i10 vine in aceeasi bani cu modul, rx, sistemele de telemetrie... nu vine cu , cutie de al.
problema la tgy, este ca are un acumulator dedicat, cam geu de inlocuit.
Astept cateva pareri de la dumneavoastra. Inca nu folosesc eu mai mult de 4 canale si telemetrie, dar spre viitor inca nu se stie. Momentam folosesc un tgy-i6, dar ma gandesc sa achizitionez ceva mai bunisor spre viitorul apropiat.
Statiile astea sunt ca telefoanele, tot timpul achizitionam noutati fara sa le folosim la capacitatile lor maxime.
Why Drink and Drive,When you can Smoke and Fly?
0

#3 Useril este offline   RedDevil 

  • Pfiu Drace, zboara!!!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 2111
  • Inregistrat: 16-March 13
  • Gender:Male
  • Location:Targoviste
  • Interests:Aero, 3D

Postat 13 July 2015 - 08:27 AM

Vezi postareaZeus, la 12 July 2015 - 11:29 AM, a spus:

Sa inteleg ca Taranis ajunge undeva la 160 euro si vine fara modul, fara rx, telemetrie..., vine doar cu o cutie de aluminiu.
TGY-i10 vine in aceeasi bani cu modul, rx, sistemele de telemetrie... nu vine cu , cutie de al.
problema la tgy, este ca are un acumulator dedicat, cam geu de inlocuit.
Astept cateva pareri de la dumneavoastra. Inca nu folosesc eu mai mult de 4 canale si telemetrie, dar spre viitor inca nu se stie. Momentam folosesc un tgy-i6, dar ma gandesc sa achizitionez ceva mai bunisor spre viitorul apropiat.
Statiile astea sunt ca telefoanele, tot timpul achizitionam noutati fara sa le folosim la capacitatile lor maxime.


Taranis are modul intern si optiunea unui modul extern, cutia de aluminiu a fost eliminata de cateva luni, doar sa mai fie pe undeva pe stoc!
Fly it, like you stole it!
0

#4 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 13 July 2015 - 09:10 AM

Unde gasesti Taranis la 160 Euro ?
Eu nu stiu pret din EU sub 239+18 transport, fara geanta si cu un receptor.
Ar mai fi 215+40 transport, fara geanta sau receptor, dar nu e in stoc.
Sau era 260$ China free shipping cu receptor.
Pretul de la HK este doar de vitrina, sa te uiti la el, iti baga transport 100 si ceva de $.
... cu picioarele pe pamant ...
0

#5 Useril este offline   Zeus 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2455
  • Inregistrat: 15-January 09
  • Gender:Male
  • Location:iasi

Postat 13 July 2015 - 03:57 PM

http://hobbyking.com...em_Mode_1_.html
Eu de aici m-am luat, cu alte cuvinte, TGY-i10 ramane in picioare, mult mai ieftina, completa.
ce face in plus taranis fata de tgy-i10?

Aceasta postare a fost editata de Zeus: 13 July 2015 - 03:58 PM

Why Drink and Drive,When you can Smoke and Fly?
0

#6 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 13 July 2015 - 04:13 PM

Prea multe ca sa le insir aici, dar care e posibil sa nu le folosesti niciodata :)

i10 este aparuta deja de peste un an si totusi nu aud sa faca valuri... mult mai putin populara decat 9X-ul produs de aceasi firma.
Ai topic dedicat aici, link la manual, nu as cumpara nimic fara sa il frunzaresc sa imi fac o imagine:
http://www.rhcforum....post__p__779507
Mai poti citi pe rcgroups de ce ar fi mai indicat sa iei originalul de la Flysky, FS-i10, varianta Turnigy are niste hibe.

Aceasta postare a fost editata de renatoa: 13 July 2015 - 04:18 PM

... cu picioarele pe pamant ...
0

#7 Useril este offline   Zeus 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2455
  • Inregistrat: 15-January 09
  • Gender:Male
  • Location:iasi

Postat 13 July 2015 - 11:12 PM

Am citit acel topic, nu e nimic concret acolo, mai mult din jumatatea topicului se vorbeste despre alte statii. Cu alte cuvinte :"s-a rezolvat, nu se poate!?!"
9x este este o statie populara ptr ca a aparut la timpul potrivit, multe pe piata erau scumpe, fara display, mai putine canale. Cine nu isi permitea ceva mai de firma, isi lua 9x, asta am facut si eu, multumit de ea cat am avut-o, dar acum vreau ceva mai nou.
Taranis-ul inca e foarte scump, si nu am auzit la nimeni ceva de genul, ia taranis ca are nu stiu ce in plus....
Momentan, din ce am mai citit, multe nu prea am inteles, sunt unele specificatii care te baga in ceata, sau poate e doar marketing.
Cred ca cea mai k la pret dintr-o gama mai noua, este TGY-i10, singura problema, este acumulatorul dedicat. Nu inteleg de ce nu au facut-o cu baterii normale, acel display consuma, si ar fi indicat sa ai tot timpul o baterie de rezerva.
Inca un inconvenient, pe hk Europa, e cam rara aceasta statie, pe global, te rupe transportul din cauza acumulatorului inclus.
Oricum, eu eram curios care este diferenta intre cele 3, TARANIS, TGY-i10 si FS-i10, diferente la setari, cu ce vine una si cu ce vine alta, de ce una merita mai mult ca alta? Tot citind despre una, despre alta, incep sa mamultumesc cu TGY-I6 pe care il am acum, problema e ca nu stiu sa ii setez flapsuri. Nici nu stiu daca are functia de flapsuri.
Why Drink and Drive,When you can Smoke and Fly?
0

#8 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 13 July 2015 - 11:27 PM

Daca la 9X-ul care l-ai avut ai fi avut er9X sau OpenTx, nu mai intrebai ce e cu Taranis.

Originalul Flysky FS-i10 este aparut cu un an inaintea variantei Turnigy si a avut avantajul major al unui dealer american care i-a vazut potentialul si a ghidat FlySky in scrierea unui software acceptabil, chiar daca nu open. Tot el a facut si manualul.

Varianta Turnigy va fi cu un pas in urma originalului la software mereu, vrea si americanul sa aiba o recompensa pentru munca depusa, corect, nu ?

Ca hardware cea mai notabila diferenta intre ele este amplasarea trim-urilor, la ambele imperfecta.

As zice sa te uiti la un 9XR Pro, la care pui sistem RF Frsky, iesi la 170$ cu transport cu tot cu un receptor, hardware echivalent cu Taranis, acelasi soft fara limite, si transport ieftin ca nu are baterie. Si am impresia ca sunt toate la EU in stoc.
... cu picioarele pe pamant ...
0

#9 Useril este offline   mariusdej 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 106
  • Inregistrat: 12-March 10
  • Gender:Male
  • Location:Dej / Cluj Napoca

Postat 24 September 2015 - 06:41 AM

Salutare,

Pana la urma ce recomandati ... sunt si eu in aceeasi situtie acuma
Zeus ai cumparat statia Turnigy? Cum se comporta, ce range are, ai avut probleme cu ea?

Merci!
0

#10 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 24 September 2015 - 09:02 AM

Ce zbori? ce astepti de la o statie ?
Cata inclinare ai catre invatarea unui sistem de programare 100% diferit ? de fapt la aceasta intrebare intotdeauna am recomandat sa se faca inainte cateva sedinte de companion9x inainte de achizitie taranis... ;) urmate eventual de sedinte la psiholog :p

Pentru ca marius m-a contactat privat pentru T9C, propun alternative second la acestea doua din titlu topic, la bani mai putini recomandarea mea este Futaba 9C sau MPX Royal 9, ambele se gasesc sub 100 Euro second, doar coaja, plus system RF frsky 50 euro cu un Rx.
Se iese la sub 150 in final, si singura solutie nu mult mai ieftina (120-130) si mai buna ca soft, dar mai slaba hard ar fi 9X modat cu frsky si opentx.
... cu picioarele pe pamant ...
0

#11 Useril este offline   mariusdej 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 106
  • Inregistrat: 12-March 10
  • Gender:Male
  • Location:Dej / Cluj Napoca

Postat 24 September 2015 - 09:22 AM

zbor quad si / sau motoplanoare

Sincer sunt dispus sa invat un sistem 100% nou (psiholog am in casa :)) )
Futaba 9C intr-adevar se gasesc pe la 100 - 150 $ pe rcgroups, dar este 50 - 60 $ transportul pana in RO + ca am vorbit cu cel putin 10 persoane de pe RC Groups pe care i-am intrebat daca trimit in RO si ziceau ca nu trimit in sau "Chiar aseara am vandut-o", pentru ca la varianta asta ma gandeam si eu Futaba 9 + modul FrSky

Taranis = 220 $ pe HK + 136 $ transportul = 356 $ ... mi se pare cam mult

Cred ca o sa incerc Turnigu i10 (exista in europa la HK) fiind singura varianta mai rapida (acum nu am statie deloc) si mai putin costisitoare (170 $ radiocomanda + 15 $ transportul) ... din ce am mai vazut pe net rage ar fi undeva la 1800 m la sol (exista ceva filmulet), problema ar fi acumulatorul care ziceau cativa pe RCGroups ca tine destul de putin, dar am vazut ca s-au gasit solutii si pentru asta.

Nu stiu daca cineva de pe forum are sau nu aceasta radiocomanda sa ne poata da informatii concrete, dar cred ca in 1 - 2 saptamani o sa revin eu cu pareri concrete despre aceasta radiocomanda

Aceasta postare a fost editata de mariusdej: 24 September 2015 - 09:23 AM

0

#12 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 24 September 2015 - 09:39 AM

Nu te uiti in locurile cele mai potrivite :)

Exista T9C second in EU sub 100.
Taranis este 250$ + vama, la BG, nu mai este de luat de la HK de mult
sau tot cam atat in diverse locuri din EU, daor ca stock zero peste tot :)

Tot aceleasi lucruri zbor si eu, tot cu 9C + Frsky, sau cateodata cu MPX 9.

Nu mi-as lua i10 chiar de loc, sunt anti smartfoane in RC :) succese, daca te mananca :)
Sau daca as lua, as merge pe originalul FlySky FS-i10.
Si totusi daca m-ar convinge cineva sa accept un smart pe statie... Un Devo 10 + Deviation firmware ar fi mai apropiat de ideea mea in domeniu.
... cu picioarele pe pamant ...
0

#13 Useril este offline   Zeus 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2455
  • Inregistrat: 15-January 09
  • Gender:Male
  • Location:iasi

Postat 24 September 2015 - 12:58 PM

Am renuntat la achizitia lor. Momentan am 9x cu modul frsky si cu opentx, meniu de psiholog, nu ma incanta meniul deloc, Pleaca spre vanzare in doua trei zile cum am timp de ea.
Am sa merg spre un spektrum pentru ca am nevoie de dsmx/2, ptr heli blade, si ma gandesc ca un dx6i este de ajuns pt avioane, planoare si cateva mini heli.
Why Drink and Drive,When you can Smoke and Fly?
0

#14 Useril este offline   dan_mitea 

  • nick anterior:Se poate si asa
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 9328
  • Inregistrat: 26-October 03
  • Gender:Male
  • Location:Laval, Canada

Postat 24 September 2015 - 01:08 PM

Esti pierdut.
Bun venit in dark side.
0

#15 Useril este offline   Flying Buddha 

  • 3D Freestyle
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1429
  • Inregistrat: 19-December 13
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Aeromodelism

Postat 24 September 2015 - 03:09 PM

Vezi postareaZeus, la 24 September 2015 - 12:58 PM, a spus:

Am renuntat la achizitia lor. Momentan am 9x cu modul frsky si cu opentx, meniu de psiholog, nu ma incanta meniul deloc, Pleaca spre vanzare in doua trei zile cum am timp de ea.
Am sa merg spre un spektrum pentru ca am nevoie de dsmx/2, ptr heli blade, si ma gandesc ca un dx6i este de ajuns pt avioane, planoare si cateva mini heli.

Citeste un pic despre DX6i :)
0

#16 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 24 September 2015 - 04:21 PM

Unii vor sa zboare, nu sa citeasca :p
... cu picioarele pe pamant ...
0

#17 Useril este offline   Flying Buddha 

  • 3D Freestyle
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1429
  • Inregistrat: 19-December 13
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Aeromodelism

Postat 24 September 2015 - 04:34 PM

Vezi postarearenatoa, la 24 September 2015 - 04:21 PM, a spus:

Unii vor sa zboare, nu sa citeasca :p

:D pe scurt DX6i pentru avioane cam lasa de dorit dar chiar si overall, este marele esec al celor de la Spektrum.
0

#18 Useril este offline   RedDevil 

  • Pfiu Drace, zboara!!!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 2111
  • Inregistrat: 16-March 13
  • Gender:Male
  • Location:Targoviste
  • Interests:Aero, 3D

Postat 24 September 2015 - 04:38 PM

Vezi postareabogdan.motrici, la 24 September 2015 - 03:09 PM, a spus:

Citeste un pic despre DX6i :)


NU inteleg ce ai cu dx6i, eu am avut si am fost multumit, nimic grav, doar pierderi de semnal de 30-40 secunde si ceva tendinte ciudate pe canalul 4. Nimic grav, vreo 4-5 modele facuite praf, dar oricum la mini jucarii, adica mini heli blade e ok, jucariile au si ele nevoie de o statie a lor.
Fly it, like you stole it!
0

#19 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8275
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 24 September 2015 - 05:03 PM

Imi pare rau dar bateti campii (e vorba aici si de redevil).

DX6i a fost cel mai mare succes al celor de la Spektrum. A fost prima lor statie (nu JR rebranduit) si a fost o revolutie in 2008 cand a aparut. Pe vremea aceea statiile cu 6 canale entry level erau o porcarie scumpa (si evident in 35Mhz, cadeau modelele ca mustele).

Spektrum a venit cu o statie "adevarata" fara functii lipsa, in 2.4Ghz, ieftina, pe vremea cand aici, pe forum, inca se minunau desteptii si ziceau ca ei or sa moara cu 35Mhz in brate.

Eu am avut-o si am fost mai mult decat multumit. Pentru heli e tot ce vei avea nevoie vreodata, la avioane cu 4 servo la fel, ii lipsesc functiile specifice de planor.
Cred ca a fost statia cu cea mai lunga viata in epoca moderna, in 2.4Ghz.

Dar de, asa se rescrie istoria.

Un link catre un review de atunci:
http://www.rcgroups....ad.php?t=815187


Vezi postareabogdan.motrici, la 24 September 2015 - 04:34 PM, a spus:

:D pe scurt DX6i pentru avioane cam lasa de dorit dar chiar si overall, este marele esec al celor de la Spektrum.

Aceasta postare a fost editata de stiganas: 24 September 2015 - 05:19 PM
Motiv editare: cred ca a aparut in 2008

0

#20 Useril este offline   Zeus 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2455
  • Inregistrat: 15-January 09
  • Gender:Male
  • Location:iasi

Postat 24 September 2015 - 05:41 PM

Nu va mai inteleg, fiecare are parerea lui, fratilor, ce anume recomandati? Si nu ma refer la ""ozn-uri"", ma refer la statii cu mai putine pretentii.
Am nevoie de dsmx/2, ce ma sfatuiti?
Why Drink and Drive,When you can Smoke and Fly?
0

#21 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8275
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 24 September 2015 - 06:08 PM

DX6 - cel nou. Face orice iti poti imagina - singura limitare - 6 canale.

Vezi postareaZeus, la 24 September 2015 - 05:41 PM, a spus:

Nu va mai inteleg, fiecare are parerea lui, fratilor, ce anume recomandati? Si nu ma refer la ""ozn-uri"", ma refer la statii cu mai putine pretentii.
Am nevoie de dsmx/2, ce ma sfatuiti?

0

#22 Useril este offline   RedDevil 

  • Pfiu Drace, zboara!!!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 2111
  • Inregistrat: 16-March 13
  • Gender:Male
  • Location:Targoviste
  • Interests:Aero, 3D

Postat 24 September 2015 - 06:14 PM

Vezi postareastiganas, la 24 September 2015 - 05:03 PM, a spus:

Imi pare rau dar bateti campii (e vorba aici si de redevil).

DX6i a fost cel mai mare succes al celor de la Spektrum. A fost prima lor statie (nu JR rebranduit) si a fost o revolutie in 2008 cand a aparut. Pe vremea aceea statiile cu 6 canale entry level erau o porcarie scumpa (si evident in 35Mhz, cadeau modelele ca mustele).

Spektrum a venit cu o statie "adevarata" fara functii lipsa, in 2.4Ghz, ieftina, pe vremea cand aici, pe forum, inca se minunau desteptii si ziceau ca ei or sa moara cu 35Mhz in brate.

Eu am avut-o si am fost mai mult decat multumit. Pentru heli e tot ce vei avea nevoie vreodata, la avioane cu 4 servo la fel, ii lipsesc functiile specifice de planor.
Cred ca a fost statia cu cea mai lunga viata in epoca moderna, in 2.4Ghz.

Dar de, asa se rescrie istoria.

Un link catre un review de atunci:
http://www.rcgroups....ad.php?t=815187


Pentru mine dx6i a fost un esec total, de frsky si opentx m-am plictisit, de aproape 4 ani imi ajunge, pe viitor trec la Graupner, MZ18, vedem ce va fi.
Fly it, like you stole it!
0

#23 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 24 September 2015 - 08:20 PM

Adica vrei ceva colorat :)
Se poate si asta, sa te plictisesti de ceva ce poate face totul... s-a mai vazut si in alte domenii... de asta e indicat sa nu bagi bani prea multi, ca daca ajungi sa te plictisesti de Jeti, apai aia arde... :)
... cu picioarele pe pamant ...
0

#24 Useril este offline   Flying Buddha 

  • 3D Freestyle
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1429
  • Inregistrat: 19-December 13
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Aeromodelism

Postat 24 September 2015 - 10:49 PM

Vezi postareastiganas, la 24 September 2015 - 05:03 PM, a spus:

Imi pare rau dar bateti campii (e vorba aici si de redevil).

DX6i a fost cel mai mare succes al celor de la Spektrum. A fost prima lor statie (nu JR rebranduit) si a fost o revolutie in 2008 cand a aparut. Pe vremea aceea statiile cu 6 canale entry level erau o porcarie scumpa (si evident in 35Mhz, cadeau modelele ca mustele).

Spektrum a venit cu o statie "adevarata" fara functii lipsa, in 2.4Ghz, ieftina, pe vremea cand aici, pe forum, inca se minunau desteptii si ziceau ca ei or sa moara cu 35Mhz in brate.

Eu am avut-o si am fost mai mult decat multumit. Pentru heli e tot ce vei avea nevoie vreodata, la avioane cu 4 servo la fel, ii lipsesc functiile specifice de planor.
Cred ca a fost statia cu cea mai lunga viata in epoca moderna, in 2.4Ghz.

Dar de, asa se rescrie istoria.

Un link catre un review de atunci:
http://www.rcgroups....ad.php?t=815187

Stiganas,
Am vreo 70 de pagini de review-uri citite despre DX6i, l-am avut :)- DSMX 2014. Da pe google o simpla cautare brownout dx6i si o sa gasesti multe informatii despre cate problem au avut. Hai sa ne uitam si la cate buletine au fost pulicate de catre Spektrum pe aceasta statie pe site-ul lor. Stiai ca potentiometrele picau la un numar foarte mare si ca au anuntat oamenii doar dupa ce s-au plans multi ca le-au picat avioanele din cauza ca ramanea unul din stick-uri blocate? Offff, cate problem sunt pe net scrise despre ea, e cred ca vedeta sa stii. Hai sa nu informam totusi opinia publica gresit. Pana una alta Spektrum e vestita la prostii, recent I-au anuntat pe oamenii care au dat multi bani pe DX18 sa le trimita inapoi la ei cele cu un cod anume. Cine isi ia un DX18 are si un model poate scump si ups, uite asa a picat un model de cateva mii de euro din cauza lu' Spketrum.
Si restul fac bazaconii suficiente si pica modele din cauza statiilor dar parca la Spektrum sunt vestiti tare de tot mai ales prin acest model.
PS> am patit-o pe pielea mea cu DX6i dar ferice ca nu s-a rupt modelul.
Sa nu te superi ca exprim asa dar hai sa dam toate informatiile oamenilor ca asa am facut si eu, Spektrum uuuuuu, DX6i, uuuuu, bun, am luat-o, fuck :) nu mai e :D.
Daca s-o intampla vreodata sa am bani, o sa imi fac o companie de produs radiocomenzi si dau garantie ca daca avionul pica ii dau banii pe avion la om, tocmai sa distrug retul magarilor precum Spektrum, Taranis, Futaba, Graupner si restul ca ii doare in cot cand saracul om rupe avionul si se duce acasa plangand si sufera ca dobitocii nu au fost in stare sa scoata o statie buna.

Aceasta postare a fost editata de bogdan.motrici: 24 September 2015 - 10:51 PM

0

#25 Useril este offline   MR-JW 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 521
  • Inregistrat: 15-May 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 25 September 2015 - 12:18 AM

Uite aici 191 USD cu transport FS-i10http://www.banggood....r-p-958756.html




Taranis 228 cu transport:

http://www.banggood....R-p-952630.html


0

#26 Useril este offline   mariusdej 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 106
  • Inregistrat: 12-March 10
  • Gender:Male
  • Location:Dej / Cluj Napoca

Postat 25 September 2015 - 05:08 AM

FlySky am gasit pe amazon cu 185 $ free shipping, dar deja comandasem Turnigy-ul, la care ies tot la acelasi pret doar ca sper sa ajunga la mine intr-o saptamana din HK Olanda + ca daca comand din afara UE sa nu sa ma aghete astia la vama sa le platesc TVA-uri sau ce mai trebuie platit pe acolo.

Revin saptamana viitoare cu un review la radiocomanda in topicul asta sau deschid un topic nou ... cum vreti ... sincer sunt curios in ce m-am bagat ... sper sa nu am suprize neplacute
0

#27 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 25 September 2015 - 08:38 AM

Are deja topic deschis pentru originalul Flysky, fata de care nu difere decat prin masca frontala, mai precis amplasare trim-uri, poti continua acolo review.

Diferenta mai mare este ca = o sa citesti acolo povestea - originalul a fost dezvoltat in cooperare cu dealerul US de la inceputuri, si are firmware-uri care aduc la zi statia in permanenta, plus ca americanul e super-man de amabil, pe cand turnigy este blocat in peisaj pe un firmware de acum 2 ani, iar suportul de la HK este renumit...
De asemenea pentru manual, facut in engleza adevarata, tot americanului trebuie sa ii multumesti ;) au toate pretul lor, sa stii... merita originalul 20$ mai mult.

Aceasta postare a fost editata de renatoa: 25 September 2015 - 08:40 AM

... cu picioarele pe pamant ...
0

#28 Useril este offline   mariusdej 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 106
  • Inregistrat: 12-March 10
  • Gender:Male
  • Location:Dej / Cluj Napoca

Postat 25 September 2015 - 04:20 PM

Am gasit chiar si la acelasi pret de pe HK pe amazon, doar ca imi ajungea intr-o Luna, asa imi ajunge saptamana viitoate (aseara am comandat-o si acum au expediat-o). Acuma vad eu ce am facut...
0

#29 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 21 November 2015 - 04:02 PM

La scorul asta... greu de comparat... asteptam taranis de BF :D

http://www.hobbyking...idProduct=75271

PS: pentru cand va dispare oferta... a fost 145$ !
... cu picioarele pe pamant ...
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro