Modelism - RHC Forum: Caut pe cineva sa imi taie (cnc) niste piese din lemn de balsa (3-4 mm - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

Caut pe cineva sa imi taie (cnc) niste piese din lemn de balsa (3-4 mm

#1 Useril este offline   sumancatalin 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 1
  • Inregistrat: 04-November 10

Postat 10 July 2015 - 07:39 PM

Salutare tuturor,
Domnilor de vreo trei ore citesc prin postarile voastre si ma declar fascinat de dedicarea si iscusinta voastra. Am ajuns aici din dorinta de a-mi face o idee ce insemna un cnc, si constat că mă cam depașește.
Vreau sa construiesc un avion din lemn de balsa, după niste planuri si as avea nevoie de cineva sa imi taie niste piese. (Mi-ar place sa am scula mea dar inca nu mi-am facut o idee cat m-ar costa una, pentru lemn si aplicatii mai usoare. Poate imi dati un sfat. Pana atunci.... apelez la domniile voastre :)))) )
Este cineva care dorește să iși puna bijuteria la treabă?
Cum se procedează, în ce format trebuiesc schemele, cam cât costă?
Vă mulțumesc anticipat!
Catalin Suman
0766544994
suman.catalin@gmail.com
0

#2 Useril este offline   Mihai_supy 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 5144
  • Inregistrat: 16-December 10
  • Gender:Male

Postat 10 July 2015 - 10:04 PM

..mă tot întreb cum ai reuşit să vă faceşi cont pe RHC în 2010...şi să aveţi abia acuma primul post...

ca ideee...

Bogdan
taiculaser@gmail.com

trebuie să îi trimiţi piesele de tăiat în fişire de tip Autocad, cu extensie DXF. Dacă poţi să aşezi piesele în plăci de 10x100 cm...e şi mai ok...cred... Vorbeşte cu Bogdan, şi îţi va tăia ce vrei..
0

#3 Useril este offline   steelmind 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 934
  • Inregistrat: 17-December 13
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Materie de orice natura, Arhiectura, Design de produs,

Postat 10 July 2015 - 11:01 PM

Vezi postareasumancatalin, la 10 July 2015 - 07:39 PM, a spus:

Salutare tuturor,
Domnilor de vreo trei ore citesc prin postarile voastre si ma declar fascinat de dedicarea si iscusinta voastra. Am ajuns aici din dorinta de a-mi face o idee ce insemna un cnc, si constat că mă cam depașește.
Vreau sa construiesc un avion din lemn de balsa, după niste planuri si as avea nevoie de cineva sa imi taie niste piese. (Mi-ar place sa am scula mea dar inca nu mi-am facut o idee cat m-ar costa una, pentru lemn si aplicatii mai usoare. Poate imi dati un sfat. Pana atunci.... apelez la domniile voastre :)))) )
Este cineva care dorește să iși puna bijuteria la treabă?
Cum se procedează, în ce format trebuiesc schemele, cam cât costă?
Vă mulțumesc anticipat!
Catalin Suman
0766544994
suman.catalin@gmail.com


Boala grea mon cher cu avioanele ! Nu o am, dar stiu cativa care o au. Si recurenta, caci dupa primul sunt sanse mari sa-l vrei si pe-al doilea. Sunt oameni care se pricep bine pe aici, asa ca bine ai venit !
0

#4 Useril este offline   Mihai_supy 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 5144
  • Inregistrat: 16-December 10
  • Gender:Male

Postat 11 July 2015 - 07:25 AM

uite aici

Mai sunt şi alţii...
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro